Blade (Wesley Snipes) sa vracia a ani náhodou to nebude mať ľahké. Zdá sa totiž, že upíri konečne našli spôsob, ako sa ho nadobro zbaviť - rozhodli sa jeho identitu medializovať a všetko zosnovať tak, aby podozrenie zo série brutálnych vrážd padlo práve na jeho plecia. "Denný chodec" sa - s políciou v pätách - spojí s dvoma ľudskými lovcami upírov z tajomnej skupiny Nočných stopárov a spolu s nimi sa vydáva na dlhú a krvavú cestu s cieľom očistiť svoje meno a odvrátiť novú hrozbu, ktorú pre svet predstavuje "Drake" - najmocnejší a najslávnejší upír sa totiž po stáročiach prebudil zo svojho spánku a je rozhodnutý urobiť všetko preto, aby sa Zem konečne stala rajom pre ich druh... (oficiálny text distribútora)

Rieux

Chudak stary nosferatu sa musi v hrobe otacat ked vidi co v Amerike urobili s postavou Draculu. Manekyn s hlaskami typu "mother-f.cker, I like that", ktory sa v zlej nalade premiena na priseru z power rangers nema vela spolocneho s povodnou verziou Brama Stokera. Niezeby som nebol za originalitu, ale co je vela to je vela. Goyer to jednoducho nedokazal ukocirovat. Atmosfera chyba ako uz vela ludi povedalo a okrem atmosfery chyba aj Whistler, ktoreho sa snazia nahradit hlaskujuci Hannibal King a ticha Abigail. Prvy z dvoch menovanych aspon vtipne okorenuje film, zatialco druha v podani Jessici Biel hraje minimalne tretie husle a je tu naozaj iba na okrasu a aby mohol Blade zacerit pomedzi zuby "Whistler". Nic no, nebudem chodit okolo horucej kase a poviem rovno, ze Blade 3 je najslabsim dielom serie a vobec by nevadilo ak by ani nebol. ()

Hawaitypek

Na rozdiel od prvých dvoch filmov to nemalo ani výrazný príbeh ani dobré obsadenie.....Vďaka Triple-H a jeho slabému hereckému výkonu (mykal hlavou aj keď nedostával rany), občasnej reklame na Ipod ale aj pre mňa slabej Jessice Biel je to totálny prepadák a úpné zlé zakončenie celej trilógie.......už to bolo až moc prehnané 2* ()

DansteR

I když je to furt ta samá písnička tak si nemůžu pomoct, ale Trinity se mi líbí ze všeho nejvíc. Film je nadupaný akcí, je v něm sice pořád spousta "blbostí" jako lidští služebníci nebo sám Dracula, ale propracovanější nápady na zabíjení upírů a k tomu Jessica s nadupaným lukem v ruce u mě ten film dostavájí do pozitivních hladin. A finální závěrečná bitva jako rozuzlení je taky parádní. Proto dostává i 75% ()

bmx6

Tohle je už o ničem.Jediné co se mi líbilo,tak byly souboje,ale i to už nebylo ono.Jednička a dvojka byli o dost lepší. ()

kishi_SO

tak ideme pekne po poriadku. Snipesov "mam v pici style" uz nefunguje, Biel je mozno pre niekoho pekna, ale je to drevo, strasna akcia a kosielkovy Purcell ako zaporak nulovy. Jedine co sa da pochvalit a zachranilo Blada je Reynolds so svojou nevymachanou hubou. P.S.: Mal som na obed cesnak a prave som si prdol :) ()

brasek

Zbytočné pokračovanie... absolútne bez dotiahnutej myšlienky, naivný scenár. Bez prvých dvoch častí by to bolo stratené hororové béčko, po ktorom by ani pes neštekol. ()

Jack_F.

Nevím, co všem tak na filmu vadilo. Asi by měli vzít ty svoje paměťové buňky na malý trip a jedničku zkouknout znovu, protože tohle není rozhodně o nic horší. Jinak Reynolds měl dobré a vtipné scény. 53% je vtip. Umím si u toho klidně přestavit procent 65 až 70. Protipól moje hodnocení, které by i tak štůrovalo mezi třemi a čytřmi(posral si to u mě hlavně střih). ()

CAR0DEJ

Za tú zábavu... Ryan Reynolds dáva spolu so svojou zubatou ku***čkou, a stále celkom dobrá akcia, ale na pôvodný to určite nemá, to ani náhodou. ()

kacer4

Po prvých minútach som mal pocit, že by to mohlo byť o niečo reálnejšie ako prvé dve časti a bol som nadšený. No postupne to išlo dole vodou rýchlejšie ako prvé dva filmy. ()

Belerofonu

Není to špatný film, je to popcornovka střední třídy. Od Goyera jsem mnoho nečekal, začíná mě unavovat jak hollywood nechá točit scénáristy film. Ale některé prvky byly docela originální. Prvních dvacet minut jsem byl celkem vtažen do děje, ale po nástupu Dráculy jsem se teda smál jako ovce. Tahle postava tam fakt neseděla. Pak trapné záběry typu " jsem cool kamera na mě" apod. Od poloviny filmu bylo jasně vidět, jak Goyer okoukal s různých filmů nějaké záběry a vpálil je tam, jako by se nechumelilo.A záběry mluvícího Whistlera s prvního dílu byla poslední kapka, kterou člověk polkne když říká "klišé" .Chápu, že je to debut, ale takhle?? Kvality jedničky nedosahuje, s dvojkou se to srovnávat bojím. A trojka je prostě za tři. ()

NoWell

Sice jsme se dozvěděli něco z drákulovské historie, to je dobré. Dozvěděli jsme se, že se dají "poupraviti" psi na krvelačné bestie, to je zajímavé. Z mužského hlediska jsme obdivovali krásu Jessicy Biel, to je pěkné. Leč celý film stál za pěkný velký methanový výpar. ()

dbt

Tak nakonec to zas taková katastrofa nebyla. Největší problém vidím jednak v castingu (Bladeovi sidekickové jsou vedle něj vyloženě trapní, ale to ještě není nic proti hlavnímu záporákovi - nikoho horšího už snad vybrat nemohli), druhak ve faktu, že se Goyer pustil i do režie. A na rovinu, moc mu to nejde; zabývá se detaily, střípky, vizuálními finesami, ale nedokáže vystavět film. A nejen to, on má problémy i s jednotlivými scénami! A tak špatně natočené akční scény jsem v podobném fimu skutečně dlouho neviděl. Pozitiva - Snipes, který se svou životní postavou už viditelně srostl (ale v tomto dílu působí i on tak nějak matně), slušně šlapající hudba a snad i fakt, že má celá trilogie jakýs takýs závěr. ()

lumtr

Původně jsem chtěl dát odpad, jak mě "dožral" závěr filmu, ale pak se mi to přece jen rozleželo. Ne že bych se snad nebavil. Ale nelogičnosti plus neoriginalita stahují v mých očích tento snímek hluboko pod průměr. Vykrádání námětů z jiných filmů, ale především z dřívějších dílů Bladea. Vzled Velkého upíra trapně okopírovaný z počítačového Dooma mixnutého Terminátorem. A především závěrečná scéna, která je téměř identická s jedničkou. Všechno, co bylo v Trinity, už bylo i jinde a mnohem lépe udělané. Takže zůstavají pouze pěkné efekty a občas vtipná hláška. A to je IMHO po skvělé jedničce a slušné dvojce opravdu málo. (Ještě si neodpustím jedno popíchnutí, ale výrazně tendenčně arabské rysy hlavní záporné postavy mě taky pobavily. Nechci se mýlit, ale mám takový dojem, že babylónské kmeny nebyly s arabskými přímo příbuzné.) ()

Vládci vesmíru od Goyera?

Vládci vesmíru od Goyera?

01.12.2017

Když má scenárista (a občasný režisér) David Goyer dobrý rok, nadělí nám Bladea nebo Batman začíná. Když má špatný rok, vypadne z něj Blade: Trinity nebo Ghost Rider 2. Hollywoodská studia ale tohle… (viac)

Goyerův sci-fi Cliffhanger

Goyerův sci-fi Cliffhanger

05.02.2014

Producent, scenárista a režisér David S. Goyer v současnosti patří mezi nejžádanější hollywoodské tvůrce. Připravoval Batmany Christophera Nolana nebo Muže z oceli Zacka Snydera, sám potom natočil… (viac)

Upíři trochu jinak

Upíři trochu jinak

03.10.2007

Včera jsme tu měli dvě závažná politická dramata, dnes si dáme tuplovanou porci něčeho lehčího. Konkrétně se bude podávat krev. Ano, máme tu duo upírských filmů, a značně netradičních. Především je… (viac)

Magneto už má režiséra... bohužel

Magneto už má režiséra... bohužel

01.05.2007

Někdy člověk kroutí hlavou, jací packalové dostávají v Hollywoodu velké příležitosti, zatímco třeba takovému Darrenu Aronofskému producenti akorát tak seškrtávají rozpočty a házejí mu pod nohy… (viac)