Bridget Jonesová: S rozumom v koncoch

• Česko Bridget Jonesová - S rozumem v koncích (viac)

V tomto pokračovaní Denníka Bridget Jonesovej sa s hlavnou hrdinkou stretávame tam, kde sme sa s ňou rozlúčili. Bridget Jonesová (Renée Zellwegerová) je šťastná a spokojná v náručí svojho vytúženého milenca Marka (Colin Firth). Zatiaľ čo Mark sa snaží byť uznanlivý, tolerantný a ohľaduplný takmer ku všetkým Bridgetiným záchvatom žiarlivosti, samotná Bridget nedokáže a nechce pochopiť, prečo by sa všetky ženy žijúce v Londýne - vrátane novej hrozby, Markovej novej krásnej dlhonohej asistentky - nesnažili Marka odlákať od bacuľatej, trucovitej a nevhodne sa chovajúcej ženy, ktorá navyše neustále obťažuje okolie svojím tvrdením: "Ja predsa nikdy nehovorím nič iné, len pravdu!" Keď sa na scéne objaví „dlhonohé nebezpečenstvo“, Bridgetine ružové obláčiky, na ktorých sa doteraz vznášala, náhle zašednú. Stále častejšie záchvaty sebapodceňovania začnú negatívne vplývať na jej vzťah s Markom. V tom sa však na scéne objaví Bridgetin bývalý šéf, lámač ženských sŕdc Daniel Clever (Hugh Grant)... (TV Markíza)

esmoke

Docela příjemný filmek a podivaná s dvuhou polovičkou, ale čás odehravajícíse v Thaisku to váže všechno rozstřelí takovým způsobem, že se to nedá překousnou. Až budu chtít vidět něco pořádného tak se kouknu "Těměř bez šance" a ne na tohle. ()

Goodlooker

Dobrý film se špetkou (občas až příliš průhledného) humoru, který dokáže film udržet na slušné úrovni. Zellweger, Firth a Grant jsou všichni dobří. Nebýt výborného prvního dílu, dostal by se "rozum v koncích" na mnohem vyšší procentuální hranici. ()

AnnaW

No jo, druhé díle bývají většinou slabší, ale o tolik? Přitom druhý díl knížky je sice nastavovanou kaší, ale úroveň co do tempa a vtipnosti si celkem uchovává. Tohle je ale spíše parodie, přehrávané epizodní scénky. A vážně si myslím, že i romantická komedie by měla být do jisté míry uvěřitelná a já fakt nechápu, proč Mark Darcy s Bridget zůstával. ()

Gormie

Zábavná, ale víceméně průměrná romantická komedie. Jediný rozdíl oproti jiným je, že je hlavní hrdinka obtloustlá. Nechápu, proč se kolem toho tolik nadělalo. ()

Lumíka

Co byla v jedničce celkem příjemná legrace, tady je legrace tak nucená a strojená, že spíš doufáte v rozumnost producentů a nenatočení (zřejmě katastrofální) trojky. ()

Lipps...

Bohužel dvojka nedostála očekávání. A doteď se divím, že jí Mark vůbec vystál. Příliš přehnané chování už k Bridget Jones nepasuje. ()

`barocco

Zmena reziserskej stolicky dvojke urcite neprospela, zatial co Sharon Maguire presne vedela vystihnut zensku pritazlivost vecne sa do trapasov dostavajucej baculatej Bridget, Beeban Kidronovej sa to uz vsak vobec nedari, navyse nejak jej uslo ze Renée Zellweger do ulohy pribrala az prilis... Samotny dej je uz iba zriedenym odvarom povodnej jednicky a obcas nevie "kudy kam". Vysledkom je priemerna zabava aj ked treba uznat ze par situacnych gagov sa naozaj podarilo. ()

EddieIron

Z mého pohledu ještě lepší než jednička,neboť lyžuju jako Bridget Jonesová,mluvím německy jako Bridget Jonesová a v podstatě ať se pustím do čehokoliv,skončí to malérem,stejně jako u Bridget Jonesové. :-) ()

wick

Pokračování zdařilé jedničky, které asi ani nemělo vzniknout. Pár vtipných scén lepšímu hodnocení nepomůže. ()

Tsuki003

Druhá Bridget nemá to kouzlo. Je tam cítit velká snaha přivést jedničku k životu, ale prostě se to nepodařilo. Tenhle film mě paradoxně donutil se trochu zamyslet sama nad sebou - protože tady člověk vidí, jak dokáže malé sebevědomí a neustálé sebe-shazování škodit a dělat z vás idiota. Popravdě, nebýt "roztomilosti" a osobního pojetí Renée Zellweger, zbyde z Bridget jen hloupá, nevkusná, zoufalá a trapná ženská. Jinak tam byly pěkné momenty, i jsem se párkrát zasmála. Průměrná romcom. ()

LencaN

Trochu mě tahle dvojka zklamala. Toho cupitání bylo tady až příliš. Z Bridget se stala za těch pomyslných pár týdnů od prvního dílu slípka, která si nestojí za svým, neustále dělá nějaké trapné trapasy, chová se jak buranka a vlastně lidi kolem sebe spíš štve. Nepřišlo mi to už tak nápadité jako jednička. Je to spíš jen honba za poznáním, kdo koho opravdu miluje. Což pohřbila hlavně na konci scéna před Marcovou kanceláří. Ale i přes všechny zápory to byla pořád slušná komedie. Nejlepší částí byl hned začátek, kdy se Bridget sžívá s faktem, že má konečně chlapa a užívají si to. Dostal mě ranní rozhovor, ve zkratce: "Co to vyvádíš?" "Oblíkám se." "A proč tady tancuješ v tom stanu?" "Protože nechci, abys viděl moje špeky." "Na to už je trochu pozdě, protože já si tvých špeků pomerně dost cením..." :D no prostě tady z Colina Firtha udělali úplně zlatíčko a šviháka. Hugh Grant už měl svůj kratší rozdrbaný sestřih, takže mu to slušelo mnohem víc než v jedničce a když se tito dva potkají, je vždycky o legraci postaráno. Vyloženě mě baví jejich bitky, jsou neohrabaní rváči jako malá hříbata. Vše co se týkalo Thajska a vězení bylo trochu moc, ale zase to vyústění bylo moc fajn. Takže slušné tři hvězdičky. ()

Kozlowski8

Bridget Jonesová, nyní již známá televizní reportérka, s milovaným mužem po svém boku. To, že na co sáhne zkazí, však platí i nadále a spíše ještě ve větší míře. Paradoxně - přestože je druhý film bláznivější, ztřeštěnější a možná i vtipnější než jednička, tedy má to, co podle mne právě jedničce chybělo, je mi nějak méně sympatický. Může za to asi scénář, který hlavní postavu posunul trochu jiným směrem. Bridget přibrala na váze a stala se z ní protivná, nesympatická baba, která neví co chce. Renée Zellweger ale opě odvádí výbornou práci. 55%. ()

Jamalkaa

Kdyby byl pouze první díl, byla bych úplně spokojená. Ale když už.. Dvojka mi ubrala pár iluzí a představ, ale přesto alespoň velmi pobavila. Díky humorným scénám zvyšuji původně zamýšlené hodnocení o jednu hvězdu. :-) ()

MrKrahujec

Tak v tomto případě mohu zcela upřímně prohlásit, že nechápu tak rozdílné hodnocení prvního a druhého dílu. Snad právě tento fakt je jedinou chybou, kterou bych tomuhle filmu vytkl - a sice, že působí jako zcela nepřetržité navázání na první díl a ne jako nějaký nový druhý díl. Ale to se dá říci i o knižní předloze, taky si myslím, že by oba díly měly nadále vycházet v jednom svazku jako souvislý text. Takže i zde tedy logicky platí to, co jsem napsal k prvnímu dílu: Dokonale suchý britský humor, zřetelná návazná linka na Betty McDonaldovou i Jeroma Klapku Jeroma, v postavě Daniela Cleavera se mi tu občas evokoval i Stephen Leacock. A možná i ve scénách společenských intelektuálních debat. ()

Merenre

S rozumem v koncích je skutečně divák tohoto počinu...je to nepodařený remake? druhý díl? jaký je důvod vzniku tohohle filmu, který nemá žádný námět a jenom nezdařile přepírá scény a motivy z prvního dílu? Je to zbytečnost roku? Je to snaha s absencí nápadu nebo myšlenky prodloužit finanční tok zahájený jedničkou? .... Minimálně na poslední otázku lze zcela zodpovědně odpovědět kladně. ()

izinka

Už ne tolik vtipné jako jednička. Bridget už se nechová jako ztřeštěná sympaťača, ale spíš jako trapná kráva. Zklamání. ()

Amalberga

Vata mezi prvním a druhým dílem. Bridget si musí své problémy vytvořit sama, aby byl nějaký děj. Skutečně ji obdivuji za to, že z celkem bezproblémového vztahu vytřískala nesmyslný rozchod s trapnými scénami a nějakou "drámou". Jednička byla více humorná, plná nadsázky a Bridget nebyla takové nemožné dřevo. Jsem zvědavá, co mi přinese třetí díl. ()

Politika, skandály a romantika

Politika, skandály a romantika

15.08.2006

Poté, co si Rachel Weisz nedávno odbyla natáčení ambiciózního sci-fi dramatu Spider-Man) jednu z hlavních rolí v romantické komedii DEFINITELY, MAYBE. Bude se jednat o čtvrtý režijní počin scenáristy… (viac)