Bridget Jonesová: S rozumom v koncoch

• Česko Bridget Jonesová - S rozumem v koncích (viac)

V tomto pokračovaní Denníka Bridget Jonesovej sa s hlavnou hrdinkou stretávame tam, kde sme sa s ňou rozlúčili. Bridget Jonesová (Renée Zellwegerová) je šťastná a spokojná v náručí svojho vytúženého milenca Marka (Colin Firth). Zatiaľ čo Mark sa snaží byť uznanlivý, tolerantný a ohľaduplný takmer ku všetkým Bridgetiným záchvatom žiarlivosti, samotná Bridget nedokáže a nechce pochopiť, prečo by sa všetky ženy žijúce v Londýne - vrátane novej hrozby, Markovej novej krásnej dlhonohej asistentky - nesnažili Marka odlákať od bacuľatej, trucovitej a nevhodne sa chovajúcej ženy, ktorá navyše neustále obťažuje okolie svojím tvrdením: "Ja predsa nikdy nehovorím nič iné, len pravdu!" Keď sa na scéne objaví „dlhonohé nebezpečenstvo“, Bridgetine ružové obláčiky, na ktorých sa doteraz vznášala, náhle zašednú. Stále častejšie záchvaty sebapodceňovania začnú negatívne vplývať na jej vzťah s Markom. V tom sa však na scéne objaví Bridgetin bývalý šéf, lámač ženských sŕdc Daniel Clever (Hugh Grant)... (TV Markíza)

blackJag

Řekl bych, že se na první díl podařilo navázat poměrně přesným stylem a protože všechno zůstává při starém, nechám při starém i počet *, tedy za 3. ()

mirec88

Náhodou, mne sa to celkom páčilo. Samozrejme, nie tak ako jednotka, ale keďže som čítal skôr knihu, tak som chápal prečo sa Bridget správa inak ako v 1.dieli. Aj napriek tomu som sa dobre zasmial, občas mnou prešli zimomriavky a Hugh s Collinom sa opäť perfektne pobili :-) ()

zajda404

Nemělo to ten švih a lehkost jedničky, ale bylo tam pár zábavných momentů, kvůli kterým nemůžete Bridget nemilovat. Když na něčem (někom) ulítáváte, hold se vždycky ta jedna hvězdička navíc najde ;) ()

mkubalikova

Tohle bolí snad ještě víc, než trhání osmiček. Nečetla jsem knihu, takže nevím, zda by měl viset scénárista, nebo autorka předlohy. Nebo oba. Auuuu 50% ()

Autogram

Po príjemnom konci prvej časti bolo ťažko niečo rozumné vymyslieť, tak druhý diel naplnili somarinami, nákupnými maniačkami, šialenými gagmi alebo hľadaním problémov tam, kde nie sú. Vznikol zbytočný guláš s hlúpymi postavami a naviac postava Bridget je zaguľatená viac, ako by bolo príjemné. Hlavne, že jej muži ju milujú takú, aká je. Už len, aby mala chuť na trojku a spolu s nepredpokladateľnou predzáverečnou vložkou by prcičky mali konkurenciu. –––– Každá svobodná londýňanka si musí umêt poradit, když se něco zvrtne. ()

P1tr

Slabší než jednička. Kouzlo a lehkost předchůdce se vytratila. První půlka ještě jakž takž kráči ve stopách předchozího Deníku, ovšem část na dovolené s Danielem a následný pobyt ve vězení působí křečovitě a naprosto zbytečně. Jakoby se do scénáře dostaly omylem z jiného, mnohem méně vtipného snímku. ()

Styxos

Druhý díl už mě tolik nenadchl. Má to pořád dobrý scénář, ale zdá se mi, že je to pořád o jednom tom samém. Pro to takové hodnocení... ()

solskjaer

Ale jo, pokračování sympatické komedie s nesmírně roztomilou Bridgete sice nedosahuje kvalit prvního dílu, ale stejně zůstává vysoko nad průměrem ostatních pokračování, stále je na co koukat a stále je toho hodně čemu se smát. První díl byl geniální tento je o poznání horší a navíc méně uvěřitelný a trochu vycucaný z palců, ale jak jsem psal, stále je to vysoká škola humoru! ()

sedm.1

V prvním díle mi přišla Bridget Jonesová v podání Renée Zellweger roztomilá,střeštěná,bláznivá a mající smůlu.V S rozumem v koncích mi Bridget Jonesová v podání Renée Zellweger přišla ošklivá,protivná,trapná a hlavně neskutečně hloupá trubka.První Bridget měla spoustu zábavných,romantických a skutečně povedených scén.Druhá Bridget má spoustu trapných,nudných a nehorázně odpudivých scén.A nevím proč,ale celý film jsem měl navíc pocit,že jak Colin Firth,tak Hugh Grant nasadili od začátku grimasu,jakoby je účinkování v této trapnosti pěkně nasr...pardon...naštvalo.Jedno z nejhorších pokračování vůbec! ()

finx

Slušné pokračování, sice jsem se u filmu místy nudil, ale dalo se to přežít. René opět nezklamala a předvedla sympatický výkon. ()

Rousse

Bohužel s Bridget 2 už si nepřipadám "jako filmová hvězda ve stylu Sophie Lorenové", ale spíš bych se místy trapností radši zahrabala 100m pod zem a tam by si mě mohli ohlodat ti vlčáci:-) Ne - tohle není Bridget, jak ji známe, tahle je bohužel opravdu s rozumem v koncích a podle toho se i chová, a proto mi tahle snůška trapasů "rozumově skončené" Bridget moc pod fousy neleze.... ()

Sdoom

Slabší odvar jedničky, i přesto se však mezi romantickými komediemi v pohodě vejde do nadprůměru. Největší zásluhu na tom má opět vynikající Renée Zellweger. (HD, orig.) ()

herr_carter

Kvalitě a třeskutému černému humoru jedničky se sice nemůže rovnat, i tak si ale dvojka udržuje dekorum a řadí se do lehce nadprůměrných a důstojných pokračovatelů..................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

anura

Toto pokračování pro mne trpí jakýmsi defektem druhých a dalších dílů těžících pouze z úspěchů prvotiny. Ano, zase vidíme oblíbenou Bridget, pokoušíme se vcítit do jejích problémů a poznat se v nich, trpíme zájmem o pokračování, čili vývin rozehraného romantického osudu. A přitom vlastně pozorujeme film, který nemá se snímkem předešlým příliš společného. Deníková forma se vytratila, inteligentní humor a věrohodnost situací, podoba skutečné realitě je také pryč. Před námi ubýhají minuty nikterak výjimečné, respektive mírně nesmyslné romantické komedie. ()

Politika, skandály a romantika

Politika, skandály a romantika

15.08.2006

Poté, co si Rachel Weisz nedávno odbyla natáčení ambiciózního sci-fi dramatu Spider-Man) jednu z hlavních rolí v romantické komedii DEFINITELY, MAYBE. Bude se jednat o čtvrtý režijní počin scenáristy… (viac)