Pre Maxa (Jamie Foxx) už je jeho dvanásťročná práca losangeleského taxikára absolútnou rutinou. Ľudia prichádzajú a odchádzajú, ich tváre, mihajúce sa v spätnom zrkadle, si pamätá sotva do okamihu, kedy za sebou zabuchnú dvere. Ale na klienta z dnešnej noci, nájomného zabijaka Vincenta (Tom Cruise), tak skoro nezabudne. Vplyvný drogový kartel sa má objaviť pred federálnym súdom a tak je treba eliminovať piatich korunných svedkov. Všetci sa vyskytujú v Los Angeles, a tak Vincent nastupuje do Maxovho taxíka, berie si ho ako rukojemníka a pre dvojicu sa začína rušná noc. Ak Max nebude spolupracovať, skončí s guľkou v hlave. Ak bude spolupracovať, stane sa komplicom. Keď sa po prvých komplikáciách stane žlté auto cieľom jednotiek L.A.P.D. a F.B.I., prežitie nesúrodej dvojice je nečakane závislé na jednom od druhého. (oficiálny text distribútora)

Lyžař

Jamie Foxx si dal uctyhodnou roli. Prkne mi to zamestnalo srouby v hlave. Bohuzel jsem si vybral dabing a zde pan Cruise dostal hlas, ktery ma jinak Richard Gere. Musim rict, ze i celou tuhle roli bych dal radsi jemu. Tahle mutace Cruise/Gere mi ale nesedla. Hlavni damska role je ale prijemna a tesil jsem se vzdy na dalsi minutku s ni. Zaverem jen zminka o hudbe. Ta fajn dokresluje dej. V zaverecne scene me ale spis stvala. Vyrazna hudba, kde dej uz se uklidnuje. No, secteno a podtrzeno, jsem smutny, ze musim dat pouhe tri hvezdy. Film ma na vic! ()

Rathalos

Konecne ma reziser Michael Mann potesil,vynikajuci krimi thriller so skvelou atmosferou i hudbou,k tomu sa pridali vyborne herecke vykony,hlavne Tom Cruise ako chladnokrvny zabijak bol cool,ale nezaostava ani Jamie Foxx a ta scena z diskoteky bola paradna,ta ma dostala...:-) ()

animario

Ve svý době na mě Collateral zapůsobil jako progresivní adrenalinovej krimithriller se zajímavou zápletkou. Dnes o cca 20 let let později pořád vyniká atmosférou, kamerou a chladnokrevným sociopatem Cruisem. Ale některý dějový linky, situace a chování postav jsou s odstupem hodně okatý a příliš poplatný tvůrčímu záměru a scénáři na úkor uvěřitelnosti, kdy pouze ve filmovým L.A. může tohle být Mission possible.. ()

GrgaPitic

Neurazilo, nenadchlo. Z celého filmu si budu pamatovat především to, že Cruise není tak špatný herec, jak se všeobecně traduje, ale taky to , že když někdo prostřelí nohu veliteli zásahové jednotky, tak se všichni stáhnou. A konec, tam už mi snad chyběl jenom střih a text "po dvou letech" a záběr na ty dva spolu s děckem :-(. ()

Raaavenek

Jeden z nejlepších hereckých výkonů Toma Cruise vůbec. Zažraný klaďas zde předvádí svůj koncert a divák neváhá ani na sekundu, vše je dokonale uvěřitelné. ()

Cruchot

Nadprůměrný thriller, který zdobí výborný scénář, solidní režie a znamenité herecké výkony obou hlavních představitelů. Toma Cruise jsem nikdy neměl moc rád, ale už několikrát mě přesvědčil, že občas také umí zahrát (naposledy třeba ve Válce světů nebo Minority Report). Jeho chladnokrevný zabiják Vincent není jednoznačnou figurou, žádná vraždící stvůra, jen člověk, co dělá svou práci, kde na city není místo ("Vy jste toho člověka zabil? Vždyť jste ho ani neznal!" "A to jsem se s ním měl předtím seznámit?"). Jamie Foxx byl pro mě velkou neznámou, ale podal přesvědčivý výkon a jeho postava taxikáře je velmi sympatická a uvěřitelná (o Foxxových kvalitách ostatně svědčí Oscar za ztvárnění slavného Raye Charlese ve filmu Ray). Oba herce navíc drží kvalitní scénář, který udržuje diváka v neustálém napětí a ve filmu je několik poměrně překvapivých zvratů (třebaže člověk už od počátku tuší, kdo asi bude Vincentovým posledním cílem). Slušnou práci odvedl i režisér Mann a jeho spolupracovníci za kamerou či střihačským pultem. Některé scény a záběry jsou skutečně velmi zajímavě nasnímané, snad jen scéna v klubu mi přišla poněkud zmatená. Celkově velmi povedený a nevšední snímek, který od plného hodnocení sráží jen několik drobností. ()

filmer

Tom Cruise podava svuj druhy nejlepsi vykon (za #1 povazuji Magnolii). Spolu s hudbou, kamerou a ostatnimi herci to opravdu stoji za to! Perfektni atmosfera! Silny zazitek! ()

Clasic

COLLATERAL považuji za příkladný thriller moderní doby. Michael Mann zvládl snímek skvěle a navodilá atmosféra se do Vás pustí s vervou svojí vlastní. Za nejlepší část filmu považuji tu prostřední až do dění v kanceláři. Bohužel, scénka v metru a následný konec dojem prudce kazí a snad bych dal i plný počet, nebýt tak klišovitého závěru. Jamie Foxx hraje opravdově a Tom Cruise vytvořil jednu z nejuvěřitelnějších a nejobdivovatelnějších záporných postav ve 21. století. Nikdy bych neřekl, že by Cruise podal bravurní výkon, ale tady musím smeknout. Hudba je božská a jen podtrhuje celou napjatou atmosféru. Spolu s TELEFONNÍ BUDKOU je tento film ukázkou precizně provedené filmařiny v oblasti kriminálního dramatu. Námět: **** Scénář: **** Režie: ***** Herecké výkony: ***** Hudba: ***** Kamera: ***** Střih: **** Atmosféra: ***** ()

Blaogranas

Prostě zklamání mých velkých očekávání po tolika pěkných komentářích. Připadá mi to celé, jako snímek z 90. let, kdy frčely akčňáky. Tomu taxikářovi jsem fakt nevěřil, ne že by Jamie Foxx hrál špatně, to určitě ne, ba naopak, ale jeho jednání v krizových situacích jde fakt mimo mě. Co se mi naopak líbilo byla dobře zvolená hudba a zajímavá kamera. Celkově 70%. ()

Shona

Velice umě natočený thriller a Mann jen potvrdil, že akční filmy opravdu umí. Film s poměrně jednoduchou zápletkou, který je ovšem natočený velice poutavě. Taxikařina zdaleka nemusí být nudné povolání, stačí jen narazit na ty správné lidi :) Cruise moc nemusím, ale tady hraje spolu s Foxxem výborně. Škoda jen toho typicky ,,amerického" zavěru. Nejlepším Mannovým filmem, který už ale stěží překoná, zůstává s jistotou Heat. ()

Jeand´Boa

A pokud ho někdo nenašel, jezdí v tom metru do těchto dnů... výborně zpracovaný thriller odehrávající se v tak krátkém časovém úseku... jedna noc - a co vše se změní, že?... herci byli rovněž výborní ... prostě to vše ladilo... ()

Johny M.

Cruise jako záporák, kterej mu fakt sednul (zvlášť v poslední čtvrthodince). Celkově dost nadprůměrnej thriller; Foxx taky dobrej, Jada krásná jako vždy :-) ()

TylerGage

myslím,že mě tento film velmi nadchl. Cruise zahrál svojí roly ''uklízeče špíny'' přímo úchvatně jeho role byla asi jedna z nejlepsích z filmů ve kterých hrál.Také Foxx v roly taxikáře vydal ze sebe něco nepopsatelného něco senzačního. S filmem jsem byl velice spokojen a mto jsem neměl v úmyslu se dívat na televizi. ()

kamil0606

Vyborna hudba, skvele natocene ale scenar bol pomerne nahovno ... Preco kurva taky koniec ?! Jednak to bolo uplne ocakavane vzhladom na to ze obvykle vyhrava dobro ale obzvlast ked postava Maxa bola slabo zahrana a bol to looser aky sa nevidi ... Preco boze preco ?! Pre mňa to bolo obrovské sklamanie na konci veľmi dobrého filmu ... ()

Skleni

Je vysoko pravdepodobné, že som nevystihol podstatu tohoto filmu, ale fakt som sa snažil. zámer ani nekonečnú "tajuplnú" koláž som neodhalil. V začiatku pôsobivé zoznámenie s hrdinom, no behom filmu som stratil v neho obdiv a rešpekt a aj taxikár na mňa pôsobil skôr ako divadelný herec čo moc afektuje. 61% ()

dalziel

U mna jednoznacne plny pocet.Tento film mi sadol ako prdel na serbel,skratka parada. A mimochodom ,kto si sem tam zahra GTA nejaku nocnu misiu, musi sa citit ako v Collaterali :-) .Jednoducho, nadherna nočna atmosfera. ()

Michael Mann natočí svůj vysněný film

Michael Mann natočí svůj vysněný film

09.02.2022

Denzel si hledá bezpečné bydlení

Denzel si hledá bezpečné bydlení

11.07.2010

V akčním thrilleru Safe House studia Universal si totiž zahraje vězně a zároveň korunního svědka, který je pod ochranou CIA. V rámci programu pro ochranu svědků je uklizen někam do Jižní Ameriky.… (viac)

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

22.03.2007

Fanoušci brutálních počítačových řezničin mají po nedávném ohlášení filmové adaptace Metal Gear Solid opět důvod jásat. Nebo také ne. Přijde na to, jak studio New Line Cinema pojme velkoplátnovou… (viac)