Pre Maxa (Jamie Foxx) už je jeho dvanásťročná práca losangeleského taxikára absolútnou rutinou. Ľudia prichádzajú a odchádzajú, ich tváre, mihajúce sa v spätnom zrkadle, si pamätá sotva do okamihu, kedy za sebou zabuchnú dvere. Ale na klienta z dnešnej noci, nájomného zabijaka Vincenta (Tom Cruise), tak skoro nezabudne. Vplyvný drogový kartel sa má objaviť pred federálnym súdom a tak je treba eliminovať piatich korunných svedkov. Všetci sa vyskytujú v Los Angeles, a tak Vincent nastupuje do Maxovho taxíka, berie si ho ako rukojemníka a pre dvojicu sa začína rušná noc. Ak Max nebude spolupracovať, skončí s guľkou v hlave. Ak bude spolupracovať, stane sa komplicom. Keď sa po prvých komplikáciách stane žlté auto cieľom jednotiek L.A.P.D. a F.B.I., prežitie nesúrodej dvojice je nečakane závislé na jednom od druhého. (oficiálny text distribútora)

Paldiny

Nevedel som, kto film režíroval, no počas sledovania som to začal tušiť a po jeho skončení už si bol istý. Zas ten Mannov rukopis, chladný ako ľad, pri streľbe brnia aj žalúzie a kamera je tak zvláštne neurvalá. No popravde nie všetko beriem ako plus, zvlášť ten realisticky nastavený objektív, ktorý keď si lieta nad mestom je fajn melancholický, ale pri snímaní väčšiny scén mi prekážala tá jej realistická surovosť i keď viem, že bola zámerná. Film samotný, popisujúci jednu setsakra dlhú nočnú šichtu, bol ale zaujímavý, často nepredvídateľný a s perfektnými hercami v hlavných úlohách. Škoda, že v radoch polície nestál niekto výraznejší ako tomu bolo pri Heat a škoda scenáristických lapsusov, kedy nechápete konaniu postáv, inak pohoda a z pohľadu hodnotenia ďalšia Mannova rutinná trojka. ()

Macik

Po Telefonní budce další film,kterej se vesměs odehrává na jednom místě a to v taxíku.Parádní thriller se vším všudy a s Tomem Cruisem,kterýmu prostě musí každej fandit.Jak ho moc nemusím,tak tady mi fakt sedl. P.S. mimochodem hodně dobrý scénář a o některých věcech o kterých mluví Tom si stojí za to popřemýšlet. (viz. mrtvý muž v metru) ()

Senfi

Skvělý thriller, který si na nic nehraje. Tomu Cruiseovi byla role ušitá přímo na tělo a ještě ke všemu mu to v těch prošedivělejch vlasech tak slušelo... ()

M.I.K.E.

Docela se hodí přirorovnání k Ďáblův advokát..Ďáblův taxikář. Pefektní vyvražďovačka nocí LA se spoustou skvělých triků, bezvadné kamery a hudby. Tom Cruise průměr, nicméně Jamie Fox famózní. Nebýt trošičku přeplácaného konce bylo by za 5*. ()

Tomin88

Jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl a Tom Cruise v životní roli. " Chlápek vleze do metra a umře. Všimne si ho někdo? " Nemám co dotat !! ()

Angie91

Průměrný snímek o několika osudových okamžicých, který má ovšem něco do sebe... ale co na tom... ve vesmíru je miliarda hvězd a planet... my jsme jen tečka mezi tím vším, jeden "film" nikoho nezajímá! ()

Jorge-Z

Nejlepší film Michaela Manna...bezkonkurenčně. Sice mi trošku vadí ta digitální kamera,ale v konečném výsledku to není až zas tak strašné. Perfektní thriller, bez větší chyby s dokonale chladným Tomem Cruisem a zvláštním taxikářem Jamiem Foxxem. Nebyla chvíle kdy bych se nudil, akce střídá akci. Proto plný počet. ()

TheKiw

Paradoxní thriller, který (drze, nebo nevědomky?) podsouvá záporáka jako postavu, které máme fandit. Že by nám tím chtěl scénárista usnadnit tu noc, jež s ním v taxíku strávíme? Doufám, že ne. Celý film tíhne ke Cruisovi (který si roli patřičně užil a výborně zahrál) tak moc, že Foxxův protagonista a jeho vývoj na konci vyzní slaboučce a nevýrazně. Člověk má skoro pocit, že sledoval jakési zvláštní přátelství a ne vyhrocený vztah, ve kterém šlo o život. Jedinými dalšími slabinami byly zvláštní utahanost a mizivá atmosféra ve středu filmu a pahýl ve formě linky s policejním vyšetřováním. Collateral ale pořád stojí za to vidět, originální námět a Michael Mann nezklamali. ()

Mikino00

K čemu se to proboha Cruise upsal, k takové slaboduché střílečce, která je naprosto tuctovým filmem. Nebýt to Tom tak se do konce ani nedodívám. ()

serioga

Tom Cruise ako Vincent, ktorý si najme taxikára Maxa (Jamie Foxx), aby ho rozvážal po určitých adresách, kde mal nejakú prácičku.Tá práca spočívala v eliminovaní určitých ľudí.A Max je tiež na zozname. ()

Nethar

Bohužel toto mě tedy vůbec neoslovilo, hlavně díky děsivému scénáři. Postavy jednají stupidně, párkrát otáčejí o 180 stupňů, těch neuvěřitelných náhod a na závěr i trocha opakované nesmrtelnosti. Svým způsobem mi to připomnělo Getaway, tam byl příběh taky tak děsivě přitažený za vlasy, až to bolelo. Cruise jako šedivý badass na mě nezapůsobil (to bude asi můj osobní problém) a několik rádoby hlubokých dialogů o smyslu života vsazených do volných chvil už mě dorazilo. ()

mira007

Svižný thriller, skvělé obsazení, ale ke konci tomu dochází dech a upřímně aby mafián dával nájemnýmu vrahovi info o oběti na flešce za diskotékou - to sklouzává do absurdity. Ale když jsem to viděl poprvé - líbilo se. ()

Jayem

Vincent (Tom Cruise) 6 rokov pôsobí ako profesionálny zabiják ale správa sa ako by to robil prvý deň. Necháva za sebou zbytočne hromadu tiel a taktiež hromady svedkov a nehá sa zabiť blbým taxikárom. Ďalší nelogicky fakt že Vincent dostane za úlohu zabiť 5 svedkov obhajoby ale ani jeden nieje v ochrane svedkov a dokonca ani nemá ochranu polície. Navyše poslednú obeť nehľadá doma ako ostatných ale v práci a to aj napriek tomu že už bolo po pol noci. Plus absolútne nezvládnutá scéna na diskotéke. Nechápem ako tento režisér dokázal natočiť kultový Heat. ()

Klajnik

Prvních několik minut v taxíku s Jada Pinkett Smith je neskutečně příjemných a atmosférických. Poté začne kvalita filmu klesat a ten klišoidní závěr si nebudete pamatovat ani 2 dny. Sečteno podtrženo, dobrej film: 70% ()

Michael Mann natočí svůj vysněný film

Michael Mann natočí svůj vysněný film

09.02.2022

Denzel si hledá bezpečné bydlení

Denzel si hledá bezpečné bydlení

11.07.2010

V akčním thrilleru Safe House studia Universal si totiž zahraje vězně a zároveň korunního svědka, který je pod ochranou CIA. V rámci programu pro ochranu svědků je uklizen někam do Jižní Ameriky.… (viac)

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

22.03.2007

Fanoušci brutálních počítačových řezničin mají po nedávném ohlášení filmové adaptace Metal Gear Solid opět důvod jásat. Nebo také ne. Přijde na to, jak studio New Line Cinema pojme velkoplátnovou… (viac)