Pre Maxa (Jamie Foxx) už je jeho dvanásťročná práca losangeleského taxikára absolútnou rutinou. Ľudia prichádzajú a odchádzajú, ich tváre, mihajúce sa v spätnom zrkadle, si pamätá sotva do okamihu, kedy za sebou zabuchnú dvere. Ale na klienta z dnešnej noci, nájomného zabijaka Vincenta (Tom Cruise), tak skoro nezabudne. Vplyvný drogový kartel sa má objaviť pred federálnym súdom a tak je treba eliminovať piatich korunných svedkov. Všetci sa vyskytujú v Los Angeles, a tak Vincent nastupuje do Maxovho taxíka, berie si ho ako rukojemníka a pre dvojicu sa začína rušná noc. Ak Max nebude spolupracovať, skončí s guľkou v hlave. Ak bude spolupracovať, stane sa komplicom. Keď sa po prvých komplikáciách stane žlté auto cieľom jednotiek L.A.P.D. a F.B.I., prežitie nesúrodej dvojice je nečakane závislé na jednom od druhého. (oficiálny text distribútora)

Revolver

Strhující a skvěle natočený thriller s pečlivě budovanou atmosférou, kterou po vynikající první polovině pohřbí druhá, zbytečně akčním polovina. Ale i přesto se jedná o jeden z nejlepších Mannových filmů. P.S.:Cruise je pan herec. ()

Burdock

Fakt blbost!! Řadu momentů mi můj mozek nebyl schopen strávit, takových nelogičostí pohromadě se jen tak nevidí. Nejhorší jsou pak situace, kdy se film snaží hrát na city.. vypadá to pak jak solidní fraška. Jedna hvězdička za šedivýho Cruise, skvělýho Foxxe, a za střílečku v klubu. ()

kery-

Lizard (22:39:53 15/03/2008): vystřelí proti sobě skrze spojovací dveře... profi zabiják se netrefí, černej taxikář jo... jak americké... *TIRED* ()

dopita

Zručně natočenej thriller, s velmi dobře hrajícími herci. Hlavně Tom Cruise opět velmi příjemě překvapil. Akorát závěr je tradičně hollywoodsky blbej. ()

AngiS

Hm...Ten Cruise dokáže být psychopatickej sociopat, co se živí zabíjením :D Lepší 4 hvězdičky, fakt mě ten film dostal :) ()

xmozek

Tom Cruis konečně perfektně naplnil moji představu o chladnokrevném nájemném zabijákovi. Elegantní, precizní, bezcitný. A film jako celek obstál na jedničku. Nezaměnitelná atmosféra, výborná hudba a skvělé herecké výkony. Zajímavé záběry střídaly výborné dialogy, které i přes povahu filmu člověka donutí trochu se zamyslet. Konečně jednou drama, kde dialogy nebyla jen hrst nesmyslných plků o ničem. P.S. Scéna s kojoty na ulici mě opravdu dostala. ()

I.AM.NOT

Film příjemně plyne, taxikář si jede městem a povídá si se zákaznicí- klasická artová záležitost, nastoupí další zákazník, víte, že se něco zlomí, ale ačkoli přijde zlomový okamžik z nenadání, máte stále pocit, že se film jen tak pohupuje na vlnách nezávislosti (jazzové okénko skvěle tuto barvu podtrhuje) s občasnou akční odbočkou. Velmi milé překvapení. ()

Ilhan

Tom Cruise si tady střihnul jednoho z nejzajímavějších a nejstylovějších záporáků. A stylový byl celý film. Nezajímavější je, že nejlepší scény se odehrávají právě v taxíku, nikoliv při akci venku, ale ty konverzace mezi Vincentem a Maxem při těch jendotlivých přejížďkách, to je nejlepší na celém filmu. Tenhle film se mi hodně líbí, na plné hodnocení to není, ale pohybujeme se hodně vysoko. 85 %. ()

Paity

Tom Cruise se pustil na led pro záporné postavy. Zahrál si nájemného zabijáka, který si vypůjčil taxikáře, aby mu dělal šoféra po jeho cílech. Snaží se tvářit drsně a docela mu to jde, ale Jamie Foxx je mi fakt nesympatický, resp. mu nevěřím jeho roli a to není dobré. ()

ChrisBa

Prekvapivo dobrý film nakoľko námet mi prišiel pred pozretím ako druhotriedny béčkový. No skvelí herci a schopná réžia robia tento film výborným. Foxx ako obyčajný taxikár pôsobí dôveryhodne a Cruise v novej polohe alias neľútostný záporák sa javí ako dobrá voľba. Od plného hodnotenia ma odrádza len trochu pritahnutý záver za vlasy, ale inak ide o napínavý dobre zrežírovaný thriller..4* ()

tom.nosek

Ve filmu je dost hluchý míst, o které by se dal film zkrátit. Stejně tak bohužel film nevyužívá všechna ta akční a krimi klišé, která ve filmu jsou, ve svůj prospěch. Film je předvídatelný a kdyby se tvářil víc jako béčko, tak by byl podle mého názoru zajímavější. Nicméně to všechno nezabraňuje tomu, aby byl film zajímavá podívaná, zvlašť některé záběry by se daly označit za legendární. Jinak podoba Toma Cruise je hodně zajímavá a snad i lepší než normálně... A vtípek: "Myslel jsem, že budete vyšší," na účet Toma Cruise hodně potěšil. ()

ti88na

Balansovala som medzi 3 a 4*, ale keď som si včera dala repete, nedopadlo to najlepšie. Film je taký nemastný-neslaný, možno na prvý krát zaujme, ale pri reprízach sa vytratí všetka atmosféra a napätie padá pod bod mrazu. Tom Cruise to príliš nezachraňuje a s tým účesom a v príšernom sivom saku vyzerá hrozne. Dialógy medzi ním a Jamiem Foxxom mi často prišli scestné vzhľadom na situáciu. Záver je uchádzajúci, ale je trochu problém sa k nemu prepracovať. ()

MMJ

Zajimavý příběh Los Angleského taxikáře který má štěstí na své straně. Hned na začátku jak měl otevřit ten kufr. Moje hodnocení: Příběh - 9/10 Herecký výkon: 10/10 Ukončení: 8/10 Čekal jsem od konce úplně něco jiného, jinak film vynikajicí, ale bohužel ten konec nebyl chytrej nápad. ()

bloodline

Collateral zreje ako omšové. Časy, keď ma sužovali smrteľné poty z digitálnej kamery, odišli do zatratenia. Musím pripustiť fakt, že v tomto prípade digitál urobil z ďalšieho Mannovho skvostu sexy pozerateľný film a dodal mu drsnejšiu autenticitu. S prepracovanejším scenárom a záverečným rozuzlením by zrejme došlo aj k atakovaniu výšin Heat. Chcelo to viac filozofovania, pitvania do hĺbky charakterov, aby aj Cruise zožal sympatie (čo zožal) s chlapským podaním rúk na konci. Ale stačilo snívania. Aj v podaní, v akom Collateral ohuruje, máme oku lahodiaci thriller s nezabudnuteľnou hudbou, prestrelkou v klube, scénou s kojotmi či rozpravou o Rwande. A ten zvuk... Už iba on samotný vtiahne celú obývačku do diania. Mann ho môže vyučovať na univerzite. ()

SpaceOdyseus

Skvely komorni thriller s chytrym scenarem, paradnimi hereckymi vykony (koukam na tebe Tome) a presne vypocitanou Mannovou rezii. Jedine, co tomu u me osobne podkopava nohy, jsou Maxovi tajemne motivace. ()

pjotr76

K hodnocení s odstupem přidávám komentář a přiznám se, že mám sto chutí při psaní tohoto komentáře i trochu snížit hodnocení, nicméně neudělám tak a vysvětlím to v tomto komentáři. Collateral je - pokud bych tento snímek měl zhodnotit jednou větou - bezesporu snímek s originálním námětem. A pokud by v tom celém nehaprovala jedna (taky) hlavní postava, vše mohlo vystoupit téměř k absolutoriu, alespoň co se distribucei von hollywood týče. A ať si říká kdo, co chce, dle mého názoru se do role taxíkáře, tak jak byla napsaná, Jamie Foxx absolutně nehodil. A není to ani o tom, že by do role nepasoval fyzicky, to je diskutabilní a koneckonců právě tento taxíkář by měl být schopný chlapít, byť tak trochu životní "looser", ten hlavní problém, že nebyl důstojným hereckým protihráčem excelujícímu Cruisovi a film byl předem nakalkulován na herecký koncert právě těchto dvou charakterů. Foxxovi tento charakter prostě nesednul a nepředpokládám, že mu někdy charaktery tohoto typu sednou...bylo to stejné jako, kdyby jste do této role obsadily D. Washingtona, který by to asi zahrál líp, byť by se na to fyzicky až tak nehodil. Foxx je ve stínu Cruise, co víc, po převážnou většinu filmu je divákovi spíše nesympatický, byť jeho funkce měla být právě opačná. Jediná scéna v které se trochu "zpříjemní" je, když vystupuje jako Vincent před mafiánským bosem. Díky svému nepodařenému herectví se z něj jinak v průběhu filmu stává karikatura Mirka Dušína zkříženého s Tlachalem z Prodané nevěsty. Narozdíl od jiných komentátorů mi digitální kamera vůbec nevadila, resp. ani jsem si neuvědomil že to na digitální kameru bylo točeno, dokud jsem si to nepřečetl tady. Dalším negativem a na tom se shodneme s ostatními kolegy co hodnotí film, je podivně vykonstruovaný úplný závěr filmu. Ovšem celkově vzato je to v poslední době jeden z mála koukatelných až velmi koukatelných filmů z US produkce. ()

Michael Mann natočí svůj vysněný film

Michael Mann natočí svůj vysněný film

09.02.2022

Denzel si hledá bezpečné bydlení

Denzel si hledá bezpečné bydlení

11.07.2010

V akčním thrilleru Safe House studia Universal si totiž zahraje vězně a zároveň korunního svědka, který je pod ochranou CIA. V rámci programu pro ochranu svědků je uklizen někam do Jižní Ameriky.… (viac)

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

22.03.2007

Fanoušci brutálních počítačových řezničin mají po nedávném ohlášení filmové adaptace Metal Gear Solid opět důvod jásat. Nebo také ne. Přijde na to, jak studio New Line Cinema pojme velkoplátnovou… (viac)