One Tree Hill

Dráma / Športový
USA, (2003–2012), 139 h 46 min (Minutáž: 29–60 min)

Tvorcovia:

Mark Schwahn

James Lafferty, Chad Michael Murray, Bethany Joy Lenz, Hilarie Burton, Sophia Bush, Moira Kelly, Craig Sheffer, Paul Johansson, Barbara Alyn Woods (viac)

Seriál o partě středoškoláků, kteří jsou si zpočátku dost vzdálení. Ve středu dění jsou bratři Scottové - Lucas a Nathan, mající společného otce a životní lásku - basketbal. Na střední škole se setkávají nejdříve jako rivalové nejen co se týče pozice v týmu Tree Hill Ravens, ale i v lásce. Od toho se odvíjí zdánlivě vedlejší linie příběhu, ale nenechte se klamat, v One Tree Hill vše souvisí se vším. (ČSFD)

RobbieM@N

Kupa blbců hodnotí 5* a 4*, sice to není hrdelní zločin jako "VKV" a Letiště, ale celá ta premisa seriálu už dává tušit co bude následovat.... ()

atlee

Po prvých troch dieloch sladkých ako cukrová vata som mal tendenciu zavrhnúť to, ale urobil som dobre, že som vydržal aj ďalej. edit: zo škaredej larvy tu máme krásneho motýľa. ()

KucC

Docela mě mrzí, že One Tree Hill končí po 9. sérii, jelikož právě ta mě zatím zaujala nejvíc. Epizodám nic nechybí, jsou naprosto geniální. Hlavně duo Chris a Chase, jejich společné scény vždy zaručeně pobaví. ()

Ivuska91

"True love always." Videla som niekoľko seriálov podobného /rovnakého/ žánru a musím s určitosťou povedať, že žiadny sa One Tree Hill nevyrovnal. Seriálu ani po niekoľkých rokoch od dopozerania poslednej časti nemôžem vytknúť ani jednu vec. Seriál mal veľa sérií, čo je pri väčšine seriálov na škodu, no tu by som si kľudne pozrela aj ďalšie. Najväčšie seriálové prednosti: perfektne zvolená hudba, sympatické postavy /výborní herci/, Brooke Davis, vzťahy, Basketball. "Every song ends, but that´s no reason not to enjoy the music." ()

maty-maty

Nejlepší byla 6. řada a všechny rozhodně 5 hvězdami. 7. řadu do hodnocení nezahrnuji. Po shlédnutí 7. řady ji hodnotím 3 hvězdami. ()

DandaPiper

V podstatě stejná šablona, jako Dawsonův svět, The O.C. a Gossip girl, ale OTH je ze všech těchto seriálů ten nejkvalitnější a nejlíp to odsejpá. Je to tím, že se snaží vyvarovat těch klišé zápletek, co najdeme téměř všude jinde. Jsou tu postavy, který si okamžitě zamilujete (Brooke/Sophia Bush) a postavy, který vám svým ne zcela inteligentím chováním budou připadat, jakože vám dělají díru do mozku (Peyton/Hilarie Burton). Nejdřív jsem tomu chtěl dát 4/5, ale po čtvrté sérii, která byla prostě dokonalá musím dát těch pět. Šestá série mě v mém hodnocení akorát utvrdila. "There's only one Tree Hill and it's your home". ()

sliziakkk

Hodnotím len 5 serii, lebo ostatné si zaslúžia už len 2 a menej hviezdičiek. Na posledné časti v 8. serii som sa už nedokázal ani pozerať. To už nie je ani zďaleka One Tree Hill. ()

dearie

Děkuju té neuvěřitelné náhodě, která mě k tomuto seriálu přivedla. Při shlédnutí prvního dílu se mi sice oči obracely v sloup poměrně často a měla jsem i nutkání „tu kravinu“ okamžitě vypnout, ale štěstí, že jsem to překousla a pustila si i další díl. A pak další a další, až jsem za necelé dva měsíce (a nebyly to ty prázdninové) zhlédla všech 8 sérií. Po mé srdcovce Dawson's Creek jsem nečekala, že by mě ještě nějaký seriál podobného námětu mohl zaujmout, natož chytit za srdce, ale pak se objevil OTH a já jsem byla ztracená. Je pravda, že po odchodu dvou velkých hvězd, Chada a Hilarie seriál trošku zchudl a ztratil hloubku, která ho dělala tak výjimečným, ale přesto si mne udržel a po dlouhém odolávání si mě strhl i nový pár nahrazující právě dvojku Lucas & Peyton. Kdo hledá něco hlubokého, v čem jsou ústředními motivy sport, rodina, hudba, láska a především sny stávající se skutečností, ten ať si udělá spoustu volného času, protože když se ho OTH jednou chytne, už nepustí. Je to sice láska na druhý pohled, za to ale věčná. ()

frog.g

Malinko depresivní seriál, kde se všem děje všechno a hodně rychle zasebou. I přesto se mi po něm občas zasteskne (abych nekecala, tak jen po prvních třech sériích). P.S.: Ráda jsem tě zase po tolika letech viděla, Moiro Kelly. ()

Lipps...

Ani vlastně nevím jak to popsat. Co třeba takhle: Když jsem vyprávěla kamarádce jen jednu dějovou linii tohohle seriálu, a ještě to hodně zjednodušila, bylo to asi na hodinu a půl. A sotva to všechno stíhala postřehout. A to jsem mluvila jen o jednom páru. ..........jo, zní to jako další telenovela nebo ufňukanej seriál, a spousta lidí si to o něm taky myslí, ale když jsem se na to dívala, nebylo to zamotané. Bylo to naprosto jasné a zřejmé, stejně jako všechno ostatní. Tohle je o mládeži. O dospívání. Ale ne o hodných dívkách a chlapcích, kteří dělají všechno dobře a zlí lidé jim hážou klacky pod nohy. Tohle je prostě o životě. Každý si může najít svůj příběh, který zná z domova, ze školy, přátelství nebo lásky. Každý z nás něco z toho, co prožívají oni, zažil. A proto to není jen obyčejný seriál, kde všechno dobře končí při západu slunce. Tohle Vám dokáže nakopat prdel. A proto mám tenhle seriál ráda, protože kdyby byl skutečný, nepřekvapilo by mě to.100% ()

Groower

Slušnej seriál ze života studentů s některýmyi opravdu sympatickými herci. Seriál se samozřejmě nevyvaruje vyloženě umělých zápletek a zbytečně vyhrocených situací, které se opravdu tak často v běžném životě nevyskytují, ale to je neduh většiny "dlouhohrajících" seriálů. Na druhou stranu lepší když se něco děje než seriál stylu Ulice. ()

deathmoon

One Tree Hill...Dostala som sa k nemu dosť neskoro. Vlastne keď som si seriál začala sťahovať, stiahla som si naraz všetkých osem sérií a to som nevedela, čí sa mi to vlastne bude páčiť. Už po pozretí prvého dielu ma seriál zaujal, a tak som pri ňom zostala až do konca. A musím povedať, že aj napriek niektorým "mierne" neuveriteľným veciam, sa seriál zaradil medzi moje najobľúbenejšie. Každý charakter je niečím výnimočný. Herci, soundtrack - proste skvelý..Momentálne pozerám 9 sériu a stále je moje hodnotenie veľmi vysoké. Do OTH som sa jednoducho zamilovala... ()

Agnes.16

"Nebýt nikým jiným než sám sebou ve světě, ve kterém každý dělá ve dne v noci co může, aby se stal kýmkoliv jiným znamená bojovat nejtěžší bitvu, kterou jen lidská bytost může bojovat a nikdy s bojem nepřestat." Edward Estlin Cummings ()

Vala

Dlouho jsem se rozmýšlela,zda se mám na tenhle seriál podívat nebo ne,přece jen,nálepka Drama\Sportovní mě moc nezaujala.Popisek,že se to bude motat kolem basketbalu,taky ne,na sport totiž opravdu nejsem.Ale dočetla jsem se,že tam hraje Danneel Harris-sice potvoru,ale chtěla jsem ji vidět ještě jinde,než jen v jednom filmu. Po pilotu jsem měla rozporuplné pocity,ale rozhodně mi to nepřišlo špatné.Spíš jako Dallas,akorát,že se to netočí kolem ropných magnátů,ale kolem basketbalu.Rozhodla jsem se dívat dál s tím,že když se mi to nijak nezalíbí,půjdu od toho. Opak se ale stal pravdou a seriál mě začal bavit velmi a basketbal mi tam ani nevadí.Je to takový příjemný seriál ze života, s místy dobře míněnými radami,člověk si z toho vezme i kousek pro sebe... Nejsem do toho seriálu šílená,na to mám jiný :D Ale baví mě,líbí se mi a to hodně,takže ho určitě budu sledovat dál. Celkově je to spíš o postavách a jejich životech-pro ty kteří neví,zda se na to mají podívat :) ()

silvusaak

Tak jsem dokoukala. Do 6 rady super oddechovka na nudne vecery, na teen serial (sportovni/hudebni) moc dobry, proc ne. No potom se to jaksi zaclo hroutit, Chada odsunuli bokem a zustalo jenom roztomile sladisko a prehnane americke drama se zaporakem co se promenil v hrdinu. Klise. Konec me zklamal. ()

Sheepy93

Ze začátku to možná zavání jakousi americkou High school tuctovkou , ale nakonec se z toho vyklubal velmi kvalitní seriál, který nestojí jen na hezkém úsměvu C.M.Murraye. ()

Franzi

"there is only one Tree Hill - and it´s your home." Jednou jsem to dokonce spočítala, kolik hodin jsem tímto seriálem strávila, vycházelo to určitě na několik dní. Nebudu teď ve svém komentáři zmiňovat poslední sérii, která vypadá jako z úplně jiného seriálu, je podivná a plytká, a navíc nemám ráda fígle typu odchod dvou hlavních postav a vysvětlení, že se prostě odstěhovaly.Platí to spíš ale pro druhou část série, zápetka s Nateovou nevěrou se mi docela zamlouvá, stejně jako je výtečná postava Quinn. A u dílu se Sarou jsem si slušně poplakala. Nicméně, hodiny strávené s tímto seriálme patří určitě k těm lepším z mého života. Skvělý soudntrack. Skvěle zvládnuté postavy, zvláště ty ženské - od Haley, která mi byla na začátku nesympatická, po Brooke, které vám musíte zákonitě litovat, protože neudělala nic špatného,jen prostě nebyla "ta pravá", po Peyton Sawyer, "the girl whose art, passion, and beauty had changed my life"...prostě - na One Tree Hill se v dohledné době nehodlám dívat znovu. Ale ráda bych se podívala třeba se svými dětmi, pro které už to určitě bude záležitost zastaralá a tak trochu podivná, ale to je jedno. Jsou seriály, které mne baví - Pretty Little Liars, Make it or break it, sitcomy....od těch už nemusím vidět ani díl a nic se nestane. ale One Tree Hill se stal jedním z těch seriálů, kde každý díl nemusí být příjemný - a právě proto si to teď nechci pouštět znovu - ale stejně tak je to přece i v životě...Sakra, to je kýč. ()

dejvikpils

Před nedávnem jsem dokoukal tenhle seriál a musim říct, že bych tento seriál pro sebe zařadil asi mezi ten nejlepší, co jsem zatím měl tu možnost vidět. Nudil jsem se u něj jen málokdy a nejvíc jsem našel zalíbení v koncích dílů, které připravili vždy nějakou zápletku či překvapení. Dávám 9,5 z 10. ()

Deso

Najlepsi teen serial s stredoskolskeho prostredia co som zatial videl,hlavny podiel maju Lucas a hlavne Peyton alias Hilarie Burton(music,art,emotionality).1-6 seria su proste vyborne.Pouceny starym znamym ,"v najlepsiom treba prestat" ,som dalsie serie,uz bez ustrednej dvojice,radsej nesledoval. ()