Modigliani

• USA Modigliani (viac)
TV spot

Film vypráví o soupeření italského malíře Modiglianiho s jeho největším rivalem Pablem Piccasem. Oba dva se rozhodnou zúčastnit se pařížské výstavy a namalují velkolepá plátna. S vítězstvím je spojena nemalá suma peněz. Vyhrát ale může jen jeden. Který z nich to bude? Piccasovu manželku ztvárnila modelka českého původu Eva Herzigová. (oficiálny text distribútora)

Zaba

Náhodou jsem na to přepnula v tývce a pak jsem se od toho neodlepila do konce. Mám ráda životopisný filmy. Je tu dobře zachycen život malířů... tak nějak bez okolků, se vším tím chlastáním, drogama, modelkama atd. Pro spoustu lidí hrůza děs životní styl... nicméně celkem běžný jev v těchno kruzích. Od herců, přes děj, po spád - dobrej film! ()

nikhaj

Ako milovnik umenia aj tvorca vo vysluzbe som mal odzaciatku odpor k postavam a to som ich vecsinu poznal skor nez prehovorili. Akoby sa pokusali tvorcovia filmu preafektovat cely pribeh, zapletky. Neslo mi sa dobre stotozit s umelcom. Tak ci tak veci okolo postavy modiglianiho su smutne a pochmurne takze ako to aj inak spravit vsakze. ()

Jasmín

Ti co se zajímají o výtvarné umění si tento film užijí a ocenění nepochybně více. Jsou vidět rozdíly mezi úspěšnými umělci ještě za svého života a umělci, kteří se svého uznání dočkají "in memoriam". Hlavně ta scéna u Renoira mě dost pobavila. Vztah mezi Modiglianim a Piccasem ukázaný ve filmu byl pro mě zvláštní tím, že lítal od korektního konkurenčního respektu k naprosto nepokryté nenávisti, dětinským urážkám a zase zpět. Jinak filmařsky mi přišlo dílo velice zdařilé, snad jen ten soundtrack občas zaskřípal. ()

Alenkita

Nádherná obrazová stránka, kterou jsem od filmu o malíři sice očekávala, přesto má očekávání předčila. Příběh Amadea Modiglianiho upravený do řádné filmové dramatičnosti, stejně jako nápad s dětským já malíře, pro mě vyzněl dojemně a ne trapně, k čemuž by to mohlo snadno sklouznout. U mě vede sekvence záběrů malířů tvořící každý své dílo doprovázená Ode to Innocence (Ave Maria). ()

Puslanka

Moc hezký film. Jen mě vždy mrzí historické nepřesnosti...ze začátku mi navíc docela dlouho trvalo, než jsem se zorientovala. Celkově ale 3*/4* ()

Bohemicam

Dle mého soudu si tento film pochvalu zaslouží. Výborný a charakterní Andy Garcia dokáže i v roli nepolepšitelného násosky a ničitele žen, Modiglianiho, tak upoutat, že byste ho nejradši po rozkošném tanci s kloboučkem podrbali pod bradou. Jediné, co bych mohla tomuto snímku vytknout je (alespoň podle mě) vzhledově nevhodný výběr herců pro role Piccasa a Jeanne Hébuterne. ()

lulundia

Uf. Někdy by měl někdo napsat filosofické zamyšlení nad tím, jestli musí všichni nejlepší umělci takhle žít. Chlastat, drogy, šílená rychlost života. Je to strašné a zabíjí. Jenže otázka je-byla by ta jejich díla tak nádherná, kdyby byli jiní? Spořádaní, klidní, srovnaní, střízlivý? Nakolik takový umělec potřebuje být „mimo“? v transu, mimo tenhle svět v e své vlastní hlavě a fantasii? Malovali by takhle mistři minulých dob, kdyby měli stejné podmínky? To co malovali, vycházelo z jejich nejhlubšího nitra, z toho co zažili, viděli a z toho co cítili. Četli, slyšeli, vnímali. Žili by déle, malovali více. Ale bylo by to takové jaké to známe dnes? Čeřilo by to vody našeho myšlení? Film nádherný. Hudba Sasha Lazard bere dech, i díky tomu mělo vše takovou síli. Škoda že se neví víc o jeho dceři Jeanne. A milenka Jeanne? Cos to holka provedla, jaks mohla? Vždyť jsi mohla jedou o Modiglianim své dceři vyprávět, jaký byl, co chtěl, znalas ho jako nikdo. Škoda. Ale chápu, že nemůžu pochopit, cos tehdy cítila. To se asi popsat nedá… Najdu si jeho díla, najdu si i Henriho Matisse a najdu si co o něm řekl Renoir a Picasso. dávám plný počet, protože mě film přivedl k zamyšlení nad umělci a životem a lidmi, byla jsem nadšena ukázkou doby a okouzlena hudbou. ()

babuca

Úchvatná atmosféra umeleckého Paríža začiatkom 20. storočia, strhujúci a sebazničujúci život Amedea Moglianiho a predovšetkým maliarský súboj Modigliani vs. Picasso. Citlivo zasadená hudba, ktorá umocňuje celkovo skvelý epos. Výborné výkony viacerých protagonistov na čele s Andym Garciom. Za mňa 90% ()