Dům běsů

• Thajsko Home for Rent (viac)

S manželem se rozhodla pronajmout svůj dům. Ten se ale od podnájemníků nechá zatáhnout do nebezpečné sekty, která má spadeno na jejich dcerku, a ona ji teď musí ochránit. (Netflix)

Harpy

Pekná atmosférická ducharčina. Príbeh bol dosť dobrý a pútavo sa rozplietal. Nebolo to príliš strašidelné ale miestami mi išiel mráz. Určite radím k tým lepším hororom ktoré som videla poslednou dobou. ()

Flopik

Veľký palec hore pre Thajsko, takto skvelo príbehový horor som nevidel už dlhšiu dobu. Príbeh je rozdelený na tri časti, kde prvá trvá zhruba hodinu, nasleduje druhý "príbeh" ktorý začína 11 rokov predtým a posledný, ktorý je z pohľadu sekty. Následne sa všetky krásne spoja a vygraduje to teda skvelo. Začne to ako úplná klasika, sekta, duch, nejaký ten rituál ale potom je ten príbeh tak skvelo vystavaný, je plný zvratov a rozhodne baví. Po strašidelnej stránke je to slabé a báť sa úplne nebudete ale to odpúšťam. Atmosféru to malo výbornú, herci tiež super a hlavnej hrdinke budete fandiť. Za mňa teda doporučujem a silné 4*. ()

dannyyy

Tohle zařazuji mezi TOP asijské horory. Cením hlavně originalitu a příběh, od kterého se ani nehnete. Příběh je rozdělen do třech linií - z pohledu matky, otce a kultu. Matka bojuje o život své živé dcery, otec bojuje o život své mrtvé dcery a kult je nemilosrdný. Není to ani tak hororové, jak je u asijské tvorby zvykem, ale já byl napjatý, jak zánovní kšandy. Tady jde hlavně o ten příběh, který mě udržel od začátku do konce v pozornosti. Vřele doporučuji. ()

warrenur

Thajci tocia tento styl "hororu" neustale - ducharina s kontextom ciernej magie, prevtelovania a ritualov. A tak staci, aby ste videli jeden, ci dva tieto filmy a prekvapit vas uz vacsinou nema co. Jednoduche lakacky, slaba atmosfera. Ak chcete nieco atmosferickejsie skuste napriklad siahnut po starsom kusku singapursko-hong-kongskej spoluprace, The Eye (2002). Tento tu ma sklamal a dlhsia minutaz bola az umorna. 35% ()

helraiser

Tak tohle si nechám líbit. Thajská duchařská chuťovka o kultu s třemi příběhovými rovinami, které do sebe náramně zapadnou a funguje to na jedničku. Má to super příběh, solidní atmosféru a hodně dobré herecké výkony, takže za mě super podívaná a rovnou říkám víc takových. ()

Solverino

No není to až tak špatné, líbil se mi konec, ten je dobrej. Technicky a s citem natočené, sympatické herecké obsazení (samí asiati, nejsou tam černoši ani eskymáci! gender tam taky nikdo neřeší). Jinak je to miliontá varianta na kouzlení a převtělování... prakticky žádné gore a trochu nuda. Jednou se to dá. ()

Mamlas

Byť podstatou duchařina, tak ne tak debilní jako bývá obvykle vždy. Příběh je postavený dobře, trochu thrillerově, trochu hororově a s přeskakováním se na to dá dívat. Slušela by tomu poloviční stopáž. (37%) ()

Grázl83

Po delší době horor který není úplně dementní a má skvělou atmosféru. Rozdělení do více pohledů mi nevadilo, naopak to krásně dovysvětlilo možné  otazníky vzniklé v první strhující hodině. ()

Dombzila

Možná tu máme hororové překvapení roku. Nějakým fanouškem thajských filmů ani asijských hororů bych se rozhodně nenazýval. A duchařiny mi jdou už přímo proti srsti. Ale Dům běsů mi zkrátka udělal radost. Skvělý originální scénář v kombinaci se slušnou atmosférou nabídly super film, který, řekl bych, hodně potěší každého fanouška žánru. 65% ()

Ace.A.T.L.

Zajímavý a nejvíc lákvý je na tom to, že je to podle skutečných událostí a tak to dodává jistou svojí dávku atmosféry. Neni to marný, ale neni to nic, co by se uže nevidělo a nenatočilo, jen je to svým způsobem opět jiný a to právě díky tomu, že se to stalo. Samozřejmě je potřeba brát to s jistou dávkou nadsázky, protože asiati maji tu tendenci přehrávat a přehánět a to lekomu může pokazit požitek z filmu. Ale jinak dost fajn film. Za mě silný 3* a DOPORUČUJU ()

vinducha

U tohoto thajského děsivě strašidelného hororu mě fakt pobavil koment od sochokinga . Prostě Korea to není a asi nikdy nebude . Tyhle lajt záležitosti jsou opravdu pro veškeré věkem nijak neomezené publikum , ale nepopírám , že asi 2x mi při sledování zamrazilo . Nicméně průměr jak vyšitý a nepředpokládám , že bude někdy repríza. ()

Accuphose

Tady Kwan nestíhá splácet hypotéku, takže to musíme udělat co nejdelší a budeme ho platit za minutu... Ten film by sice mohl mít super námět, ale ve finále je to nuda a vata. Naprosto chybí pořádná dramaturgie, napětí, postavy Vás nezajímaj vlastně... dobře hraje hlavní představitelka (a chová se překvapivě logicky) a ta malá. Po půlce fimu zjistíte, že uběhlo 20 minut a čeká vás další stovka. A pokud to někdo nepochopil, tak ukážeme stejnou scénu popátý, z jinýho úhlu. Přes některé dobré momenty, jsem chtěl dát odpad, nicméně ta poslední scéna mi přišla konečně uvěřitelná a dojemná. A zejména za ní, dávám jednu hvězdičku. ()

Bravewolf

Z východu neustále překvapují. Ještě pár dní budu nad tímto filmem přemýšlet. Ono to přestane být zábava, až člověk zjistí, že je film podle skutečných událostí. ()

mp5991

Jestli je na tomhle filmu něco třeba ocenit, tak vážně promyšlený scénář. Snad nikdy jsem nenarazil na horor, který by na konci dával tak dokonalý smysl a osobně si tohohle dost vážím. Jinak to má docela dobrou atmosféru, které tady dost pomáhá hudba, téma není příliš originální, ale funguje a to je asi tak všechno. Do dějin asi nevstoupí, ale stojí za podívání. ()