Ramón je již 30 let upoután na lůžko a jeho rodina se o něj stará. Jediný pohled na svět mu umožňuje pouze okno v jeho ložnici. Dívá se na moře, na které se často plavil a na kterém utrpěl úraz, který zkrátil jeho mládí. Od té doby má jediné přání - důstojně ukončit svůj život. Jeho svět je však převrácen naruby příchodem dvou žen: Julie, právničky, která mu pomáhá v jeho úsilí legálně ukončit svůj život; a Rose, žena z vesnice, která se ho snaží přesvědčit, že život za to stojí žít až do konce. Obě ženy jsou zaujaty Ramónovou poutavou osobností a jsou nuceny se samy sebe ptát po důvodech, které ovládaly jejich životy až potud. Ramón ví, že pouze jedna z nich, která ho skutečně miluje, mu pomůže podstoupit tu poslední cestu. Pravdivý životní příběh Španěla Ramona Sampedra, který 30 let vedl kampaň za právo na euthanasii a za právo na svou vlastní smrt.

Film byl na MFF v Benátkách oceněn stříbrným lvem a také Volpi cupem za herecký výkon hlavního představitele, získal i Oscara za nejlepší cizojazyčný film. (oficiálny text distribútora)

vinducha

Mazec , když si člověk uvědomí , co může způsobit 1 okamžik v lidském životě , co má za následky 1 špatný skok do vody . Javier Bardem jako skoro vždy excelentní. ()

Kivis

Silné téma, výborný výkon Bardema a hádka dvou tetraplegiků přes patro. A k tomu létání nad krajinou. To je asi vše, co mi z Hlasu moře ve vzpomínkách utkví. A to není věru málo. Netuším, jak moc se film držel skutečnosti, ale některé postavy mi lezly na nervy až příliš, tak doufám, že mají též předlohu ve skutečnosti a že si je autoři filmu nevymysleli pro okořenění příběhu. Přišlo mi totiž, že příběh spíš rozmělňují, než aby mu dodaly hloubku. ()

Dinoo

Tento film je niečim úžasným čo sa len ťažko dá opísať slovami. Je to nádherná poetická drama je to majstrovské dielo. S fantastickými hereckými výkonmi ,ktorí sú pre nás doposiaľ neznámy. Celý film som držal slzy ako tak na uzde ,ale posledných 10minút filmu ma úplne dostalo. Film sa nesie ľahkou a smutnou atmosférou celé dve hodiny ,ale tá atmosféra ma niečo do seba.. Možno budem zajtra ľutovať čo som sem dnes napísal ,ale toto sú moje bezprostredné pocity po dopozeraní tohto majstrovského diela... ()

Leila75

Tak nevím čím bych začala,je to nádherný film,s úžasnými hereckými výkony,J.Bardem mě znova a znova přesvědčuje o svém nekonečném talentu.Téma eutanázie z pohledu mnoha lidí,ať souhlas nebo nesouhlas,ve mně spouští plno otázek"co já,co si o tom myslím"a myslím,že to tak mají i ostatní.Dlouho budu mít tenhle zážitek v hlavě,kdyby byla možnost dát deset hvězd,tak dám! ()

Cristiena

Film, zabývající se kontroverzním tématem, jakým eutanázie bezpochyby je.Velice vkusně nastíněný osud člověka, který je již přes dvacet let upoután na lůžku a odkázán výhradně na pomoc cizích lidí ( bez jejich pomoci se nemůže ani sám zabít ), usilujícího o to, aby už nemusel žít nedůstojným životem.Film poukazuje na dvě stránky věci - někteří s Ramónem soucítí, někteří se s jeho potenciální smrtí nedokáží smířit a přesvědčují ho, že život má cenu ať je jakýkoli.On je ale už pevně přesvědčený, že smrt je jeho vysvobozením...Hodně zajímavé zpracováné a podané tak, aby snad každý člověk nad osudem takového člověka zapřemýšlel.Výkon Javiera Bardema jako ochrnutého člověka je velice,velice přesvědčivý. ()

Lenykov

Být, či nebýt - toť docela dilema, ale pro hlavního hrdinu je to jasná věc. Vůle žít není velká a snad myšlenka na blížící se eutanázii z něj dělá ještě normálního člověka. Charizmatického muže upoutaného na lůžko skvěle zahrál Javier Bardem. Ve filmu mohla být lépe vykreslena otázka pro a proti eutanázii, ale v celkovém výsledku byl Hlas moře půvabný a krutý zároveň, a to se mi na tom líbí... ()

de-souza

nemůžu si pomoct, srovnávám s filmem "Skafandr a motýl" i když někdo řekne "nelze srovnávat..ale u Hlasu moře mi chyběl kvalitní střih, ozvučení filmu, navíc postava otravné kamarádky která nakonec hrdinovi pomůže ze světa byla obsazená dle mě tragicky ()

demostheia

Nikdy jsem smrt nevímala jako něco špatného.. zní to možná divně, ale vždycky jsem chápala lidi, kteří chtějí umřít (ať už ze zdravotních důvodů či kvůli nešťastné lásce) - chápu rozhodnutí těchto lidí a tento film mě v tomto posunul ještě o kousek vpřed.. každý má právo na život a má právo se i rozhodnout, kdy chce zemřít.. klidně mě za tento komentář odsuďte, ale já to prostě takto cítím.. ()

bocy

Výborná dráma, musím uznať, hoci ja drámy nejak zvlášť v obľube nemám. Myslím, že tento film je omnoho lepší ako Skafander a motýľ... takže, ak niekto videl Skafander a motýľ a hľadá niečo na ten štýl, môžem odporučiť práve Volanie mora :D ()

Michalp81

Co napsat? Podívejte se na to sami. S hybností jsem na tom o něco lépe než hlavní hrdina, ale ne o moc. Nesdílím jeho pocity, protože na štěstí vidím, pro co se dá žít. Boj o "právo na smrt" je však velice zajímavé. Zdravý člověk se svobodně může rozhodnout, když chce ukončit svůj život. Na druhé straně, může člověk žádat po jiném člověku, aby mu pomohl zemřít? Film nastoluje mnoho otázek, které nelze jednoznačně zodpovědět. Nenajdeme zde přehnanou sentimentalitu a nikdo nás nežádá o soucit. Velmi mě pobavila pasáž, kde na sebe dva nemohoucí pokřikují z patra do patra. I 2 centimetry mohou být někdy nepřekonatelná bariéra. Jak moc je to pravda... ()

Pattrick

Mám rád pomalu plynoucí filmy, jenže tohle na mne dýchlo pouze z poloviny, tak jak mělo. Ani nedokážu určit proč, kde se stal problém, viděl jsem strašně moc smutných příběhů, ale tento tlačil na city až moc, přesto ve špatném okamžiku, kdy se to nehodilo a všechno bylo tak rychlé, že se člověk nedokázat vžít do všech vedlejších postav. ()

Lazy87

"Každé ráno se probouzím a vím, že chci zemřít." Další film řešící otázku eutanázie tak trochu telenovelským pojetím. Každej by měl mít právo na výběr, na smrt. ()

lineker

Na film jsem narazil čirou náhodou na slovenské dvojce. Jde o to jak moc si tohle osobní drama připustíte k tělu. Zda se necháte zasáhnout osudy jednotlivých postav či si ponecháte lehký dokumentární odstup reálného příběhu jednoho paraplebika, který toužil po soudním "ano" pro ukončení jeho života. U mně bohudík platila ta první varianta. Nechal jsem se unést pouhým příběhem člověka, obdivoval způsob jakým byl ztvárněn a více či méně vypustil fylozofické úvahy o právech člověka na ukončení vlastního života. Ve filmu to bylo řečeno za mně. Citace nebude zřejmě přesná. "ŽIVOT JE DAR NIKOLIV POVINNOST". ()

Tobias_Sin

Příběh o ochrnutém muži, který je téměř 30 let upoután na lůžko a nemůže pohnout víc než hlavou. Je to film, ve kterém se tento muž rozhodne obhajovat vlastní právo na smrt, jelikož jeho stanoviskem je, že nemá důstojný život. Amennábar snímek zpracoval velice procítěně, takže se divák střetává s různými názory na eutanázii.. ()

danny79

Silne tema, velmi dobra rezie Amenabara, perfektni herecky vykon J. Bardema, velmi kvalitne scenar s duchaplnymi dialogy, komplexne zpracovanymi postavami. Nepostrada humor. Neni to uplne me tema a v otazkach euthanasie mam jasno, ale rozhodne po vsech strankach kvalitka. ()

andy60

Krásná sonda do lidského nitra, perfektně zrežírovaná a výborně zahraná. Javier Bardem mě opravdu překvapil, tak přesvědčivý výkon jsem nečekal. A za své slzy se v tomto případě nestydím. ()

JollyJOKER

Většinou je to tak , že se ztotožníš ve filmu s jednou postavou, tady moje schopnost empatie dosáhla vrcholu a to ke všem postavám... Tolik emocí najednou pro mně bylo až nesnesitelné, tohle mně fakt rozebralo jak snad ještě nic . Bardem je bůh, to bylo něco. ()

Amenábarův scenárista točí sci-fi

Amenábarův scenárista točí sci-fi

16.03.2015

Mateo Gil, několika cenami Goya oceněný španělský spoluscenárista tří filmů Alejandro Amenábara – konkrétně Otevři oči, Hlas moře a Agora – se poslední roky pokouší i o režii. Po dobře přijatém… (viac)

Rachel Weisz se vrací do Egypta

Rachel Weisz se vrací do Egypta

15.02.2008

Ten Alejandro Amenábar je ale tajnůstkář! Tvůrce Těch druhých a oscarového Hlasu moře o sobě dlouho nedal slyšet a teď se najednou vytasí s historickou podívanou, která se s rozpočtem 73 milionů… (viac)