Ramón je již 30 let upoután na lůžko a jeho rodina se o něj stará. Jediný pohled na svět mu umožňuje pouze okno v jeho ložnici. Dívá se na moře, na které se často plavil a na kterém utrpěl úraz, který zkrátil jeho mládí. Od té doby má jediné přání - důstojně ukončit svůj život. Jeho svět je však převrácen naruby příchodem dvou žen: Julie, právničky, která mu pomáhá v jeho úsilí legálně ukončit svůj život; a Rose, žena z vesnice, která se ho snaží přesvědčit, že život za to stojí žít až do konce. Obě ženy jsou zaujaty Ramónovou poutavou osobností a jsou nuceny se samy sebe ptát po důvodech, které ovládaly jejich životy až potud. Ramón ví, že pouze jedna z nich, která ho skutečně miluje, mu pomůže podstoupit tu poslední cestu. Pravdivý životní příběh Španěla Ramona Sampedra, který 30 let vedl kampaň za právo na euthanasii a za právo na svou vlastní smrt.

Film byl na MFF v Benátkách oceněn stříbrným lvem a také Volpi cupem za herecký výkon hlavního představitele, získal i Oscara za nejlepší cizojazyčný film. (oficiálny text distribútora)

rotator

Čo môže byť dobré na filme, kde je hrdina pripútaný celú dobu na lôžku? Ten príbeh, ktorý existuje v našom svete a rozdeľuje ľudí na dva tábory a Javier, ktorého kamera zoberie ponad hory až do mora, no keď sa každý deň zobudí zistí, že je stále uväznený vo svojom nehybnom tele. ()

kamigava13

Každý má právo na život i na smrt, tedy i právo na eutanazii. Podle věřících nám sice bůh dal život, ale už nám neřeknou, že ho z nás většinou pomalu vysává... Není lepší si ho rychle vzít, než dlouho trpět? Javier Bardem zahrál zřejmě svou životní roli, jeho výkon byl úctyhodný. Navíc ho doplňovala sympatická a sexy milfka Belén Rueda. 80 %. ()

Kozlowski8

"Život je právo, ne povinnost." Kolem toho se celý film točí a je zážitkem sledovat skvělou práci Javiera Bardema a Belén Ruedy a přitom vnímat krásnou hudbu, která se line příběhem. 80%. ()

bobbec

Veľmi krásne vyrozpravaný príbeh o jednom smutnom človeku. Cez samozrejme paradne herecké výkony sa prejavý aj vytvarná strana filmu. Nezoastáva ani kamera ale hlavne ani strih. Film je posadeny do pokojného prostredia. Miestami teču slzy, miestami sa z chuti zasmejete. Hlavný herecky výkon patrý medzi tie najlepšie ake som mohol vidieť. Myslim, že režiserový sa podarilo podať taku važnu tému, ako je eutanázia, veľmi profesionalne. Film je plný rôzných situácií ktoré človeka buď rozosmeju, alebo rozpraču. Klobúk dole... ()

Estemax

Je rozdiel žiť a prežívať. Je rozdiel vedieť a nevedieť. Ak má byť eutanázia východiskom z bezvýznamnej cesty niekoho, kto chce žiť a nie prežívať a žena, ktorá má viesť obhajobu tohto činu pred súdom Vám je tak blízka i vzdialená zároveň, no druhá Vás práve do takej zeme – kde môžete slobodne žiť a skutočne lietať /tu som mal na chvíľu pocit, že Ramon len predstiera, skvelá scéna/ – dostane, mali by ste si vybrať. Úplný kontrast dvoch ženských pováh vedie k rovnakému cieľu. Odpoveď na otázku správnosti takejto voľby dá advokátkina otázka: „Aký Ramon?“ Tak čo je lepšie? ()

aronofsky

Tak trošku „obyčejné” drama o eutanazii. Ramón chce zemřít a o tom je v podstatě celý film. Uznávám, že je kvalitní, ale zároveň je i nudný. Dvě hodiny je na takové téma prostě moc. 60% ()

Vital

Jak toto dílo na mě zapůsobilo? S pochopením a i když normální chodící člověk nemůže vědět ani cítit jaké to je nehnout se 30 let,tak každý má právo na eutanázii,protože jen to člověk ví,zda chce ještě vláčet stále to břemeno.Jen co mě mrzelo,a možná i ubralo 1*,je dabing Županiče,který mi tam děsně vadil. ()

Fill16

K tomuto filmu nemám prostě slov. Velmi silné téma bravurně zpracované, úžasná kamera, skvělá hudba a použití Nessum Dorma, a zejména skvělá režie a herecké obsazení. Po celý film jsem se vůbec nemohl odtrhnout od obrazovky, byl jsem naprosto pohlcen příběhem o Ramónovi Sampedrovi, který po velmi zlém úrazu - jeho první "nepovedené smrti", chce se svou druhou šancí žití důstojně skončit. Lítací scéna + všechny scény u moře, Ramón sdělující své pocity Julii a závěrečná scéna, kdy odjíždí za Rosou jsou nezapomenutelné.. Opravdu moc krásný, ale zároveň také smutný film. ()

kpt.Marťas

Na tom filmu odvedli perfektní práci úplně všichni, kdo se ho jenom dotkli. Nejednoznačný snímek, který si na nic nehraje,netlačí diváka do kouta a stejně ho nakonec několikrát rozbrečí. Bravurní. ()

kmfilm

Kdyby byla možnost, dát hvězdiček 6 neváhala bych! Krásně citlivý a do detailů zahraný film. Amenábar dal do každé postavy maximum a herci mu to bravůrně splnili. ()

Poga

Precizna réžia, veľmi výlučne nasmerovana k civilnosti. Samozrejme, v snahe osloviť čo najväčšie publikum sa nevyhne určitému citovemu klišé, ale v rámci celku, to funguje a prepacim to. Herecké výkony, výborne. Bardem priamo exceluje. Scenár krásne vedený krok za krokom, stupienok po stupienku a na konci čáka priamo Aristotelova katarzia. 5/5 ()

Filip.Majerc

Javier Bardem si u mňa za herecký výkon vyslúžil veľký obdiv.Tento film vo mne vyvolal množstvo emócii a množstvo otázok skrytých niekde hlboko v duši.Hoci dej mi pripadal zasadený do pochmúrneho a jednoduchého prostredia, práve to umocňovalo hlavnú myšlienku existencie človeka ktorý prežíva len na lôžku postele a jediný únik je pootvorené okno a fantázia vo forme úniku jeho mysľou ovládaných výletov k miestu kde ochnrnul.Teda k moru.Na jednej strane nechcel byť príťažou pre rodinu, no na druhej bol oporou pre mnohých ľudí vo svojom okolí.Utrpenie ktoré prežíval však napriek všetkému odrádzaniu blízkych túži ukončiť eutanáziou,čo je pre ochrnutého človeka predsa len veľké sústo.Takže keď to zhrniem film ma nadchol ponúkol mi iný pohľad na ľudí okolo mňa a prinútil ma prehodnotiť rebríček životných hodnôt.A ten prelet ponad zelené kopce bol nádherný, hlavne keď som sa začal cítiť mierne skľúčený z tej malej izby v ktorej prebýval väčšinu filmu. ()

NSN

Poslouchat dvě hodiny hovory o smrti a zbytečnosti bytí, kde neexistuje smysl těch slov, žádný rady ani povzbuzení, žádnej psycholog a vysvětlení, je pro mě jen ztrátou času a ničením se, takže vypínám. ()

Janoss98

Z mého pohledu jistě jeden z top filmů co jsem kdy viděl. Naprosto perfektní herecký výkon Javiera Bardema, který na mě zapůsobil už od samotného začátku filmu. Filmem se táhne ponurá atmosféra, až do samého konce, kde dosáhne svého maxima. Jak se říká, život píše nejlepší scénáře a bohužel u tohoto filmu je to právě tak, jelikož je podle skutečných událostí. Vřele doporučuji! Ten pocit co jsem u filmu měl, mi jestě žádný jiný nezpůsobil. 95% ()

Amenábarův scenárista točí sci-fi

Amenábarův scenárista točí sci-fi

16.03.2015

Mateo Gil, několika cenami Goya oceněný španělský spoluscenárista tří filmů Alejandro Amenábara – konkrétně Otevři oči, Hlas moře a Agora – se poslední roky pokouší i o režii. Po dobře přijatém… (viac)

Rachel Weisz se vrací do Egypta

Rachel Weisz se vrací do Egypta

15.02.2008

Ten Alejandro Amenábar je ale tajnůstkář! Tvůrce Těch druhých a oscarového Hlasu moře o sobě dlouho nedal slyšet a teď se najednou vytasí s historickou podívanou, která se s rozpočtem 73 milionů… (viac)