Díky nahrávce z domácí kamery bývalá vojačka zjistí, že smrt jejího manžela je jenom špička ledovce vražedného organizovaného zločinu, který sahá daleko do minulosti. (Netflix)

Bozvav

Docela dobrý nápad (knihu jsem nečetla) a věřím, že jako film, nebo minisérie, by fungoval na jedničku. Takto děsně roztahané, plné zvratů, které nedávaly moc smysl. Různé dějové odbočky byly spíše na škodu a závěr nemastný, neslaný. Tempo, které neodpovídalo místy scénáři naráželo na hudební podkres, který vyloženě neladil. Po dvou dílech jsem byla nadšená, pak méně a méně a nakonec jsem měla co dělat, abych to dokoukala. Za mne dvě slabší hvězďule, a velké zklamání k tomu. ()

kleopatra

Bože, to byla zase chujovina. V každém dalším díle přibyde postava a odnož, která je platná asi jako mrtvýmu zimník. A to jsem pořád naivně doufala, že to má nějaký smysl a že se dočkám, když si počkám. Ne, bylo jen a jen hůř. Tak jsem to aspoň dokoukala s anglickými titulky, abych si procvičila jednoduchou angličtinu :). ()

verbal

S rozžvýkaným kusem polyvinylchloridu v hubě a s banem na Instáči sice jakž takž píchatelná, ovšem jinak totálně prkenná a zcela bezmimická barbína, které by jakoukoliv vojenskou kariéru mimo vytírání hajzlů v kasárnách uvěřil snad jen ten nejdebilnější mumulendovský Uniporn, v hlavní roli sebemenším intelektem pohrdající obskurní kafilérie kauzálního kokotismu, hospodyňkovské pičidity, prvoplánově retardované otravy a kreativní obrny podle paknihy vyhlášeného bulvárního nudila a neumětela Babrala Kolena. A aby toho cerebrálního příkoří nebylo málo, celý ten dávivý břichabol zase rychlouklohnila již totálně pokroucená velkobritská Bolševize, tudíž se jako obvykle jedná, Kolenovi navzdory, o zcela korektní, úplně, ale úplně nenásilnou, veskrze reálnou a ani trochu demagogickou minoritní libtardí pseudoprezentaci přesilných mužen, hladce domestikovaných negrů a přehrdých bukanýrů, urputně podporovaných plně probuzenými, dříve konzervativně zcela homofobními čmoudy, aby měl Riksha Suňák řádně inkluzně vyčištěné a odgándíované  čakry do dalšího volebního období ve Spojeném Pandžábu Velké Islámie a Severního Súdánu. Ale nesmuťe, milí čtyřkovači a pětkovači! Podruhé už to z vás debila stoprocentně neudělá! ()

Fr

„MUSÍM VĚDĚT, JESTLI MÁM PRAVDU, NEBO JESTLI BLÁZNÍM…“ Je to takový jednoduchý. Ale díky tomu to má celkem slušný tempo! Různý indicie se objevujou jako houby po dešti, takže není třeba se nijak trápit přemejšlením. Snad jen by vás mohlo napadnout, jestli to není trochu blbý… Místo krimi pátračky to je spíš taková investigativní novinařina, která má za úkol (i cíl) pomalu poodhalovat tajemství. Kikina v hlavní roli je koukatelná, ovšem… ovšem jako drsňačka by snad byla i Helča Růžičková uvěřitelnější (zavři svoje voči brouku…). A pak ty její rozhodnutí… Policajti zmateně pobíhaj od důkazu k důkazu (vlastně od domněnky k domněnce) a přestože to neubírá dramatičnosti, je to triviální. Včetně závěru, kterej mě ovšem lehce překvapil. /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Seriál je založen na stejnojmenné knize, kterou napsal Harlan Cohen v roce 2016. 2.) Thx za titule “ Anna Farrow“. ///                         PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

EvilPhoEniX

Příjemný Krimi/Thriller z dílny Harla Cobena ( Nevina je však pořád TOPKA) a tahle letošní Netflix Kanonáda je zatím neuvěřitelná. Máme tu nádhernou Michelle Keegan, která je bývalá vojačka ( to se mi líbilo, že se s nikým nesere), které nedávno zavraždili sestru a k tomu i manžela, takže jedna nepříjemná událost za druhou. Ovšem jakmile na skryté kameře uvidí svého mrtvého manžela rozjede se slušný kolotoč událostí podpořený fajnými zvraty a celý tenhle zločin má daleko větší přesah, což kvituji. Postavy jsou sympatické, i detektivní duo je v pohodě, má to slušný tempo, díky dobře dávkovaným informacím, líbila se mi hudba a překvapivě mě to bavilo víc, než jsem před zhlédnutím doufal. Závěrečné dva díly šponují napětí na maximum a musím říct, že s odhalením vraha jsem rozhodně nepočítal a finální zúčtování je taky velmi uspokojivé ( i lehce šokující). Není to sice žádný majštryk, na který by se vzpomínalo jak v případě Neviny, ale je to velmi slušná Krimi/Thriller zábava, která fanoušky zamotaných příběhů, kde až do poslední chvíle nevíte jak to dopadne určitě neurazí. 75% ()

monolog odpad!

Tohle bylo fakt špatný. Děsivá hudba dunící v naprosto jakoukoliv chvíli, miliony zápletek na všech stranách a přehnané zvraty všemi směry. A opravdu nám musí hlavní postava po celý seriál lhát o tom, že hledá, co se stalo, přestože zabila svého manžela a celou dobu ví, že její sestru zabil on? Sorry, ale beru to jako těžký podraz na diváka. 50 kilová baba sejme namakaný borce ani nemrkne a prostě další spousta chujovin. A finální sebeobětování té nechutné čůzy, té jediné férové a správné, která jediná má svědomí? Chce se mi zvracet. ()

*CARNIFEX*

Vývoj deja je solídne doprepletaný tak, aby divák stále vývojovo tápal. Lenže z celkového hľadiska na mňa samotný počin pôsobí akosi chaoticky, kedy príliš veľa tematických smerov, ani z ďaleka nezaručí kvalitu, ktorá bola tvorcami očakávaná. Nemám Ja veru v obľube takéto guláše, v ktorých sa melie piate cez deviate. Uznať ale musím, že človek takmer do úplného záveru netuší koľká bije, a zato asi aj zaslúžene tá tretia. ()

sochoking

Štandardná cobenovka s toľkými zvratmi, že záverečné finálne odhalenie už nejako moc neprekvapí. ALE(!) pozerá sa na to skvelo. Včera som dal na jeden záťah šesť častí a dnes som to doklepal. To je pre mňa dôkaz o výbornom filmovom zážitku, ktorý mi síce trochu kazila škaredá, v jednom kuse zamračená, Abbey a furt omdlievajúci Rushid Abdul Mohamed Kierce, z ktorého som mal dojem, že je len jedným neschopným a otravným debilom. Na oddych s vypnutým mozgom ideálne. 80% ()

Anderton

Ďalšia Cobenovka, takže kto je fanúšik presne vie, čo ho čaká a aj to dostane a možno aj niečo navyše. Ak niekoho adaptácie jeho diel nezaujali, tak ho Fool Me Once môže sklamať vďaka niektorým trochu iným prvkom ešte viac. Za mňa je určite triumfom obsadenie Michelle Keegan, ktorá teda okrem toho, že je krásna, je pred kamerou hlavne presne taká aká má takáto postava byť. Podobne je to aj s Akhatarom, avšak tam som čakal viac buddy laškovania s novým kolegom. No a tá zelená tu symbolizovala asi Mayine zamestnanie, alebo sa tvorcom proste až príliš jej využitie zapáčilo. ()

Chrustyn

Klasická Cobenova oblbovačka, která začne jako klasické detektivka ale nabízí tolik odboček, postav a falešných stop, že se divák začne brzy ztrácet. Přestože vše nefunguje stoprocentně, témat je zbytečně moc a konec není uspokojivý a propracovaný, jak by si zasloužil, jedná se o jeden z lepších mysteriózních seriálů, který si díky cliffhangerům na konci každého dílu, udrží divákovu pozornost a očekávání až do konce. ()

TheEvilTwin

I didnt see that coming! Hodně nečekaná pecka odnikud, která rozhodně není sofistikovaně inteligentní jako podobné španělské kousky, ale svou "zvratovitostí" se řadí možná k tomu největšímu, co jsme kdy viděli, díky ní to taky solidně ubíhá a sjel jsem to téměř na jeden zátah. Mladá žena na živé kameře zachytí svého muže, který ale před pár měsíci zemřel, čímž začíná kolotoč událostí, který zpočátku sice vypadá jednoduše, ale postupně se k němu nabalí tolik věcí, že to divák pomalu nestíhá pobírat. Herecky i technicky jde o fajn (průměrnou) zábavu, která ničím vyloženě nepřekvapí ani nevyčnívá, ovšem co se týká scénáře, to je už teda o čem psát. Fakt nekecám, když řeknu, že se tady v KAŽDÉM díle přivalí na diváka asi desítka nových informací a zvratů či malých střípků, které sice po výsledném díle tak trochu nedávají úplně perfektní smysl, ale každý sám o sobě působí dobře a divákovu pozornost si naplno získá. Z přátel se stávají nepřátelé, vynořují se postavy a hříchy z minulosti a když k tomu přidám cliffhanger v každém závěru, díky kterému divák nemůže přestat seriál sledovat, vychází mi velmi lákavá, zábavná a napínavá čtyřhvězda, která prostě v daný moment dokonale baví. Harlan Coben jde poznat a tímto zdravím i můj oblíbený seriál SAFE, který je v mnoha ohledech hodně podobný a stejně úžasný jako Fool Me Once. ()

FilmFan24

Krimi série, kde nakonec nic nebylo jak se zprvu zdálo. Napínavé a bohaté na dějové zvraty kterými prochází sympatická hlavní hrdinka. Název možná může leckomu připadat zavádějící, ale závěrečné rozuzlení dopadlo úplně jinak než jsem čekal. ()

M.i.k.e

Klasická cobenovka která vrší zvrat na zvrat a sype to na diváka takovým tempem že ani nemá čas přemýšlet jestli to celé dává smysl. Osobně mám pro cobenovky celkem slabost a i když Safe bylo lepší a pořád je to spíš jednohubka, která nemá velký potenciál na opakované sledování, bavil sem se velmi dobře celou dobu…70% ()

Vyhy

Rozjezd velmi slibný, ale nakonec se to táhlo jak ... Asi by tomu slušelo více filmové zpracování, než minisérie. Scénář spoléhal hodně na efekt, takže spousta věcí nedávala smysl, nebo nebyla dovysvětlena. Hudební podkres - násilně vám naznačoval, kdy jste se dozvěděli asi něco zajímavého, což vlastně ani nebyla pravda. Nu a konec, tak ten snad nemysleli vážně. ()

cariada

Dal jsem to na dvakrát a bylo to dobré, celé se to točilo k jednomu cíli, ale dopadne to poněkud jinak. Pěkná hlavní herečka. ()

Pajky3

Ještě pořád mám v živé paměti, jak jsem na začátku roku 2020 skočil na sledování Cizince (The Stranger) a jak mě seriál podle knihy od Harlana Cobena vtáhnul do děje. Chytilo mě to a až do konce to nepustilo, takže jsem tak nějak předpokládal, že i další seriál, který pro Netflix vznikl na základě jeho předlohy bude mít podobný účinek.  Jenže očekávání se nepodařilo úplně naplnit. A přitom tom začalo nadějně, napětí a tajemno tomu rozhodně nechybělo. Postupně jsem však častěji a častěji vrtěl nesouhlasně hlavou a říkal si, že tohle mi nesedí. Mnohá rozhodnutí byla prostě hloupá, ať už je dělala hlavní hrdinka nebo vyšetřovatelé a já se nad to nedokázal povznést. A to mi ani nijak nevadilo obsazení, teď už vím, že když vidím Richarda Armitage, tak mám očekávat zamotaný příběh a být podezřívaný a Michelle Keegan už předtím vojandu (Our Girl) zahrála, takže proč ne. Ale ani závěrečný zvrat mi nepřišel tak hrozně nečekaný a celkově jsem tak trochu zklamaný. ()

jedna_vrana

Mohla by som sérii všeličo vyčítať - dejová línia je občas deravá a situácie neuveriteľné, Knižnú predlohu nepoznám, takže našťastie nemám s čím porovnávať. Seriál je natočený napínavo a od prvej epizódy ste pripútaný k obrazovke. Potešili dve postavy: Michelle Keegan (Maya) je krásna žena a dobre sa na ňu pozerá (to je odo mňa hviezdička navyše). Adeel Akhtar (Sami) zahral svoju dosť nevďačnú úlohu dobre (policajt s vážnou diagnózou - napriek tomu pokračuje v pátraní). ()

zdenny

51 %. Vizuál, příběh i dabing ála Námořní vyšetřovací služba. Hlavní hrdinka byl drzá jak vopice. Se svými padestáti kily zbila všechny chlapy a kamarádila se s nejškaredším policajtem, kterého jsem zatím na obrazovce viděl. PS: Nejlepší scéna - sundání šortek trenérovi, který se choval jak kokot. ()