Plukovník William Ludlow (Anthony Hopkins) opustil armádu Spojených štátov, pretože nesúhlasil s genocídou indiánskych kmeňov, a so svojimi tromi synmi Alfredom (Aidan Quinn), Samuelom (Henry Thomas) a Tristanom (Brad Pitt) sa usadil na farme v Montane. Keď si v roku 1913 Samuel priviedol na usadlosť krásnu snúbenicu Susannah (Julia Ormond), nikto netušil, akým významným spôsobom ovplyvní život rodiny. Zatiaľ však v Európe vypukla vojna a všetci bratia sa proti vôli otca dobrovoľne prihlásia do armády. Krvavé jatky vojnového besnenia si zakrátko vyberú krutú daň - Alfred je ťažko ranený a Samuel umiera... Tristan pomstí smrť svojho brata a po skončení vojny odchádza na more. Keď sa po čase vracia do Montany, netuší, že ho čaká vášnivý milostný vzťah s osamelou Susannah, že sa jeho brat Alfred stane kongresmanom a že on sám bude kvôli záchrane rodinnej farmy musieť pašovať alkohol a bojovať s bezohľadnou zákernou konkurenciou... (TV Markíza)

sophianne

Kdybych měla jmenovat jen jeden jediný film, který má myšlenku, děj, úžasné herecké výkony a spolehlivě vyždíme emoce, je to tenhle. Julia Ormond určitě není největší hollywoodská krasavice, ale přesto má šarm, který okouzlí postupně všechny tři bratry. I když "postupně" není tak úplně přesné. Brad Pitt je ve své nedostupnosti, divokosti a přitom s osobitým chlapeckým šarmem neodolatelný, a to mám většinou ráda spíše mužnější typy než chlapy s hezkou tvářičkou. Anthony Hopkins hraje bezchybně a přesto mi jeho výkon skoro zanikne v tom souboji lásek a marnosti, kde samozřejmě smrt přijde v naprosto nechtěnou chvíli, aby si vzala své. A tečička na závěr, indiánský komentář vypravěče celého příběhu: "Byla to dobrá smrt." ()

fonca

Nemôžem si pomôcť, ale Brad Pitt má odo mňa jednoznačne 5 :-) A to sa mi blondiaci nikdy moc nepáčili :-) A keď sa k tomu pridá krásna kamera, výprava, hudba, tak nejedno ženské ....roztaje ;-) ()

Artess

Nádherné přírodní scenérie doprovázené překrásnou hudbou Jamese Hornera. Tuto kombinaci najdete ve filmu Legenda o vášni. K tomu lze ještě dodat velmi slušné herecké obsazení, v čele s Bradem Pittem a Anthony Hopkinsem. Až do této chvíle jsem naprosto nadšen. Zklamal mě však děj, který přestože rozhodně není tuctový, nijak nezaujal a rozhodně mě netáhne k tomu, abych si film brzy pustil znovu. Zkrátka nečekejte epické divadélko, jaké naleznete ve většině filmů, ale spíše lyrický obraz plný pocitů a vášně. ()

RozaF

Bože, to je taková nádhera, že nemám slov. Už při premiéře před lety v kině jsem ocházela jako praštěná palicí. Tenhle film prostě miluju. ()

grifina

Vidět Anthonyho Hopkinse, společně s Bradem Pittem a Julií Ormond je svátek. Bez nich by tento romantický příběh asi zapadl, ale takto se "Legenda o vášni" stává opravdovou legendou. A Bradovi to tam po čertech sluší. Jediná výtka je asi k délce filmu, ale ta se maže celkovým dojmem. ()

GreenLizard

Po dlouhé době opravdu pěkný film. Škoda, že takové filmy dávají pozdě v noci. Myslím, že i po těch letech by si zasloužil větší pozornost. 😉 ()

Tomas.Jeline

Skoro 4*, ale bohužel chvílema byl film příliš roztahaný a to mu bylo na škodu, navíc neměl žádnou navíc přidanou hodnotu, díky které bych si ho chtěl pustit znovu, či se nějak více zamýšlet. Jinak kamera a herci Brad Pitt a Anathony Hopkins byli dokonalí. ()

angelle

Čím viacej premýšľam nad týmto filmom, tým viacej sa utvrdzujem v tom, že najviac sa mi páčila hudba. SPOILER: Pribeh nebol zlý, ale nahnevalo ma, že hlavnej dvojici nebol dopriaty happy ending. O to viac som bola frustrovana, ked som sa dozvedela, že v knihe tomu bolo inak. ()

Oxytocin

Film mnoha žánrů od romantiky až přes drama. Možná škoda za délku. Jsem rád za způsob zakončení a za kvalitní herecké obsazení. ()

evita_

Ide o jednoznačne 5 hviezdičkový film. Ale v mojich očiach, každý tam mal taký obrovský kus viny, prečo veci išli tak ako išli a v zásade to dopadlo tragicky pre viaceré postavy, že ma to vytáčalo do nepríčetnosti a neviem im to odpustiť. A keďže im neviem naložiť iným spôsobom, dala som dole jednu hviezdu. Ale ako som už v úvode povedala, film je skutočne 5 hviezdičkový. Nedajte sa pomýliť mojim samonáserom ;-) Smutno romanticko tragický počin ktorý jednoznačne treba vidieť. ()

Sejkorka

Jednoznačně 5* . Super epický příběh s nepředvídatelným rozuzlením. Příběh tří bratrů a jejich otce, jejichž život ovlivnila jedna žena. Děj vypráví starý indián, bývalý sběrač skalpů, který se projevuje téměř jako humorná postava. Říká se, že když se vzájemně poraní člověk a zvíře, zůstane mezi nimi celoživotní pouto. Tak to bylo i s Tristanem a jeho grizzlym. Nádherná příroda, skvělé herecké výkony. Brad Pitt, Julia Ormond a pochopitelně - Anthony Hopkins. 95% ()

peproch

Rozsáhlý romantický epos o soužití bytostí různých povah a osobností, o smíru mezi nimi, finálním - pochopitelně. Jsme na počátku 20.stol, plukovník zapichne meč do země a začne  v Montaně nevinný život od nějž odpadávají postupně matka, která uteče do města, synové, kteří se přihlásí do světové války v Evropě,  Tristan, který se hledá v instinktivních silách přírodního života, Albert v byznysu a politice, Suzane v sebevraždě, všichni nakonec společně v zabití zkorumpovaných policajtů.... ()

CampaHD

Aj po rokoch, po kine, TV a opakovanom návrate na DVD a podobne, je to 100% silná záležitosť. Nechce sa mi ani veriť, že to je skoro 30 rokov. ()