Plukovník William Ludlow (Anthony Hopkins) opustil armádu Spojených štátov, pretože nesúhlasil s genocídou indiánskych kmeňov, a so svojimi tromi synmi Alfredom (Aidan Quinn), Samuelom (Henry Thomas) a Tristanom (Brad Pitt) sa usadil na farme v Montane. Keď si v roku 1913 Samuel priviedol na usadlosť krásnu snúbenicu Susannah (Julia Ormond), nikto netušil, akým významným spôsobom ovplyvní život rodiny. Zatiaľ však v Európe vypukla vojna a všetci bratia sa proti vôli otca dobrovoľne prihlásia do armády. Krvavé jatky vojnového besnenia si zakrátko vyberú krutú daň - Alfred je ťažko ranený a Samuel umiera... Tristan pomstí smrť svojho brata a po skončení vojny odchádza na more. Keď sa po čase vracia do Montany, netuší, že ho čaká vášnivý milostný vzťah s osamelou Susannah, že sa jeho brat Alfred stane kongresmanom a že on sám bude kvôli záchrane rodinnej farmy musieť pašovať alkohol a bojovať s bezohľadnou zákernou konkurenciou... (TV Markíza)

strikeman

Když už romantický film, tak Legendu o vášni. Romantické spektákly nemám rád až na výjimky a tohle je jedna z nich a mezi nimi ta nejlepší... 95% ()

mala_kea

Strašně americký film, ve kterém se nic nezapře. Film, který obsahuje od westernu až po romantiku a nějakou tu pomstu snad vše. Na oko to působí velmi zdařile, jenže pasáže přecházejí naprosto nelogicky a bez vysvětlení. Brad a Anthony jsou samozřejmě skvělí, jen ten Aidan mi tam moc nesedí a zbytečně jim kušuje do řemesla. Zwick prostě ví, jak splácat všechny moderní žánry do jedné kupy. Jen by měl tu délku trochu prodloužit, když se pouští do experimentu. Lehký nadprůměr ()

Mortishka

Príbeh troch bratov a jednej výnimočnej ženy ktorá im opantala srdce láskou a vášňou ......Trpké sklamanie v láske a smutná chuť osudu...Veľmi dojemný príbeh a prekrásna prírodná scenéria + nádherná hudba . Charizmatický divoký Brad Pitt v tejo úlohe priam prekvapil a potešil moje romantické srdce a to nehovorím o hereckých schopnostiach Anthonyho Hopkinsa ktoré sú priam excelentné..Strhujúca dráma ktorá ma nenechala chladnou. Toto je presne moja šálka kávy ktorá mi chutí a upokojí ma... 5* len a len odporúčam. ()

augustine

Pri tomto filme som sa zamilovala do Brada Pitta. Už len z toho dôvodu nemôžem byť objektívna k tomuto filmu. Je to dlhý a mietami nudný film, ale stačí keď sa tam zjaví ON s jeho blond kšicou a je mi to jedno. Ale aj tak človek musí uznať tú jednoduchú krásu filmu, jeho divokosť a vášeň. A ten kto si neutrel na konci filmu slzu, tak klame. ()

kacirek_

Jojo, opět jedno hodnocení bez objektivity, důvod - Brad Pitt, co víc dodat? Já bych na něj asi taky jako husa čekala:-), páč to dlouhý háro mu dost sekne. Ale jinak romarťárna a slaďárna až hrůza, ale ono to prostě nějak jako celek funguje a koukat se na to dá celkem dobře. ()

Fridecka

Film jsem viděla potřetí a potřetí jsem marně hledala nějakou vášeň. Očekávala jsem vášnivé city mužů k ženám. Ale byla tam jen vášeň neklidného samorosta k přírodě a planetě, který zjevně po nějaké vášni či hlubším citu k ženě netouží, nechce žít běžný život a konec si mi zdál tak trochu karmickým vyústěním předchozích činů. A hlavně film je nadměrně dějově roztahaný. Průměrný filmový zážitek, další pokus už asi nebude. ()

Akana

Výpravný historicko-romantický epos, který se možná až příliš tváří právě tak. Trocha střídmosti v emocích a dějové rozmáchlosti by mu jen prospěla. Nicméně podívaná je to pěkná, jen mě prostě nezasáhla tolik, jak měla v úmyslu. 70% ()

Shredo

Veľmi pekný, no troška dlhý snímok podľa knižnej predlohy s veľmi pekným dejom o láske, bratstve a utrpení. Hornen + Hopkins + Pitt = 5* :) ()

Evander

Hezký, emocionálně velmi silný film, který by si však dle mého soudu zasloužil trochu pozitivnější průběh a hlavně příjemnější konec. Anthony Hopkins a Brad Pitt zahráli skvěle, hudba byla též výtečná, plný počet však nedám, neboť mi příliš nesedlo strašně negativní ztvárnění celého filmu. Už dlouho mi žádný film tak nepokazil náladu jako Legenda o vášni. Netvrdím však, že se jedná o špatný film, protože film sám o sobě je dobrý, jen mi prostě bere životní energii, a to já nerad. ()

ex.it

Nádherný film, poutavý, smutný, romantický s výborným hereckým obsazením Brada Pitta a A. Hopkinse. Některé scény jsou příšerně drtící, příšerně smutné. A to je také plus. ()

dalziel

V dobe vzniku filmu som to videl na 100% s odstupom času to vidim na 80 až 90 % ale aj tak je to film ktorý stojí za pozretie...hlavne skalpovacia scena na fronte 1.svetovej vojny je dokonalá.... ()

Dárius

Další nadherná variace na romantické téma.Pro mě prostě něco užasnýho.Film plný hodnot které už v dnešním světě nenajdete-možná když si vezmete lupu-možná!!!!A do toho ta nádherná hudba a suprdílko je hotové. ()

Yomega

Skoro by se dalo říci, typický Zwick. Dlouhé, předvídatelné, místy nudné a krásně natočené. Slabý příběh a celkovou nezáživnost vynahrazuje nádherná hudba, kamera a dobří herci v čele se sirem Hopkinsem. Rozhodně stojí za shlédnutí, ale znovu už se k filmu nevrátím. ()