Vědce z americké výzkumné stanice na Antarktidě vystraší vrtulníkový nájezd jejich norských kolegů, kteří se marně snaží zabít prchajícího psa. Lov dopadne neúspěšně a Norové zmizí bez toho, aby situaci Američanům vysvětlili. Ti však postupně zjišťují, že se psem není něco v pořádku. Je totiž infikovaný mimozemským virem, který pro sebezdokonalování využívá tělesné schránky (nejen) lidí a vůbec mu není proti mysli na svých hostitelích ledacos „zkoušet“. A tak vědcům nezbývá nic jiného než vzít do rukou plamenomet, věřit jenom sobě a být stále ve střehu – v kterémkoli z nich se totiž může skrývat „věc“... (oficiálny text distribútora)

senor

Ze začátku dobře budovaná atmosféra a skvěle minimalistická Morriconeho muzika. Herci v čele s Kurtem Russellem jsou hodně matní a ploší a ten psočlověk na konci mě rozesmál. ()

Avathar

Najväčší strach v tomto filme nevzbudzujú všetky tie slizké potvory, ale precízna atmosféra strachu a paranoie, kedy nemôžete veriť nikomu, okrem seba. Spolu s Alienom a Predátorom, klasika sci-fi hororu. ()

adams89

Carpenterova klasika z osmdesátých let po právu patří k základním pilířům hororového a sci-fi žánru. Spolu s tituly Psycho a Přichází Satan patří Věc k mým nejoblíbenějším hororovým snímkům. Mrazivé atmosféře a beznadějnému boji s agresivním mimozemšťanem v antarktické polární stanici se dokázali vyrovnat snad jen Ridley Scott a James Cameron se svými Vetřelci. Z přesvědčivě hrající herecké sestavy nejvíce zaujme tehdy ještě neznámý Kurt Russell, tedy jestli ho v tom plnovousu vůbec poznáte. Neuvěřitelně povedený soundtrack Ennia Morriconea považuju spolu s tím, který složil k Tenkrát na Západě, k nejlepším vůbec. Vizuální triková stránka je na dnešní dobu trochu zastaralá, napínavý děj ale vše plně vynahrazuje. V poslední době se mluví o chystaném Carpenterově prequelu, odehrávajícím se na švédské polární stanici, známé z původního příběhu - a takový film bych bral všemi deseti!100% ()

Honzíno

Věc je bezesporu geniální snímek. Bohužel jsem však zřejmě čekal více a nejvíce mě napla úvodní scéna, kdy zbytek norského polární týmu honí vrtulníkem psa - věc. Určitě jsem se bál, ale najednou bum. Takhle to opravdu už končí? V důsledku je to vynikajícně temný konec, avšak v duchu celého filmu a stupňovaného napětí bych čekal ještě malinko víc, aby to bylo na pět. Stojí za vidění a ne za jedno. Bez námitek největší předností Věci jsou triky a výtečná atmosféra, na které ma velký podíl dokonalá zvuková stopa filmu. Postupově však snímek místy vykrádá svého staršího (a většího) bratra Vetřelce a svojí větší nechutností zabředává i do řidšího žánru. Vetřelec sice ukáže méně, ale i ve svých dvaceti letech se u něj budu bát více než u Věci, která stojí vysoko v žánru sci-fi horrorů, ne však nejvíše. Tam mám prostě Aliena. Kurt si to pekelně rozdává se Sigourney (na herckém poli). Carpenter natočil vynikající film.90% ()

A.L.E.S.

Co má tohle být?? Říkal jsem si na začátku, ovšem v kladném slova smyslu, co je to za věc. Taky že to byla "věc", ...a pořádná. Už z počátku jsem si říkal, že to bude nejlepší horor, co jsem kdy viděl, i když se to tady říkat nemá. Ale holt taková je pravda. Začalo to docela v klidu, ale pak našla výprava jakousi spálenou mrtvolu se dvěma ksichty. To už jsem zbystřil trochu víc. Pak narostly psu v ohradě další tři páry nohou a upadla hlava, což mě zvedlo ze židle. Neznamená to, že jsem se na celý film koukal ve stoje, to jen tu chvíli než se objevili s plamenometem. Uchvátila mě ta neskutečně hluboká fantazie, díky které tahleta kreatura vznikla. Výtvarné pojetí je excelentní a veškeré nápady, v co se to promění a co z ní bude vylejzat a co všechno sežere, jsou neskutečně inspirativní a originální. Tady totiž nevíte vůbec nic, nevíte, čím to bude kousat, ani kde to má hlavu, co z toho ještě vyleze či kdo nebo co to vůbec je. A pokud někdo tohle překoná, rozhodně před ním smekám svůj klobouk. Prozatím smekám před Carpenterem, jehož zatím všechna díla jsem osobně vychválil. Nevím jak ostatní, ale já jsem si tímto zpříjemnil sobotní noc a to si zaslouží plný počet. ()

Sfinkter

Stejně jako v Halloweenu si Carpenter drží svou temnou notu. Komplexně mě věc neuhranula jako Myers, i přes to je to jedna z dalších originálních perel hororu. ()

Gothar

Film The Thing mi pripadal skôr ako thriller s gore efektami, pravý horor je pre mňa film s dusnou atmosférou plnou strachu a kopou napätia a to som tu nejako nevnímal. Atmosféra budila skôr dojem samoty ako intenzívneho napätia. Tak či onak...všetko ostatné sa mi páčilo. No ale musím povedať, že keby som to videl ako tínedžer, tak by mi asi nebolo všetko jedno :) ()

Mrkvič

Na svou dobu skvělý horor. Charismatický Kurt Russell a báječná atmosféra. Triky jsou po letech už spíš trochu srandovní, ale před lety to bylo hodně děsivé. Kdybych si teď před tím nepustil prequel z roku 2011, tak bych ale něměl moc co obdivovat. Spíš je to zásluhou nového filmu, žei je teď ve staré Věci každý pohled, nápad, záběr ... hodně geniální. ()

DJ Rocco iNc

Naozaj skvelý film. Jedinečný nápad na dej filmu, ktorý zaujme asi každého a k tomu doprevádzaný dobrou hudbou, ktorá dodá tomu správny nádych. ()

Mirokukii

Děsivé, hrůzu nahánějící. Horor, který plní svůj účel. "Nikdy si nezhrávej s ničím, co má víc zubů, než celá Adamsova rodina." ()

LadyPupu

Děs, hrůza, noční můry po shlédnutí filmu poprvé (byla jsem na základní škole). Do teď si pamatuji ten strach, že se to může opravdu stát :-) parádní horor, pro mě lepší než Vetřelec. ()

BROKEN_

JEDINÝ FILM, KTERÝ SE DOKÁZAL VYROVNAT VETŘELCI A V NĚKTERÝCH OHLEDECH I PŘEKONAL! John Carpenter stvořil v roce 1982 jeden z největších klenotů sci-fi/hororu. Úvodní scéna s vrtulníkem za doprovodu legendárního soundtracku Ennia Morriconeho, je jedna z nejikoničtějších věcí na tomhle filmu. Stačí slyšet tu hudbu a už jste vtaženi do filmu. Příběh? Myslím, že mluvit o příběhu je naprosto zbytečný. Každý o tomhle filmu musel slyšet. A kdo ne, styďte se. Casting je bezchybný, převážně hlavní hvězda Kurt Russell, je drsnej, a bez něj si ten film nedokážu představit. To co dělá tímto snímkem tak kultovním je ta ATMOSFÉRA! Atmosféra filmu je jedna z nejlepších, společně s Vetřelcem TOP. Přiznám se, že ještě předtím, než jsem začal psát komentář, pustil jsem si film krásně v noci, v tom tichu, a úžíval si tenhle film. No a po zhlédnutí, jsem se dokonce bál jít na záchod, a když jsem šel do pokoje, stalo se mi, že jsem rychle bez rozhlížení zavřel dveře. Až takhle jsem byl z toho vyděšený, a to jsem film viděl po nějaký době znova. NESKUTEČNÝ. Film je natočený v době praktických efektů,a ty jsou v tomhle filmu ŠPIČKOVÝ. Jasně v dnešní době, už to vypadá hůře než tehdy, ale já se i tak přiznám, že to díky tomu funguje mnohonásobně více, než kdyby tam byli CGI efekty. Jako ty loutky těch příšer/Věci, jsou fakt neskutečně děsivý. Fanoušci gore scén, fanoušci krváků budou z tohohle nadšení. Slabším povahám nemusí být zrovna nejlíp. Když si tak vzpomenu, jaká scéna mě děsí a při které mi není dobře, tak je to bezesporu ta se psem. MAZEC! Kdyby jste se zeptali diváků, jaká scéna je podle nich nejlepší, všichni vám bez váhání řeknou včetně mě, že je to ta, kdy se zkouší krev, jestli jste člověk, nebo věc. Neskutečně atmosférická pasáž, která výborně šponuje napětí. To co následuje během toho, je MASTERPIECE! Další věc v čem je film úžasný, není jenom ta atmosféra, praktické efekty, soundtrack, Kurt Russell, ale to jak skvěle je vyobrazeno, kdo je člověk a kdo je věc. Během sledování filmu, jsem byl tak v pozoru, že jsem přemýšlel kdo je věc. A když, se například ukázalo kdo to je, tak jsem se mýlil. A to je na tom to úžasný. Nikdo nikomu nevěří, a v tom je síla tohohle filmu. Plus se musím přiznat, že asi dvakrát jsem se lekl. A to je něco říct, když je film z roku 1982. Závěr filmu je hodně depresivní, a zanechá v divákovi jednu otázku - " Je Childs člověk"? I při té poslední scéně divák stále nevěří, jestli je člověk nebo věc. SÍLA. A když podává MacReady lahev "alkoholu" Childsovi, a začne hrát hudba, takový to - tu, tutu. Tak se přiznám, že pokaždé mám pocit, že se propadnu. Strašně moc bych chtěl vědět, jak to bylo s nima na konci doopravdy. Jestli to byl člověk nebo věc?! To se asi nikdy nedozvíme, ale diváci díky tomu pořád přemýšlí, jak to na konci bylo doopravdy. No, dle mého názoru, Childs je věc, ale to se asi nikdy na 100% nedozvíme. Věc je v mém seznamu TOP 5 nejoblíbenějších hororů. Věc je legenda, kterou by měl vidět každý. MAZEC! ()

Savo

Jeden z nejlepších a nejděsivějších hororů 80 let, který svou atmosférou a perfektní vizuální/zvukovou stránkou nasadil latku hodně vysoko. ()

lennyd

Laboratoř amerických vědců na Antarktidě zničehonic napadne vrtulník s jejich norskými kolegy, pronásledující uprchlého polárního psa. Nešťastnou náhodou se Norové sami pozabíjí, takže zde nezůstal nikdo, kdo by vědcům osvětlil, o co tu jde. Návštěva zcela zničené norské stanice ale leccos napoví - vypadá to, že Norové něco našli, a to něco se dokáže vstřebat do jakéhokoliv živého tvora - nikdo si nemůže být jistí, zda právě on není v tuto chvíli touto Věcí ... Film jsem viděl už dávno, ale jen tak nějak bokem, takže jsem si z něj kromě hlavní zápletky nic moc nepamatoval. Teďka o víkendu, když jsme se probudili pod nečekanou sněhovo-ledovou nadílkou, naznal jsem, že horror z Antarktidy bude to pravé - a bylo. Na svůj věk (myslím tím věk filmu, nikoliv svůj) docela povedené filmové efekty, ale to není to hlavní, čím film upoutá - to hlavní je ta mrazivá (a nikoliv jen počasím) atmosféra - toto prostě John Carpenter umí, a to mu nemůže nikdo upřít. Herecké obsazení je sice takové nijaké, a ani zarostlý Kurt Russel to dvakrát nevytrhne, ale vše vynahrazuje právě ona atmosféra ... je to prostě lahůdka. .. ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

04.03.2022

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate odstartuje 9. března pražskou část festivalu v kině Lucerna a následně se přesune do Brna. Kromě hlavní filmové soutěže, legend žánru a… (viac)

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu

26.08.2020

Legendární filmař John Carpenter potvrdil, že ve studiu Blumhouse zvažují reboot kultovní Věci z roku 1982. Ta sama je remakem Věci z jiného světa z roku 1951, oba filmy pak vycházejí ze stejné… (viac)

Zemřel herec Wilford Brimley

Zemřel herec Wilford Brimley

02.08.2020

V sobotu v ranních hodinách zemřel americký herec Wilford Brimley. Bylo mu 85 let. Brimley se údajně dva měsíce potýkal s ledvinovými problémy, informaci o úmrtí potvrdila jeho agentka Lynda Bensky.… (viac)

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (viac)