Vědce z americké výzkumné stanice na Antarktidě vystraší vrtulníkový nájezd jejich norských kolegů, kteří se marně snaží zabít prchajícího psa. Lov dopadne neúspěšně a Norové zmizí bez toho, aby situaci Američanům vysvětlili. Ti však postupně zjišťují, že se psem není něco v pořádku. Je totiž infikovaný mimozemským virem, který pro sebezdokonalování využívá tělesné schránky (nejen) lidí a vůbec mu není proti mysli na svých hostitelích ledacos „zkoušet“. A tak vědcům nezbývá nic jiného než vzít do rukou plamenomet, věřit jenom sobě a být stále ve střehu – v kterémkoli z nich se totiž může skrývat „věc“... (oficiálny text distribútora)

Sany33

Príbeh: Na Antarktíde sa skupina vedcov nakazí parazitom z vesmíru. Problém je, že parazit sa dokáže asimilovať a meniť kompletnú štruktúru na ľudskú. Nikto si nemôže byť ničím istý. Herecké obsadenie: Kurt Russell je rana do čierneho, jeho flegmatický postoj počas celej minutáže, silné vodcovstvo a finálne ťažké rozhodnutie je čerešničkou na torte celého filmu. Prevedenie: Netrúfam si tvrdiť, že ido o najlepší horor 90. rokov, ale každopádne má hutnú atmosféru, ktorú zabezpečuje hlavne nemožnosť úniku zo základne a samozrejme poriadne nechutné scény premeny emzákov. Toto je zvládnuté na jednotku. Pocity: Hustá atmosféra a trocha krimi zápletka mi nedovolila sa odtrhnúť od obrazovky. Aj napriek tomu že film má skoro 30 rokov má stále čo ponúknuť. Remaq si ale asi nepozriem lebo by som mohol byť asi už iba sklamaný. Pridaná hodnota: Zlatý fond svetového hororu. Dobre sa pozerá a drží napätie. 92% ()

Ementaler86

Společně s Osvícením a Vetřelcem se jedná o nejlepší horor všech dob. Alespoň dle mého skromného názoru. Z některých scén MRAZÍ i po letech, čemuž současní CGI bubáci nesahají ani po kotníky. Sic se mi pohled na skomírání mého oblíbeného psího plemene nezamlouval, nemohl jsem jinak než opětkovat. ()

J.Lajner

Věc, to je geniální mix sci-fi a hororu. Mix klaustrofobické stísněnosti a existenciální hrůzy. Dokonalá esence strachu, napětí a mistrně budované atmosféry. Jde rovněž o jeden z prvních filmů, který otevřeně demonstruje transformaci a zborcení těl do bizarně groteskních podob surrealistické krásy. Díky, mistře! Více. ()

Právnička

Je to snad poprvé, co hodnotím nějaký film tak odlišně než většina. Ale nemůžu si pomoct ... Možná je to tím, že nejsem znalec (a co víc - ani fanoušek) sci-fi hororů, ale podle ostatních hodnocení, která nešetřila pochvalami atmosféry, strašidelnosti apod. jsem doufala, že mě Věc zaujme. Ale nestalo se tak - Vtažení do děje, očekávání, co se stane dál, nebo snad dokonce strach - nic takového. Prostě nuda, nuda a zase nuda.... ()

Guzo

Po prvním zhlédnutí mě film moc nezaujal, ale po delší době jsem si řekl, že na něj kouknu znova a vyplatilo se. Úžasná atmosféra, kdy opravdu nevíte, kdo z přeživších je Věc a kdo ne, doprovodná deprimující hudba, které je sice sem tam až přespříliš, ale jinak dolaďuje ty správné detaily. No a pak samozřejmě samotný scénář s koncem přesně takovým, jaké jsou nejlepší. Ještěže není The Thing 2, takhle to končí tak, jak má.. ()

ganz

Pokud bych měl vyzdvihnout jednu jedinou věc, řekl bych samozřejmě atmosféra, protože existuje pouze pár filmů s takto silnou atmosférou. Dále pak postupné budování strachu a deprese, které fungovalo tak dobře, že vám dokonce záleželo na přeživších. ( což se u moc hororů nestane) To vše okořeníme Kurt Russelem a vyjde nám z toho opravdu skvělá "věc". ()

Warsheek

Ne že bych se nudil, ale atmosféra, kterou tu většina lidí vyzdvyhuje, mě minula velkým obloukem. A jistě všichni chápeme, že slizem obalené a trhavými pohyby zmítající se loutky už dneska nikoho nevystraší. Škoda, že mě tenhle film v detství minul... to by bylo asi jiný kafe :) ()

R1CH1E

Miluju filmy, ve kterých nemůže člověk věřit ani vlastnímu hovnu. A toto je přesně ten případ, protože ta atmosféra nedůvěry a nejistoty je zde provedena skvěle. Při zjišťování, který z členů je vlastně ona "Věc", jsem byl také doslova připoutaný ke křeslu a srdce se mi skoro zastavilo. Triky jsou odpovídající stáří filmu, ale i dnes se na ně dá koukat, Kurt Russel opět skvělý a konec taky nebyl vůbec špatný. ()

Kalidor_

Pro mě je tento film nejlepším hororem všech dob a Carpenterův nejlepší film. Od té doby co jsem viděl Vetřelce a The Thing (1982) tak si nepřeji nic jiného než aby se natočil další geniální horor s tak podmanivou atmosférou jakou mají oba tyto filmy. Nemalou součást na působivosti The Thing má i velmi stísňující hudba génia E.Morriconeho. ()

J-o-k-e-r

Výborný sci-fi thriller s opravdu houstnoucí atmosférou, u kterého mrazí nejen díky zasněžené Antarktidě. Na horory zrovna rád nekoukám, ale na ty dobré..to stojí za to. Skvělý K. Russel!!! ()

Autogram

Tak trochu (alebo viac) vykradnutie Votrelca. A nielen vizuálom, ale aj atmosférou nedôvery a výzbrojou. Bežná vedecká misia v Antarktíde so sebou bežne má arzenál, že by sa za neho ani Ripleyová nehanbila? Nečakal som, že samotnú VEC v nejakej strašidelnej podobe uvidím tak skoro na začiatku filmu. O strašné alebo skôr hnusné scény nie je núdza, nechýbajú pavúky, hady a podobné chuťovky, no mimozemský život to vo mne neevokovalo ani trochu. Celkovo sklamanie. ()

vyfuk

Atmosféricky vzato je to práce na jedničku s hvězdičkou. Problém můj je především v tom, že při sledování tohoto díla to nebyla atmosféra vyhovující mým standardům. Když se za nějakými filmy ohlédnu, tak zjistím, že jejich atmosféra je dokonalá. Kubrickovo Osvícení a nebo ¨Scottův Vetřelec jsou v tomto ohledu nepřekonatelní. Původně jsem si myslel, že film jako tento bude pojednávat o nějakém vraždícím monstru, co žije v horách. Nějaký yetti na tripu (a nemyslím tu škodovku). On sám o sobě i ten poster je lehce mystifikující. Já jsem s filmem v celku spokojen. Akorát jsem asi lehce čekal od hororu s takovýmto hodnocení asi víc. Kurt Russell ve své roli zcela nezaměnitelný. Mezitím, co hudba mistra Morriconeho je lehce ztratí a upřímně skoro nikdo si ji ani nevšimne. O čtyři roky později: Osud tomu zřejmě chtěl, že jsem si něco nejvíc se štěstím hledal a vyjelo mi, že jsem tento film naposledy viděl na den přesně přes čtyřmi lety. A jelikož jsem úchyl už ten večer jsem se díval na tento skvost. Který mi ještě ke všemu před pár lety ani zase jako takový skvost nepřipadal. To se nyní změnilo. Ať už kvůli neskutečnému citu pro skoro nadčasovou a přesto jednoduchou muziku Morriconeho, nebo přes neuvěřitelně vymyšlené a na svou dobu už tak nechutné efekty. Plus k tomu samozřejmě zajímavý a originální příběh, který je lehce říznutý jako pomyslný Vetřelec. Z hororového sci-fi se hezky jednoduše dokážeme uchýlit ke skoro psychologickému dramatu a vše funguje skvěle. Více takových hororů i do dnešní doby. Děkujeme! ()

mirec88

Horory všeobecne nepozerám, výnimku tvoria sci-fi horory, ktoré ako jediné si sem-tam pozriem. A toto veru je poriadna pecka. Vynikajúca mrazivá atmosféra, výborný Kurt Russell, skvelá Morriconeho hudba a samozrejme samotná vec, ktorá je až nepríjemne hnusná. Efekty vôbec nezostarli a vedia vystrašiť aj dnes. Jednoznačne 5 hviezdičiek. ()

ghatos

Hororová klasika ze skvělých osmdesátek, kde se výborně pracuje s ledem, ohněm a mimozemšťánkem 🖖. (Ne)antropomorfní věc (skvělá trikařská práce) je podpořená zákeřným psychologickým stupňovaným terorem 🔥. Tehdy byl ještě svět, kdy se nebáli (ve filmu) jít tvrdě na věc 👾🫦🩸. 93%. ()

Death

Nemam prilis rad horory typu mame particku lidi A a vetrelce, mutanta...B, ktery je postupne jednoho po druhem vite co:). Ovsem existuje nekolik vyjimek, jako treba Vetrelec nebo prave Vec, ktere povazuji za klenot zanru. Ve Veci totiz tvurci bohudik nespolehaji, ze za ne vse udela pocitac a digitalni magie(jednoduse proto, ze v dobe, v ktere byl film natocen si o tom mohli nechat jen zdat). Od zacatku peclive buduji mrazivou atmosferu, navic k tomu prispiva i prostredi a izolovanost, takze se pred hrozbou neda nikam uteci. Na dobu vzniku a jiste i ne prilis astronomicky rozpocet ma film dokonale triky i vizualni stranku a nektere zabery jsou skutecne pusobive i dnes. Bohuzel pote, co se na platne objevi, vsak vite co, zacne film nepatrne ztracet na atmosfere a dopredu se zacina drat akce(nutno ale podotknout, ze je skvele natocena). To ovsem splaci zaver i s uroky-jeste ted me z neho mrazi, ale diky Carpenterovi za nej, protoze dnes se bohuzel podobny zaver vidi snad uz jen v Krajnich mezi :). Podobne kvalitni typ hororu uz asi dnes ani v budoucnu nikdo nenatoci (treba podobne ladena Fakulta byla o dve tridy horsi). Vypada to ale, ze se v hororovem zanru blyska(nebo spise stmiva:)) na lepsi casy, protoze si tvurci opet uvedomili, ze to co horor hlavne potrebuje je ATMOSFERA. ()

pfa

Tísnivá a děsivá atmosféra. Něco narušilo jejich samotu. A otázka zní, kdo je vlastně kdo... [1O/1O] (The Thing, USA, horror) ()

Madlene

To byl teda mazec, tohle! ...zpětně dodávám, že to v zásadě nebylo až tak dramatické veledílo. Na svou dobu zcela zásadní záležitost, ale dnešního otrlého diváka už to ničím nepřekvapí. Šmejdi z vesmíru jsou prostě hnusní a zlí... ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

04.03.2022

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate odstartuje 9. března pražskou část festivalu v kině Lucerna a následně se přesune do Brna. Kromě hlavní filmové soutěže, legend žánru a… (viac)

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu

26.08.2020

Legendární filmař John Carpenter potvrdil, že ve studiu Blumhouse zvažují reboot kultovní Věci z roku 1982. Ta sama je remakem Věci z jiného světa z roku 1951, oba filmy pak vycházejí ze stejné… (viac)

Zemřel herec Wilford Brimley

Zemřel herec Wilford Brimley

02.08.2020

V sobotu v ranních hodinách zemřel americký herec Wilford Brimley. Bylo mu 85 let. Brimley se údajně dva měsíce potýkal s ledvinovými problémy, informaci o úmrtí potvrdila jeho agentka Lynda Bensky.… (viac)

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (viac)