Vědce z americké výzkumné stanice na Antarktidě vystraší vrtulníkový nájezd jejich norských kolegů, kteří se marně snaží zabít prchajícího psa. Lov dopadne neúspěšně a Norové zmizí bez toho, aby situaci Američanům vysvětlili. Ti však postupně zjišťují, že se psem není něco v pořádku. Je totiž infikovaný mimozemským virem, který pro sebezdokonalování využívá tělesné schránky (nejen) lidí a vůbec mu není proti mysli na svých hostitelích ledacos „zkoušet“. A tak vědcům nezbývá nic jiného než vzít do rukou plamenomet, věřit jenom sobě a být stále ve střehu – v kterémkoli z nich se totiž může skrývat „věc“... (oficiálny text distribútora)

fcreading

Carpenter už viackrát dokázal že vie natočit veľmi kvaltný horor. 1 najlepší film čo som od neho videl. Dúfam že v blízkej budúcnosti bude natáčat viac takýchto hororov. ()

ladko

Geniálny film, asi to najlepšie čo sa v hororovom žánri dá vidieť. Paranoidná atmosféra nemá chybu a niektoré ľakačky ma z postele vystrelili kolmo nahor...Efekty na svoju dobu parádne a vlastne všetko funguje ako má. Pútavá, napínavá a hlavne s poriadnym príbehom - taká je Vec. "Yeah, fuck you too!" ()

baribal

Kultovní záležitost i pro ty co horory moc nemusej:D... Filmu vévodí hutná atmosféra a ta ani na okamžik nepolevuje... Jeden z nejlepších hororů... ()

Zayl

Klasika vytvořená pod rukou Johna Carpentera. Antarktida, země nikoho, mrzne až praští. Napětí graduje a nastává nervy drásající boj o přežití. Především atmosféra dělá z The Thing jeden z nejlepších hororů všech dob. Nejenže se hlavní aktéři musí vypořádat s „tvorem“, ale rovněž nemohou důvěřovat sami sobě. Za zmínku také stojí minimalistická hudba, jež využívá rytmu lidského srdce. Super Kurt Russell, hudba a prostředí - hororová klasika, jak má být. ()

selfesteem

Velmi povedený horor bez zbytečných žvástů a vysvětlování, který má spád a správně děsivé/odporné momenty. Už vůbec ta bezvýchodná lokace výzkumného ústavu, kde, když neumřete venku po pár minutách, hrozí, že zemřete uvnitř a ještě správně vyděsíte své ne až tak neoprávněně paranoidní kamarády. Vzrůstající panika a postupná nedůvěra v ostatní, a mnohdy ani v sama sebe, je v tomto filmu vykreslena dokonale. A Morricone opět nezklamal, génius jeden hudební. ()

Seejey8

Věc je skvělý horor s úžasnou atmosférou a s nechutnými scénami, které mě neskutečně bavili. Věc je kult, na který by se měl podívat každý s fanoušků hororu. Jen mě mrzí, že ačkoliv jsem se díval v noci (a tom jsem velkej strašpytel), tak jsem se bohužel moc nebál. Ke konci filmu jsem ale aspoň cítil tíživou atmosféru o což tvůrcum nejspíše šlo. tenhle horor mě opravdu chytnul a určitě se na něj podívám znovu. (90%) ()

maddy

Carpenter vo svojej najlepšej forme a jedna z najväčších hororových klasík z 80. rokov, ktorá ma bohužiaľ (dôvod naozaj netuším) dlhé roky míňala aj napriek tomu, že ostatné hororové kulty z tohto obdobia mám dávno za sebou (nech žije puberta ;) V komentári už toho pri takomto filme veľa nevymyslím, tak len to (snáď) v rýchlosti zhrniem. Strach ťaží hlavne z prostredia, v ktorom sa odohráva – mrazivá Antarktída a opustené chodby polárnej stanice sú k nezaplateniu. Atmosféra okrem strachu z mimozemského tvora vsádza hlavne na psychológiu, kde postavy a ani divák netuší kto je človek a kto „vec“ (za všetko hovorí dnes už kultová scéna s rozžeraveným drôtom). Ak príde na akciu, aj tá je natočená bravúrne, kamera ukazuje, čo môže a masky aj po takmer 30 rokoch pôsobia dobre. To všetko dotvára minimalistická hudba, ktorá si vystačí s jedným úderným opakujúcim sa motívom (podobne ako Carpentenov Halloween). Napätie sa dá po celý film krájať. Film trocha zráža jednotvárnosť postáv, kde dominuje (v tom čase) megahviezda Kurt Russell, no ostatné postavy sú až priveľmi zatlačené do úzadia, čo je škoda, pretože s ich výraznejším prepracovaním by sa do popredia dostal, v neskoršej fázi filmu, psychologický teror a neistota. Takto pôsobia len ako komparz do počtu, aby ma film čo najviac obetí. Mierne béčkový úvod je taktiež na škodu, no postupom času sa film divákovi oplatí hutnou atmosférou, aj keď trocha jednoduchým príbehom a okatou vykrádačkou prvého Aliena. Pri otvorenom konci zamrzí, že sa Carpenter neodhodlal na pokračovanie (ale stále lepšie nenatočiť nič ako to k čomu klesol v „novom tisícročí“ - fuj Ghosts of Mars). 4* PS: som zvedavý na tohtoročný remake, resp. prequel. ()

Krt.Ek

Konečně po delší době pořádný horor. Výborný Russel v hlavní roli, skvělý Morriconeho hudební podklad, ale hlavně dokonalé navozená atmosféra, ve které absolutně netušíme komu můžeme věřit, dělají z této "Carpenterovky" opravdu výtečný film. Přesto mám od Johna radši Halloween. 80% ___ (25.5.2020) Navyšuji o hvězdičku. Nemusíte s tím souhlasit (ale - jak by pravil klasik - to je tak jediné, co s tím můžete dělat), ale "The Thing" patří k těm absolutně nejlepším hororům. Kdybych sestavoval žebříček, jistě by si našel své místečko v top 10. A víte proč? Hlavně pro tu všudypřítomnou "nabobtnávající" (horory pracují s motivem "mějme se na pozoru, vrahem by mohl být každý", v málo z nich se však objevuje ta možnost, že nevinní přejdou na "temnou stranu", že by se nepostřehnutelně, nevratně mohli stát tím, čeho se nejvíc bojí) nejistotu (jde poznat, že film je plodem studené války, bez těch nadpřirozených propriet by film mohl fungovat jako příběh o natrápí po dvojitých agentech). Nemožnost úniku a nehostinnost prostředí, také dělají své. Tleskám! Btw. když si čtu svůj starší komentář, netuším, proč jsem pochválil, respektive vyzdvihl E. Morriconeho. Tuším, že kdybych slyšel soundtrack, tak bych si ho s "The Thing" nespojil (oproti třeba Halloweenu). Upozornil bych chtěl na masky a speciální efekty, trošku mně připomněly Cronenbergovy filmy (jmenovitě Mouchu). P. S. Stále mám radši Halloween. 85% ()

Fabrinka

Tak som sa bála! Skvelá atmosféra ( či už to bolo opustenou Antarktídou alebo tajomným vírusom a nevedomosťou výskumníkov), naozaj sa podarila. Lenže... nepripomínalo vám to Votrelca? ()

agentmiky

Pane Carpentere, moc Vám děkujeme. Toto dílo je prostě velkolepé každým svým coulem a každý člověk, který sám sebe považuje za filmového fanouška, by ho měl vidět. Jen za hudbu bych hned střihnul pět hvězd, ale když k tomu připočteme příběh a obdivuhodné triky na dobu, kdy se film natáčel, tak by si film snad zasloužil šest hvězd. Pak ještě můžeme říci,že herci zahráli skvěle. A ta mrazivá atmosféra ? Ta byla dechberoucí. Proto tomuto dílu nemůžu dát jinak než pět hvězd. Filmu dávám 95 % P.S. Doufám, že se nějaký odvážlivec nebude pokoušet natočit remake, protože Věc je jedna a snad jen jedna zůstane a hlavně nikdy už nikdo nenatočí takový masterpiece (Počátek nepočítám za remake). ()

frashmaker

Tak jsem se konečně dostal k téhle hororové klasice. Ale upřímně příliš netuším, co si o tom mám myslet. Ty efekty byly nádherný, ale bez nich by to asi bylo daleko lepší. Mám rád, když se bojím a nevím čeho a já se bál od prvních vteřin. Když se však pejsek začal proměňovat v nestvůru, můj strach se vypařil a dál mi to přišlo spíše úsměvné. Asi jsem to měl vidět tajně jako malý a pak se počůrat v noci strachy, ale v tolika letech už nemá takovýto horor šanci mě dostat. Neříkám však, že to bylo špatné. Efekty se mi hodně líbily, herecké výkony rovněž, nápad také a geniální hudba Morriconeho.. K tomu už není absolutně co dodat. Jen prostě asi to je už trošku poplatné době.. ()

MartinezZ

Nechutné osmdesátkové trhající se slizké "stop-motion" (?) efekty, standardní vyvražďovačka, na tu dobu možná něco extra, jenže já to prvně skutečně viděl až teď a není nic, co by mě na tom překvapilo. Snad jen Enniova hudba, která mě nutila místy zeslabovat film, protože zvuky, mající navodit pocity úzkosti a strachu, mi spíš rvaly uši. ~~~ Horor vidím jako něco, u čeho se mám bát a má mi to drásat nervy. U filmů, které sázejí jen na morbidnost, nechutnost, cákance krve a mozkové hmoty stékající po kameře (obecně řečeno) mi ale vždy přijde, že autoři prostě neumí horor udělat a tak si jen vypomáhají něčím, co ve výsledku buď vyzní hloupě (až uboze tupě) nebo to zvedá žaludek (což vyznívá na vrub autorů hloupě a až uboze tupě). Ale jak říkám, vidět Věc před třiceti lety... ()

Rosana

Asi filmová klasika, ale mně to nepřišlo ani strašidešlné, ani zajímavé. Hrdinové se hádali jak nějací puberťáci a celkově by to v dnešní době asi nepochodilo. ()

mysiak

Mrazivo vynikajúci mysteriózny horor, ktorý krája atmosféru do konca, a nebojí sa byť iným ako klasické horory...a tak sa mu podarilo...k tomu si pripočítajme Johna Carpentera ako režiséra v najlepších časoch a hviezdu Kurta Russella...pre mňa najlepší horor čo som videl ()

Tayen

Měla jsem z toho skvělý úzkostný pocit jako z Vetřelce. Krásně depresivní a napětí husté jako babiččin puding. Skupinka lidí, odříznutá od civilizace, se setkává s čímsi temným, neznámým a zrůdným. Členové výpravy se sami mění ve Věc a kvůli podezření se zabíjejí a prováděli takové úskoky, až si v některých scénách koušete nehty. A právě nedůvěra, a to že ani vy sami nevíte, kdo je kdo (a samozřejmě prostředí) tvoří zásadní rozdíl mezi Vetřelcem a Věcí. Skvělý old school horor, který se stal kultem. ()

Laxik

Poznejte Maca, nejkurtrusselovštější postavu, jakou si dovedete představit. Mac je pilot vrtulníku, jehož dobrými kamarády jsou láhev whiskey a plamenomet. Mac je zarostlý drsoň, který už leccos zažil. Mac je pohotový, dokáže sledovat dění kolem sebe a vyvozovat z něj důsledky. Mac se tváří jako bůhvíjaký chytrák a spasitel lidstva. Mac je pitomec. Ukáže se to hned ve druhé scéně, kdy prohraje šachovou partii s počítačem, načež mu to natře tím, že ho pořádně propláchne whiskou. A hned nato vyleze do antarktické zimy jen tak v domácích hadrech. Že je Mac průměrný pablb se nám potvrzuje při boji s Věcí. Mac má ale oproti celé té skvadře pablbů - vědců, doktorů, kuchařů, pilotů a techniků - pár obrovských výhod. Občas ho jakási neznámá síla obdaří ojedinělým brilantním nápadem. Má charisma. A je to cvok, který to docela dobře umí se zbraněmi všeho druhu. Proto se Mac, po zjištění, že je antarktická výzkumná stanice napadena metamorfním šmejdem z vesmíru, stává vůdcem skupinky přeživších. Proč ale Mac, i když už dost dobře ví, co je ta Věc zač, v jednom kuse rozděluje skupinu a posílá lidi samotné? A proč to nikomu jinému nepřijde jako špatný nápad? Maca stranou. Věc má sakra dobrou atmosféru, která sází na paranoiu. Jenže Věc přese všechno to vyvražďování není horror. Je to (viz zbylé popisky z hlavičky filmu) mysteriózní sci-fi thriller. A proto mu jen těžko zvládám odpustit, že jsou v něm chytré postavy hloupé a ty hloupé ještě hloupější. Jejich zaryté opakování těch samých chyb mě totiž bolí a vytrhuje z prožitku. Jako béčko to ale nemá chybu. ()

Ellmariachi

Jeden z těch věčně odkládaných kousků. Hned z kraje musím říct, že nejsem extra fanda Sci-Fi a už vůbec nejsem fanda hororů. Tady ale předsudky stranou, protože je téměř jisté, že člověk bude spokojený. Na filmu bych rád vyzdvihl to, že se neschyluje k nesmyslným rozhodnutí postav. Tedy alespoň je jich tu minimum. Tempo odpovídá atmosféře a i to je velký klad. Neříkám, že se to někdy necourá až moc, ale celkově chválím. Můj oblíbenec Kurt je výbornej a z postav je zaslouženě nejvýraznější. Další věc, kterou musím vychválit je začátek, kde si s námi tvůrci trošku pohrají. Já dávám 78 procent za hodně slušný film. Pokud jste fanoušci jednoho ze žánrů, které jsem vyjmenoval, přidejte si 5 procent. A pokud obojího, tak klidně 10. ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

04.03.2022

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate odstartuje 9. března pražskou část festivalu v kině Lucerna a následně se přesune do Brna. Kromě hlavní filmové soutěže, legend žánru a… (viac)

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu

26.08.2020

Legendární filmař John Carpenter potvrdil, že ve studiu Blumhouse zvažují reboot kultovní Věci z roku 1982. Ta sama je remakem Věci z jiného světa z roku 1951, oba filmy pak vycházejí ze stejné… (viac)

Zemřel herec Wilford Brimley

Zemřel herec Wilford Brimley

02.08.2020

V sobotu v ranních hodinách zemřel americký herec Wilford Brimley. Bylo mu 85 let. Brimley se údajně dva měsíce potýkal s ledvinovými problémy, informaci o úmrtí potvrdila jeho agentka Lynda Bensky.… (viac)

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (viac)