Kung Fu Panda 4

• USA Kung Fu Panda 4 (viac)

Hrdina animovanej ságy Kung Fu Panda už mnohokrát dokázal, že si titul “Dračí bojovník” napriek všetkému (najmä svojej nešikovnosti) naozaj zaslúži. Pod odborným dohľadom majstra Šifu sa stará o to, aby jeho rodné Údolie pokoja bolo naozaj pokojné. Teraz sa však jeho mentor rozhodol, že Po by mal vystúpiť a stať sa duchovným vodcom celého údolia, a preto si musí vybrať svojho nástupcu do úlohy Dračieho bojovníka. To sa pandiemu hrdinovi nepozdáva, pretože o duchovnom vodcovstve vie ešte menej ako o kung-fu zo začiatku svojej hrdinskej kariéry. Jeho úvahy o novom ochrancovi Údolia pokoja nanešťastie preruší mocná čarodejnica, ktorá je síce pôvodne chameleón, ale to je vlastne jedno, pretože sa dokáže premeniť prakticky na kohokoľvek. A táto bytosť sa práve rozhodla získať bojové schopnosti od všetkých legendárnych kung-fu bojovníkov, ktorých Po v minulosti porazil. Verí, že ich spojením sa z nej stane monštrum, na ktoré bude aj Dračí bojovník krátky. Po teda musí svoju duchaplnosť ešte na chvíľu odložiť k ľadu, vyhrnúť si rukávy a pustiť sa do poctivej kung-fu práce. (CinemArt SK)

Kebabkony

Naprosté zklamání v podobě čtvrté pandy. Zábavné to bylo, ale vůbec to nefungovalo. Slíbili nám návrat záporáků, což byl vlastně největší tahák, ale ve finále jsou tu jenom na okrasu a ani nic neřeknou až teda na Thailanga, který je tu tak 1 minutu. I animace je tu o poznání horší. Hlavní zaporačka je cool, ale není prozkoumána nijak do hloubky a stane se z ní hodně plocha postava. Jediné co víme je, že je zlá a tím to hasne. Nová postava lišky je ten stereotyp hodného zloděje, který zradí hlavní postavu a na konci se vykoupí. Pětka tu pro změnu není vůbec a nechápu proč. Akční pasáže tu jsou hodně osekané a nejsou ani zajímavý. Čtvrtý díl je docela zbytečný, protože kdyby nevznikl nikoho by to nenaštvalo, ale on vznikl a je prostě průměrný. 5/10 ()

LegoFilip

4,5/10. já, který vyrůstál na prvním dílu jsem zklamaný. Hudba není nějak zajímavá (většinou to opakuje ty stejný motivy), audiovizuál není vůbec nápaditý a wow , je spíš takový "basic", nemá to žádnou akční scénu, na kterou bych si vždycky vzpomněl (1 scéna ve vězení, 2 celé finále na lodi, 3 Kai proti zuřivé pětce) a když už je nějaká zajímavá, tak to hned skončí  , místy cringe humor, Chameleonice je možná jedna z nejnezajímavějších záporáků/záporáček v jakemkoliv animáků (a to jsem si myslel, že Grimmela z httyd 3 nic nepřekoná ), doslova nemá žádný respekt a stupidní motivaci. No a návrat záporáků?? kdyby v tom filmu nebyli, tak se takřka nic nezmění. Tai Lung je tam jenom na 5 minut(z 93 minut z celého filmu ), Shen a Kai jsou jenom jakési kulisy v pozadí, ale co je nejhorší na tom je tam samotná produkce. Je mi až líto tý režisérky, že měla tolik nápadů, které nebyly ani využity, fakt hrůza. Má to alespoň nějaké pozitivum? Nějaká ano: Po je stále Po, Zhen je dost v pohodě a těším se na ni v dalších filmech, pár vedlejších postav ( Han byl třeba skvělej a ta jeho choreografie ve 3 minutách akční scéně), Cameo Mr Beasta, Jack Blackův cover na Baby one more time, sem tam humor není zas tak hrozný.... jinak bych hledal fakt detaily. Ve výsledku to není špatný film, ale ani dobrý film. Celkově předešlé díly nebyli ani "špatné" ani "dobré", ale byly SAKRA SKVĚLÉ.  Čekal jsem víc. ()

Isag1

Priblblá zábava, ktorá absolútne nenadväzuje na Kung Fu Panda 3 a ničí celý lore, čo si budovali celé 3 filmy. Strašne moc sa zameriavajú na deti a nevychádza im to... Musia pochopiť, že tie deti, čo kedysi pozerali Kung Fu Panda, už dávno nie sú deťami. Film má absolútne priblblého záporáka, teda záporačku a samotné finále nie je to, čo som od toho očakával. Samozrejme, tento film neberiem vážne a absolútne ho nikdy v živote nebudem registrovať ako plnohodnotné pokračovanie trilógie, keďže chceli zas a znova nahrabať peniaze veľmi nasilu tlačeným humorom a animáciou, ktorá je horšia ako v posledných 2 filmoch... Ako wait a minute, sme v roku 2024 a oni nedokážu urobiť animáciu lepšiu ako predošlé diely? Nepozerateľné! 2/5 ()

Lukasino_T

Hromada promarněného potenciálu. Tenhle film působí, jako kdyby byl omylem předčasně vypuštěn ještě před tím, než byl dodělán a přepsán scénář. Animace je pěkná, akce není špatná, i když bych ji stále označil za méně zapamatovatelnou oproti předchozím dílům, ale ten zbytek je naprosto nedostačující. Vývoj nové nástupkyně na post Dračího bojovníka působí docela nezaslouženě a neuspokojivě, záporačka je velmi slabá a nepropracovaná. Trailer lákal samozřejmě i na návrat starých záporáků a to jen proto, aby je ve výsledku absolutně vůbec nevyužil, zahodil a dal jim jeden naprosto nesmyslný moment. Veliké zklamání. ()

JesterKruger

Pokud se nic v průběhu tohoto roku nezmění, tak tenhle film bude pro mě ten nejlepší, na jakém jsem v roce 2024 byl v kině. Viděl jsem Madam Web, ten film kde Jolanda bojovala proti pedofilnímu Spider-prdovi, a to byla fakt sračka. Ale tohle je vyloženě spása. Můžete tento film kritizovat tím, že je strašně jednoduchý, ale jak se občas říká: ,, I v jednoduchosti je krása". A tady to funguje. Jednoduchý děj, který ale strašně baví, má rychlé tempo, a má hrozně skvělé postavy, a u mě předčil první díl. (Dvojku a trojku jsem zatím neviděl). Tady prakticky až na jednoduchost, a za možná moc jednoduché vyřešení finálního souboje, není co vytknout. A mám takový pocit, že Dreamworks za chvíli sesadí z trůnu jak Disney, tak Marvel, a on bude na vrcholku. ()

Izmo123

Velice vtipný zážitek z kina z naprostou spokojeností z odcházení z kina, ovšem po dalším dnu s rozmýšlením mám rozpačité pocity, hlavní dvojce velice dobře vycházela a bavily mě po celou dobu tak i rodiče kteří spíš sloužily pro další vtipy i když to nebylo potřeba páč v tom filmu bylo spoustu dobrých vtipů tudíž přidávat další vtipy nebylo potřeba ale že bych dvojci rodičů považoval za zbytečné tak to bych neřekl ale pak je tady jedno velké mínus a to je hlavní záporák která měla pár dobrých momentů ale bych hodně málo, zároveň se furt nemůžu zbavit pocitu že její motivace zněla zvláštně až bych řekl komicky, její motivace je ta že se chtěla učit kung fu ale odmítli ji protože byla malá atd, v každém díle byl u záporáka ukázaná minulost ale tady ne, protože kdyby to udělali bylo by to možná lepší protože by daná scéna ukázala jak by to vypadalo a možná bych si záporáka oblíbil, je pravda že v některým momentech dokázala být drsná ale zase jen málo kdy daná scéna působila dobře, co se týče bojových scén tak některý byli bud dobrý nebo fajn, jen pár krát se objevila scéna u které jsem si řekl ''wow'' co se týče závěrečného boje s hlavní postavou a záporákem tak ten boj nebyl špatný ale že bych z toho byl nějak u vytržení tak to bych taky neřekl, ten boj působil obyčejně + uběhl strašně rychle než by člověk řekl nudle, co se týče samotný animace tak ta je stále famózní tak i vizuální stránka, trochu mě zarazilo že se pořádně nevyužily záporaci z předešlých dílů kteří se ukázali na pár minut a pak fuč, na druhou stanu i když se ukázali na pár minut i tak to stálo za to slyšet tak i vidět starýho známého záporáka Tai Langa, je možný že z toho co jsem napsal to působí negativně ale i přes některé nedostatky jsem si to celkově užil, je to taky tím že pro mě byla hlavní dvojce velký tahoun celého filmu tak i samotná komedie tak i pár akčních scén, doufám že pokračování bude o něco lepší, páč přece jenom každý divák očekává od Kung Fu Pandy skvělý pokračování který snad nebudou ztrácet kvalitu, Postavy 6/10 Příběh 6/10 Akce 6/10 Animace 10/10 Celkově hodnotím ⭐⭐⭐ 6/10 ()

Ondra.Simmer

Rozhodně ne špatný díl, ale chyběla tomu typická hloubka a to hlavní, nějaké spojení se záporákem či zajímavá minulost. Vždy Pandu táhly právě záporáci a proto je tenhle díl jednoznačně nejslabší. Zároveň mi to přišlo v závěru neskutečně uspěchaný. Další bod byl návrat původních tří padouchů, kterým nebyl nakonec věnován žádný prostor, škoda. 6.5/10 ()

Lenny_cz

Nevím jak vy lidi, ale Kung fu panda 4 měla v ruce tolik es, ale jelikož nepoužilo ani jedno tak prohrála bitvu, aby se tento díl stal nejlepší dílem ze série a tím pádem je to nejhorší díl. Nevím, co se stalo s animací nevidím zlepšení v některých případech i zhoršení oproti 8 let staršímu 3 dílu. Celý film působil tak divně, jako jestli Dreamworks si myslí, že mě uspokojí, když mi do pozadí na animuje staré záporáky a Pětku postrachů a budou mi říkat, že tam jsou, ale všichni dobře víme že tam nejsou, tak bude mnohem lepší, když je neuvidíme vůbec, vypadá to spíš jako by studiu nezbyly peníze na dabéry.  Hlavní záporačka není špatná, ale nic převratného, nato že tam vysaje všechny schopnosti Kung fu záporáků ze země mrtvých a pak je docela jen tak poraženě snad nejvíc odfláknutým způsobem se nebudu vyjadřovat. Jestli, chce Dreamworks sejit z cesty Kocoura v botách 2 a přejít na cestu ničení značek, jak to udělali s Kung fu panda 4, tak si koledují o průšvih. ()

HNTR

Se čtvrtou Kung Fu Pandou mám zásadní problém. Film jsem si užil a zároveň mi v něm něco strašně chybělo. Po je opět zábavnou postavou, která má co nabídnout a v tomto dílu se rozvíjí společně s podpůrnou postavou Zhen. Chemie mezi nimi funguje a hned jak se Zhen objeví na obrazovce, víme kdo bude dalším Dračím bojovníkem. Zábavná je i dvojka Poovích otců pan Ping a Li. Skvěle doplňují druhou úhlavní dvojíci. Film působí nedopečeně, jede na půl plynu a ve finále strašně spěchá. V předchozích dílech je spousta zapamatovatelných soubojů, které tu úplně chybí. Jakmile souboj s někým začne, tak zase rychle končí... Hlavní záporačka Chameleonka nemá zásadní motivaci, na což oproti předchozím dílům nejsem zvyklý. Chameleonka má málo prostoru, na to aby dokázala, že se dokáže vyrovnat kvalitním záporákům předchozích dílů. Na to, že je v dnešní době moderní nějakým způsobem oživovat animace, jako například v nejnovějším Kocourovi v botách, zde nějaký nový nádech chybí, i tak je ale animace lepší než v předchozích dílech, jen ne nějak inovovaná. Film postrádá poselství, nové hlubší postavy a hlavně chybí atmosféra z předchozích dílů. ()

Bestfan112

Jako dobrý film, to uznávám, Tai-Lung měl sice o trochu větší prostor než ostatní zaporáci z minulých dílů, sice je to škoda, ale to nevadí. Panda furt baví svými vtipy i trapnostmi, nová postava Zhen byla celkem v pohodě, chameleoka byla dost zlá, dětem bych nedoporučoval si tuto postavu zamilovat. POZOR! SPOILER! POZOR! jednak režisérům že dali aspoň do závěrečných titulků pět postrachů, jsem za to vděčný. Film 9/10 ()

Proso

Pandí kvalita nadále padá a její kouzlo jsem stále jaksi nenašel. Nebýt na tom s kamarády v kině, po 30 minutách bych vypnul a dal za jedna, ke konci se ale fim trochu chytne. ()

Mrsina

Důstojný návrat a fůra nostalgie. Možná přebytek humoru a méně mouder a poučení, ale dalo se to. Co ale nejvíc zamrzelo bylo, že zde nebylo Pět postrachů. Pouze ale jen zamrzelo, ne že by to bylo vyloženě na škodu. Fungovalo to i bez nich. ()

mottleone

Dlouho sem v kině nebyl tak zklamán a neslyšel děti okolo otravovat, kdy bude film končit.. Úvodní duchařský nástup je fajn, ale tím vše končí panstvo! Pak už jste vše viděli v traileru! Příběh vcelku zbytečně opakuje motiv z předchozího filmu, animace je na úrovni seriálu, "Pět postrachů" je pryč a nové postavy netáhnou, lokace jsou nezajímavé, humor slaboučký, nemá to srdíčko, vedlejší dějová linka otců absolutně nikam nevede, snaha hrát na nostalgii promrhaná, potenciál záporačky nevyužitý (Sakra chameleon a nenecháte ji rozjet pořádnou paranoiu!? A ihned, ač neovládá bojová umění, vysaje všechny mistry záporáky jako na běžícím páse!?). Pochválit už můžu jedině jednu novou výraznější skladbu při honičce a staré dobré špičkování mezi Pandou a mistrem Sifu.. Jako speciálek nebo věc pro stream ok, ale pro kino fakt ne; zbytečné oficiální 4.pokračování - 5,5/10 ()

Mikey_Silver

Po vynikajícím prvním díle, skvělým druhým díle a po dobrým třetím díle je tu čtvrtý díl, který je fajn. I přesto že jsem se docela bavil, tak jsem do jisté míry zklamán. Začnu pozitivně, postavy se mi hodně líbily, měli nějaké to charisma a byly super (zejména Zhen), hudba, animace a nějaký ten humor byly taky super. Ale jinak ten film je nevýrazný, nenápaditý a podstatě nudný. Samotná zápletka zní hodně skvěle, ale ve finále to na mě působilo urychleně a z části i prázdně a film tak postrádal hlubší význam, atmosféru a srdce. Mohlo to být lepší. ()

AdelleR

Bezelstně přiznávám, že jsem se nechala nalákat návratem Tai Lunga v traileru. Byla jsem hodně skeptická. Fakt, fakt hodně. Ale z kina jsem odcházela nadšená. Jo, má to svoje mouchy. Jo, absence Pětky je o ničem. Komplexnost jedničky a dvojky to nevidělo ani z rychlíku. Ale bavila jsem se, bylo to vtipné a hned po opuštění kina jsem si dovedla představit, že na to brzo kouknu znovu. Jak už padlo v jiných recenzích, čtyřku vystihuje slovní spojení „nevyužitý potenciál" - protože scéna se záporáky mohla být skvělá, ale byla nedotažená a nakonec se tam opravdu objevili jen proto, aby tam prostě byli (a já si po traileru dělala teorie o redemption arc, hah). Ale přiznám se, že mě tolik nechytla ani trojka, a toto mě bavilo přece jen asi krapet víc. A český dabing i překlad super. ()

13Maty13

"Ustup. Musím si nakopat zadek."     /// Bohužel z kina odcházím zklamaný, i když to zklamaní jsem trošku čekal. Jakožto obrovský fanoušek Kung Fu Pandy jsem opravdu zdrcen. Tenhle film postrádá několik věcí, co předchozí díly měly. Absence oblíbených postav to schazuje ještě o několik pater dolů a nevyužitý návraty jak by smet. Chybí tomu zkrátka nějaký to koření a trochu té vážnosti, které předchozí díly měly. Abych jen nenadával, musím pochválit novou postavu Zhen, Chameleonka taky nebyla k zahození a akce je stále většinou špica. Samotný začátek, rozhovory s mistrem Sifuem a několik dalších světlých momentů zase kompenzují to, co se nepovedlo. Ale bez toho je to smutný a velký zklamání.   / Hodnocení: 5/10. ()

Tongo

Dalo by se říci že se opakuju už po čtvrté , film mě osobně prostě bavil . Avšak mám pár drobností co chci zmínit . Já si myslím že tento díl Kung fu pandy je stejně dobrý jako ti předchozí ale myslím si že některé postavy  mohly být lepší a mohly se ve filmu více ukazovat . Animace je moc fajn ale příběh mi příjde že se drží trochu při zemi . A například jsem čekal že se dozvíme více o prvním záporákovi : Tai Lungovi ale co se dá dělat no , a to že ve filmu moc nebylo 5 postrachů mě také zamrzelo ale aspoň se na konci ukázali . Avšak film jsem si každopádně užil ale myslím si že Kung fu pandy už asi bylo trochu dost a já si myslím že v nejlepším by se radši mělo přestat . 4 hvězdy a viděl jsem v kině :) ()

Destoroyah

Čakal som že to nebude niečo veľké, niečo čo prekoná tretie pokračovanie a niečo čo sa stane podareným pokračovaním, no nejakú nádej som v tom filme stále videl. Počas pozerania štvrtej Kung Fu Pandy všetka nádej ktorú som pre tento výplod mal, vyprchala a ja som ostal sedieť v mojom kresle sklamaný a mierne smutný z toho čo som práve videl. Každý film tejto kvadralógie v sebe mal potenciál a skrytý význam, čo má toto netuší ani tím ktorý na tomto pracoval. Nie len že je štvorka nevýrazná a nudná ale zdá sa že nie je ani správne dokončená. Od úplného začiatku mi trhala oči nie celkom dobrá animácia ktorá niekedy vyniká, no niekedy zas nie. Úplne zbytočné cameá z ktorého jediné beriem ako celkom dobré je Tai Langovo. Lord Shen, Kai a Zúrivá päťka sa vo filme ukážu doslova len na pár sekúnd a nepovedia ani Ň. Hlavná záporačka nemá žiadny potenciál a je hrozne nevýrazná no jediná postava ktorá držala pokračovanie na nohách aby aspoň vyšliapalo na slabo priemerný rebríček je Zhen. Po už nie je tá stará dobrá vtipná panda ktorú si pamätáme... Jedno z najväčších sklamaní roka. HODNOTENIE: 4/10 ()

Rebel24

Za mňa ľahký, svieži a príjemne oddychový film, trochu mi pripomína nedávny Matrix Resurrections, v kontexte dovetku príbehu z pôvodnej trilógie. Využil sa aj odlišný prístup k animácií, aky štúdio Disney využíva čoraz častejšie (nedávny Kocúr v čižmách napr.) a v prípade kung fu súbojov fungoval výborne. Neočakávaj nič prevratné ani zásadne, kvalita ostáva zhruba na úrovni predošlej časti, v kontexte celej série by som si už ale prial, aby išlo o posledný prírastok s pandou Po, keďže cítiť, že väčšina postáv úplne naplnila potenciál a látka je vyžmýkaná. 74% ()