Vládca temnôt

• Česko Vládce temnot (viac)

Kněz Loomis objeví ve sklepě opuštěného kostela v Los Angeles nádobu obsahující podivnou zelenou kapalinu. Profesor Birack, přizvaný k objasnění této záhady, zjistí, že tekutina je esencí samotného Satana, který se připravuje na ovládnutí celého světa. (oficiálny text distribútora)

Martin741

Reziser John Carpenter sa po filme Thing posnazil a natocil temny, strasidelny Prince of Darkness s temnou a dusivou atmosferou. Pribeh je slusny, k tomu vyborna hororova hudba a maximalne pesimisticky zaver. Presne takto si ja predstavujem horor. 83 % ()

Jino

Za sebe můžu říct, že Prince of Darkness zařazuji mezi nejlepší tři horory od Carpentera (Halloween, The Thing). Opět skvělý zvukový doprovod, který zajišťuje hustší atmosféru, neméně dobré herecké obsazení v hlavních rolích a celé to podtrhává Alice Cooper. Napětí jenž ze začátku pomaleji stoupá, aby ke konci gradovalo k neodvratnému finiši tak jako u Johnyho nejslavnějších filmů, mě nenechalo chladným a tak si tohle dílko zaslouží ode mě plný počet. ()

MrPierc

Zase ta hudba ! Atmosféra, která je tvořena vědci, kteří na to jdou od lesa a zlo se snaží určit pomocí přístrojů. Triky sice moc neužívány, ale právě proto je film strašidelnější, uvěřitelnější. Jinak ty dva asiati ( učitel + asijský student ) hráli i ve filmu Velké nesnáze v Malé Číně. ()

DruidKarel

896. hodnocený film: Tak na tenhle film jsem se podíval pouze na základě plakátu na stránkách uživatele "matestlust" a čekal další béčkovou řežbu, kterou má Martin rád. Opravdu to byla béčkovina největšího kalibru, ale protože jsem si ten film tak užil a docela se i bál, tak musí tenhle film ohodnotit 5*. DOst mi připomnlě noční můry, kterých si moc cením. Rozhodně zajímavý příběh, který je pro mě nezapomenutelným a do jisté míry i dobré herecké výkony. Velikým překvapením pak pro mě bylo, že se tam objevil i Alice Cooper. 5* je zasložených a taky udělených. AMEN. ()

Kwaichi

Vysoko sofistikovaný horor zameraný na podstatu dobra a zla. Po veľmi dlhom čase, konečne nejaký strašidelný film, ktorý ma zaujal. Možno to bude len tým, že má svoj počiatok ešte v minulom storočí. ()

C0r0ner

Nebylo to tak, že bych se nějak hodně bál, ale atmosféru to teda mělo pořádnou, ostatně jak už jsme u Carpentera zvyklí. Celkově to není nic extra přelomového, ale vteřina a půl za zrcadlem (jeden z nejlepších záběrů, které jsem kdy viděl a nepochybně inspirace pro kompletní Stranger Things) znamenala čtvrtou hvězdičku. 70% ()

Sludger

Carpenterovi sa podarilo vytvoriť jednu z najsilnejších atmosfér prichádzajúceho zla. Hustá a diabolská ako samotné peklo. Zároveň sa mi páčilo, že príchod Satana poňali originálnym spôsobom a vlastne prevrátili celé kresťanstvo naruby. Veľkým plusom je aj zakomponovanie drobného prvku cestovania časom pomocou vízie v sne. Film ma exceletnú atmosféru, napätie (poslednú pol hodinu som ani nedýchal) a výborný záver. Najprv som si myslel, že to skončilo naivne, no posledná minúta mi ukázala, že to opäť skončilo depresívne a tak ako sa na horor patrí! Tretí najlepší Carpenter! Hneď po The Thing a In The Mouth Of Madness. Áno, až potom ide u mňa Halloween a The Fog. ()

messiah

Carpenter nejen že umí naprosto skvěle natočit film, ale navíc si k němu dokáže složit hudbu, která z filmu udělá mrazivý trhák. Mluvím o tom, že v Carpenterových filmech vidíte jít normálního člověka uplně normální zahradou s vodotryskama za slunečného dne a přesto vám leze mráz po zádech. Vládce Temnot je další, tentokrát už očekávaně, vynikající nářez od jednoho z největších mistrů hororu. Lahůdka ALICE COOPER coby "Street Schizo" je výborná. "Ten pán je ale odporně bledý - a jak šikovně dokáže člověka napíchnout na kus byciklu..." To že během filmu lze zaslechnout i jeho tvorbu hudební je pro mě, coby fanouška, velkým plusem .o) ()

Maty85

Už v první minutě filmu kdy sem zaslechl tu kultovní mrazivou "Carpentrovskou" hudbu sem si řekl, že to bude pecka a opět jako např. u "Věci" po skončení budu jen nehybně sedět na židli jako přikovanej. Ano, hudba v tomto případě dělala celej film a navodila atmosféru tak jak to umí jen samotnej mistr Carpenter. K tomu výborná dějová myšlenka, nicméně nějakou tu vadu na kráse to mělo a sice chování jednotlivých postav bylo poměrně stupidní až chvílema vtipné... bohužel, škoda........ ()

dr.fish

Začátek se drobátko vlekl, ale barák plný studentů, to je pro každého pána temnot pokroutka. Brzy počet studentíků začal klesat. Kvalitní podívaná s dobrou hudbou. 80% ()

Mol

SOMETHING LIKE THIS CAN REALLY FUCK UP YOUR WEEKEND! Na legendárního Carpentera je to teda slabota. Kde jaký jiný béčkový horor z 80. let je na tom mnohem lépe. Postavy hrozné, jejich chování taky a jediné co bych pochválil byl 'porod' a následná přeměna bloncky v monstrum. Potěšil až samotný závěr, který film přeci jenom trochu zvedá. Sebeobětování ve filmech bude vždycky in. Jo a ukřižovanej holub na mě udělal dojem. ()

okkac

Ale jo. Po The Thing asi druhý nejlepší hororový Carpenter s hudebním doprovodem, který by labilnějším jedincům dokázal přivodit infarkt i sám o sobě. ()

HorrFi

Pro mě je tohle po Věci druhej nejlepší Carpenterovo film. Výborná hudba, dobrej scénář, dobrá atmosféra, ale čekal jsem o něco víc, ale horor je to vážně dobrej. ()

Doudis19

V nedávné minulosti určitě působivý počin Johna Carpentera. Bohužel ne každý horor stárne stylem Scottova Vetřelce. Problémem Vládce temnot je to, že v podstatě není čeho se bát. Ačkoli atmosféra není špatná, zlo v podání "posedlých" komparzistů, kteří povětšinou jen staticky vykrývají prostory úniku dnes už prostě nezaujme. ()