Neviditeľný na úteku

• Česko Neviditelný na útěku (viac)

Nick Halloway se večer opil a druhého dne přišel na konferenci v magnetoskopickém ústavu s třeskutou kocovinou. Vědecké referáty mu jen přitížily, a tak se z jednacího sálu vytratil. Zatímco si dával šlofíka, došlo v objektu k havárii. Ústav byl vyklizen, o Nickovi na pánské umývárně však nikdo nevěděl. Řetězová reakce narušila molekulární pole a budova se vším, co v ní bylo, zmizela lidským zrakům. Na místo se dostavil agent CIA Jenkins, aby případ ututlal. Když zjistil, že neviditelným se stal i jeden muž, dostal šílený nápad: udělá z něj nepolapitelného atentátníka! Od té chvíle se z Nicka stává lovná zvěř. Není sice vidět, ale nebezpečí na něj číhá na každém kroku. Tam, kde má tělo, vidí chodci i řidiči jen vzduch. A zkuste si představit, jak to vypadá, když se Nick nají a potrava putuje zažívacím traktem! Navíc se ještě zamiloval... (oficiálny text distribútora)

EddieIron

Žádná třeskutá řachanda jak by se mohlo zdát z obsazení Chevy Chase ale velmi slušný film na rozhraní komedie a dramatu.Triky na svou dobu ohromující. ()

Pythonator

Od tohoto filmu nesmíte očekávat bláznivou komedii, k čemuž svádí obsazení Chevyho Chase. Potom dokážete toto lehce úsměvné drama o strastech a slastech jednoho zneviditelněného člověka opravdu zcela docenit. Ve své době to byl trikově jeden z největších filmů. Dnešním mladým to asi nepříjde, ale natočit ty neviditelné scény v roce 1992, to byla hodně přelomová práce. Ještě teď si živě pamatuju, jak se o těch zvláštních efektech tehdy všude psalo. Byl to krásný rok Terminátora 2 a zrodily se dnešní filmové efekty. O rok později to dovršil geniální Jurský park. ()

play@peace

Tenhle film jsem viděl jako malý a do poslední chvíle jsem doufal, že se Chevy Chase zase zviditelní, ale bohužel. Jinak jsem se u filmu celou dobu bavil. ()

asus

tento film má jednu veľkú chybu,neviditeľný je oblečený ale oblečenie nevidno musel by isť na hoľaka aby bol neviditelný. NechápemNechápem ako mohol režiser ignorovať tuto chybu a natočit tento nezmysel.Inač vôbec ma to nezaujalo od 50 minúty som to pozeral len na pozadí ()

fakan

Viděla jsem ten film asi před půl rokem v televizi a překvapilo mě, jak může bejt 20 let starej film založenej na tricích dobrej ()

Oxytocin

Když jsem byl malý, tak to patřilo mezi moje "klasiky". Místy usměvné trikové scény však splnily svůj účel (běžící kalhoty :). ()

Jirkacek

Americký film Neviditelný na útěku z roku 1992 jsem viděl nedlouho po jeho natočení, když jsem si jej půjčil na videokazetě v zařízení tomu určeném. Ano, jednalo se o jednu z videopůjčoven, které postupně začaly zmizet z povrchu zemského po masivním rozšířením internetu do domácností a s tím spojené nelegální stahování filmů z různých webových stránek. Ale pojďme se vrátit k samotnému filmu Neviditelný na útěku, který se mi tenkrát docela líbil a to ze dvou důvodů. Nadšený jsem byl z efektů, kdy hlavní hrdina nebyl celý vidět či když kouřil nebo pil a také se mi líbila atraktivní blondýnka Daryl Hannah, která si zahrála jednu z hlavních rolí. Od té doby proteklo v řece Moravě mnoho vody, v roce 1997 dokonce více, než by bylo zdrávo a já jsem se kvůli správnému ohodnocení a napsání zasvěceného komentáře rozhodl podívat na film znovu. Mnoho jsem si z děje nepamatoval, což jsem považoval za výhodu a tak jsem se již podruhé seznámil s mužem jménem Nick Halloway (Chevy Chase), který svůj život nebral příliš vážně. Bydlel sám bytě, často balil různé ženy za účelem sexu, hodně popíjel alkohol v dražších restauracích a svou asistentku Cathy (Rosalind Chao) využíval, aby některé práce dělala za něj. Jednoho večera se v baru seznámil se sympatickou televizní dokumentaristkou Alicí Monroeovou (Daryl Hannah) a nebyl by to ani on, kdyby se mu nepovedlo ji sbalit. Jenže blondýnka s ním kvůli práci noc nestrávila, pouze se líbali na WC a když dívka odjela, tak se Nick opil. Druhý den kvůli kocovině přišel pozdě na vědeckou konferenci a navíc si šel lehnout do nějaké menší místnosti, aby se prospal. Jenže následně došlo v jedné z laboratoří k nehodě a celá budova byla evakuována. Pak došlo k podivnému výbuchu, během níž se některé části budovy staly neviditelnými, včetně té, kde spal Nick. Během následujících minut se velmi rychle seznámil se všemi výhodami i nevýhodami svého neobvyklého stavu. Převažovaly spíše nevýhody, neboť on sám sice vidět nebyl, ale když uchopil nějaký předmět, tak to ostatní vnímali jakoby poletoval ve vzduchu. Navíc jej začal pronásledovat agent CIA Jenkins (Sam Neill) se svým týmem, kteří se neviditelného muže chtěli zmocnit a využít jej ve vojenských záležitostech. Zoufalý Nick další den vyhledal autora celého projektu profesora Wasche (Jim Bortin), aby ho požádal o pomoc. Jenže ten jej spíše chtěl pečlivě zkoumat, aby se o jeho stavu dozvěděl více a když se na místě setkání objevili Jenkinsovi muži, musel Nick za dramatických okolností utéci. Uvědomil si, že bude muset zmizet z města a tak odjel do letního domu na pobřeží, který patřil jeho kamarádovi Talbotovi (Michael McKean). na pár týdnů měl klid, dokud se v domě neobjevil majitel se svou manželkou Ellen (Patricia Newton), kamarádem Morrisseyem (Pat Skipper) a Alicí. Zoufalý a zamilovaný Nick nakonec sympatické ženě prozradil svou přítomnost a vysvětlil jí, co se s ním stalo a jaké nebezpečí mu teď hrozí. Alice je sice zpočátku vyděšená, ale ochotně Nickovi nabídla svou pomoc. V tu chvíli už se však kolem domu stahovali Jenkinsovi muži a tak Nick s Alicí museli okamžitě zmizet. Podařilo se jim to jen částečně a já jsem byl zvědavý, jak to celé dopadne. Jak to celé dopadlo, to si už tradičně nechám pro sebe, ale mohu prozradit, že se happyend nekonal na plné čáře. Film mne nebavil tak jako poprvé, ale bylo potřeba si uvědomit, že od jeho natočení uběhlo 30 let a mezitím se filmový průmysl dramaticky změnil. V tomto kontextu u mne získal plusové body, ale v podstatě jsem zůstal u počtu cípatých, které bych filmu dal ještě před jeho druhým shlédnutím. Suma sumárum, snímek Neviditelný na útěku ode mne získal tři neviditelné hvězdičky ***. () (menej) (viac)