Neviditeľný na úteku

• Česko Neviditelný na útěku (viac)

Nick Halloway se večer opil a druhého dne přišel na konferenci v magnetoskopickém ústavu s třeskutou kocovinou. Vědecké referáty mu jen přitížily, a tak se z jednacího sálu vytratil. Zatímco si dával šlofíka, došlo v objektu k havárii. Ústav byl vyklizen, o Nickovi na pánské umývárně však nikdo nevěděl. Řetězová reakce narušila molekulární pole a budova se vším, co v ní bylo, zmizela lidským zrakům. Na místo se dostavil agent CIA Jenkins, aby případ ututlal. Když zjistil, že neviditelným se stal i jeden muž, dostal šílený nápad: udělá z něj nepolapitelného atentátníka! Od té chvíle se z Nicka stává lovná zvěř. Není sice vidět, ale nebezpečí na něj číhá na každém kroku. Tam, kde má tělo, vidí chodci i řidiči jen vzduch. A zkuste si představit, jak to vypadá, když se Nick nají a potrava putuje zažívacím traktem! Navíc se ještě zamiloval... (oficiálny text distribútora)

cinefob

Viděno dvakrát s odstupem čtvrtstoletí. Doporučuji všem, kterým se stýská po době, kdy byl nejtmavším hercem v Hollywoodu do hněda opálený Chevy Chase, a ženská role tu sloužila jen jako blonďatý přístav, v kterém hlavní hrdina, jemuž táhne na padesátku, po letech hýření bezpečně zakotví. Doby, kdy v jedné osobě dokáže přebývat naprostý cynik i jeho principiální druhé já pronášející projevy plné patosu. Triky jinak na tu dobu pěkné, dokonce je tam hned několik celkem vtipných scén. Před těmi 25 lety, nezatížen „socio-kulturními nánosy“, jsem si to však rozhodně dokázal užít víc. ()

Lokutus

Docela povedená triková komedie a zřejmě i jeden z mála z posledních Carpentrových filmů, který si zaslouží minimální pozornost.. Navíc Sam Neill je prostě skvělý!!! ()

Krt.Ek

Velmi slušná komedie, ke které se v době reprízy vždy rád vracím, a to nejen díky tomu, že někdy potají sním o neviditelností, ale také díky faktu, že je Chevy Chase sympaťák a jeho komediální filmografie stojí za zhlédnutí. 65% ()

Korbitch

Je to již hooodně dlouho, co jsem toto viděl,ale je fakt,že zapomenout se na to nedá. A že v tom hraje i Carpenter.......to teda koukám.Tenkrát jsem s určitostí Johna nepoznal, takže bude následovat repete. ()

GodComplex

Je videt, ze Carpenter mimo svou rodnou B hororovou sferu neni ten cistokrevny Carpenter, ktereho zname. Sam si to uvedomuje, snazi se o mainstreamove dobrodruzstvi neviditelneho muze, ktere bych se nebal oznacit za zamerne komercni snimek, ve kterem se ani jakkoliv nesnazi prosadit sve reziserske trademarky, nebo k tomu slozit hudbu. Tu prenechal zene jmenem Shirley Walker a zni to podle toho - namisto typicky genialni Carpentrovske elektroniky nam zde hraje naprosto nevyrazne a nezajimave symfonicke cosi. Hlavni hrdinove jsou nekonfliktni hezoun od matela Chevy Chase a ukazkova barbina Daryl Hannah a takhle je to se vsim - jednoduse to cele az prilis zavani mainstreamem a neoriginalitou, tedy presne pravy opak toho v cem je Carpenter expert. Nemeni to ale nic na tom, ze element neviditelnosti zpracovany na svou dobu velmi slusnymi efekty je jako vzdy velmi vdecny zdroj zabavy viz. Verhoevenum Hollow Man. "I want my molecules back!" 6/10 ()

blackrain

Značně neobvyklá nehoda mu překopala život a to šíleným způsobem. Docela originální a vtipná zápletka, ze které film velmi slibně teží. Některé momenty jsou sice trošku přehnané, ale to vůbec nevadí. Hodně jsem se bavila, když Nick kouřil a o jídle ani nemluvě. ()

Colonist

Neviditelný na útěku sice nepatří mezi Carpenterovy kultovky, ale i tak se jedná o pohodovou komedii. Největší síla filmu spočívá v hereckém obsazení (Chevy Chase a skvělý záporák Sam Neill) a chytrém scénáři. To jediné, co bych vytknul, je hudba, ale u tohoto typu snímku hudba prim nehraje. Jako komedie na večer ideální. I ten český dabing se povedl. ()

Eldrick

Je to jediný film, který Carpenter režíroval výhradně jako práci, ke které byl najatý. K filmu se dostal, aby ho natočil až poté, co už byla učiněna většina kreativních předprodukčních rozhodnutí. Nenárokoval si tak to, co u něj bylo obvyklé, přivlastňovací zásluhy v názvu filmu "John Carpenter's", což se stalo jedinkrát od DARKSTAR. Ačkoliv se tak jedná o nejméně Carpenterovský film, nemění to nic na tom, že tak kouzelné filmy se dnes již netočí. Nostalgický zážitek z dětství, co je po letech pořád stejně silný. Ztotožnit se s "neviditelným" samotářem Chevy Chasem, který se shodou blbých okolností stal opravdu invisible, bylo přirozený a když do toho připočtem tehdy dechberoucí Daryl Hannah a jejich společnou chemii, nešlo jejich pohádce nefandit a člověk si chtěl takový život v exilu ve Švýcarsku hned zažít. Tohle byl Hollywood raných 90. let. ()

BoredSeal

V roce 2009 už efekty moc nepřekvapí. Chevy Chase není pořádný tahoun, naštěstí je tu Sam Neill jako klasicky charizmatický záporák. Prostě obyč. Vtípky s kouřením nebo trávením jídla jsou fajn, děj je ale celkem suchej bez zvratů a překvápek. ()

Joe321

Příjemné tempo. Občas jsem se zasmál a nenudil se. Chasovi tyhle lehčí komedie (Podlá hra, Farma snů) podle mě sedí daleko víc, než ty bláznivější (Dovolené). Je v nich přirozenější. Tím nenaznačuju, že Griswoldovi nemám rád, naopak. Carpenter navíc umí a vizuál neviditelnosti je zpracován pěkně. Potěšila narážka na Stewartova Harveyho... -"My name is David Jankins. May I know yours?" -"...Harvey." ()

Martin741

Ano, ano ano. Furt tvrdim, ze Carpenter mal najlepsie filmarske obdobie v 70. a 80. rokoch minuleho storocia /Halloween 1, Thing/, a ako zacal experimentovat mimo hororov, vysledky su prinajlepsom rozpacite. Tato komedia je toho krasnym dokazom. Reziser sa miestami trapi, nevie si rady s komedialnym zanrom, komickych situacii je malo a su akesi polovicate a nedotiahnute. Ludi ako Chevy Chase od 90. rokov fakt nemusim, vyhasol komplet a tento film otvorene nenavidim. Jo, tento film nema pravo na zivot, a chcem, aby vsetci vedeli, ze tento film nenavidim. Herecke vykony mdle, prostredie velkomesta film tiez nezachrani. Katove Ceterum autem censeo Cartaginem esse delendam bych pozmenil na Nakonec soudim ze Neviditelny na uteku musi byt znicen 6 % ()

honajz2

Tak jasně, rozhodně to nepatří mezi to nejlepší od Carpentera, ale jako oddechovka je ten film velice příjemný. Jen mu chvílemi chybí tempo a na humorné stránce se mohlo přidat, protože v některých částech je vidět, že by to bez problémů mohlo být jenom drama, ale jinak jsem spokojený. Pobavilo mě to, příběh je zajímavý a dobře vymyšlený, celkem dobře se na to kouká a ani bych se nebál na to podívat znova. Možná se to ke Carpenterovi moc nehodí žánrově, ale jelikož se to povedlo, ukazuje to, jak moc je dobrý režisér :-) 4* ()

C0r0ner

Což o to, špatné to nebylo, ale když to srovnám s o šedesát let starším Neviditelným mužem, musím jít s hodnocením na tři hvězdičky. Zaprvé jsem přesně věděl průběh schematického děje a zadruhé neměl Carpenterův film vůbec žádnou atmosféru, pouze se na to dobře koukalo. 60% ()

Juto

Mňa to bavilo. Chevy Chase je môj obľúbený komediant. Není to tak bláznivé ako jeho ostatné filmy ale zas je to hravé. Výborne obsadená záporná postava. Sam Neill exceluje. 6/10 ()

Eviator

Být neviditelný, tomu říkám průšvih. Vidět procházet jídlo v trávícím traktu bylo velmi zajímavé. Osobně bych taky dal přednost průhledné stravě. ;-) Sam Neill v roli záporáka fakt zapadl. Příjemný film na volné odpoledne. ()