Neviditeľný na úteku

• Česko Neviditelný na útěku (viac)

Nick Halloway se večer opil a druhého dne přišel na konferenci v magnetoskopickém ústavu s třeskutou kocovinou. Vědecké referáty mu jen přitížily, a tak se z jednacího sálu vytratil. Zatímco si dával šlofíka, došlo v objektu k havárii. Ústav byl vyklizen, o Nickovi na pánské umývárně však nikdo nevěděl. Řetězová reakce narušila molekulární pole a budova se vším, co v ní bylo, zmizela lidským zrakům. Na místo se dostavil agent CIA Jenkins, aby případ ututlal. Když zjistil, že neviditelným se stal i jeden muž, dostal šílený nápad: udělá z něj nepolapitelného atentátníka! Od té chvíle se z Nicka stává lovná zvěř. Není sice vidět, ale nebezpečí na něj číhá na každém kroku. Tam, kde má tělo, vidí chodci i řidiči jen vzduch. A zkuste si představit, jak to vypadá, když se Nick nají a potrava putuje zažívacím traktem! Navíc se ještě zamiloval... (oficiálny text distribútora)

JohnnyD

Mám rád Johna Carpentera. Mám rád Chevyho Chasea. Čože? JA ICH ZBOŽŇUJEM! Lenže spojiť tieto dva živly je až samovražedné. Oba predstavujú úplne protiklady geniálnych 80tch rokov. Kým Carpenter je "seriózny" majster úžasných béčiek; Chase je kráľ dokonalej partie zo Saturday Night Live. Oba prúdy 80s zábavy milujem, ale spájať to asi moc nejde. A veru že nejde. Do tohoto filmu každý dal niečo zo seba a to je ten problém. Ak by Carpenter nakrútil sci-fi dobrodružný film o Neviditeľnom mužovi bez "uvoľňujúcich vtipných scén", mohla to byť ďalšia klasika. Ak by Chase nakrútil bláznivú komédiu o neviditeľnom mužovi, taktiež by to asi bola klasika - lenže spolu to nefunguje. Humoru bráni napínavosť a seriózne pasáže a naopak. Zostávajú nám tu iba skvelé efekty. ()

kingik

Nebýt vynikajícího Chevyho Chase, tak by nebylo na co se dívat. Triky právě nepatří k těm nejpovedenějším a stejně i dějově je to většinou nenápadité, když uvážíme, co neviditelnost skýtá, ale i tak je několik scén z tohoto hlediska povedených. Film nakonec nekompromisně propadl. John Carpenter mohl film udělat zajímavější. Nestalo se tak a výsledkem je mírně nadprůměrná verze se slibným potenciálem. 60% ()

dr.horrible

Štvrtý najslabší Carpenter. Pri týchto filmoch je človek rád, v akej  dobe žijeme, a že tu máme Marvel a spol. Pozéri vám budú tvrdiť opak, ale to je definícia pozérstva, že?! Mám rád oboch protagonistov. Škoda, že medzi nimi začali budovať chémiu až po polke filmu a nevyšlo to. Ako thriller to nefunguje, ako romanca tiež nie, zasmial som sa dvakrát. A to je s komikom Chaseovho formátu slabý výsledok. Ale odychovka na nedeľu ráno v pohode, keď sa človek sfajčí. ()

Anderton

Carpentera tam príliš necítiť, skôr minimálne. Ale niektoré postupy potešia aj po desaťročiach. Hlavná postava sa na rozdiel od klasického neviditeľného muža nepremieňa z fajn chlapíka na hajzlíka, tu je to presne naopak. Funguje chémia medzi ústrednou dvojkou. No a rozhodne potešia aj triky, ktoré nepôsobia ani dnes smiešne, skôr uznanlivo pokývete hlavou, že podobné kúsky nestváral iba Cameron v T2. Neviditeľný na úteku funguje ako komédia, ako romantický film, ale menej už ako triler, kde občas cítiť absenciu logiky a oslie mostíky. Na druhú stranu sa nikdy nezabúda na to, že iba jedny šaty sú stále neviditeľné a že spočiatku musí Nick bojovať s hladom. 70% ()

nash.

Film z doby kdy Carpenter ještě nebyl na dně, ale na špici... pohodové, zábavné i napínavé, Chase a triky jedno jsou, Daryl je k nakousnutí a společně jim to funguje překvapivě dobře. ()

iamek

Carpentera mám rád jako hororového režiséra a tim pádem mi Neviditelný na útěku vůbec nesednul stejně jako herecké obsazení. Přitom nápad to nebyl vůbec špatný a chvilkama jsem se i bavil. ()

dopitak

Všechny body jdou za nápad a taky za provedení. Chevy Chase a Sam Neil jsou nádhernými bipóly škatulkových hrdinů. Daryl Hannah pro mě není ta pravá kráska, v tomhle filmu jí ale role sedla. Výborný dabing z Barrandova a v součtu toho všeho příjemná sci-fi patřící mezi ty velkoamerickoměstské (Policejní akademie, Batman...) ()

SeBig

Carpenterovu tvorbu miluji, ale tohle vzal hodně zlehka. Jediné co dokážu pochválit je snad atmosféra a Sama Neilla, jehož postava mi přišla zajímavější, než samotný hlavní hrdina. Možna je to taky tim, že nemám rád Čevyho Čejse, ale kdo ví.. ()

Chrustyn

Hororový mistr John Carpenter si občas od svého oblíbeného žánru dává oraz a natačí i trochu pohodovější snímky jako třeba "Starman" nebo právě "Neviditelný na útěku". Carpenter je hodně rozporuplný režisér, který natačí absolutní klasiky, braky nebo "jen" slabé filmy. "Neviditelný na útěku" patří bohužel do té třetí skupiny. Vyjma některých slušných triků film ničím nezaujme a alespoň já se dost nudil. A volba Chevyho Chase nebyla vůbec dobrá, ačkoliv jsme ho jednu chvíly měl opravdu rád. ()

Ivoshek

Mám Chevyho rád od Bláznivé dovolené, nicméně tady mi nesedl a vlastně mi nesedl ani ten humor, takže jsem se skoro nesmál. Což mi u komedie přijde spíš špatně. ()

jonyyy

Už jsem viděl několik filmů o neviditelném muži a žádný nikdy nevyužil komediální potenciál tohoto témata. Neviditelný na útěku se o to alespoň částečně pokusil. Po technické efektové stránce velmi dobře zvládnuté. Nejpříjemnější Chevyho film, z těch co jsem zatím viděl. 70% ()

SOLOM.

Filmů o „neviditelném“ mám doma hned několik, ale tohle téma mě nějak zvlášť nebere, tak mi jen tak leží na hard disku a možná se k nim někdy dostanu, až přijde jejich čas. Tohle jsem shlédl jen kvůli režisérovi. John Carpenter patří mezi moje oblíbence a už mi nechybí moc kousků, co jsem od něj ještě neviděl. Tento scifi kousek mě však moc neokouzlil, to ale neznamená, že by byl špatný. Daryl Hannah byla jednu dobu celkem kočka, Sam Neill i Chevy Chase podali slušné leč i tak průměrné výkony. Občas jsem se u toho i zasmál, některé scény byly opravdu dobré, některé pasáže nudné, no prostě žádná sláva. Prví polovina filmu se mi líbila víc, byla i humornější a zajímavější. Potom tomu začal docházet dech a zlepšení přišlo zase až v samotném závěru. ()

HellFire

Chevy Chase v pro něj neobvyklé roli muže, který se stal neviditelným a suverénní John Carpenter na režisérské židli. Hodně mě bavily speciální efekty, které byly v době vzniku filmu v podstatě v plenkách. Tady si Carpenter hodně vyhrál a jde to poznat, viz třeba scéna, kdy Chavy Chase kouří a my sledujeme, jak se jeho plíce naplňují kouřem, který následně vydechuje. Neviditelný muž je rozhodně jedním z těch kompetentních filmů z hlavy legendárního režiséra. Co se bohužel zase nepovedlo, tak vydělat peníze ve kinech. Při rozpočtu cca 40 mil. USD si film přišel na prachbídných 14 mil. USD. Carpenter byl v tomhle ohledu smolař celý život, až je s podivem, že pořád dokázal sehnat peníze na natočení dalšího filmu. ()

eraserhead666

Ano, jak zmiňujé některé jiné komentáře. Občas si Carpenter odskočí do netypického žánru, ale na rozdíl od nich si myslím, že se mu to povede často. Stejně jako Starman, i Neviditelný na útěku se mu povedl. pravda, trochu jsem se obával, ale Carpi nezklamal. Je to výborný filmař. Příjemná a zábavná podívaná s velmi dobrým Chevym Chasem. Vážnější a na první pohled nepřitroublá role mu sedla a hezky si ji vychutnal. ()

Othello

Sice tam nevyšlo skoro nic, kvůli čemu ten film byl natočený (snaha Chevyho Chase protáhnout se do vážnějších rolí, významové převedení knižní předlohy zaměřující se na existenciální i praktické problémy neviditelnosti, vydělání peněz z kinosálů), což ale naštěstí vůbec neznamená, že to není zábava. Navíc to obsahuje familiérní Carpenterovské fragmenty, které mě baví vybírat jako například obsazení alespoň jednoho herce, který se absolutně minul povoláním (Gregory Paul Martin) nebo alarmující neschopnost pracovat jakkoli s ženskými postavami. Do katalogu nočních můr zařazuji pak sice neviditelnost kvůli zmínce o tom, že díky ní lze vidět i přes zavřené oči. ()

Kamca_

Lepší průměr. Určitě jsem čekala víc, ale zklamaná taky nejsem. Herecký obsazení bylo hodně výborný. Film měl větší potenciál, ale bohužel nebyl tak úplně využitý. 65%. ()

Lacike

Pre mňa to je jeden z mála Carpenterových filmov, ktoré sa mi páčia. Z časti za to môže účasť môjho obľúbenca Chevyho. U neho sa jedná o jeden z tých raritnejších vážnejších filmov. Aj keď občas si nejaký gag neodpustí. Síce som film videl už v dobe vzniku, ale nepamätám si, že by ma po trikovej stránke odrovnal. Dnes už pôsobia tie roztomilé triky fascinujúco. Hlavne to jak je zápletka na mnohých miestach evidentne prispôsobená tomu, čo boli v tej dobe schopný po trikovej stránke natočiť. Väčšinu času tam len nejaké veci visia na motúzikoch a pohybujú nimi. Chevyho často vidíme a on je akože neviditeľný. Proste sranda aj keď nechcená. Viac ma bavila prvá polovica, ktorá tak trochu pripomína Uprchlíka a hlavného hrdinu tam naháňa zlovestný Sam Neill. Keďže Chevyho postava tam nemá vlastne čo odhaľovať a ani žiadny iný poriadny cieľ, tak sa v druhej polovici rozvinie romantická línia s nádhernou Daryl Hannahovou a keďže sa v nej príliš netlačí na komediálnu líniu, tak je táto časť film podstatne slabšia a film poriadne zase nakopne až akčné finále, ktoré ale nie je príliš veľkolepé. Trochu prekvapivé je, že sa ten maličký problém hlavného hrdinu nijak nevyrieši. Možnože, keby od začiatku bolo nejaké riešenie, ktoré by sa snažil dosiahnuť, tak by film bol napínavejší. Ale aj tak ma to stále baví a takú slabšiu štvrtú hviezdu si to zaslúži. Potešil aj starý dobrý VHS dabing v ktorom tí beťári v jednom dialógu nahradili Bora Bora Bratislavou. 7/10. ()