Neviditeľný na úteku

• Česko Neviditelný na útěku (viac)

Nick Halloway se večer opil a druhého dne přišel na konferenci v magnetoskopickém ústavu s třeskutou kocovinou. Vědecké referáty mu jen přitížily, a tak se z jednacího sálu vytratil. Zatímco si dával šlofíka, došlo v objektu k havárii. Ústav byl vyklizen, o Nickovi na pánské umývárně však nikdo nevěděl. Řetězová reakce narušila molekulární pole a budova se vším, co v ní bylo, zmizela lidským zrakům. Na místo se dostavil agent CIA Jenkins, aby případ ututlal. Když zjistil, že neviditelným se stal i jeden muž, dostal šílený nápad: udělá z něj nepolapitelného atentátníka! Od té chvíle se z Nicka stává lovná zvěř. Není sice vidět, ale nebezpečí na něj číhá na každém kroku. Tam, kde má tělo, vidí chodci i řidiči jen vzduch. A zkuste si představit, jak to vypadá, když se Nick nají a potrava putuje zažívacím traktem! Navíc se ještě zamiloval... (oficiálny text distribútora)

Brain-D

Já prostě nemám výhrad. Mě to přijde jako dokonalá sci-fi komedie na pěkný večer. Bavil jsem se až tak, že ty chyby přehlédnu. Konec konců je John Carpenter režisér béčkových filmů a nedrbe se tolik s detaily. A jinak až po zhédnutí oreginální verze s titulky jsem si to pořádně užil. 9/10 ()

JohnSmith

Na Carpentera je to zajímavý počin a hlavně díky němu to není jen blbá komedie. Dokonce mi byl sympatický i Chase. Nebylo to špatné a triky byly fajn. K tomu záporák Neill. ()

Pecival

Pohodová, nenásilná triková jízda, která si neklade žádné velké ambice, než být jednohubkou pro nudné odpoledne. A to podle mě splňuje. Nečekejte žádný třeskutý humor, spíš pár lehčích pousmání. Na oplátku tu je nemálo fakt povedených trikových scén, které vypadají velmi solidně i dneska, fajn postavy a celkově dobrá pozitivní atmosféra. ()

wosho

Profesionálně odvedený film s na tu dobu neuvěřitelnou trikovou stránkou. Bohužel scénář je průmyslovým paznechtem made in Hollywood a ani herecké obsazení moc nezáří. Celkově dobrý průměr, asi nejdiváčtější film Carpentera na který se dá podívat i vícekrát, ale milovat jej budě někdo těžko. ()

dopita

Film o chlapíkovi, kterýho honěj zlý agenti. Vcelku klasická zápletka jak od Hitchcocka, jenže tam hlavní hrdina nikdy nevěděl, proč ho všichni naháněj. Tady to Nick moc dobře ví - je neviditelnej a tudíž nesmírně cennej. Takže komediální honička plná triků, které ve své době byly revoluční a přitom ani dnes nepůsobí nijak zastarale. Jako celek je film ale jen průměrný. ()

Standito

Pozrel som si tento film bez tušenia, že to natočil Carpenter. Bohužiaľ to je jediná vec, čo ma prekvapila. Priemerný film podľa priemerného scenára. A komédiou by som to nenazýval. Jednoducho takýto námet si žiada komické situácie, ale tie sú spracované jemne, za bránicu sa chytať iste nebudete. ()

peetriss

Řadit Neviditelného na útěku do žánru komedie není podle mého názoru zcela trefné a šťastné, a to i přesto, že do titulní role byl obsazen komik Chavy Chase. Jedná se spíše o dobrodružné sci-fi a sondu do utrpení člověka, který se nedobrovolně stane lovnou zvěří a který pro svůj jinaký neviditelný vzhled nemá nikde zastání, oporu či útočiště, kde by mu byla poskytnuta pomoc. Je pravdou, že na poměry Johna Carpentera je film netypicky odlehčen, ale vnímavý divák si i zde najde mnoho témat k zamyšlení, a v neposlední řadě se také celkem dobře baví, protože film v sobě obsahuje spoustu zajímavých situací a perel, na druhou stranu však také nemálo slabších a hluchých míst. Pochvala Carpenterovi, že se nebojí vyzkoušet vody jiných žánrů, přesto se přikláním k názorům, že horory mu sedí nejvíce. ()

lucijelucije

Taková trochu "šáhlá" akční komedie, kde i pro romantiku zbylo místo=) Nejdřív se mi do takového filmu nechtělo, ale na konec to nebylo zase tak špatné a řekla bych, že jsem se místy i dobře bavila, takže pro uvolnění nálady určitě doporučuju. ()

Skalda

Ve své době slušný triky - ba co dím až nadprůměrný - škoda jen, že podle mě Carpenter by neměl točit komedie ... byt povedené. Kazí to imáge. ()

Zombi

Docela příjemná zábava s prvky komedie, scifi i napětí. Filmu hodně pomáhají slušné triky a výborné herecké obsazení. Chase je pohodář, Hannah hezká a navíc to mezi nimi opravdu jiskří. Neill si naopak vychutnal slušného záporáka. Film vlastně v ničem extra nevyniká, ale celkově je to takový pohodový koktejl, kterej si čas od času klidně znovu vypiju. Slabší 4 hvězdy. ()

mira007

Docela originální námět neviditelného muže, kterého honí bezpečnostní složky státu a který se zamiluje do Daryl Hannah. Svižná, zábavná věc, která byla ve své době nadprůměrným trikovým filmem. ()

Emzet

Snímek nemastný a neslaný, ať už v té komediální, romantické nebo "thriller" rovině. Od Carpentera bych tedy čekal daleko víc (od Chevy Chase ale asi ne). Nicméně triky jsou na úrovni a o žádný průšvih se nejedná. ()

tranquill

Něco úplně jiného od Carpentera než např. Věc, kterou mám zařazenou do top 5 hororů všech dob, ale i bez v té době nově nastupujících digitálních efektů skvělá zábava. U některých gagů jsem se přímo "popadal za břicho". ()

dakarin

... v dospívání jsem se také trochu dotkl science fiction (nebo naopak :-) - těch 5 hvězd je zčásti za trochu vzpomínek na tu dobu ;-) ()