Dokumentárna séria o živote a kariére Ivety Bartošovej Málo mě znáš sa v troch epizódach zameria na cestu sebavedomého, talentovaného a spočiatku neskúseného dievčaťa z Frenštátu pod Radhoštěm do veľkého sveta, na éru pod umeleckým vedením Ladislava Štaidla a na obdobie, keď sa Iveta Bartošová z jeho vplyvu postupne vymaňuje a etabluje sa v jednom z najúspešnejších muzikálových predstavení našej histórie. Dokument tiež odkrýva príčiny Ivetinho následného ústupu z verejného života a okolnosti záveru jej života. (TV Markíza)

ostravak30

Těžko říct, proč se k osudu Ivety Bartošové vyjadřuje třeba Lenka Hornová nebo Bára Basiková. Nicméně faktem je, že stejné štěstí, které zpěvačka měla na to, že potkala různé osobnosti se zároveň proměnilo ve smůlu. Pozitivem třídílné série je krom archivních fotografií, ačkoli jinak se vycházelo hlavně z archivu TV Nova, takže s něčím výjimečným tedy autor rozhodně nepřišel, také velká upřímnost a otevřenost. To, že novináři jsou hajzl.vé, kteří mají na kontě řadu mrtvých a ještě se na nich přiživují je jedna věc. Bartošovou novináři ničili a deptali, o tom žádná. Svou porci viny podivným chováním a hlavně tím, s kým se seznamovala má ale ona sama, to je nepopiratelné. Bohužel se nedokázala adaptovat na novou dobu. Možná udělala chybu i v tom, že se nedržela Štaidla, který v tom uměl chodit a věděl jak na to. Ta otevřenost je také v tom, že vidíme záběry z nějakého pořadu, v němž si osobnosti stěžovaly na to, jak byly po revoluci odsunuti stranou. Je to velká škoda, hlavně pro její blízké. Byla to ale jedna z nejsympatičtějších a nejmilejších zpěvaček... ()

Mamutol

Někdy kolem roku 1988 jsem v Lochotínském amfiteátru v Plzni od Ivetky při děkovačce na konci koncertu dostal pusu a ještě si ode mě vzala karafiát. Nemohu dát méně hvězdiček. ()

rigby

Standardně zpracovaný životopisný dokument. Nejde se moc do hloubky, soukromí se zmiňuje jen povrchně, kariéra vlastně také jen letmo. Ale jinak je to příjemné a někdy i nepříjemné připomenutí této princezny, kterou jsem zachytil v jejích sólových začátcích, ale vzhledem k mému hudebnímu zaměření v pubertě i potom jsem ji vnímal jenom hodně okrajově. Nicméně hraný seriál jsem si uniknout nenechal, zejména první tři díly se mi líbily, a tak mě potěšil i dokument. A pár zajímavých postřehů, zejména bych vyzdvihl V. Svobodovou. Jen velká škoda, že se nejednalo o komplexnější dílo. ()

charles3

Výborný doplněk k hranému seriálu se spoustou vybraných archivních nahrávek a rozhovorů s opravdu zasvěcenými lidmi. Škoda, že těch posledních 10-15 let vzali tak nějak hopem a poslední příspěvky nijak nedatovali. Docela mě zajímalo, jak například vypadal její poslední natočený klip nebo poslední TV vystoupení. Nebýt těchto (pro mě) nedostatků, šel bych i na *****. První recenze zde. ()

Annaroz

Původně jsem chtěla dát vyšší hodnocení, ale vadilo mi, že nebyla zmapována dost podstatná část života I.B. Ani zmínka o dalších jejích mužích, dokonce ani o dvou manželech. Šišela z toho snaha, ukázat Ivetu pouze v lepším světle, vše špatné se svedlo na bulvár, který jí údajně uštval. A zřejmě proto se tvůrci až křečovitě snažili problematickým letům zcela vyhnout. Vyřešili to několika titulky z Blesku a jiných bulvárních plátků a výpověďmi známých osobností. Pro mě osobně zklamání,  protože když má mít dokument správnou výpovědní hodnotu, tak se vším všudy. ()

PoprockCZ

Realistický "doplněk" hraného seriálu Iveta. Věci uvádí na pravou míru a dokresluje dobovými záběry tehdejší realitu. O Ivetě vypovídají lidé z jejího blízkého okolí, kteří jsou doplňováni jejími fanoušky. Výpověď se vyhýbá posledním bulvárním letům Ivety a jedná se tak o poměrně citlivý a respektující dokument, který se nežene za senzací. ()

R&Bstar

Tím, že jsem se dozvěděl, že se Iveta ráda zapojovala do kreativních aktivit, co se třeba týče obalů desek, měl jsem z ní hned lepší pocit. Hvězdu dolu dávám za neúplnost a určité zkrášlování různých momentů a taky nechápu, proč Artur, její syn, dostal tak málo prostoru. Svobodová mě dostala a další osobnosti byly bonusem. Rozhodně to bylo zajímavé sledovat. P.S. Nesnášim bulvár, roky šikany a prošlo to všem. Horor. ()

Sfaxia

Nedej bože aby se o I.B. řekla úplná pravda. Tohle jetí "skromná, profesionální, hodná, vděčná princezna" je k smíchu.  Co takhle "panovačná manipulátorka, nespolehlivá, prolhaná násoska, zneužívající léky". Posledních 10 let to tak bylo, ale asi se to moc do "dokumentu" nehodilo. ()

Jarcaho

Mýtus o křehké, jemné, andělské popové princezně, která se stala obětí showbusinessu, zlých chlapů a odporného bulváru, pokračuje i v tomto naprosto nepřínosném a zbytečném dokumentu. Kdo se domnívá, že pěnice byla nevinnost sama, ať si pročte všemožné články, mrkne na rozhovory s lidmi, kteří ji dobře znali atd. Žádná křehotinka. Byla to ženská, která velmi dobře věděla, čeho chce dosáhnout, a tvrdě si šla za svým. Byla dobrou manipulátorkou a chtěla být všemi okolo obskakována jako princezna. Chlapi od ní utíkali a nedivím se. Žít se ženskou, která se nacpává prášky a zalívá je chlastem, navíc odmítá veškerou pomoc přátel i lékařů, to fakt není výhra v loterii. Ale nejhorší je, že její sebestřednost a sobeckost se podepsala na synovi. Dát přednost práškům, alkoholu, chlapům a vlastním potřebám před dítětem? Takovou osobu tady budeme v dokumentech litovat a zbožšťovat? Nechci být hnusná, ale v jejím případě se naplnilo rčení ,,komu není rady, tomu není pomoci"... ()

motyka52

I po tomhle dokumentu bohužel zůstává pocit, že v celém příběhu pořád zůstává spousta věcí nevyřčených a zamlžených. Není tam nic než minimální pokus třeba o jiný úhled pohledu, o nasvícení osobnosti Bartošové jinak než jako naivní holky ve velkoměstě. Nikdy nezvěřejněné autentické záběry jsou fajn, ale když fungují jako prázdné kalorie, tak k čemu to vlastně je? Bartošová jistě byla nesmírně zajímavá osobnost a její story stojí za převyprávění, ale ono už to bylo mnohokrát uděláno. Navíc je prostě špatně, když dokument úplně ignoruje všechny ty bizarní Macury a Rychtáře, protože přesně ty si člověk pamatuje a do toho drsného konce prostě patří. Nakonec z toho opět je pouze rutina. Kvalitní, která účel splní, pokud toho o Bartošové zase tak moc nevíte, ale přesto jen rutina. ()

KyoroChan

Konečně se vzpomíná s úctou na zasloužilou umělkyni, která tady tak moc chybí! Naprosto souhlasím s T. Pergnerovou! Dokument má moc krásný plakát! ()

1svaty

Neznám seriály o Ivetě Bartošové. Jako zpěvačku ji samozřejmě znám, zažil jsem dobu svatých-Štaidla i Gotta. Poslouchal jsem však raději Míru Imricha, shodou okolností včera zesnulého. Tento dokument mě překvapil. Není o Ivetě, ta je jen prostředníkem k popisu problémů celé společnosti. Takzvaně mezi řádky se dají číst problémy společnosti ve výchově a přístupu k ní v 80tých i 90tých letech.  A zejména, pánové, v přístupu k ženám. Takže se laskavě přestaňte navážet do Anety Martínkové a začněte si konečně sypat popel na hlavu, protože muži v této zemi vymřeli už dávno před velikým Karlem. Pět hvězd. ()

SATUR.

motto: tabu ALTER EGO ================================================================= Jako celek = 2,5*.  Co se týče celkové dramaturgie díla, priklaním se zde ke ,,JitkaCardova,,. Co se týče rež., scénár. koncepce, tak asi to v počátku bylo dobre nahozeno, nicméne ve finálu je to žel nekonzistentní, výrazne nevytežená látka, což je obrovská škoda. Lidem co umí číst i mezi rádky je jasné, že IB byla prevážne celou kariéru tzv. ,,marketingový art produkt,, jejího art vedení, který zámerne její reálné, úplné ego, OSOBNOST potlačoval nebo i prímo vyhýbave obcházel. Ocenuji výber nekterych uprimných, pravdivých účinkujícich - Tereza Pergnerová (mimorádne objektivne nezaujate trefná, fundovaná), Pavel Klusák, Jaroslav Špulák , Miloš Skalka, Aneta Martinková, Michal Penk (výstižne priblížil L. Štaidla jako figuru ála „Mr. Big“ ze Sexu ve meste), Vladimír Kočandrle, Lucie Vondráčková; částečne i Vendula Pizingerová, Bára Basiková,... Zajímavým účinkujícím mohl být treba i Sagvan Tofi, ktereho publikovaný bilanční názor je jiný tj., že nebyla obetí showbyznysu, ale své do branže nehodící se povahy, psychiky. IB totiž dobre OSOBNE znal cca úplne od prvopočátku její kariery v Praze. Zcela zbytečné bylo dávat takhle vetší prostor fanouškum, ti dlouhodobe mají své neomezené možnosti napr. na YT, FB, apod. Spíš by me zajímalo proč zde absentuje objektivní profesionální KONFRONTAČNÍ slôžka, struktura AV díla - neúčinkují i kvalifikované osoby z prísl. oblastí psychologie jen napr. klin. psycholog Radek Ptáček, který kvalitne analyzuje napr. velmi PRILÉHAVOU problematiku negativ - životního stresu, nepoučitelnosti, etc. postižených, trpících (i od detství) dg. PTSP, dále prísl. adiktologové, psychoterapeuti, právne vzdelané osoby, apod.. Nebo snad byli prizváni ke spolupráci a z nejakeho duvodu, strachu odmítli...?? Taktéž, se dokument nezabývá vubec opravdu zajímavými rovinami, složkami mnohovrstevnaté složité, fakticky pomerne NEŠŤASTNÉ, NEVYROVNANÉ, NESPOKOJENÉ osobnosti, skutečností, že IB pred tou verejnou markentingove prevažne vykonstruovanou FIGUROU i svým ,,temným já,, často impulzivne utíkala (=zejména čas, kdy začla prvne malovat, psát si poznámky) do svého extrémne uzavreného bolestivého, i iracionálního bujne fantaskního sveta a často žel i s toxickými návykovými psychoaktiv. látkami.... ================================================================= klíčové mezní pojmy: Malé bílé cosi r. 1994, Rudolf Hrušinský nejml. r. 1993, Roman Tríska r. 1994, LP IB 1993-1994 ================================================================= https://en.wikipedia.org/wiki/Alter_ego   ================================================================= Více viz. zde "sekce Deníčekdopln. recenze ()