Brilantný pištoľník Sabata sa vracia, aby pomohol mestečku Hobsonville. Ovláda ho McIntockov klan, ktorý pod zámienkou rozvoja mestečka oberá obyvateľov o všetky peniaze na daniach a poplatkoch. (RTVS)

Pohrobek

Druhý sabata-western s výraznou německou příchutí, kdy z filmu přímo dýchá vůně západoněmecké filmové produkce sedmdesátých let. Lee Van Cleef jako vždy zcela neohrožený, bezchybný, nezranitelný a neporazitelný. Zaujme především jeho zbrojní arzenál a hodně nápadité pistolky i skrýše na ně. "Klaďas" číslo je dvě je extrémně neodhadnutelný a vypočítavý - dopadne ještě moc dobře. Možná i na italo podmínky dost přepísknutá hudba - rock, varhany i klasické "elektro" ze syntetizátorů. V žánru však rozhodně nadprůměr - i kvůli dvěma akrobatům takřka hongkongských kvalit. ()

Martin741

Vacsinou plati, ze dvojky su regulerne podradne filmy, a Sabata nie je vynimkou. Cinema Italiano milujem, ale tuna reziser Gianfranco Parolini prestrelil : stale je tu Lee Van Cleef, a okrem neho sa objavili aj Giovanni Cianfriglia /Policajt Drabem, Jestli se rozzlobime, budeme Zli/ a Giuseppe Castellano /Milano calibro 9/. Zaporak je biedny, hudba je ako z najhorsich filmov Spencera a Hilla, akcne sceny az samoucelne. Dialogy sa obcas az nedaju pocuvat : 30 % ()

gogo76

Návrat Sabaty u mňa dopadol tak ako väčšina filmových návratov a pokračovaní. Nepripúšťal som si až také sklamanie, ale pokračovanie Sabaty je na tom vo všetkých smeroch horšie ako jeho predchodca. Najväčší prúser pramení z divne komediálne ladenej hudby a lacného humoru ako z najhorších filmov dvojice B. Spencer a T. Hill. Filmové pravidlo, že film je tak dobrý ako dobrý je hlavný záporák tu naozaj platí, pretože Sabatov protivník nestojí ani za reč. Po tomto sa L. Van Cleefovi vôbec nečudujem, že v sérii o Sabatovi nepokračoval.Paradoxne ten najlepší Sabata prišiel po 6 ročnej odmlke s tvárou Y. Brynerra vo filme Zbohom Sabata. K jeho sledovaniu nepotrebujete vidieť predchádzajúce diely. Toto druhé pokračovanie som viac menej pretrpel. Mám westerny rád, ale tu nemôžem dať ani ten priemer. 40%. ()

pytlik... odpad!

Jelikož jsem vůbec nechápal děj, soustředím se pouze na vizuální stránku filmu. Neprakta se nemusel kreslit s ilustrací ke Švandrlíkově povídce "Přiblblý Antoušek Milivoj", stačilo tam dát fotku permanentně přiblble se usmívajícího Lee Van Cleefa. To se fakt nedalo. A to k úsměvu přidejme jeho permanentně vykulené oči, vypadal přesně jak žán maré, když si sundaval masku Fantomase. ()

odpadlik123

Ajaj, tak takhle to dopadá, když se tvůrci rozhodnou popřít všechno, na co jsme si v prvním díle zvykli. Jaký major? Sabata má být přeci neznámá osoba, o které neví nikdo odkud je, kam jde a o co mu jde. Tedy, snad to jediné - o prachy. Tady je však nucen vystupovat jako zcela jiná osoba, vymetající místní okatě zcela německé podniky typu bordely všeho druhu a rozvíjející mnou nepochopenou zápletku. Jeho obojetný kolega R. S. by se mohl dobře stát noční můrou, vidět to ještě jednou. Skutečný kumpán za všechny prachy, tak to má být náhrada za Willyho? Záporák již (naštěstí) zapomenut, Pedro Sanchez s bubnem raději taky. Nepochopitelné, ale stupidní dvojice kaskadérů střílejících z obřích praků po individuích v libovolném počtu a z libovolných vzdáleností se tedy stávají nejsnesitelnějšími postavami. Bordelová výprava - zjevně sen o dokonalosti z hlediska německé koprodukce. Hvězdička za Leeho, jenž byl v této době už nucen hrát v takovýchto dílech a překonávat ničení vlastního legendárního Sabaty, děsivé Paroliniho nápady i dabing ničitele Soukupa. Bum bum ()

• Sabata (Lee Van Cleef) používa okrem svojej typickej sedemrannej pištole aj Protector Palm Pistol .32 rimfire. (mortimerm)
  • Zbrane Joea McIntocka sú Apache Revolver a Sharps 1859 Derringer. (mortimerm)
  • Vo filme sa objavujú tieto zbrane: Derringer, Protector Palm Pistol, Sharps 1859 Derringer, Apache Revolver, Colt Peacemaker Artilerry a Cavalry či Winchester 1873. (mortimerm)