Príťažlivého Matta Sullivana (Josh Hartnett), ktorý má niečo cez dvadsať, opustila už pred pol rokom priateľka Nicoel (Vinessa Shaw), na ktorú sa márne snaží zabudnúť - najčastejšie v náručí nejakej inej ženy. Jedného dňa sa dozvie, že Nicole definitívne stratil - zasnúbila sa totiž s iným! Cíti, že to chce radikálny rez, a keďže práve prežíva pôstne obdobie, rozhodne sa svoj srdce bôľ liečiť odriekaním. Žiadne dotyky, bozky a maznanie... Žiadne pôžitky. Úplná sexuálna zdržanlivosť po dlhých 40 dní a 40 nocí. Matt, povolaný dizajnér webových stránok, sa už po týždni cíti omnoho lepšie a vôbec netuší, že svojím rozhodnutím vyprovokoval hotovú stávkovú búrku u svojich kolegov a priateľov, pretože jeho spolubývajúci Ryan (Paulo Constanzo), sa s Mattovým tajomstvom „zveril“ Internetu. Stávky sa začnú násobiť od chvíle, keď sa náš odhodlaný hrdina náhodne stretne s krásnou a inteligentnou Erikou Suttonovou (Shannyn Sossamon), ktorá mu hneď na začiatku prejaví svoje sympatie. Čo teraz? Chcel by s ňou byť stále, držať ju za ruku, bozkávať... Lenže o stávke už vedia azda všetci - a predsa nie je žiadny slaboch... Nezostáva mu nič iné, ako dúfať, že Erika pochopí v akej zložitej situácii sa ocitol. Lenže aj tie najskvelejšie ženy berú niektoré veci celkom inak, ako si muži, ktorí ich milujú, predstavujú... (TV Markíza)

f1

San Francisco story - není to nádhera, teenagerovské movie, tak éodlišné od těch ostatních. Ten Josh je bourák, to jsou hnedka 2 hvězdičky, ale když si tenhle film zajdeš s holkou do kina, tak se snad k něčemu dostanete, pokud máte dohromady maximálně 33 let, přičemž holka je h, kluk je k a platí že k - h = 3 ()

vernerka

Navzdory relativně plytkému tématu, celkem hezký film. Při jeho sledování jsem rozhodně nejásala nadšením, ale příjemně mě překvapilo, jak tvůrci dovedli takové téma zpracovat. Jednou stačilo, nicméně scéna s květinou se mojí romantické duši na dlouho zapsala do paměti. ()

Chlo0opek

Další z řady teenegerovských komedií s trochu erotickým nádechem. Příjemná oddychovka, na kterou se klidně podívám i někdy příště. Nepříšla mně ani tak ulítlá, jak ostatní. ()

gizi

Zcela tuctová a zcela průměrná typická americká romantická komedie, u které se člověk naštěstí nenudí úplně celý film. Nezaslouží si ale víc než 50%. ()

P@\/EL

Jedná se o jeden z těch filmů, které vesměs ničím nepřekvapí a ani nenadchnou. Nemyslím si, že vydržet 40 dní bez jakýkoliv sexuálních praktik je pro mladého zdravého chlapa zrovna reálné. Na nedostatek sexu navazuje také nedostatek humoru a pouze plytká romantika. Za zmínku jen stojí vedlejší dějová linie, kde kolegové z práce uzavírají mezi sebou sázky, kdy hlavní hrdina poruší svůj slib, a kolegyně se ho snaží svést. ()

Aloika

Ďalší film o nadržanom chlapovi, ktorý sa chce zmeniť kvôli žene. Samozrejme hlavná myšlienka: sex, téma rozhovorov: sex, zápletka: sex. A pozor, prichádza vyvrcholenie: sex. To nič iné v Hollywoode nevymyslia??? ()