Veľké problémy v Malej Číne

• Česko Velké nesnáze v Malé Číně (viac)

Hrdiny jsou sympatický řidič náklaďáku Jack Burton, jemuž v čínské čtvrti ukradnou kamión a jeho přítel Wang, kterému zase přímo před očima unesou snoubenku. Jak se brzy ukáže za vším je Lo Pan, 2258 let starý čínský démon, snažící se získat hmotné tělo a ovládnout svět. Aby toho dosáhl musí obětovat dívku se zelenýma očima. Smůlou je, že si k tomu vybere právě Wangovu snoubenku Miao Jin. Hrdinové se spojí s mágem Egg Šenem a společně s klanem Čing Singů se vydají do podzemí čínské čtvrti, aby svedli rozhodující bitvu s démonickým zlem. (oficiálny text distribútora)

Eruntano

Trpím velmi zvláštním vztahem k tomuto filmu. Je to hrozný blábol, ale přesto se k němu rád vracím. Proč? Protože mě strašně baví ty pitomé hlášky, nesmyslné dialogy, ujeté scény, dementní chování postav i jejich často pramizerných herců, nelogičnost... Nevím, jestli je všechno záměrné nebo jestli film častěji nezískává na kráse spíše kouzlem nechtěného, ale jeho blbost se drží v takovém nadhledu, že mě nerozčiluje, ale rozesmívá. A to dost silně. Nezapomenutelný kousek. Pro mě nesmrtelné hlášky: "Kam jdeš? Vždyť venku leje." *** "Všechny druhy těchto věcí." *** "Připadám si tak nějak... nepřemožitelnej." *** "Pane, vy jste hmotný." (tady skóruje český dabing, který svojí příšerností dokonale podtrhl kouzlo filmu) *** "Co to je?" "Černá krev země." "Myslíš olej?" "Myslím černou krev země." *** "Myslím že jsme v centrálním... jak tomu říkáte?" "Stoka 7." ()

Ukko

Jedna z mých oblíbených akčních komedií, která by se dala přirovnat k takovému malému Nikdykde šmrncnutýmu asijskou tématikou. Carpenter má nad filmem velký nadhled, i když film působí kýčovitě, má něco do sebe. Kurt Russell hraje Jacka Burtona opravdu dobře a chrlí jednu hlášku za druhou. Do toho boje pouličních ninja gangů, spousta humoru, malé podsvětíčko, záporák a pochopitelně ženské. Akční komedie jak má být. Kdyby se film natočil v dnešních letech rozhodně by to byl blockbuster. Zvláštní hodnocení si zaslouší atmosféra, která je ve filmu velice dobrá a trochu kontroverzní hudba. Ono když divák po úvodním šoku hudby alá "80tý hity" nezlomí hůl a nechá jí zapůsobit, zjistí, že hudba je opravdu kouzelná. Obzvláště doporučuji píseň ze závěrečných titulků "Take us away" já ji z hlavy nemohl dostat asi týden. ()

KM Phoenix

80. klasika natočená s velkou nadsázkou. Kurt Russell je tu extra drsňák, co celý film nepřestane "hláškovat" a co věta to perla. Scénář je i na 80. léta dost šílený. Film má geniální 80. elektro hudbu na které se výrazně podílel i režisér John Carpenter (rozhodně doporučuji OST). A nesmím opomenout zmínit i roztomilé triky a masky (např. zombie orangutan, či co to je :-). ()

aLPaC

K tomuhle filmu bych napsal v podstatě stejný komentář jako k "Útěku z New Yorku", což byl můj předchozí komentář. ()

Oralfabet

Strašná hovadina. Což je v tomto případě myšleno jako kompliment. Líbilo se mi, že Kurt Russel nebyl úplně klasický nepřemožitelný hrdina, ale spíš tak trochu neschopný blb, který (stejně jako já) celou dobu vůbec nechápal, co se děje. 7/10 ()

RomeroIsGod

Asi jsem jedinej, kdo tomu napálil pět, ale tohle je totální dětskej kult. Nařachanej Kurt se zásobou hlášek, ninjové, LoPan, létající palice, žlutej mazáckej kouzelník a další nesmysly. Prostě totální bomba! Tohle je zlatej fond filmů kategorie B. 90% ()

Greg25

Hrdý filmový kult 80. let, který je na jednu stranu dost šílený, ale na tu druhou dostatečně ironický, takže se to dokonale vyváží. "Nejste na tomto světě proto, aby vám něco docházelo." "Ó, Jacku, jak nás zachráníš? -Nic mě nenapadá." 80% ()

Maslord

Tomuto sa hovorí nestarnúca B klasika 80-tých rokov. Musím povedať, že aj po dvadsiatich rokoch stále pozerateľné. Takéto Béčko má všetky náležitosti čo len môže mať a ešte aj nostalgiu navyše. Pokojne by som to mohol prehodnotiť aj na 5 hviezd, keďže vo svojej kategórii určite dominuje. Kurt Russell sa vôbec nemusí hanbiť za kožené kozačky, extrémne vypasované a ošúchané rifle bez opasku, či zakasané tieločko. Priaznivci Sexu v Meste sa môžu pokochať Samanthou a úprimne sa čudovať ako môže vyzerať už skoro 30 rokov stále úžasne. ()

husokachna

Nechápu toho, kdo tomu dá průměr. Jack Burton se vás o vaše usmolený tři hvězdičky neprosí. Chce pět nebo odpad, takovej je Jack Burton a takovej je tenhle film. Protože všechno je to v reflexech. ()

Honza dAve

Jako kluk jsem tenhle film miloval a i dnes, kdybych si měl vybrat akční fantasy béčko na sobotní večer doma u bedny, byly by to Velké nesnáze. Krom toho, Chinatown v San Francisku stojí za to vidět naživo. V zapadlých uličkách za temnými dvorky se tam odehrává ledacos ... :-). ()

Saur.us

Velmi nenáročná osmdesátkovka, kultovka VHS a TV. Fantasy jak vyšité, sice blbé a místy nudné ale svým způsobem zábavné. I když já se k němu asi dobrovolně vracet nebudu. ()

John Carpenter chystá návrat

John Carpenter chystá návrat

03.08.2008

Hororová legenda John Carpenter, tvůrce filmů jako Halloween, Věc nebo Velké nesnáze v Malé Číně, poslední dobou pracuje především pro televizi (jeho příspěvky do série Mistři hororu patřily k těm… (viac)