Tvrdě makala, aby to dotáhla až sem. Když se ale v její klidné čtvrti objeví dva cizí lidi, začne se jí pečlivě vybudovaný život sypat pod rukama. (Netflix)

M.i.k.e

jak moc Netflix neumí ty velké filmy, tak tu a tam dokáže překvapit v béčkových žánrovkách a Strays k tomu měli slušně nakročeno. Jenže bohužel do cíle nedoběhli a výsledek je fajn v jednotlivostech a závěr je celkem fajn, ale jinak působí dost nedotaženě. Jak už tu v hodnoceních padlo, dostat to do ruky někdo zkušenější, bylo by to sice stále béčko, ale rozhodně by mohlo fungovat lépe. Nápad to totiž není úplně blbej...40% ()

pornogrind

The Strays je prapodivným žánrovým mixem, kterej jakoby vše nakousne ale nic nedokončí. Přišlo mi, že ani sám Nathaniel Martello-White nevěděl co chce přesně točit. Vyloženej průser to sice není ale ani nejde o film, kterej by mohl mít ambice na nějaký lepší hodnocení. ()

Arsenal83

Tento film môže byť aj alegóriou na asimiláciu černochov do bielej spoločnosti – ich korene budú vždy silnejšie ako začlenenie jednej kultúry do druhej, hoci Netflix určite túto konotáciu vyzdvihnúť nechcel. Niektorí to označujú za rasistické, niektorí za prirodzené. Ja teda som jednoznačne za druhý názor a dôkazy v multi kulti krajinách vidíme každý deň. Film začína ako thriller, čiastočne s mysterióznom, no končí ako dráma. Dokáže navodiť napätie, na druhej strane v ústrednej úlohe je sebecká žena, ktorá necháva svoje deti napospas psychopatom a myslí len na seba. Na strane druhej je tu násilný muž, na Netflix prekvapivo čierny. Určite mnohých tento film unudí k smrti a to najmä vďaka plejáde hysterických nehercov. ()

oveckaoa

Tenhle film je blbě natočený přitom dostat ho do ruky někdo trochu lépe talentovaný mohl to být lepší průměr nebo nadprůměr takhle je z toho těžký průměr ne li slabší na druhou stranu co taky čekat od někoho co má příjmení White (bílý) ačkoli je černoch.  Ženská má s černochem dvě černé  děcka nepasuje jim to  (prý ji mlátil, ale režisér dá jen její verzi tak nevíme jestli je to pravda) tak ho opustí a nechá mu děcka (asi ten chlap byl hodně tolerantní, že po ní nechtěl přídavky na děcka a sociálka v Americe asi tehdy neexistovala jelikož  nikomu nebylo divné, že matka dětí z ničeho nic zmizí) a založí si novou rodinu s bělochem a má další dvě bílé děcka . Po x letech přijdou ty dvě černé děcka ji navštívit ona jich chce vyplatit   (20 000 pro 2 lidi od ženské co dělala zástupkyni ředitele to se moc nepředala) , ale oni nechtějí vypadnout.  3/4 filmu je o ničem oni se seznamují s jejími dětmi ona jich vždy vidí nadá jim a oni zmizí tyhle scény se opakují dokola  zhruba 20 minut před koncem je nějaký ten thriller. A tady začnou problémy, ale ať se na mě nikdo nezlobí , ale je tady jen jeden magor (ta holka vypadá proti němu zdravě) a bojí se ho 4 lidi ten magor není ani ozbrojený by ho daly kdyby chtěly. Navíc bílý otec od rodiny je těžká sračka a projevuje se zde jak chudák. 40 procent za nápad, že černí ubližují bílým a vysílá to Netflix   a za to, že tam nedokázaly narvat žádné menšiny (asi už Netflix zjistil , že mu to lidi nežerou) . P.s. ten konec to jako vážně ona opustila další svoje dvě děcka ? ()

BOURQUE

Debut pre herca Nathaniel Martello-White v roli scenárista / režisér. A rozhodne sa nedá povedať, že vybral zlú tému (alebo spíš témy). Celkový obraz však nie je jednotný, a posledná štvrťhodina, ktorá je pomerne silná a herecky ponúka najväčší priestor, už nedokáže dostatočne „zakryť“ predchádzajúce nedostatky. Záver z určitého hľadiska trochu prekvapujúci, ale divácky neuspokojujúci.  Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

Olík

„Tuláci v podchodoch, pár tmavých tieňov. Tuláci v podchodoch, chcú málo. Tuláci v podchodoch sú zabudnutí“. Žánrová matlanice…..špatně natočené, špatně zahrané…..přitom díky tématu se dalo vytěžit mnohem víc. A největším paradoxem je fakt, že Afroameričané (doufám, že jsem to napsal korektně a nikoho se nedotknul) jsou tady ti špatní….to si tedy Neflix dovolil hodně. Ale závěr mne nakonec docela bavil, tak snad zkuste vydržet, i když se to bude v průběhu jen těžko chroustat. ()

VeeDee

Mrazivé... aneb co s vámi udělá trauma z dětství. V tomto případě dosti velké trauma. / Mně se to náhodou docela líbilo (svým způsobem). ()

Shitonit

Tuláci-bubáci .-) No svatá krávo, jak todleto jen popsat... No fakt chudá černá černoška co nechce bejt černoškou je těžce psycho v prdeli, zanechá dva bubáky osudu a zdrhne do jiné dimense. STŘICH! O pár let později je zázračně multi bohatá, bílá (skoro) a vozí si prdel v nablejskaný kundolapce, má new family, skoro Kelly family no a vcelku super lajf, pořádá benefice...ne že bych věděl vo co de.. a tak nějak. A tak ji do toho lajfu vlítnou ty původní haranti (jakožety tuláci), pořád černý, vcelku vodrostlý, vodrzlý a poněkud nenápadně se ten bílo černě naladěnej zadek, mění v totální sračku, a černá černoška co si hraje na nečernošku dostává co pro to, a jaxi za vyučenou, páč malý bubáci se vopouštět nemaj, takže svůj kdysidávnej depkoidní sračkoživot, bezvosytyšně přenáší na new family, která tímto docela poněkud trpí, následně trpí dost, a hlavní herkyně na závěr ... a to neprozradím, páč bych to celý posral a nevykecám přece děj. Žejo. Ale hovno. Prostě ta černobílá kráva nakonec zdrhá z pizzaposlem na Babetě do třetí dimenze a jebe na bubáky, tuláky, i chudáky. ()

Sebule

Začátek byl docela zajímavej, vypadalo to na fajn thriller, jde tam vidět velká inspirace jinými filmy a režiséry. Ale k čemu máte pěknou kameru, opravdu dobré herecké výkony, když příběh je naprosto banální a nezábavný. Thriller se změnil na nějaké rodinné drama... A taky ta hlavní postava, naprostá nesympatická a blbá ženská. Ani nevím, co mi měl film předat, jestli něco o rasismu, rodině, strachu nebo co vlastně chtěl básník říci. Ale jako mělo to docela fajn hudbu, jak jsem psal, herci opravdu dobrý, mělo to pár světlých chvilek. Hodnocení: 4/10 ()

Zlty_Dodo odpad!

ďalší veľkofilm Netflixu a jeho exkurz do multi-kultúrnej problematiky.. vlastne som ani nepochopil, či to nevyznieva aj rasisticky, z dvoch echt černochov sa vykľujú sadistické psychopatické netvory a prečo? No vadí im, že nezapadajú do spoločnosti, kde sa ľudia správajú slušne (kde hyperkorektnosť nakoniec pôsobí úplne smiešne v kontexte udalostí).. no a že ich opustila matka keď boli malí je slabučké alibi... Takže nakoniec tápem, či Netflix naznačuje aké to majú černosi ťažké, lebo ich opustila matka, alebo pretože nezapadajú do slušnej komunity.. alebo Netflix otočil a naservíroval občanovi dielo kde černosi proste nepatria do slušnej komunity... to by bolo veľký prevrat :) každopádne zaoberať sa týmito otázkami furt dokola je odpad... ()