Luther: Pád z nebes

• Veľká Británia Luther: The Fallen Sun (viac)

Geniální londýnský detektiv John Luther padl až na úplné dno. Nevyřešený případ mu ale nedá spát, a tak uprchne z vězení, aby dopadl sadistického sériového vraha. (Netflix)

draxxi

Jako atmosfera a kamera vyborny, zaporak taky solidni psychous, ale kdo proboha schvalil ten scenar? Luther je tu nesmrtelnej jasnozrivec, jedna nelogicnost strida druhou... Kde se behem par vterin vzali potapeci v neoprenu? Proc podchlazenyho, pobodanyho chlapa osetruji nekolik hodin ve vrtulniku misto aby ho okamzite odleteli predat do nemocnice? Atd, atd.... To si Luther a jeho fanousci nezaslouzili... Scenar tak pro bulharsko-rumunskou koprodukci s Lundgrenem v hlavni roli... 23/4/2024 62% ()

mdf

Seriál jsem neviděl a tohle byla průměrná záležitost místy i hloupá a to rozuzlení na konci pomalu ve stylu Bonda, mně taky připadalo trošku přitažené za vlasy. ()

Prager_Boy

Inspektora Luthera mám rád. Tento film nebyl inspektor Luther, ale jinak to bylo v pohodě. Příběh dost přitažený za vlasy a hlavní zaporák nevyváženě blbý. ()

Flashback odpad!

Scénář musel psát šimpanz, protože všechny dialogy jsou absurdně hloupé a strojené. Film je kaskádou nesmyslů a nereálného chování postav. Vše šustí papírem a je na úrovni středoškolské slohové práce. Další do řady opravdu děsivě špatné produkce Netflix. ()

Elleanora17

Po skvělém seriálu je tohle pro mě veliké zklamání. Nemohla jsem se dočkat, kdy to Netflix spustí a pak koukala s otevřenou pusou na tu sérii nelogičností a přehajpovanej závěr. Dvě hvězdy za Idrise. ()

Tempter

Kokosy na sněhu, James Bond resp. Harry Potter a i kousek paraolympiády tam byl. Jo a legrační pán, který se celý film toporně snažil tvářit, jako největší zloduch v dějinách kinematografie. Mám obavy, že od Netflixu se v současné atmosféře lepšího pokoukání už asi nedoberem. ()

KarlN

Rozjezd parádní, pak už děj trochu ztrácí dech, tak jako samotný Elba...u kristových smrdutých sandálů, kdo ve scénáři vymyslel, že on který má oproti tomu hobitímu skřetovi sílu jako parní válec (a pretlačí najednou několik stejně velkých vězňů, jako je sám), by se od toho nedom*da nechal mlátit a nesejmul by ho jako mouchu na zdi? To je vážně šíleně frustrující podívaná (zvlášť "souboj" v autě) a ani v závěru se tedy satisfakce nedočkáme, snad jen té předvídatelné. Zlatá dobrá M3gan, ta jela odzačátku. Ale scénář i přes pár nelogičností a problémových míst nápaditý, invence je znát, vizuál a zejména závěrečné exteriéry i interiéry bez chyby. ()

CampaHD

Luther čo sa hral s ohňom? Len zachránil dve dievčatá. Je to ploche a povrchne, nemá to čiernotu serie a vadí mi, zvláštne odhalenie vraha hneď na začiatku. Herecky výborne no materiál mohol byť lepší - 60% ()

Kyushonaku

Seriál Luther měl zatraceně našlápnuto, ale po druhé sérii šla úroveň ne strmě dolů, ale rovnou ze skály a Netflix to filmem nijak nezchránil. Zápletka i s hlavním padouchem je naivní jak z osmdesátkového béčka, co si hraje na thriler. Unik padoucha když už ho Luther má na zemi je vysloveně trapný atd... ()

Polinius

Tento film postrádá vnitřní logiku a místo drsného detektivního filmu dostáváme film kde jsou porušeny všechny hříchy pátera Knoxe.   Ok někdo je zavřen do věznice s maximální ostrahou za vraždu a v reálu tam vězni chodí po chodbách, mají kulečník i tága a když je někde vodí, dostanou pouta jak ze sex shopu.  Ústřední padouch má  více štěstí než rozumu..,  Hele já chápu že kriminální filmy nesmí být přesné aby se někdo třeba neinspiroval ale zase to nemusí končit opakovaným facepalmem. Film mě donutil přemýšlet jestli vůbec ten žánr (severská) drsná krimy není nemocný a nebo proč se to tak pokazilo. ()

Inigo

Tento film plne vystihuje frazeologizmus od desiatich k piatim a možno aj menej. Seriál mal klesajúcu úroveň každou sériou, až týmto filmom dosiahol dno. Nelogické konanie postáv ma rozčuľovalo celý film. Dve hviezdy dávam len z nostalgie k seriálu. ()

Fibonacci

Toto bolo jak brzdy na mojom bicykli. Nedotiahnuté🚲🔥. ..pribehovo, dialogovo, efektovo, vystvetlením a zakladanymi logickymi chibamy. ()

StandikK

Asi zde nějaký ten potenciál byl, ale bohužel zůstal nevyužit. Bohužel udržet napětí ve filmu přes dvě hodiny je skutečně nadlidský výkon a v tomto případě se to tvůrcům nepodařilo. ()