Fallout

USA, (2024–2025), 15 h 53 min (Minutáž: 45–74 min)

Hudba:

Ramin Djawadi

Seriál Fallout vychází z jedné z nejúspěšnějších videoherních sérií všech dob. Vypráví příběh vítězů a poražených ve světě, kde už není skoro nic, o co by se dalo hrát. Změkčilí obyvatelé luxusních protiatomových krytů jsou po 200 letech od apokalypsy nuceni vrátit se do neuvěřitelně složitého, rozkošně bizarního a ukrutně násilného světa, který na ně čeká na povrchu. (Prime Video)

DoubleJack

Fanouškovský funservice. Seriál zachovává feeling hry a zejména začátek a konec fungují skvěle. Nekonečná naivita lidí z vaultu ve střetu s drsným světem nahoře je nápaditý a boří několik zažitých scénáristických stereotypů. Středová část se mi zdála trochu natahovaná, přesto nemůžu tvrdit, že bych se nudil. Odhalování minulosti a pátrání po pravdě je chytlavé a zábavné. Zvláštní zmínku si zaslouží Ella Purnell, která věrnohodně zvládla vyjádřit vývoj svojí postavy a Walton Goggins, který ztvárnil Ghoula. Poslední díl Začátek nakonec uspokojivě odhalí několik posledních es v rukávu a zároveň připraví půdu pro druhou řadu. ()

Midar

Kdyby se tvůrci vykašlali na všechny otravné postavy a jejich nezajímavé dějové linie, nechali tam jen stylového Gogginse a sestříhali to do celovečeráku, vylezla by z toho docela sympatická akční sci-fi sedmdesátka. Takhle je to ale jen papundeklem zavánějící nuda plná nesympatických postav, samoúčelné brutality, prázdných příběhových zákrutů, rádoby šokujících zvratů a otravných písniček. Množství zbytečných zpomalovaček by přitom záviděl i Snyder... ()

MartinTerran

Tak je to konečně tady! Je to Fallout o tom žádná, vtip a morbidní lehkost (nevím jak líp to popsat, ale kdo hrál ví) je zde protkaná jako tenká nit celým seriálem. Je zde střílení, krev, "starodávná" hudba a nedůvěra lidem tak vlastní, také samozřejmě Vauty a Vault-Tec a jejich politika. A vlastně celý Fallout svět a všechny věci v něm a pro fajnšmekry nějaké ty eastereggy. Příběh je samozřejmě jiný a jde o honbu za předválečnou technologii (o co taky jiného, že? Je to Fallout!) Jasně jsou zde klišé co najdete všude, ale vcelku mě příběh bavil. Pár věcí zůstalo otevřených tak snad vydrží a dodají další sérii. Herci jsou vybráni dobře a postavy drsné, což je v té době na povrchu nutné. A nezapomeňte: "War, war never changes." Hodnocení: 85/100. ()

george82

Goggins byl naprosto fenomenální. Celá série byla skvěle natočená a je to snad první seriál, který mě podle předlohy hry tak nadchl. To zpracování je tak věrné, že tomu nechybí naprosto nic. ()

DrSixhead

Ale jo...až na jisté lorové hrubky jde o skvělou podívanou. Herci(Goggins byl úžasnej), kostýmy, DOBOVÁ HUDBA!!!!, a celkově příběh nebyl k zahození. Rozhodně jedna z lepších herních adaptací. 8,5/10  ()

Oxyuranus

Velká bída. Snaží se to být inovativní a cool a vlastně se to seriálu daří jen v asi dvou scénách. Dvě příšery, vykastrovaný rytíři ve vytuněných brněních a naprosto nesmyslné motivace a náhody. Dějová linka ghúla je ale fajn, protože ghúlův vzhled je moc fajn a je to takový badass, který za každé situace ví, co má dělat. Takže Walton Goggins má co hrát, i když je s nosem. Ale jako jinak opravdu nechápu, kam se podělo oněch 150 milionů. Vyhypované snad jen kvůli svému názvu, protože kdyby se to jmenovalo Apokalypsa, tak po tom neštěkne ani prašivý pes. Hvězdička za úvodní scénu. Protože ta snad jediná je originální. Jo a nikdy jsem to nehrál, protože jinak bych byl naštvaný. Takhle je mi ten seriál vlastně fuk. ()

CaladanChmur

Výborně udělaný seriál, který mě překvapil, protože byl provedený docela chytře a nenásilně. Škoda, že asi nejvýraznější postavu tu má W. Goggins. Má nejvíce prostoru a i docela " cool" příběh. Mělo by se zatlačit na pilu i v rámci Lucy a Maximuse. Myslím si, že kdo nehrál  Fallout1 a Fallout 2, tak nebude moc schopný docenit tu atmosféru a různé detaily, protože Fallout 3 a mladší, už nebyly tak průlomové a originální. 80%  V rámci úvodního zahájení prvního dílu, je pro mě Fallout TOP 1. Prvních 10 minut prvního dílu byla čistá rozkoš :-D ()

intro

Naprostá spokojenost. Dávám plný počet a už teď se těším na druhou sérii. A jako vždy naprostá zhovadilá recenze uživatele  LIVINGZMRDA. Já doporučuji. ()

Maniax

1. Série měla svoje ups and downs, ale finále všechny negativa rozpustilo. Na poli filmů/seriálů podle her se to po boku s TLoU řadí na nejvyšší příčky. Za mě asi ještě o o jeden Rad výš. Ghoul skvělej, Lucy hezky leveluje, Maximus mi neseděl, ale nemůžu mít všechno. Těším se na další řadu, snad to nebudou dva tři roky. ()

tkey

Jako herní fanda nemůžu dát jinak než 5*, ale vlastně by mi stačilo jen poslouchat soundtrack a stačilo by to taky na pět. Spousta krásných malých detailů pro znalce hry, ale ani neznalec se neztratí. ()

Overclocker8

Skvělá pocta milovníkům světa Falloutu a hráčům RPGček obecně. Jen jsem měl zpočátku trochu problém pochopit, proč ten výborný anti-woke styl kazí takovou okatou propagací feminismu (silné ženy a chlapi naopak ňoumové). Pak mi došlo, že je to nejspíš ukázka zdegenerované post-apo společnosti:). ()

Mamlas

1️⃣ První série šla koukat svižně. Ne proto, že by to bylo tak zajímavé, ale proto, že aspoň 60% stopáže byla vata a prostoje, tak bylo dost co k přetočení. Jinak to jen tak klouže po povrchu, střípky děje jsou poskládané do nepřehledného bordelu, děj je velmi málo obsažný, postavy sterilní, zato jich tam nacpali fakt hodně. V globálu jsem se nudil a nebavilo mě to. Jediná pochvala za snahu grafiků, jinak nic. ↘️ 18% ()

G3orgig

Kdybych neznal původní hry (zejména 3, 4 a Fallout New Vegas), tak bych asi tak nadšený nebyl, nicméně kulisy, kostýmy, efekty, lore a všemožné odkazy veskrze věrné herní předloze ve mě vyvolaly takové nadšení, že s mřimhouřeným hodnotím pěti hvězdami. Nicméně občas jsem si během sledování vzpomněl na jiný postapokaliptický seriál jménem Silo. Tento musím i bez znalosti předlohy doporučit divákům mnohem více. ()

Cermicek

Hele takhle příjemný překvapení se nezažívá každej den! Dokonce jsem na chvíli přemejšlel i o plný palbě🤔. Ale to nejspíš z nostalgie dob hraní týhle nekompromisní pařby, která taky ukradla dobře pár let mýho života! 💙💛. Pak jsem se na to ale snažil podívat objektivníma brejlema, přihodil si hollywoodský kritéria o rasové/pohlavní vyváženosti (kterým samozřejmě muselo být dostáti i tady..🙄) a....dostávám velmi pěknou 4ku! Podepisuju, že první půlka seroše je o dvě hlavy lepší než ta druhá. Ale i tak to jako celek neskutečně baví a člověk má zas jednou radost ze sledování celé série a teď můžu i v klidu prohlásit, že se těšim na pokračování!! Btw už dlouho mě tak nebavila nějaká postava, jako vymazlenej Ghoul v podání excelentního Walta!👍 ()

STARKOVA20

Slovo Fallout ve spojitosti s herním světem jsem už někdy předtím slyšela, ale nezapařila.Asi to napravím.Můj chlap to pařil a ze seroše je nadšenej.Serial je skvělej.Fakt.Jak by řekla moje máma- ze začátku trochu fantasmagorie,ale když vás to pohltí,chcete vědět,co se to tam k*rva děje.Těším se na další řadu Snad nebudeme čekat dalších deset tisíc let než vyjde ,jako je v dnešní době u seriálu zvykem. ()

iN

Nemám, co bych dodal, je to prostě za pět :-) Ač jsem fanoušek hlavně prvních dvou isometrických dílů hry Fallout, musím se přiznat, že mě seriál navnadil pustit se konečně teda i do těch 3D pokračování. Seriál si bere to nejlepší ze všech světů, propojí to logicky navzájem a k tomu přihodí celkem sympatické hrdiny a hrdinky - výsledek je koukatelný, napínavý, cynický a také nutící k zamyšlení. Howgh. ()

Hatred

Někde na půli cesty - hype nesdílím, je to mnohem víc Fallout 4 než Fallout, nicméně není to nudné, je tam jeden a půl zajímavý charakter, dobrá rádiová hudba a brutální akce. Taky je tam tuna logických děr a vlastně se sedm dílů nic neděje, aby pak všechno mohlo být v posledním díle. Brotherhood of steel - jestli je máte ve hře rádi, tak tady je to jen parta dementů. Raideři - platí výše uvedené. Vaulteři - platí výše uvedené. Ghúlové - ti celkem ujdou. Sledoval jsem to s kámošema s podobnou znalostí Fallouta, sledovat ro sám, tak dám 40 % a po třetím díle vypínám. ()

Filmfactorem

Pro kontext: fakt jsem si užil New Vegas. Fallout 3 a 4 mě moc nebavili, o 1 a 2 mám mírné povědomí. Z reakcí známých si seriál užili spíš fanoušci novějších dílů her. Což dává smysl, protože atmosféra seriálu připomíná daleko více hry novější. Já si to užil celé, seriál nemá hluché momenty a drží si celou dobu laťku. Herci jsou výborní, kamera taky povedená, hudba se mi nelíbí, ale k Falloutu sedí. Skoro vždy, když adaptujete dílo do jiného formátu, děláte změny, tady taky. Ale asi nejsem až tak velký fanoušek, aby mě to moc bolelo, a i tahle podoba dává smysl. Svět je pěkně představen se správnou atmosférou. Většina hlavních postav i jejich linek je zajímavá a pěkně gradují. Akorát některé zvraty zavání béčkovostí, na mě až moc zasahuje prvek náhody a je to místy kýčovité. Ale hej, povedlo se. ()

Seriálový Fallout má datum premiéry

Seriálový Fallout má datum premiéry

25.10.2023

Seriálová nabídka streamovací služby od Amazonu se brzy rozroste po Pánovi prstenů o další slavnou značku. Už příští duben totiž na Prime Video dorazí adaptace kultovní herní série Fallout od… (viac)