Fallout

USA, (2024–2025), 15 h 53 min (Minutáž: 45–74 min)

Hudba:

Ramin Djawadi

Seriál Fallout vychází z jedné z nejúspěšnějších videoherních sérií všech dob. Vypráví příběh vítězů a poražených ve světě, kde už není skoro nic, o co by se dalo hrát. Změkčilí obyvatelé luxusních protiatomových krytů jsou po 200 letech od apokalypsy nuceni vrátit se do neuvěřitelně složitého, rozkošně bizarního a ukrutně násilného světa, který na ně čeká na povrchu. (Prime Video)

DavKom

Hodně originální seriál, furt to šlape, není tam snad žádný nudný moment, natož slabší díl. Herecké obsazení je naprosto TOP - Ella Purnell má našlápnuto na kultovního badass anti-hero (uvidíme, jestli si v dalších sériích udrží už teď ochabující morál aka "Zlaté pravidlo") a Gogginsovi tihle slizcí hnusáčkoidní kovbojové prostě sedí (soudě podle Osm hrozných a Djangovi). Milé překvapení byl MacLachlan a doufám, že v dalších sérkách bude mít víc prostoru. Do toho samozřejmě super vizuál, soundtrack a dobré vyvážění hnusáren! Jsem nadšený a i když byla první série spíš o rozdávání karet, tak obstojí i sama o sobě. Jednoznačně 5/5 a velké těšení na pokračovaní! ()

AtemuLukas

Další herní série ožívá na stříbrném plátně a tentokrát hned v minisérii. I když nejsem zrovna nadšenec do této herní série, tak i přes to jsem tento seriál shlédl. No a tady jsou moje dojmy. Jenom ve zkratce svět zničila jaderná válka a zbytek lidí se dělí do svou skupin. Ti co žijí v bunkru a Ti co zůstali na povrchu. Jednoho dne však napadnou bunkr, kde žije hlavní hrdinka a unesou jejího otce. Ona se však nebojí a vydá se na povrch, aby ho našla. Vše se však začne komplikovat, když potká vědce, který je na útěku a po kterém všichni v příběhu pátrají. Máme tu tedy celkem tři hlavní postavy, které nás provázejí první sérii. Já osobně měl nejradši asi Ghoula, který je dobře prokreslený a na rozdíl od Lucy a Maxima ho nepostihuje kýčovité stříbrného plátna. Zmíněnou dvojici se však podařilo zaškatulkovat do klasické zamilované starý, která je opět gendrově a rasově vyrovnaná. Nevím však proč, ale tahle dvojice mi nepřipadala zrovna zajímavá a už vůbec se mi k sobě nehodili. Je to totiž už v poslední době dost okoukané, kde hlavní hrdina je silná a nezávislá a on je outsider, který se stane hrdinou. Ale možná jen můj dojem, kde Ghoul klasický antihrdina, který se přizpůsobil okolí a společnosti, kterou obývá. Jedná se tedy o utopii, kterou jsme už viděli na filmovém plátně už několikrát, ale přesto se to tu malinko liší.  Co se mi však na seriálu líbilo byla celkově dobře zpracovaná evoluce charakterů jak hlavních postav, tak celého prostředí. Co se mi však asi nejvíce líbilo byla hudba, která vás provází každým dílem a jedná se o nejsilnější stránku seriálu.  Naopak nejslabší stránkou jsou různé kýče a někdy dokonce i CGI, které občas vypadá dost uspěchaně a nedotaženě. Je to znát hlavně na kulisách apříklad v obchoďáku, který dost připomíná TLOU a o stvůrách ani nemluvě. Pro koho tedy je seriál určený? No rozhodně ne pro skalní fanoušky. Ti by mohli být zklamaní z toho, že se nejedná o 1:1 kopii počítačové předlohy. Seriálová jde totiž ve spoustě věcech svoji vlastní cestou. Seriál je spíše určen pro diváky, kteří znají sérii, ale nejsou skalními fanoušky a chtějí se občas v neděli podívat na seriál, kde jsou zvraty, dobrá hudba a samozřejmě relativně dobré herecké výkony. Po. Čtvrtém díle sice trochu kvalita šla dolů a nastaly různé kýče, ale i tak se jedná o povedený seriál. Dávám cca 65%. ()

Folio

Fallout byl pro mne skok do hluboké vody - hru ani kulturu kolem jsem dosud neznal. Přesto naprosté nadšení. Vymazlený vizuál a zajímavý děj od prvního do posledního dílu. Krásný a troufám si říct i využitý potenciál pro vývoj charakterů. Minimum hluchých míst. Zajímavé, dobře zpracované flashbacky. Nadávkované odkrývání faktů. A ještě jednou ten vizuál, reálie a efekty. Chrčel jsem blahem a chvilku (ale jen chvilku) přemýšlel, jestli si nepostavit Pip-boy 3000 podle Instructables. ()

Deiotaros

Měl jsem z toho podobný pocity jako z hraní New Vegas. Není to úplně ono, ale je to sakra blízko. A to mi u seriálu na tohle téma stačí. Pro ilustraci F2 je můj neoblíbenější díl a F3 s F4 považuji za odpad. ()

Gweitt

Neměl jsem žádný očekávání a o herní předloze vím tak okrajově. Seriál je plný absurdního černého humoru. Je to spíš parodie na postapokalyptický svět a mě to hodně bavilo. Někdo nadává na nezajímavý postavy, ale přišlo mi, že každý má něco do sebe. Postava pážete jednoho z rytířů není jistě jedna z nejsympatičtějších, ale tady mi to tu postavu lidsky hodně přibližuje a mám ji o to raději. Hodně mě překvapil pěkný soundtrack, který má zajímavý minimálně jeden leitmotiv a člověk si toho jistě všimne. Hodně mě překvapilo jak moc se povedla tahle herní adaptace. ()

Drako_Ager

Taaak som to Binge-watchnul, nakoľko som po operácií menisku a teda som ešte fixovaný na pohofku a čírou náhodou som si všimol, že toto známe čudo-prečudo už vyšlo. Dal som 3 hviezdy, aj keď je to reálne skôr na 4, ale niektoré veci ma trošku nahnevali čo sa odrazilo v subjektívnom strhnutí ďalšej pomyselnej hviezdičky. Nenazval by som to úplne Fallout-om, skôr sa na to musím dívať ako na seriál s prvkami Falloutu :), zdá sa mi že tam tej temnej stránky a beznádeje chýba. hry som hral všetky, ale nejdem to tu teraz cele zhejtovať, len preto, že to je trocha iné. Ako celok to pôsobí fakt dobre, pre niekoho, kto má rád tento žáner a je nepobozkaný hrami to bude vypadať ešte lepšie. Ale mne vadila naivná hlavná hrdinka, ktorá mi pripadala radodajnejšia než Irenka z Dedictví, zato Goggins tu šiel ligu toto mu sadlo ako riť na šerbeľ, aj flashbacky boli dobre zapracované. Záverom len že tú 1 hviezdičku dávam dole (spoiler alert) za to že sme nevideli omegu wastelandu = Deathclaw, Proste ak niekto povie Fallout napadnú ma hneď dve veci: Power armor a Deathclaw, malo to dosť dlhú stopáž na to aby tam dali ku koncu poslednej časti len jednu zakrpatenú lebku čo vlastne ani nemusela patriť tomuto ľudomilovi. ()

Robbieman

Dokonalá kombinácia brutality a humoru. Konečne som si mohol vychutnať atmosféru najúžasnejšej hry všetkých čias aj v podobe sledovania seriálu, hoci som nemohol sám ovplyvniť dej a smerovanie postáv. Určite sa tam nájde pár vecí, ktoré nie sú úplne top, ale len totálny idiot mu môže dať odpad! Za mňa 110% aj s tými nedostatkami. ()

Kokotek230mm

Kdo nemiluje hru Fallout , nemiluje serial. Kdo miluje hru Fallout , miluje serial. Za mě super, jen bych zachoval takové to více černé, rasistické a xenofobní, co ze světa Falloutu dělá Fallout. Ale chápu, dneska se vaří v kotli buzerantské teploty a tak se to promítá i do serialu, kde jste v podstatě buzeranty nepotkal a poklud byste potkal, hned byste je odpráskl  nebo seřezal pendrekem či boxerem s ostny :D ()

Mike_Doe

Ťažko vytvoriť dobrý tobôž výborný film/seriál s námetom hry, ktorá je legendou už 27 rokov. Väčšina takýchto pokusov dosiahne len fiasko. Mnoho autorov sa totiž spolieha na overenú značku danej HRY a tam to bohužiaľ aj končí. To však nie je tento prípad. F je poctivý seriál natočený jedinečným spôsobom. Nehľadiac na charakteristiky post-apokalyptického sveta dodaného hrou, tvorcovia seriálu priniesli nový postupne vystupňovaný a prepracovaný dej, dobre predstavili charakterové črty jednotlivých hrdinov a vhodne nadávkovali morbídno-komický spôsob prevedenia jednotlivých akcií počas celého seriálu. Plus 1* za hudbu. ()

Rock4ever

Excelentní fanservice všem příznivcům Falloutů (zejména třetího a čtvrtého dílu) - dokonale přenesená atmosféra parodie na post-apo překypující detaily, které spiklenecky pomrkávají na zkušené wastelandery. Vše je tak, jak jste zvyklí, včetně mdlé hlavní dějové linky, která však nikdy nebyla silnou stránkou RPGček od Bethesdy. Pokud jste Fallout nehráli, pak se asi budete chvílemi ztrácet, případně kroutit hlavou proč se na tohle vůbec někdo chce dívat. Jednotlivé epizodky ale fungují dokonale a převedení herního světa se prostě povedlo na jedničku. Jsem zvědav, zda si svou radiokativitou promořenou poťouchlost udrží i s druhou řadou. ()

ReproBoy

Hned po Silu nejlepší serial za poslední roky. Jako faloutista (čtyřka) jsem moc rád, že se dostal příběh 31-33 na scénu a podle endu bude v druhý serii zase jinej šeltr. Což je za mě OK, protože teoreticky je to seriál na 20 serií a v těch hovnech co se dneska točej je tohle zlatej grál. Jedinej ten holkopán tam bejt nemusel. ()

doubravkaa

Videohry nehraju, takže ani tuhle neznám a nikdy jsem  o ní ani neslyšela. Beru to tedy čistě jako postapo seriál. Jako fanynka Westworldu jsem tam spatřovala podobné motivy...drsný kovboj, pustina, jednou dokonce stejná hudba. Myšlenkou mi to připomnělo také moje oblíbené Silo. Takže ano, bavilo mě to. Hlavní ženská hrdinka na sebe vyloženě strhávala pozornost a byla zajímavá. Stejně tak její bratr, i když ten neměl tolik prostoru. Děj naštěstí dává smysl a má hlavu a patu, na rozdíl od některých jiných slátanin poslední doby (jako např. Problém tří těles). Co mi trochu překáželo, je míchání žánrů...v některých chvílích to působilo až jako nějaká potrhlá komedie, poslední díly pak byly už normálně vážné. V těch bláznivých chvílích jsem zpočátku dokonce měla podezření, že z toho vyleze nakonec nějaké odhalení, že jsme celou dobu byli v počítačové hře, kolik absurdit tam bylo. Takže za tu zmatenost žánrů hvězdička dolů. Jinak bezva. ()

Fanatic72

Nejsem zapsklej nerd, co do dnes masturbuje nad originalama. F3 a F4 jsou super hry a tahle adaptace je na dnesni dobu tezkej nadprumer. Dokonaly to neni, ale svet Falloutu, tak jak ho zname minimalne z poslednich dilu to vystihuje paradne od brutality az po komickou stupiditu. Ani tady tolik do oci nebiji dnes uz povinne rasove ruznorode postavy. ()

MartinCS

Viděl jsem pár postapo filmů. Četl jsem mnoho postapo knih, patří mezi mé nejoblíbenější. Fallout jsem sice nehrál, ale moc dobře si jej koncem devadesátek pamatuju, protože to hráli všichni okolo. Dokonce jsem si doteď myslel, že vyšly jen dva díly... :-) Ale sorry jako, tohle mne neoslovilo, naopak jsem si u prvního dílu říkal pořád WTF a druhému dílu šanci dát nehodlám. ()

user1982

a samozrejme co by to bol za moderny serial keby tam nebolo lbgtxbzjsl+++ a ine chore veci. vazne som rad za ludi ako mel gibson, mark whalberg a par inych ktory si povedali dost a nastartovali no woke, no lbgt produkcie. v holomude sa cuduju ze preco filmy nezarabaju, tak pre TOTO nezarabaju, lebo si myslia ze ked budu do nekonecna nam tlacit do hlav co MUSIME akceptovat, tak to aj budeme. Uz to kazdemu lezie na nervy a som rad ze sa ludom otvaraju oci. ()

J.Crusader

Hry Fallout 1&2 považuji za absolutní špičku izometrických RPG a v obou dílech mám nahráno tisíce hodin (prošel jsem je nesčetněkrát, s mnoha rozličně nastavenými charaktery). Přechod značky k Bethesdě a do 3D IMHO nebyl úplně šťastný, nicméně jako fanoušek Fallout universa jsem dohrál vše, (tedy kromě 76). Z výše uvedeného vyplývá, že jsem měl poměrně značné obavy, jak tvůrci seriálu svět Falloutu uchopí. A po shlédnutí všech osmi dílů úvodní sezóny musím říct, že nejsem až tak zklamaný (ale ani nadšený), jak jsem (ne)čekal. Seriál bere více z univerza pozdějších 3D dílů než z 1&2 (i když nějaké pomrkávání na znalce klasik /Dogmeat, vodní čip, apod./ tu stále je), ovšem největší problém je upadající kvalita v druhé půli sezóny. Začátek a rozjezd - to by bylo za čistých 5*, ale po čtvrtém dílu jakoby tvůrcům došel dech a závěr už je křečovitě stěží za 2,5*. Takže zprůměrováno, - nějakých 75%. Jako F-fanda ale zaokrouhluji nahoru, takže ve finále 4* za první sezónu. ()

Fearghast

Dojem z první série je vcelku dobrý, ač je zbytečně utápí ve snaze narvat co nejvíce referencí z her a druhá část série je pomalá, nudnější, bez prakticky jakéhokoliv překvapení. Celkově to není špatné, ale závěr stál za prd a popravdě bych si raději zahrál znovu Fallout 1 a 2, než si někdy pustit tento seriál znovu. ()

Rise.Fall

Hrál jsem všechny 3D tituly mimo Fallout 76. Fallout 4 jsem si před pár měsícema spolu se všema DLC dal už asi po třetí, abych si zavzpomínal a znovu-ověřil, že má místo v mých TOP10 hrách... a potvrdil jsem si, že ho tam má stále. Na seriál jsem se těšil a zkouknul to za 3 večery. Jako určitě to není špatný, ale asi jsem čekal víc a něco mi tam prostě chybělo. Jasný, pokud to bude mít 10 sérií (což si klidně umím představit), tak mi tohle jako lehký úvod do příběhu a lore asi stačí. Do budoucna to očekávám víc komplexnější. Chci víc než jen sledovat dějové linky 3 postav, které se protnou. Chci rozmanitější prostředí, další frakce, kulty, záhady a experimenty jiných vaultů a tak dále... Svět Fallout je mnohem rozmanitější! A 1. série toho za mě osobně bohužel mnoho nenaservírovala... ()

Seriálový Fallout má datum premiéry

Seriálový Fallout má datum premiéry

25.10.2023

Seriálová nabídka streamovací služby od Amazonu se brzy rozroste po Pánovi prstenů o další slavnou značku. Už příští duben totiž na Prime Video dorazí adaptace kultovní herní série Fallout od… (viac)