Fallout

USA, (2024–2025), 15 h 53 min (Minutáž: 45–74 min)

Hudba:

Ramin Djawadi

Seriál Fallout vychází z jedné z nejúspěšnějších videoherních sérií všech dob. Vypráví příběh vítězů a poražených ve světě, kde už není skoro nic, o co by se dalo hrát. Změkčilí obyvatelé luxusních protiatomových krytů jsou po 200 letech od apokalypsy nuceni vrátit se do neuvěřitelně složitého, rozkošně bizarního a ukrutně násilného světa, který na ně čeká na povrchu. (Prime Video)

Billiecz

Jako fanoušek her od Bethesdy jsem se na Fallout těšila. Potěšilo mě,že postavy jsou poměrně dost podobné herním postavám z Fallout 4. Těšila jsem se na Meatdoga a a Codswortha. Obrovskou nostalgii vyvolává pip boy,retro kompy,vaulťáci působí skvěle naivně a je vlastně těžké si někoho kromě hlavní protagonistky (ouky douky:D)  a Ghoula oblíbit (musím uznat, že ufňukaný bratr na mě působí nesympaticky,skoro mě až irituje), Maximus z Brotherhood není úplně můj šálek kafe a u Ghoula se střídá parchantství s občasným flashbackem zpět do dob, kdy žil ve své naivní sociální bublině.Co mi tu chybí je svět Falloutu. Žádní mutanti nebo robotí frakce se tu pořádně neobjevily.Doufám proto, že brzo naservírují druhou řadu. Nejsem připravena se loučit se seriálem :D ()

BrusVejn

Tesné 4 hviezdy, keďže seriál má kopu problémov. Najprv pozitíva: skvelá post-apo atmosféra, zábavná satira, postava Lucy, prvky mysteriózna a rýchle odsýpanie. Akurát, že to celé zrádza fakt stupídny scenár, kde sa postavy celý seriál náhodne stretávajú (na podozrivo podobných lokáciach...rozpočet bol asi striktný) a stupídne chovanie veľkej časti postáv. Tie prvky mysteriózna, ktoré sa mi polovicu série páčili, sú na konci strašne dementne vypointované. A čo sa týka postáv, okrem Lucy a jej brata tam nie je absolútne nikto sympatický. Maximus sa chová ako úplny retard, Ghaul je jednoducho hajzel a ostatné postavy sú takmer všetky úplne hlúpe. Do ďalšej série by to chcelo veľmi popracovať na postavách a príbehu. Rozpočtu by asi tiež nezaškodilo mierne navýšenie. Potenciál má seriál ale obrovský. ()

daleba

Pro mě, který v tom světě odehrál stovky hodin, naprosto geniální. Věřím ale tomu, že se to muselo líbit i každýmu, kdo o hře neměl dosud ani tušení. Bravo! ()

hufnagel

Väčšinu Fallout hier som hral,takže svet seriálu sa snaží zachytiť ich postapo podobu a atmosféru celkom úspešne.Spomenul by som napríklad tú benzinovú pumpu,ktorá bola akoby detailne vystrinutá kópia z hry.Kowboy Ghoul si kradne pomaly,ale isto celú prvú seriu pre seba,prebíjajúc všetky hlavné charaktery,zo špeciálnym čiernym humorom a nápadmi. ()

spawnxp

Hru jsem nehrál (myslím originál, protože těch co jí "vykrádali" jsem pár sehrál...) což vůbec nevadilo. Za progresvní casting minus bod ale za celkovou zábavnost plus bod. Takže 5/5 ()

kramatos

Překvapivě solidní záležitost, bohužel opět hrdinka co se zamiluje do bubáka, děkuji nechci... Pro ty co mají zkušenost s Falloutem 1 a 2 to nemá nic společného... ()

DJMaroko

To byla tedy jízda já chci ještě. Nadupané od začátku až do konce. Nemám slov. Netočte už sračky a koukněte se na tohle jak to má správně vypadat !  Hry naštěstí nehraju a je to jenom dobře! Pořád dokola ...hra je super a film nebo seriál je špatný. Nasrat a rozmazat. ()

Rughar

Co mám problém trochu pochopit, jak je možné, že poměrně mistrovské dílo co se týče efektů a hereckých výkonů, které vyžaduje účast prakticky nejlepších lidí z filmařského odvětví na světě, může selhat na zákldních školáckých chybách jako 1. napsat de facto perfektní scénář pro film a pak z toho jen tak z plezíru udělat seriál ignorujíce základní pravidla, jako že každá epizoda by měla mít alespoň nějaký minimální vlastní příběh a rozuzlení 2. mít na talíři perfketně napsané lore a pak z ústředního Vault Tec udělat jakýsi kapitalistcký kýč. Neříkám, že je nutné (a spíš není ani žádoucí) nějak podrobně kopírovat originální předlohu. Když už ale nestřílím na původní terč, tak bych se měl snažit alespoň trefit něco jiného. Hodnotím to ale vysoce díky podle mě skvělému zpracování efektů. I když jsem měl vysoké očekávání, tak i ta byla překonána. Kloubouk dolů. Škoda jen, že tomu chybí jakýkoliv elementární vypravěčský talent. ()

Fuksinka

Kdyby ten kdyby děj, který vydá na 4 epizody, nenatahly do 8 epizod, byla by to pecka. Takhle je to celkem nuda. Vizuál a vtipy to nezachrání. ()

Rian_witcher

Jako hráč Fallout 1, 3, New Vegas a 4 prostě nemohu jinak, než plný počet. Už jen pro množství detailů od nábytku, rekvizit, zbraní, letáků, potravin, které jsem sbíral ve hrách.  Navíc Lucy i Ghúl byli výbornou devizou hry, jejich příběh mě bavil a po shlédnutí série jsem se cítil skvěle, jako bych právě dohrál další hru od Bethesda Softworks. ()

stnly

Takhle si Bethesda vždycky přála, aby vypadaly její hry. Ale nemají ani jednoho zaměstnance, co by uměl vytáhnout pero z kapsy a napsat poutavý příběh a zajímavé charaktery. Christopher Nolan — třikrát hurá, salva před nastoupenou jednotkou, fanfára, fáborky, rýže ve vzduchu, křik, potlesk, všeobecné veselí — umí. ()

K4my

Kdo si dokáže představit Todda Howarda jako vůdce Vault Tecu , ten bude spokojený. Proč? Protože je charakterem Todda Howarda film doslova nasycený od nejmenších detailů. Není na světě absurdnější , lživější, manipulativnější bezpáteřní marketér na světě, než právě Todd (producer Bethesdy), po kterém máme pojmenovaný i hlavní charakter (howard) celé série, když opominu výpravnou hlavní postavu, která upřímně, není uvěřitelná a dostatečně přesvědčivá. A v tom je celé to kouzlo, o tom celý Fallout je, o absurditě, neuvěřitelných interakcí, přehnané naivitě, lidské obecné krutosti a mocenských zájmů. Jestli je Fallou seriál v něčem skvělý, tak to v satirickém sarkastickém zrcadle dnešní společnosti. A to prakticky v každé dějové lince, které rychle odsejpají a prakticky se dá celý seriál slupnout na jedno posezení. V neposlední řadě musím pochválit míru detailů, především co se rekvizit týče a musím pochválit Bethesdu (herní studio), že na filmaře tlačili a dohlíželi nad scénářem. Ono totiž potěší i existence malých rekvizit, které třeba leží jen v rohu místnosti a ani se nedostanou do centra dění na kameře, to zajisté divák neznalý herní předlohy neocení, nicméně každý takový detail dává celému záběru ten správný šmrnc a za mě musím konstatovat, že za poslední roky jde o nejlepší herní adaptaci, která má co říct i neznalému divákovi. Skvělé zakončení série s velkým prostorem na další série mne nabudilo, ale nenechalo úplně hladového, to se třeba u série Halo říct nedalo, jak u první tak i u druhé série. Budu se těšit na pokračování, už teď je vcelku jisté, že pokračování bude. ()

platzman

Haters gonna hate, já jako veterán všech Fallout her dostal dárek k narozeninám, svátku a dvěma vánocům dohromady. Jasně, že je to over the top stylizovaná retrofuturistická záležitost, kde některé části logiky musíte nechat v šatně. Ale to je fallout svět. Ale zpětně si uvědomuju kolik věcí z se povedlo přesně zachytit, od minipříběhů pár figurek přes přímé pomrkávání na hráče znalé reálií až po finální pohled na ***** .  I hope this a beginning of a beatiful - and long - friendship! ()

Michalsafr

Myslím, že fakt, že hype vždycky přinese hodnocení 80+ vypovídá víc o divácích, než produkovaném "obsahu". Ale čemu se divit, když je tu nejoblíbenější režisér Christopher Nolan. ()

LordMalak

Hrál jsem jen New Vegas, a to asi před deseti lety, nejsem tedy hardcore fanda série, ale byl jsem zvědavý na výsledek, hlavně poté, co Westworld vedl tak nějak nikam. První dva díly mě hodně chytly a navnadily, od třetího jsem se přemlouval, že už bych to měl vypnout a pokračovat až další den. To nevyšlo, sjel jsem zbytek téměř na jeden zátah. Ano, asi by se daly kritizovat určité nelogičnosti a občas chování postav, ale v závěru téměř vše zapadne do sebe A JÁ CHCI POKRAČOVÁNÍ, PROTOŽE TO NEJSPÍŠ BUDE NEW VEGAS. ()

defense

Zbožňuju Fallout 1 a 2. Tohle je adaptace spíše 3 a 4. Ale vůbec to nevadí. Příběh je skvělej! Vůbec nechápu lidi, kteří komentují, že seriál nemá žádný příběh! Naopak, vše je skvělé vystavené. Má to v sobě alegorii na dnešní svět (bohužel). Tohle se fakt parádně povedlo! Je to dramatické, vtipné, akční, zajímavé neploché postavy, které se vyvíjejí, mystery. Je tam vše. Moc se těším na pokračování. Seriál je lepší než hry. ()

Seriálový Fallout má datum premiéry

Seriálový Fallout má datum premiéry

25.10.2023

Seriálová nabídka streamovací služby od Amazonu se brzy rozroste po Pánovi prstenů o další slavnou značku. Už příští duben totiž na Prime Video dorazí adaptace kultovní herní série Fallout od… (viac)