Los Angeles 1996 - policajt John Spartan (Sylvester Stallone), nazývaný Demolátor, v súboji s napoly geniálnym, napoly šialeným zločincom Simonom Phoenixom (Wesley Snipes) spôsobí nešťastnou náhodou smrť dvadsiatich rukojemníkov v troskách explodujúceho domu. Trest je vykonaný hibernáciou - zmrazením na desiatky rokov. Pre Phoenixa za jeho zločin, pre Spartana za neúmyselné zabitie... San Angeles 2032 - dokonalé mesto, plné harmónie, mieru a bezpečnej telepatickej lásky. Len kdesi v podzemí živorí skupina "zlých" ľudí, veriacich v slobodný život. Keď zločinec ako Phoenix počas konania o podmienečnom prepustení (čisto formálnom) ujde do tejto nenásilnej oázy mieru, polícii nezostáva nič iné, než priviesť k životu i Spartana, aby zachránil celé mesto. (TV Markíza)

Djoker

Když béčkový akční film strčí do kapsy většinu áčkových sci-fi snímků, tak je potřeba zbystřit. Demolition man navíc funguje i jako komedie a s odstupem času ho dokonce můžeme označit jako vizionářské dílo. Scénáristé se skutečně vyřádili a jejich úchylná vize budoucnosti je až mrazivě přesná. Stallone je v raritní sarkastické poloze skvělý a nadšené mládě Bullock je přímo boží. ()

flanker.27

Když jsem to viděl před lety, přišlo mi to jako ujetá komedie. Dnes začínám mít pocit, že šlo o vizionářský film. Zatím minimálně pro nejmenované tolerantní multikulturní země. ()

choze

"Toho budeš litovat do konce svýho života. Obě dvě vteřiny." Lahůdkový mix sci-fi komedie a parodie akčních filmů, narozdíl od rozpačitého guláše POSLEDNÍ AKČNÍ HRDINA ze stejného roku téměř perfektně zvládnutý. Tvůrci nahodili originální vizi dokonalé a dokonale pokrytecké, vykastrované a nudné politicky korektní společnosti, aby na ní s kouzelnou drzostí, cynismem a vtipem obhájili náš současný "dekadentní" nezdravý konzumní způsob života. Na což ještě naroubovali akční parodii důvtipně si utahující ze všech možných žánrových klišé a přitom fungující i jako poctivý řadový akční film. Tedy až na akční scény, které sice dostojí geniálnímu názvu (jsou zdemolovány tři budovy a mnoho dalšího) a ústřednímu tématu střetu minulosti a budoucnosti (souboj v muzeu, honička futuristického auta s veteránem), ale v podobném filmu by člověk čekal něco bombastičtějšího. Sly je ve formě a pro ramboidní roli naprosto ideální a ještě mnohem vtipněji než v TANGO A CASH účtuje se svou image neprůstřelného hrdiny (samozřejmě si tradičně rýpne i do Arnieho) a poprvé se mu daří úspěšně prosadit na do té doby jím opomíjeném sci-fi poli. Bohužel po skvělém roce 1993 (DEMOLITION MAN, CLIFFHANGER) to šlo se Slyem až na výjimky (NÁJEMNÍ VRAZI, ZEMĚ POLICAJTů) z kopce. Sandra Bullock je jako fanynka akčního 20. století rozkošná a sexy, blonďatý Snipes si užívá jednoho z nejlepších filmových padouchů 90. let, kterého před ním odmítli Jackie Chan (eh?) nebo van Damme (eh?), a Nigel Hawthorne (alias Sir Humphrey Appleby z JISTĚ, PANE MINISTŘE) jako křivý politik je třešničkou na dortu. "Buďte dobří." - "Buď v prdeli." ()

Segrestor

Další ze série akčních sci-fi komedií. Další nesourodá dvojice, další hláškující hrdina. Další super fajty. Další nová vize budoucnosti. Říkám pořád další a další, že to působí, jako by to bylo špatně. Ne, je to jen další nejlepší film, co jsem kdy viděl. ()

Gilmour93

Komédie z fašizoidního San Angeles, které bude brzy navráceno na správnou cestu živočišné anarchie defrostovanými maniaky z minulého století. Jeden umí háčkovat, šít či zaplnit Sandru až po okraj tekutým transferem, druhý nosí montérky a rád oprašuje policejní kód 187 (Vražda, smrt, zabití). Zábava na jedno použití možná, kult ani omylem. Tak mě napadá, kdyby byl u nás v práci nainstalován hlásič "Porušení slovního morálního statutu", byl by slyšet jen nepřetržitý zvuk klaksonu.. ()

Hal_Moore

Nejlepší film Wesleyho Snipese a jeden z těch lepších Sylvestra Stalloneho. Dva drsňáci z 20. století, každý na druhé straně barikády bojují proti sobě a společnosti futuristického města někdy v budoucnosti a každý má svůj styl. Charisma mají oba na rozdávání a těch hlášek co je tu ke slyšení. "Johne Spartane, máte pokutu jeden kredit za porušení morálního statutu." ()

genetique

Opäť jedna z klasík akčného žánru, ktorá je postavená na roliach najväčších akčných hviezd 90.-tych rokov. Stallone ešte parádne vo forme a Snipes, ako vtedy vychádzajúca hviezda skvelo zapadol a ako protivníka nemohli vybrať nikoho lepšieho. Dobre situovaný príbeh s množstvom skvelých hlášok najmä ohľadne technológie budúcnosti, ktorá sa stretáva so starou školou. Navyše akcia od začiatku do konca. 95%. ()

sniper18

Stallonova akčná tvorba deväťdesiatych rokov ma aj napriek jej popularite moc nebaví, pre mňa je to jeden priemerný film vedľa druhého, ale Demolition man je výnimka. Ponúka jednu z najoriginálnejších a vlastne aj najzaujímavejších zápletiek celého žánru, dvaja drsní muži na opačných stranách zákona zo starého nekompromisného sveta, ktorí zvádzajú svoju vlastnú vojnu aj v tom novom, prakticky zbavenom násilia, ale nielen neho. A tak film okrem štandardnej akčnej línie ponúka práve aj spoznávanie tohto nového systému, pričom si na tom dali tvorcovia skutočne záležať a tak je tu nespočet skvelých nápadov a situácií, čo sa postará aj o dostatok humoru. Ale predsa len ma trochu mrzí, že film si svoju nastavenú úroveň neudrží a v druhej polovici sa to už začne postupne zhoršovať a finále ma už prakticky vôbec nebaví. Ale aj v druhej polovici sa stále nájde dostatok zaujímavého a tak sa to dá bez problémov dopozerať. Veľkým plusom je samozrejme aj obsadenie, perfektné hlavné duo Sylvester Stallone a Wesley Snipes, ktorý takéhoto psychopata hrá vynikajúco a tak vždy, keď dostane priestor ho aj naplno využije, k tomu výborné zloženie policajného zboru, hlavne sympatická Sandra Bullock, nebavil ma vlastne jedine zakladateľ celého tohto systému so svojim pomocníkom a nanešťastie neskoršie práve oni dostanú viac priestoru. Po akčnej stránke to tiež nie je zlé, ale predsa len by som čakal trochu viac. Film celkovo pôsobí dosť ambiciózne a práve preto ma prekvapuje, že jeho akčná zložka pôsobí dosť komorne a aj celkom obyčajne. Dobre sa pozerá hlavne na súboje, na čom má hlavnú zásluhu Snipes so svojim bojovým umením, ale väčšina prestreliek za moc nestojí a aj tá jedna naháňačka je skôr sklamaním. No určite chválim celú sekvenciu v múzeu, ktorú mám z celého filmu najradšej, ale vydaril sa aj úvod s vysadením, no toto mohlo byť podstatne dlhšie, Stallone sa tu mohol postarať aj o viac protivníkov. Ale aj tak sa na akciu pozerá pomerne dobre, teda s výnimkou finále, ktoré mi už prišlo, ako z nejakého braku. Takže celkovo by to určite chcelo lepšiu akciu a čiastočne zmeniť druhú polovicu, ale kvôli skvelej zápletke, dvom akčným ikonám a množstve vtipných nápadov je to pre mňa klasika, pri ktorej sa vždy dobre zabavím. 79% ()

StarsFan

Kdo by kdy řekl, že kvůli Slyovi vydržím vzhůru až do půl jedný v noci, když už odpoledne jsem ve škole padala únavou. A to ani nehraje mýho oblíbenýho Rockyho. Demolition Man je po všech stránkách příjemná zábavička, akční nářez s prvky komedie, ale člověk se u toho nemusí chytat za hlavu. Což, jak jistě uznáte, není zas tak úplně obvyklá kombiace. A pro zastánce intelektuálních filmů nese i jisté poselství; totiž, že mnoho dobra nakonec škodí. Už hodně lidí uvažovalo o dokonalé společnosti, ale skutečně toužíme po životě, kde jste pokutováni za každé sprosté slovo, nesmíte legálně nikoho líbat a největší kriminální událostí měsíce je nasprejování několika písmen na zeď domu? Takže díky bohu za všech sedm smrtelných hříchů i ty zkurvený hajzlíky, kteří čas od času nějakou blbůstkou a postavením se proti řádu všem ostatním připomenou, co je lidem skutečně blízké. ()

Hakha

Výborná zábava, která se jen tak nevidí, plná primitivních zbraní, vtipného herectví švadlenky Sylvestera Stalloneho, cool záporáka Wesley Snipese a se sympaticky naivní Sandrou Bullock a všech obyvatel. Celý film je natočen s tak příjemnou nadsázkou, že nemohu dát méně než 5 hvězdičkové hodnocení. Každým zhlédnutím film zraje jak víno... ()

zelvopyr

Je velmi nepříjemné, jak se parodie zasazená do budoucnosti postupně mění v až příliš realistickou noční můru současnosti. Už v době, kdy se současní sissies teprve rodili, tvůrci filmu jasnozřivě odhalili, jak moc budeme v pr... ()

Ainy

Narážka na Arního hned po odmrazení Johna Spartana mě upřímně pobavila. Jinak vesměs dosti naivní představa blízké budoucnosti bez zla a násilí s policií, která je tam vlastně na nic. Nechápala jsem, na co si ji ti ctihodní občané sjednoceného velkoměsta platí. Necvičení, pomalí, bez reakce a bez schopnosti zasahovat. Pak jsem to přestala pitvat a užila jsem si skvělou akční komedii. Viděla jsem ji sice už před sto lety, ale teprve včera jsem si ji znovu připomněla. ()

3DD!3

Nesmrtelné hlášky a geniálně démonický Wesley Snipes jsou bezpochyby největšími klady téhle klasiky, která baví i když už je budoucnost a dveřmi. :) Šílenec chytá šílence. ()

Arachneuss

Pokud bude sex v budoucnosti probíhat stejně jako ve filmu, tak rychle utíkám od obrazovky si to co nejvíc užít na živo, dokud to ještě jde. ()

Le_Chuck

Pamätám vo videopožičovni bolo napísane na obale videokazety: "Nejlepší akční sci-fi od dob Terminatorra". Heh:) No Snipes si rolu evidentne užíva, Stallone kupdivu vtipný a Sandra ešte mladá štekna a veľmi jej to sluší. Videl som to asi 5x a vždy som sa dobre bavil. Ešte viac ako na tom slogane. Film je ako víno a pomaly naberá kultovný status. 90% ()

NinadeL

Všechny tyhle sci-fi, které se odehrávají v blízké budoucnosti, se s přibývajícími roky stávají zajímavějšími. Demoliton Man je zábavnou vizí roku 2032, která není tak úplně mimo, jak by se mohlo zdát ještě v době premiéry. Z klasické formulky Stalloneho filmů se vyloupla zábavná kritika společnosti s příměsí fetiše na pozdní 20. století. Příjemným bonusem je tu věčně usměvavá Sandra Bullock. ()

Kaka

Slušná a velmi rychlá akce, nadprůměrné exteriéry a geniální komediální náboj. Je toho ovšem ještě mnohem více, co nám tento legendární akčňák může nabídnout. Dobrý nápad zobrazit drsnou a humpoláckou přítomnost plnou násilí v daleké umírněné verzi budoucnosti, kde však není vše tak užasné, jak se na první pohled může zdát. Spousta narážek a odkazů nesmí chybět. Snipes i Stallone jsou ve svých rolích výteční a celkové vizuální ztvárnění překvapivě nemá výraznějších nedostatků. Vadí tak místy až příliš banálně jednoduchý scénář s několika vcelku hluchými a zbytečnými místy. Jinak ale film s velkým množstvím režijních nápadů a parodických scén. ()

Spiker01

Legenda s mnoha cringe, avšak vesměs vtipnými, momenty, kterou jsem z nějakého důvodu nikdy nezachytil v telce. I po 27mi letech to na mě (v kině) ale zapůsobilo. Stallone v absolutně nejlepší formě, Bullock k nakousnutí...9/10 ()

Lavran

Tahle ultra-účinná demolice bránice sice porušuje léty prověřený morální statut až s nebetyčnou grácií, ale alespoň ji nikdo nemusí nutit do toho, aby byla dobrá. Protože jednoduše je! ()

sud

Jedna z nejlepších Stallonovek zásluhou tria Sylvester Stallone, Wesley Snipes, Sandra Bullocková. Film stojí hlavně a především na skvělých hláškách, kterých je ve filmu bezpočet. Nejlepší hláška: "Nechceš sex? -Jo."..."Ale já myslel normálně šoustání, divočina, šuky šuky". ()

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

09.05.2020

Herec Sylvester Stallone má poměrně ikonickou kariéru, specificky jeho série Rocky a Rambo zůstávají dodnes naprostými kulty. Z čeho se ale kult na papíře nikdy stát neměl, a přesto film zaznamenal… (viac)

Rodriguezovo „město bez hříchu“

Rodriguezovo „město bez hříchu“

21.02.2009

A Sin City 2 se opět odkládá. Šéfové produkční společnosti Dimension Films totiž oznámili, že Robert Rodriguez pro ně natočí sci-fi thriller Nerverackers. A bude se muset do natáčení pustit co… (viac)