Fér hra

• USA Fair Play (viac)

Kvůli nečekanému povýšení v nemilosrdném hedgeovém fondu se jim vztah začne rozpadat pod rukama. A v ohrožení nejsou jenom nedávné zásnuby. (Netflix)

nineweh

Ani erotický, ani thriller, ale jako zobrazení nevyrovnané vztahové dynamiky celkem dobré, plus výborně zahrané (překvapivě i od obvykle zcela prkenného Ehrenreicha). ()

Pavlínka9

Wau. Vášeň, kterou film začínal taky i končí, ale úplně v jiném duchu. Určitá bezcitnost a bezohlednost, která je zde stvárněna je úžasná. Bylo to tak "těžké", tak psychicky náročné a obtížné, kdy nejen že "co je v domě není pro mě", ale zároveň i to prostředí práce, ve kterém se to odehrává je hodně náročné. Tenhle film mě dost překvapil a taky dvojice Alden a Phoebe - hodně se mi to líbilo. A ten závěr - jelikož nemám ráda určitý typ konců filmu - tento mě potěšil ;) ()

lykan9

Místy sice předvídatelný, ale jinak je Fair Play velmi dobře odvedeným dramatem s prvky thrilleru. Herci byli slušní a charismatičtí, film mě dokázal zaujmout tak, že jsem chtěl vědět, jak to dopadne a téma bylo zajímavé. Za mě palec nahoru. ()

hroubek

Dobře natočený a zahraný thriller. Film má velmi působivý trailer, který umí zaujmout a vyvolat touhu film vidět. Střihači trailerů odvedli luxusní práci, to se musí nechat. Problém je, že trailer lehce klame tělem, a my ve výsledku dostaneme trochu jiný film. Což, by samo osobě nevadilo, kdyby to, co dostaneme bylo zajímavější, než trailer, ale to bohužel není. Největší problém filmu je ten, že ve výsledku skoro ničím nepřekvapí. Prostě v určitém momentě vyloží karty na stůl a podle nich jede. Žádný zvrat, žádné velké překvapení, žádné šokující vyvrcholení, které by s námi otřáslo. Režisérka Chloe Domont odvedla parádní práci. Její režie je přesná, úderná, nemá problém udělat romantickou nebo fyzicky nepříjemnou scénu, parádně pracuje s atmosférou a napětím, umí dovést herce k výborným výkonů. Domont je hodně moc šikovná režisérka a má řemeslo v ruce, a ví jak natočit scénu, aby byla působivá. Jediný, co jí podráží nohy je její příběh, ke které mu si napsala scénář. Phoebe Dynevor předvedla z mého pohledu výborný výkon a hodně moc se mi líbilo jakým způsobem pojala svou postavu, a jak se v průběhu filmu vyvíjí až do samotného konce. Alden Ehrenreich odvedl moc dobrou práci a jeho herecký výkon je dost dobrý, bohužel scénář s jeho postavou pracuje tím nejpřímočařejším způsobem a je to velká škoda. Eddie Marsan nemá tolik prostoru, ale své si s přehledem odehraje. Film je vizuálně působivý, hezky se na něj kouká, a po technické stránce mu nelze nic vytknout. Fair Play je dobře natočený a zahraný thriller, který doplácí, na obyčejný a předvídatelný příběh. ()

Skeksis

Niektorí ľudia sa k sebe fakt nehodia, ale z nejakého dôvodu spolu trpia. Je zaujímavé, že veľkosť ega toho muža dokázalo klesnúť na úroveň čivavy, keď kľačal v kancelárii pred svojím šéfom a prosíkal ho o šancu, zatiaľ čo nedokázal prehltnúť povýšenie svojej snúbenice. Tá zase tiež nebola dvakrát empatická, a jediné, čo mi pri tejto herečke napadá je pojem rysavá jalovica. Bezprízorné oči, pysk dopredu a ryšavé vlasy. Neviem, možno jej krivdím, ale mám s ňou nejaký problém. Vzťahová dráma predráma, mysteriózne na tom nebolo nič. ()

BOURQUE

Zachytenie totálnej premeny vážneho vzťahu medzi dvomi ambicióznymi osobami (muž a žena), ktorých (medzi inými) práca vo svete financií zničí duševne a psychicky. Režisérka nešetrí s ostrejšími scénami a verbálnymi narážkami. Záverečnému top vygradovaniu príbehu chýba len málo, aby bol oveľa pôsobivejší. Preto „len“ trojka hviezdičiek (ale tie sú veľmi silné). Ústredná dvojica Phoebe Dynevor / Alden Ehrenreich podáva pozoruhodný výkon, v pozadí veľmi dobre prispieva Eddie Marsan. Veľmi slušný režisérsky debut Chloe Domont. P.S.: Minulý týždeň na Netflixu patril medzi tie trochu vydarenejšie. Osobné hodnotenie: 79% (***) ()

AnanAss

Když dva se rádi mají, ale po povýšení je vše v háji! Zpočátku nenápadný románek mezi dvěma burzovními makléři přerůstá ze zamilovanosti do čisté nenávisti poté, kdy je jeden z nich dosazen na místo, o které taktéž usiloval právě ten druhý. A psychologická destrukce jednoho vztahu může začít. Jak zapadne vlk a vlčice z Wall Street mezi lidi, pro které jsou morální zásady úplně u háje? Budou se schopni vrátit zpět nohama na zem a hlavně k sobě? Další Manželská historie se nekoná… ambice tady určitě ani nebyly, ale na druhou stranu pohodová podívaná (ve smyslu natočení, ne tématem), která je ke konci už docela zbytečná divočina. Ale i tak jsem se nenudil a ve finále u mě převládala spokojenost. Na jedno zkouknutí úplně ideální. ■ AnanAss‘s Score: 6/10 ■ ()

misbos odpad!

Vekslácké drama - aneb - Chjo, tyhle lidi to maj tak strašně těžký. Jelikož celej život patřím do make do not break sociální vrstvy a přístup buy then sell je mi proti srsti, byly mi trable tohodle páru od začátku tak nějak u pr.ele. Tím spíš, že to je slátanina. ()

papadoce

Pozor, celkom iste spoilerujem. Celkom dobrá, dosť realistická sonda do vzťahu dvoch zamilovaných ľudí a do toho, čo sa s nimi stane, keď jeden z nich bude povýšený vo finančnom korporáte. Ba čo viac, povýšený bude ten z dvojice, ktorý s tým vôbec nepočítal. Chloe Domont sa so svojou prvotinou vysporiadala veľmi slušne. Jej postavy sa chovajú vskutku uveriteľne a myslím, že tak nejako by to mohlo dopadnúť aj v skutočnom živote. Z nevýraznej baby sa stala hnusná povýšenecká mrcha a to pomerne skoro a zo sebavedomého týpka bol razom žiarlivý ubitý panikár. Fandil som trochu viac jemu, ale vyslovene favorita som si v tejto dvojici nenašiel. No jemu preto, že ona išla od začiatku až do konca bomby a tlačila na pílu čo to šlo, keď sa to ešte dalo zvládnuť. Nie každý má na to, aby zvládol úspech a ona na to rozhodne nemala. Vývoj dvojice od lásky k nenávisti je dobre zahraný a má to fakt veľmi slušnú atmosféru. Navyše jediné väčšie meno z účinkujúcich Eddie Marsan, zahral bossa korporátu úplne že jak skutočného. Chloe môže byť určite spokojná a poteším sa ak bude točiť ďalej. Výborná dráma s trpkou príchuťou reality. ()

celticek

Tohle se povedlo, řekl bych. Kterak dvě tokající absolutně asexuální hrdličky, porušující firemní kód (=žádné vztahy na pracovišti), z průměru do výšin vzlétly, ale závist jednoho z nich, je na úplné psychické dno poslala. Penízky + moc kurví charakter. Určitě doporučuji, nebyl to ztracený čas. ()

iz67

Věc, která se neskutečně vleče, nedostal jsem se přes půlku. A nejen, že se to táhne, ale ty ksichty jsou tam tak nesympatický, že je úplně jedno, kdo koho podrazí. ()

curfew77

Ve finále lepší, než jsem čekal. a rozhodně ne unylá šedesátka, kterou to tady má. Dost dlouho si ale člověk musí počkat, jestli to opravdu nakonec nezajede do rutinních kolejí filmů, kterých už jsme viděli mraky, ale - nezajede. Phoebe Dynevor hot AF a s Ehrenreichem si to dávají i herecky. Jen ten konec už byl přenatažený moc a byť v úplném finále se podařilo najít solidní a originální pointu, snímek k ní spíš doklopýtal. I tak ale spokojených 75 %. ()

AndrewNewman

Slušná vzťahová dráma na poli investičného podnikania, len je trošku škoda, že je to zase ďalšia feministická óda o tom, ako chlapi nedokážu zniesť, ak je žena múdrejšia, sebavedomejšia a celkovo lepšia v tom čo robí. Každopádne niečo pravdy na tom určite bude, ale z hlavnej mužskej postavy sa v závere vykľul totálny babrák, bez štipky sebaúcty a pri takomto nútenom servírovaním filmov so ženskými hodnotami (Barbie a pod) čoskoro vznikne v Hollywoode hnutie za práva mužov. Každopádne Alden Ehrenreich sa v tejto úlohe našiel (ktovie prečo), no a Dynevor dokázala, že rola ambicióznej, mierne zvrhlej atraktívnej biznis mrchy jej sedí viac, ako tá rola naivnej šľachtičnej z Bridgertonu, ktorá sa túži len vydať a mať deti. Filmu ale chýba väčšia nadnesenosť, ktorú napríklad v Gone Girl predviedol Fincher, takže oproti tomuto majstrštyku je to slabší vzťahový odvar, ale za mňa spokojnosť. ()

mata77

Je to klasická tuctová vzťahová dráma, ktorá ale celkom nevyužila moment prekvapenia, alebo nejaký zmysluplnejší zvrat, minimálne potom v závere filmu. Dialógy sú slabé a prostrediu filmu uberajú na uveriteľnosti. Váha dramatičnosti je postavená na vývoji vzťahu dvoch hlavných postáv, pričom výkon Aldena sa mi určite páčil viac. ()