Příběhy starých hospod

všetky plagáty
TV spot
Česko, (2023–2024), 7 h 3 min (Minutáž: 24–30 min)

V osmidílném seriálu poodkryje herec Josef Polášek minulost a jedinečnou atmosféru starých hospod napříč Českem, ať už na vesnicích, horských hřebenech, či ve městech. Bude naslouchat povídáním pamětníků, štamgastů, místních usedlíků a historiků. S nadšením si vychutná vše, co k danému místu náleží v gastronomickém i kulturně-historickém kontextu. (Česká televize)

Recenzie používateľa subic k tomuto seriálu (14)

Vysočina (2023) (S01E01)

ČT už udělala takový první pivní opus Pivní putování (2019), kde je průvodce můj oblíbený Matěj Ruppert. Kupodivu seriál tolik nezaujal, jak bych čekal. Tohle je další putování za pivem, přesněji za zajímavými hospodami a hospůdkami, takže hned první díl nadchnul. ()

Plzeňsko, Chodsko a Domažlicko (2023) (S01E02)

Tak jak první díl nadchnul, tak ten druhý jako hmm dobrý. Ale ta žranice na konci, to se mi úplně sbíhaly sliny. ()

Ostravsko (2023) (S01E03)

Třetí díl stejně jako druhý dobrý, akorát mi přišlo, že tu těch hospod ukázali nějak málo, že to nějak rychle skončilo. ()

Liberecko (2023) (S01E04)

Dávám si závazek navštívit Labský dům v Liberci. Kolem jsem se nachodil mockrát, ale nikdy jsem tam nebyl a vlastně ani nevím, že to tam je. ()

Jižní Čechy (2023) (S01E05)

Tak mám další úkol, tentokrát zajít do Bílého koníčka na náměstí v Třeboni. Třeboň mám rád, ale vždycky jsem šel do nějaké jiné hospody. ()

Královéhradecko (2023) (S01E06)

Začínáme v Náchodě, což je sídlo pivovaru Primátor a ten v současné době dělá moc hezká pivínka. A pak dál do Prachovských skal. ()

Brno (2023) (S01E07)

Brno vole! U Semináru, Myslivna (která už ale lehla k zemi), Bláhovka, Stopkova pivnice jsou plzeňské hospody, resp. restaurace. U Průmyslovky točí Radegast a Poličku. Tak nějak podobně i sezónní Zahrádka Na Střeláku. V Brně jsou i jiné staré hospody, ale teď už jsou moderně zrekonstruované, třeba U čápa, Padowetz nebo Masný růžek. V nich zrovna taky točí Plzeň, tak kde je to Starobrno? No naštěstí se nepustili do Pivcu, tedy Pivovarské. Tolik slovo místního. ()

Praha (2023) (S01E08)

Po Brnu tu máme Prágl. Pro mě pořád tím nejlepším průvodcem po starých pražských hospodách je legendární film Adéla ještě nevečeřela (1977), kde Rudolf Hrušínský jako komisař Ledvina provází po hospodách až do rána Michala Dočolomanského jako detektiva Nicka Cartera. Takže i tady jsem čekal, že se půjde k Pinkasům, k Flekům, mile mě překvapila Divoká Šárka a taky že U tunelu točí liberecký Konrád. ()

Střední Čechy (2024) (S02E01)

Říčany u Prahy, potom jižní Křivoklátsko a nakonec Hrabalovo Kersko. Pěkný výběr. ()

Karlovarsko (2024) (S02E02)

Do dneška jsem nebyl v Mariankách, takže mám konečně typ, kam se podívat. ()

Olomoucko (2024) (S02E05)

Zatím takový nejospalejší díl série. 5/10 ()

Jižní Morava (2024) (S02E06)

V Brně už byla zastávka hned v první sérii. Takže tentokrát nad Brno, na Blanensko, pak ještě zastávky směr severozápad za Prygl. Co se týká historie těchto míst, tak ta je až impozantní. ()

Zlínsko (2024) (S02E07)

Tak zatím s Olomouckem asi nejslabší 2 díly. Přitom já ta místa víceméně znám, ale dost jsem se u toho nudil. 5/10 ()

Praha (2024) (S02E08)

Praha podruhé a vlastně tak nějak nakonec potěšila, protože pivnici U Zlatého tygra Břevnovský klášter prostě nelze pominout. ()