Příběhy starých hospod - Série 2 (2024) (séria)

Praha (S02E08)

(epizóda)
Česko, 2024, 28 min

Réžia:

Jakub Wehrenberg

Josef Polášek (sprievodca)

Poslední putování patří objevování starých pražských hostinců a restaurací. Jako první zamíří na Smíchov do měšťanského hostince U Váhy, který byl dlouho vyhlášen jako podnik, kde se přes hustý cigaretový dým daleko nedohlédlo. Tyto doby jsou ale dávno pryč a současní majitelé tento podnik s láskou a pokorou opečovávají. Po procházce v rozlehlém parku Stromovka navštěvuje restauraci Na Slamníku, na jehož místě fungoval hostinec již v dobách středověku. Na druhé straně Vltavy, přímo v centru města, se nachází pivnice U Zlatého tygra, která je proslulá návštěvami českých i zahraničních státníků a umělců. Její historie toho ale nabízí mnohem více. Cesty za vyprávěním příběhů o českých hospodách pomalu končí, ale ještě, než se tak stane, navštíví Pepa Břevnovský klášter, kde se vaření piva datuje již od roku 993. A jestli něco na závěr zkusit, tak je to právě vaření piva tradiční metodou, protože lepší rozloučení si snad ani nelze přát. (Česká televize)

rakovnik

Pražské hospody by vydaly na samostatný seriál. Nicméně mě k srdci moc nepřirostly. Navíc výběr byl dost nesourodý. Nejvíce mě oslovila smichovská hospoda, která je atmosférou a nabídkou vskutku zajímavá. U Tygra mě překvapil především pan Brukner, přeji mu ještě dlouhá léta s pivečkovými úterky. Pana inženýra s tradičním pivem na konci mi bylo trochu líto. Ale holt dnes pijeme úplně jiná piva. Tak dej Bůh štěstí. ()

Marze

Vybrané hospody jsou určitě něčím výjimečné. Na Slamník jsem chodil na koncerty. Ke Zlatému tygru nás nikdy nenapadlo jít. Úsměvná je fotka z náštěvy německé kancléřky Angely Merkelové této pivnice, která zůstala nepoznána a nikdo si ji nevšímal. Ke shlédnutí na https://www.ceskatelevize.cz/porady/14292423175-pribehy-starych-hospod/223544160310007/ ()