Příběhy starých hospod - Série 2 (2024) (séria)

Střední Čechy (S02E01)

(epizóda)
Česko, 2024, 27 min

Réžia:

Jakub Wehrenberg

Josef Polášek (sprievodca)

Své putování zahajuje Pepa ve Středočeském kraji, který díky své rozloze nabízí nepřeberné množství podniků k prozkoumání. K osvěžení i sportovnímu výkonu ho láká Restaurace a plovárna Jureček v Říčanech, kde rád trávil čas i prvorepublikový herec Oldřich Nový. Ačkoliv v jiném slova smyslu, tak se sportu dotýká i další navštívené místo. Restaurace Kuklík – Sport na Kladně byla založena prvním profesionálním fotbalových hráčem Josefem Pletichou a osobitou atmosféru dodnes zachovávají jeho potomci. Další zastávkou je Kokořínský důl, který ukrývá hned dva podniky s bohatou historií a neopakovatelnou atmosférou. V Nezabudicích pak nelze vynechat Hostinec U Rozvědčíka i vzpomínky na spisovatele Otu Pavla. Posledním místem k zastavení se stává proslulé Kersko Bohumila Hrabala, jehož oblíbenou Hájenku nemohl Pepa na své cestě opomenout. (Česká televize)

Malarkey

Na tohle bych mohl koukat 24 hodin 7 dní v týdnu. Popovídat si s Pepou Poláškem nad pivem o pivě by bylo krásné. Na další díly se hodně těším a jsem rád, že Česká televize s tímto seriálem dál pokračuje. Některé zde navštívené hospody mám hodně rád. :-) ()

Marze

Jureček v Říčanech jsem poznal jako pražák hned. Chodil jsem i do slavné hospody U Grobiána na Kokořínsku.   https://www.ceskatelevize.cz/porady/14292423175-pribehy-starych-hospod/223544160310002/ ()

honajz

Kurnik, tak je to o hospodách, nebo o plovárnách? Nebo o slavných osobnostech? Kde jsou kurňa ty příběhy starých hospod, kde je ta atmosféra starých hospod? A proč tak zvláštní výběr? Třeba Kersko je už jen rezervace pro bohaté turisty a bohaté bydlící v nově postavených vilách, a celá ta hospoda tam jede už jen na reklamu, prostě taky jako skanzen. Nemá už ducha a Postřižiny také nečepují. Proč nejeli do té Sadské? Nebo rovnou do Nymburka? ()

rakovnik

Balzám na duši. Na druhou stranu - dívat se v mrazivé zimě na Poláška jak pije pivo a vedle se koupají lidé v rybníku či řece - je tento seriál zároveň trochu masochizmus. Už se těším na léto a zahrádku a je jedno, jestli U Rozvědčíka nebo na Kokořínsku. Jen jsem měl pocit, že by mohl v každé hospodě zůstat průvodce déle a ukázat více. ()