Příběhy starých hospod - Série 2 (2024) (séria)

Olomoucko (S02E05)

(epizóda)
Česko, 2024, 24 min

Réžia:

Jakub Wehrenberg

Josef Polášek (sprievodca)

Tentokrát Pepovy kroky vedou do Olomouckého kraje, kde hned zpočátku vyrazí do hor, konkrétně do Jeseníků. V horské chatě Švýcárna si vyslechne poutavé povídání a ochutná vyhlášené knedlíky s borůvkami z místních lesů. Pozornosti nemůže utéct ani restaurace U červeného volka nacházející se v srdci Olomouce. Místem dalšího zastavení se stává Stará střelnice v Hranicích, která se pyšní nejen bohatou historií týkající se střelnic, kde při své návštěvě vypálil několik ran i císař František Josef I., ale také tenisovými kurty a divadelním sálem, ve kterém nebyl Pepa při své návštěvě poprvé, ani naposledy. A protože Olomouc toho nabízí k zažití opravdu mnoho, neváhá Pepa opět vyrazit do krajského města a objevit restauraci Drápal, která začínala na konci 19. století jako kavárna Café Corso a až postupem času byla proměněna v hospodu. Poslední návštěvou na Olomoucku se stává Výletní hospůdka Isolde v Račím údolí. U šálku bylinkového čaje z tamních Rychlebských hor si vyslechne vyprávění nejen o paní Isolde, ale i další příběhy, které toto místo formovaly. (Česká televize)

rakovnik

Tento díl mi názorně ukázal propastný rozdíl mezi venkovskými hospodami a městskými restauracemi. Obojí má své, dlouhou historii některé také, kouzlo i atmosféru. Ale příjemná hospůdka v lesích uprostřed ničeho (a je jedno jestli v Beskydech, u Olomouce, nebo Polabí) je prostě poklad. ()