Příběhy starých hospod - Série 2 (2024) (séria)

Pardubicko (S02E04)

(epizóda)
Česko, 2024, 26 min

Réžia:

Jakub Wehrenberg

Josef Polášek (sprievodca)

Další zastávkou se stává Pardubický kraj, kde Pepa navštěvuje Výletní restauraci Monaco a dozvídá se nejen o tradici karetních her, které ke koloritu mnohých hospod dodnes patří. Následující Krčma Lanškroun v malebném městě v podhůří Orlických hor začala fungovat jako zájezdní hostinec už v polovině 17. století, a i přes mnoho úprav a rekonstrukcí si stále uchovává svůj osobitý ráz. K zastavení lákají i hostince u Kučerů v Pardubicích a Pod Linduší v Košumberku, kde se pyšní unikátními výmalbami, k čemuž prý kdysi přispěl malíř nadšeně tvořící za dobré jídlo a pivo. Své cesty po Pardubicku Pepa zakončuje v Kozlově, kde rád trávil čas i Max Švabinský. A hospůdka U Sitařů k poklidnému zastavení a rozjímání přímo vybízí. (Česká televize)

rakovnik

V tomto regionu jsme pobývali na dovolené v létě 2023. Byli jsme i na Košumberku, ale zde prezentované hospody jsme si nevšimli. Přišli jsme z druhé strany a nikde ani ukazatel. Že by ještě nefungovala? Každopádně přejeme panu majiteli hodně štěstí, místo má své kouzlo i historii. I ostatní místa jsou zajímavá. Na druhou stranu mě opravdu obtěžuje, že zatímco píši zhruba dvě minuty tento komentář, vyjela na mě asi šestkrát reklama. Chápu, že sponzoři jsou vítáni, ale uživatelsky je to velice nepříjemné. ()