Příběhy starých hospod - Série 2 (2024) (séria)

Ústecko (S02E03)

(epizóda)
Česko, 2024, 26 min

Réžia:

Jakub Wehrenberg

Josef Polášek (sprievodca)

Při svých toulkách nemůže Pepa vynechat ani Ústecký kraj, kde svou návštěvu zahajuje přímo v krajském městě, a to v Pivovarské šenkovně a v Pivovaru Na Rychtě, kteří k ústeckému koloritu neodmyslitelně patří. Zcela jiný typ zážitku nabízí nádražní restaurace Jedlová, která svou vyhlášeností vítá návštěvníky z blízkého i dalekého okolí. A protože se jedná o jediné nádraží u nás, ke kterému nevede silnice, ani Pepa neodolá jízdě vlakem. Minout nelze ani malebnou krajinu lemovanou proslulým žateckým chmelem, a tak je dalším cílem hospoda U Medvěda v centru Žatce. Poslední zastávkou tohoto putování je Hostinec u Gráfů v Želevicích, kde Pepa objevuje i jedno nečekané překvapení. (Česká televize)

Marze

Na ustecku znam vsechny hudebni kluby a diskoteky, ktere existovali jeste nez je zlikvidovali milenialove a hlavne snehove vlocky,ktere uz prakticky nevychazi z pokojicku. Navstevnici hospod v dokumentu pusobi vetsinou jako prehlidka senioru. Ke shlednuti na https://www.ceskatelevize.cz/porady/14292423175-pribehy-starych-hospod/223544160310003/ ()

rakovnik

Některé z dnes představených hospod máme téměř za humny, přesto jsem nebyl ani v jedné. Jedlovou bych rád někdy rád navštívil, v Žatci mě lákají spíše místní minipivovary. Mají skvělé pivo. Navíc vůni žateckého chmele z česačky,  kde každý rok pracujeme,  důvěrně známe. U Gráfů mě určitě uvidí. Rád spojím rybaření na řece a pivko v místní tradiční hospodě. Edit: U Gráfů navštíveno koncem února 2024. Hospůdka je hezká, čiší z ní historie. Pizzu mají dobrou (na vesnickou hospodu zajímavý sortiment), ale pivo jsem neochutnal, tak snad jindy. Točí rakovnického Bakaláře 11°, která je jinde lahodná. ()

bubun

Polášek:"Nemyslete si, že si k vám sedám právě proto, abych vás sbalil." :D aneb Polášek a jeho, řekněme prapodivné a bizarní, formulace. To mě opravdu pobavilo. Jinak co se týče cyklu; úplně by mi stačilo dívat se na pohyblivé obrázky (protože ty záběry hospod a krajiny jsou opravdu pěkné) a vynechat Poláškovy monology, mnohdy bohužel i dialogy (některé ty rozhovory jsou fakt zvláštní). Výběr hospod na Ústecku mě celkem potěšil, ačkoli si myslím, že každý kraj a každé krajské město by si zasloužilo vlastní epizodu, nebo třeba i epizody dvě. Šenkovnu v Ústí mám víc než v oblibě, a pivovar Na Rychtě jsem navštěvovala moc ráda hlavně před rekonstrukcí, každopádně bylo fajn si obě hospody připomenout. A super byly ty staré fotografie Rychty a jejího okolí. ()