Čung_E

Specialistka na umělou inteligenci v blízké postapokalyptické budoucnosti naklonuje mozek vlastní matky, která bývala elitní vojačka, aby tím ukončila občanskou válku. (Netflix)

babuška

tak jsem poslední dobou viděl dost z produkce korejců, musím přiznat, že mě některá dílka překvapila, toto ale ne, slibovaný epos se nejen nekonal ale ani náznakem nesplnil to co asi měl, nástup bojovou simulací pak 70 minut hoven, a na konec 15 minut akce, sestříhat to na těch 15 min., vynechat jiskření brousků a výbuch samostaného železa, tak je z toho další díl seriálu LDR, to bych dal 4*, takhle 1* za nápad. ()

Mukade

Bolo trocha smiešne že hlavný finálny súboj bol s tým šašom čo ani nevedel že je android hlavne že zrazu bol v boji takmer lepší ako hlavná hrdinka. Program, áno, ale... ()

yano

Za mňa totálna nuda. Nezaujímavý príbeh, zbytočne sa to naťahovalo. Nudné dialógy, slabé efekty. Nedá sa to lepšie hodnotiť. ()

Chicharron

Film mně přestal bavit v okamžiku, kdy se na scéně objevil přiblbý ředitel a neustálými imbecilními vtípky v podstatě zkazil divácký zážitek. Korejci mají skutečně podivný smysl pro humor a nacpou ho do prakticky každého filmu a někdo by jim konečně měl naznačit, že na to není nikdo zvědavej. A jakési přenosy mysli to už tady tisíckrát bylo a dost často i mnohokrát lépe...třeba Saturn 3 anebo Freejack... ()

stret

Uvodny popis dystopickeho sveta je ako okopirovany z nejakeho braku. Uvodna akcia slabunka. A potom kecy, ktore rozhodne nemaju zaklad v niecom zmysluplnom, napriklad knihe. Tak sme si par krat zdriemli. Vzdy pri prebudeni na nas z obrazovky jukli nejake ale ze hodne nesympaticke korejske ksichty a nejaky korejec tam urobil nejaku detinsku akoze srandu. Pozerat na korejske ksichty je vzdy trochu problem. Taka Soo-yeon Kang nie je v skutocnosti tak hnusna, ale v tomto filme ju zrichtovali tak, ze sama o sebe je dovodom nepozerat tento film. Ked dam jednu hviezdu, CSFD zobrazi 54%. Ked dam 5 hviezd, zobrazi 53%. Zaujimava matematika. ()

Atrejka1

Myšlenka pěkná, zpracování ucházející. Ale 3/4 filmu nuda. Akční scény pěkný, ale čekala jsem větší pecku. Mimochodem boj a především pohyb robotů (klonů) mi připomněl legendární "Já, robot".  Nemůžu víc, než za dvě. ()

Jirkacek

Korejský film s jednoduchým názvem Čung_E z roku 2023 jsme si vybrali z nabídky společnosti NETFLIX, která snímků z této asijské země nabízela ve dvacátých letech 21. století poměrně velký počet. Já osobně jsem jich viděl jen pár a nedá se rozhodně říct, že by patřily mezi mé nejoblíbenější a tak jsem byl zvědavý, jestli nelichotivé skóre vylepší Čung_E. Film se odehrával ve 22. století, kdy došlo k takovým klimatickým změnám, že se planeta stala neobyvatelnou a lidé žili v uměle vytvořených vesmírných krytech na oběžné dráze Země. Jednoho dne se několik takových krytů prohlásilo za nezávislý stát a s pomocí robotů zaútočilo na ostatní, včetně těch pozemských. Občanská válka probíhala už 40 let, kdy se začal odehrávat děj filmu Čung_E a v této postapokalyptické době se specialistka na umělou inteligenci snažila usilovně ukončit válku klonováním mozku vlastní matky Jung Yi (Kim Hyun-joo j), která bývala elitní vojačkou.Před nasazením nového robota do boje probíhaly v laboratoři soukromé firmy Kronoid simulace, při kterých android s tváří hrdinky Jung Yi vždy ztroskotal na stejném místě. Stále se nedařilo překonat určitou situaci a robot byl nepřátelskými stroji vždy z boje vyřazen, což jsme viděli na vlastní oči v úvodních minutách filmu. Podobně rozjetém začátku však nastalo dlouhé období šedivé nudy, během které jsme se seznámili s podmínkami a právy lidí na Zemi či s mocí, kterou měly firmy nad těmi, kteří neměli dost peněz na posmrtný život. Ano, v této době bylo možné nechat si mozek předělat do nového kybernetického těla a žít tak v této formě dál. Jenže operace stála hodně peněz a chudí lidé museli svůj mozek věnovat různým firmám a vzdát se svých práv, což byl také případ zmíněné Jung Yi. V jedné takové firmě s názvem Kronoid pracovala dcera Jung Yi jménem Seo-hyun (Kang Soo-yeon) pod vedením ředitele Kronoid Laboratory, který nesmírně toužil po úspěchu v experimentu s klonováním mozku. Později se ukázalo, že ředitel byl sám robotem, kterého stvořil majitel firmy Kronoid (Lee Dong-hee). Velkým překvapením pro mne bylo, když vyšlo najevo, že Seo-hyun zbývají tři měsíce života, neboť se její rakovina, kterou trpěla od dětství, rozšířila natolik, že už nešla dál léčit. Vzápětí se tato žena od svého zaměstnavatele dozvěděla, že došlo ke smíru mezi válčícími stranami a bojoví roboti se tak měli změnit v pomocníky v domácnosti. Program měl být ukončen a tak se Seo-hyun rozhodla podniknout vlastní kroky, aby vše dopadlo tak jak má. Co se stalo a jaké to byly kroky, to si už nechám pro sebe, abych vás nepřipravil o zážitek na konci. Tento zážitek totiž každý divák začne dostávat až 20 minut před koncem filmu, který vygraduje opravdu epicky, ale do té doby to byla bohužel obrovská nuda. Musím ocenit krásné postapokalyptické prostředí, to se tvůrcům fakt povedlo, ale ten děj…Těžká nuda, vyvážená skvělým závěrem, takže to nakonec nebyl tak velký průšvih, na jaký to do té doby vypadalo. Nesympatická byla také hlavní postava Seo-hyun a i když film jasně poukazoval na sílu mateřských citů a ochotu obětovat se pro vlastní dítě, tak mně to fakt nebavilo. Jen pro zajímavost ještě dodám, že představitelka robota Kang Soo-yeon zemřela v květnu 2022 a premiéry filmu se tak bohužel nedožila. Ale pojďme už raději hodnotit. Suma sumárum korejský film Čung_E ode mne získal dvě postapokalyptické hvězdy **. () (menej) (viac)

HeRoS.Au

Vizualne super, , predevsim zaver je fakt vysperkovanej. A tim to taky konci. Rodinne pomerne dost komorni drama zasazene do sci-fi, na to nejsme uplne zvykli. Scifare odradi to drama a opacne. Otevreno pro pokracovani. A taky mozna ne. Zakladni pribeh byl uzavren, nicmene pokracovani by bylo logicke. V Hollywoodu by pokracovani neproslo, protoze tohle sice nebude vylozene uplne propadak, ale bude to (a uz je) prijato dost vlazne. Nicmene asiati funguji ponekud odlisne, tak to treba projde. Dava se to smerem dosud ne uplne standardnim, ale ja tomu dam asi druhou sanci a mrknu na to jeste jednou trochu jinou optikou. ()

goauld

Čongové (teda Korejci.. ale ti jižní samozřejmě;-)) se nezdají a celkem slušně našlápli tento rok na sci-fi vlnku. Ano... je to ásie, takže případný "humor" musí evropan brát poněkud "s nadhledem". Nicméně pokud se zanoříme do celkového děje, hrou na psychiku a celkově na situaci, (kdy existuje možnost žití i po životě - avšak za TO se poněkud "krutě" platí, tak musím uznat, že každého alespon trochu citově založeného diváka, některé momenty fakt nenechají chladným. Film má co nabídnout, v podstatě žádné hluché místa tam nenajdeme, má to spád... zkrátka něco co divák očekává. PS: jak už bylo zmíněno - pointa s malou panenkou je fakt psychologický brutus... ()

ReichelTomas

Začalo to slibně, skončilo to divně. Hezký vizuální styl, docela i dobrý nápad. Ale provedení nestálo za moc. A ta hlavní herečka, to bylo teda něco, ta třeba měla jenom jeden výraz tváře – podivný údiv s přiotevřenou pusou. Zase teda co bylo super, tak to, že film měl dabing 😍. ()

jabbo123

Zajímavé nápady s přenosem vědomí bohužel se značnými logickými děrami, béčkový vizuál a efekty, přehnaně dramatické. Prostě takové klasické zfilmované anime, které neurazí, ale brzy na něj zapomenete a znovu ho vidět nechcete. ()

leafroller

Každý další sci-fi film, který doslova zhltnu na Netflixu, je jako vystřižený ze série Black Mirror. Silná myšlenka, super zpracování, jen o něco delší stopáž. V tomto případě jistě mnoho lidí zaskočilo, že se nejedná o akční film. Jsou v něm sice krátké bojové pasáže, ale jádro je spíše filosofické. Nutilo mě opět přemýšlet nad evolucí lidského druhu. Jsou zde dvě zjevné větve: x-man a kyborg. Já osobně spíše věřím v tu druhou, a proto mě film zaujal ještě více, než jsem čekal. A i když mi při závěrečném záběru ihned proběhlo hlavou, kde že si to ta paní bude dobíjet baterky, celkový dobrý dojem se tím nezkazil. Na závěr nutno zmínit celkem zvláštní vystupování mužských postav v tomto filmu. Je to snad tím, že se Korejci takto chovají i normálně, nebo je to nějaký korejský druh humoru? ()