Čung_E

Specialistka na umělou inteligenci v blízké postapokalyptické budoucnosti naklonuje mozek vlastní matky, která bývala elitní vojačka, aby tím ukončila občanskou válku. (Netflix)

BOURQUE

Shang-ho Yeon to myslí dobre, ale stráca sa v detailoch. Scenár spíš B-čkový, s malým žmurkom na ságu Universal Soldier, ale obsahujúce zaujímavé otázky, mimo iné aj o tom, že akým spôsobom sa dá migrovať ľudský mozog na počítač a či aj v tomto prípade existuje „pocit slobody“. (A ako vždy, aj v budúcnosti bude existovať veľký rozdiel medzi bohatým a chudobným (viac kategórie A, B a C a s tým súvisiace obmedzenia).) Sci-fi „filozofický akčňák“, ktorý má slušnú úroveň zvláštnych efektov, ale vďaka dieram v scenári a slabšej dynamike (posledných 10 minút to nezachráni) sa nedokáže dostať sa na lepšiu úroveň. P.S.: R.I.P. Soo-yeon Kang. Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

Hapretor

podle ukázky jsem si dějově představoval úplně něco jiného ... tak trochu křížence Ality a Terminátora ... úplně jinak to bylo ... ale na zabití času ok ... ()

MickeyStuma

Netflix a další snímek o vývoji robotického elitního žoldáka potřebného v občanské válce na téměř neobyvatelné Zemi, tentokrát zasazené do 22. století. Tedy další netflixovský snímek míchající do jednoho náměty z nejrůznějších starších snímků, ze kterých přece jen s úctou na devadesátá léta vzpomínáme především na počin „Univerzální voják“ (1992). Jihokorejští tvůrci však do prostředí klimatické problematiky převzali nápad ze snímku z osmdesátých let „RoboCop“ (1987) a pojali to v pokročilejší High-tech technologii. A určitě už nepřekvapí, že v rámci genderové rovnoprávnosti se roboticky jedná o ženu. Akční začátek výborně navnadí, ale na to, že za scénářem a za režií stojí tvůrce snímku „Vlak do Pusanu“ (2016), se následovně vede spíše ke zklamání. Než o akci se jedná o etickou problematiku ohledně umělé inteligence a hlavně používání lidského vědomí, které si vlastně neuvědomuje, že je mrtvé, v robotických strojích. V pozadí všeho lze kupodivu rozpoznat stále nepřekonanou atmosféru snímku „Blade Runner“ (1982). Máme tady také určitý časový paradox, se kterým je vypořádáno tak, jak ve snímku „Interstellar“ (2014). Dalo by se tedy převážně očekávat především filozofování, ale místo toho nám je naservírována, v melodramatickém kabátě, polemika o identitě, zradě, ztrátě a smutku v neochvějné atmosféře. Samotný konec se to všechno snaží sice napravit, ale marná snaha. Vizuálně je to však paráda. Některé záběry mimo jiné také připomenou snímek „Já, robot“ (2004). Akční scény bojujících androidů proti sobě jsou dobré, a tak některé nedostatky v CGI lze přehlédnout. Na snímek lze nahlížet ze dvou úhlů pohledu. Může být vcelku i solidní, ale zase jsou určité věci nedotažené a mnohdy spíše jen načrtnuty. A tak se dá říct, že celý tento koncept si svého diváka musí nejdříve složitě najít. Určitá šance ale je. ()

Johny M.

Dneska je hodně trendy bejt dement hejtující Netflix. A to většina těchhle dementů si ho ani neplatí a jen pirátí a ještě si stěžuje, protože je přece lepší koukat se na Novu na pořád ty samí blbosti dokola. Já mam tyhle jednohubkový blbůstky rád; rozhodně lepší pokoukání než třeba nedávný (nechutně nedhodnocený) Everything Everywhere All at Once. 3,5* ()

Likan7

A dobře mi tak...místo toho, aby si doplnil vzdělání o nějakou filmovou klasiku, tak šáhnu po kravský sci-fi novince která má možná velké ambice, ale filmově nezvládá sebemenší emoce nebo akci. ()

E lan

Slabší sci-fi, kterému chybí hlavně dobrý příběh a z něj těžící scénář. Herecké výkony lze v našich končinách ne úplně jednoduše soudit, ale asi velké dílo to také není. Škoda, trailer mě navnadil na něco lepšího než uplakanou, unuděnou tuctovku. ()

maramashi

Neskutočne slabučké, film nevie sám kam chce smerovať čo nám chce vlastne povedať. Najviac ma iritoval nechutne trápny humor a ešte viac iritujúce postavy, hlavná herečka je nadmieru nesympatická a úplne bez emócií (nech je jej zem ľahká). Tešil som sa že akčné sci-fi z Kórei do ktorého konečne vrazili nemenšie množstvo peňazí. Vlastne jediné čo na tomto filme bolo dobré boli efekty no ani to nestačilo na viac ako jednu hviezdu. A koniec bol čo ??? úplne bez zmyslu 15% ()

Lavinia

Scifárna. Čistá. Společnost, kde lidé mohou místo smrti dál existovat jako androidi, ovšem podle objemu peněženky. Takže když ti zemře matka, je ji možno prodat se všemi právy a hned máš na živobytí i studia. Hloupé je, když později zjistíš, že z matky nebude elitní vojenský droid, ale děvka, protože program se nějak nepodařil. Velmi realisticky pojaté zmrzačení každé inovace, přesně podle lidstva samotného. Doporučuji. ()

Renie42

Námět zajímavý, čekala jsem více hlubší vztah dospělé dcery s matkou androidem, ale i tak to bylo v pohodě. Musel být zvláštní pocit vidět svoji matku, jak to vlastně nebyla matka, jen přenesený mozek do robota. Jako v každém takovém filmu se muselo něco pokazit a boj o život a smrt začíná. Tak nějak jsem v duchu chtěla, aby si ty dvě mohli více co říci. Smutné je podle zajímavosti, že hlavní hrdinka měla stejný osud jako ta filmová. ()

cerdax2

Pokud byste tenhle kousek soudili optikou akcniho filmu, tak i posledni kousky Bruce W. maji vice akce nez tato svezi korejska scifi. Druhak je treba si uvedomit, ze jde o korejsky film, film casti sveta, ktera k nasim zvykum a nazirani na svet, ma stejne blizko jako Jupiter ke Slunci ;). Kdyz tohle vsechno zkousnete, pak je o povedeny postapokalypticky pribeh o lasce, rodine a klonovani. 75% ()

mata77

Dobre načrtnutý príbeh, ktorý sa na prvý pohľad javí ako akčné sci-fíčko, je ale do trikov zaobalená vzťahová dráma. Dejová linka je jednoduchá a aj predvídateľná. Rozuzlenie v závere je slabšie a predchádza mu na pozornosť celkom náročná stredná časť filmu, kedy som čakala zvrat alebo možno nejaký šok. Herci podávajú štandardné výkony v rámci kórejskej filmárskej tradície a preto nie je prekvapením afektované prehrávanie, podivné grimasy a mimika, či len ťažko uveriteľné emócie. ()

Heywood

Poprvé natvrdo, že jde vždy jen o peníze. Když nevyjde bojová hrdinka, sestrojíme z ní prostitutku. To byl nářez, stejně tak bojové scény, kde si počítač opravdu vyhrál a celý vizuál chamtivé budoucnosti vyzněl výborně. Hlavní hrdinka byla tak studená, že to hraničilo s línou tupostí, aby se ale ukázalo, spoiler - že jí dokola a dokola mrzačí matku, která se pro ni obětovala. To byl freudovský kousek přímo úžasný. A projekt blba, co sám neví, že je blb.. jak se v díle vždy odrazí charakter tvůrce. Zírám na nízké hodnocení, za mě 75%, protože od začátku až do konce neztratíte ani minutku. ()

Grimaldi

Film co celou dobu hledá sebe sama a ani ke konci filmu nic nenachází. Akce je tu proklatě málo, o dramatu se snad ani nedá mluvit a naprosto nudné a zkratkovité „velké finále“ trochu vykrádající snímek Já Robot je jenom tím m posledním hřebíčkem do rakve. Další rutinní netflix film kterému je lépe se vyhnout. ()

obedovapauza

Aneb korejský Já, robot. Dneska udělám radost fanouškům Já, robot a jemu podobným sci-fi příběhům. Narazila jsem totiž na film, který ztvárňuje podobné téma. Přiznám se, že sci-fi není úplně můj šálek kávy a oblíbím si v tomto žánru jen málokterý snímek. Jediné, co mě v těchto končinách dokáže opravdu nadchnout je téma umělé inteligence, takže když se na Netflixu objevila tahle korejská novinka, rovnou skončila na mém seznamu. Naším hlavním protagonistou je žena, jejíž matka jakožto žoldačka současného systému podstoupila sebevražednou misi, aby získala peníze na operaci své dcery, která umírá na rakovinu. Result: dcera přežila, matka zemřela. A jelikož vás v tomto světě systém vlastní i po smrti, vzniká program, který chce vytvořit vojenskou AI podle vzoru zemřelé žoldačky. A aby dcera uctila památku své matky, začne se na něm také aktivně podílet. Situace se nám postupně samozřejmě trošičku zkomplikuje a nic není úplně tak, jak se zdá. (SPOILER ZONE ->) Od snímku jsem neměla žádná extra očekávání a kdo nic neočekává, nemůže být ani extra zklamán. Čekala jsem zvrat a vzpouru robotů, pouto mezi dcerou a matkou a obojí jsem taky dostala. Líbil se mi systému tří kategorií, do které se po smrti člověk dostane. Klasicky je to rozdělené podle peněz a kdo je nemá je prostě v háji. Taktéž chválím plot twist toho, že ne všichni lidé musí být opravdu lidé. V průběhu děje si můžeme povšimnout pár scének, které vyloženě napodobují film Já, robot (viz roboti v řadách a pohled do dáli na konci). Někdo by to bral za hanlivé kopírování, za mě to je příjemná připomínka nostalgie. Na jednu stranu je škoda, že jde pouze o hodinu a půl dlouhý film. Kdyby se nám snímek trochu více rozvedl ve formě seriálu, myslím že by to mělo větší potenciál. A jeden ne moc šťastný fakt na závěr: herečka ztvárňující dceru, která se ve filmu trápí s rakovinou nedlouho po uvedením snímku prodělala zástavu srdce, na jejíž následky posléze zemřela. Film je tak věnovaný její památce. K hodnocení filmu přidávám jednu slzu k dobru, čistě z mého dojímaní nad hezkým vztahem mezi matkou a dcerou. Pokud jste na tyhle vztahy podobě citlivý, připravte si kapesníky. (by Kristýna) ()

Tadas

Musím říct, že začátek mě hodně nudil a měl jsem chuť to vypnout, ale vydržel jsem a nakonec mě to i začalo celkem bavit. Místy trochu zvláštní a nepříjemné. 45% ()