Val Resnick (Gregg Henry) a Porter (Mel Gibson) sú dvaja malí gangstri, ktorí okrádajú pouličných žobrákov. Raz však Porter spoločne so svojou ženou, narkomankou Lynn (Deborah Kara Unger), a sadistickým partnerom Valom prepadnú a okradnú čínskych mafiánov, prevážajúcich 140-tisíc dolárov. Pri rozdeľovaní koristi však Val svojho partnera podrazí, pretože potrebuje aj jeho podiel na to, aby sa mohol stať členom zločineckého syndikátu. Nahovorí jeho žiarlivej manželke, že Porter jej je neverný a zatiaľ čo žena manžela dvakrát strelí od chrbta, Val zoberie peniaze. Porter však prežije - a keď sa zotaví, začne pátrať po Valovi, pretože chce svoje peniaze stoj čo stoj. Vyberie sa do bytu svojej manželky, ktorej síce zoberie drogy - ale na druhý deň ju nájde mŕtvu. Spojí sa teda s bývalou priateľkou Rosie (Maria Bello), ktorá pracuje pre syndikát. Pomocou nej nájde Vala, ktorý sa s ním dohodne na vrátení jeho podielu, ale ten ho opäť podrazí. Porter je síce zbedačený, ale drsnejší a neústupčivejší ako kedykoľvek predtým. Je rozhodnutý pomstiť sa každému, kto sa mu postaví do cesty. Skrátka chce svoje peniaze získať späť - a je mu jedno, akým spôsobom... Je odhodlaný zabiť každého, až kým nedosiahne svoje! (TV Markíza)

kesty

Luxusna parada, ktoruby som s kludnym srdcom zaradil medzi klasicke gangsterky typu Casino, Goodfellas alebo Carlitos Way...Gibson je tvrdak ako ten z Fantastic 4 a pribeh je spravne napinavy a tmavy...no urcite si este pozriem Directors Cut s uplne inym koncom a bez filtrov... ()

Aere

Bavil jsem se celou dobu královsky. Mel Gibson je vynikající. Prvky noir filmu výborně dokreslily atmosféru včetně modrého filtru. Viděl jsem obě verze a tahle byla syrovější, zábavnější, lepší. Sto lidí, sto chutí. :) ()

rusty09

Nic světovýho. Mel se dostane všude a přežije všechno, ale já bych spíš chtěl vědět, jak se na ty místa dostal, ze kterých všechny dostal, nebo zabil. Je to takový neustále drsný, což mi moc nesedí. ()

Petrus1

Pravidlo číslo jedna: "Važ si toho, co dostaneš." Jo, to já už dávno vím a další radou se asi začnu řídit: "Když tomu nerozumíš, zbav se toho!"...to já teda budu muset udělat se spoustou filmů, co mám na disku :-D To se ale netýká téhle modernější verze Bez okolků. Odplata je pro mě určitě uchopitelnější, srozumitelnější a přímočařejší a bez (pro mě docela zbytečných) artových prvků. Nechci zrovna tvrdit, že je to remake (i když vlastně je), protože námět sice zůstal stejný, ale zpracování se hodně liší. Hlavní hrdina se nejmenuje Walker, ale Porter, manželka nebere léky, ale drogy, nejde o 93 tisíc, ale o 70 a Mel tady hlavně působí lidštěji než v původní verzi - hlavně dostane několikrát nakládačku. Nevím sice proč manželky nemají pochopení pro milenky (zatím sem to řešit nemusela), ale zajímalo by mě, jestli by měly pochopení pro takový děvky-dominy jakou je Lucy Liu - tu to fakt baví a vyloženě si tuhle roli užívá :-D Pro mě ovšem největším sadomasem bylo vytrhnutí naušnice z nosu. Tam sice žádnou nemám, ale za to jich mám spoustu v uších a když sem si představila, že by to někdo udělal mě...kurvaaaa au au...bych mu urvala něco jinýho! "Ještěže ňáký hodní kluci sou, aspoň je koho zneužívat." K tomu už netřeba víc dodávat. :-) ()

Bozvav

Musím uznat, že to nebylo vůbec špatné. Jistě, nic nového pod sluncem, lehce omšelé téma loupeže, vášně, zrady a pomsty, ale Mel byl uvěřitelný, sem tam padla i nějaká hláška. Hudba dobrá. Takže za mne spokojenost, kterou hodnotím 80%. ()

mls

Jeden z najštýlovejších filmov aké som kedy videl. Taký klasik akým je tuto Mel Gibson sa len tak nevidí. Jeho najlepšia postava a jeho najlepší herecký výkon. ()

Zalost

Jeden z těch opravdu povedených filmů, kde hrdina je parchant a všichni kolem jsou větší parchanti. Jakožto takto určení, hreci si aspoň neberou servítky a každý předvádí jiný typ padoucha, někteří lépe, někteří hůře. Spolu s výborně napsanými dialogy a pointami (nic z toho nehýří originalitou, ale vše perfektně zapadá na své místo) a dodatečnou úpravou barevnosti filmu tvoří atmosférický zážitek, u kterého se člověk nenudí. ()

Vodny

Vynikající akční thriller, který překvapuje především svou surovostí a drsnými postavami. Gibson je vyzrálejší než kdykoliv předtím. Spojení Smrtonosné zbraně a Šíleného Maxe vytváří jednu z nejlepších Gibsonových rolí. ()

koniklecka

Bez emocí, temné a s hepáčem? Divná kombinace. Začátek vypadal celkem zajímavě, ale potom se z toho stala průměrná akční věc se spoustou blbin. ()

mala_kea

Tak tohle já můžu a Gibson si to určitě taky užil. Skvělá režie, se sice slabším scénářem, který je ale obohacen menším černým humorem, který vaše uši rády uslyší. Brian se soustředil hlavně na děj okolo Gibsona a ostatní věci ho nezajímaly. Ten chlápek prostě ví, jak diváka na tak krátkou dobu usadit do sedadla a nechat ho společně s vaším oblíbencem sledovat jeho osud a dovolí vám nahlednout na jednoduchou, avšak propracovanou kriminální vložku. Zkrátka taková netradiční akční "mlátička"..Když už jsme u té akce, rozhodně jí tam mělo být víc a nic by se tím nezkazilo. ()

-Marc-

"Je to kulervoucí!" ČSFD, Marek Opluštil. To by mělo být napsáno na zadní části obalu filmu. Protože je tomu skutečně tak. Mel Gibson ve své nejdrsnější roli a to už je co říct protože tenhle herec už pár šílenců, maniaků a drsňáků hrál. Porter - jméno hlavní postavy, jenom tak z hlavy nevyženu a rozhodně bych mu nechtěl dlužit ani cent. Protože u tohohle chlápka platí pořekadlo že by si za dolar nechal vrtat koleno, ikdyž jenom napůl. Jenom v případě že by ty prachy původně patřili jemu, neboť v tom případě by si klidně nechal rozmlátit hlavu a kladivem rozdrtit prsty u nohou kladivem. Když tomuhle chlápkoj něco dlužíte buď mu to hodně rychle vraťte nebo se připravte na to, že z vás nechá vypotit všechnu vaší krev za každej cent co mu dlužíte. Tenhle film je prostě božskej! ()

Ukubumbahoo

Ve Smrtonosné zbrani byl Mel především šílený. V odplatě na "šílenosti" ubral a to co ubral na šílenosti, to přidal do tvrdosti a nekompromisnosti. Odplata je temná a moc dobrá, jsem mile překvapen, nečekal jsem to. ()

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film

21.02.2022

Tak se zdá, že si režisér a scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Správní chlapi) a hvězda marvelovek herec Robert Downey Jr. (Iron Man 3) opět po letech zopakují spolupráci. Vedle zmíněného Iron… (viac)

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

26.04.2011

Slavný autor noirových kriminálek Donald Westlake napsal celkem 24 románů, v nichž vystupuje profesionální zločinec Parker (žádné křestní jméno). Je to jakýsi novodobý Robin Hood, který zásadně bere… (viac)

Posily pro Hulka a Mumii

Posily pro Hulka a Mumii

17.05.2007

Letní natáčení největších trháků příštího roku se hopem blíží a castingoví agenti se činí, až se jim kouří od mobilů. Známe už hlavní představitele třetí Mumie (vrátí se Brendan Fraser, jeho syna si… (viac)