Val Resnick (Gregg Henry) a Porter (Mel Gibson) sú dvaja malí gangstri, ktorí okrádajú pouličných žobrákov. Raz však Porter spoločne so svojou ženou, narkomankou Lynn (Deborah Kara Unger), a sadistickým partnerom Valom prepadnú a okradnú čínskych mafiánov, prevážajúcich 140-tisíc dolárov. Pri rozdeľovaní koristi však Val svojho partnera podrazí, pretože potrebuje aj jeho podiel na to, aby sa mohol stať členom zločineckého syndikátu. Nahovorí jeho žiarlivej manželke, že Porter jej je neverný a zatiaľ čo žena manžela dvakrát strelí od chrbta, Val zoberie peniaze. Porter však prežije - a keď sa zotaví, začne pátrať po Valovi, pretože chce svoje peniaze stoj čo stoj. Vyberie sa do bytu svojej manželky, ktorej síce zoberie drogy - ale na druhý deň ju nájde mŕtvu. Spojí sa teda s bývalou priateľkou Rosie (Maria Bello), ktorá pracuje pre syndikát. Pomocou nej nájde Vala, ktorý sa s ním dohodne na vrátení jeho podielu, ale ten ho opäť podrazí. Porter je síce zbedačený, ale drsnejší a neústupčivejší ako kedykoľvek predtým. Je rozhodnutý pomstiť sa každému, kto sa mu postaví do cesty. Skrátka chce svoje peniaze získať späť - a je mu jedno, akým spôsobom... Je odhodlaný zabiť každého, až kým nedosiahne svoje! (TV Markíza)

tojowoeZNK

Není to špatný ale oproti původnímu Point Blank s Lee Marvinem mi přišel příběh trochu čuráckej. Kdybych toto viděl jako první tak dam 5*. ()

BoXBe

Odplata je správný noir film konce devadesátých let, který stejně jako jeho hlavní hrdina neuhne za celých 97 minut ani o píď z cesty. Jedna hláška za druhou střídá salvy kulek v cigaretovém dýmu. Škoda Gibsonových soukromých výlevů, má jako filmař a herec co nabídnout. No teď je to s pachutí :-( ()

dr.fish

Z úspěchu tohoto filmu vzešel asi nápad na "Get the gringo 2012". Tohle je ale mnohem lepší. Je to noir, super soundtrack, Gibson drsný chlap, který řídí auto s rozdrcenými prsty u nohou. Tohle by dokázal už jedině Bruce Willis v Posledním skautovi...80% ()

otík

Velmi dobrý, i když hodně násilný film. Skvěle natočený, s vynikajícím Melem Gibsnem. Opravdu stojí za videní. Podívaná pro tvrdé, odhodlané a řádně praštěné hochy. ()

sir-dave

Payback je takové spojení Kata s Brucem Willisem. Po trochu nudném začátku se to začalo rozjíždět. Mel Gibson se s nikým nebratříčkoval a šel si za svou odplatou, spolu se svými hláškami drsného chlapa, který si šel pro svých 140 000$ - teda 70 000$ :-) Maria Bello mě mile překvapila už ve třetím filmu. ()

tom88

Drsné, akčné, nechutné, zvrátené, ale cool. Gibson je fajn, gangstri tiež super. Film nenudí, dej plynie rýchlo a je kvalitný. Je to celé prefíkané a navyše dobre natočené. Nie je to pre mňa ideálny film, ale rozhodne nesklamal. 75% ()

Nivenx

Režie průměrná, ale v hlavní roli cool Mel Gibson a výborný scénář dělá z tohohle filmu nadprůměr a já si to vážně užíval. 75% ()

panMartin

Tak tohle je dokonalost! Frajer Porter ve velkém stylu rozjíždí svojí pomstu. Mel Gibson je dostatečně a hlavně přesvědčivě tvrdý, dějově je to dobře zpracováno. Val Resnick v podání Gregga Henryho je úplně neskutečnej hajzl. A sexy Lucy Liu jako domina. K tomu výborná hudba, napětí a akce. "Ty to děláš jen kvůli 140 tisícům?" "Já nechci 140 tisíc. . .jenom 70 !!!" Svůj účel to splnilo a já se u toho bavil. Rozhodně hodně drsný film na kteý se vždy rád podívám! ()

Sabrewulf

Nechápu, jak jsem Odplatu mohl mít tak dlouho jen na čtyřech hvězdách. Tohle je prostě film, který jsem viděl snad 100x, většinu replik znám nazpaměť a přesto mě baví na to koukat znovu a znovu. Gibson v roli antihrdiny se smyslem pro fair play obklopen panoptikem různých postaviček od těch nejmenších krys, až po ty největší mafiánská prasata, za doprovodu hlášek a stylového saxíku. Paráda. Velkou zásluhu má na tom i dabing. Normálně dávám přednost původnímu znění, ale ten Dlouhý, Carda a Pavlata tam sednou dokonale. Nejoblíbenější scéna: Peníze, ano nebo ne? Ne! Prásk (póza)! :-D ()

Doudis19

Ke koukatelnosti oldschoolových kriminálek jsou pro mě důležité 3 věci: 1)Početná banda gangsterů, nejlépe rozmanitá řada charakterů, které by mohl hrdina posílat na věčnost. 2)Několik pokud možno chytrých či vtipných zvratů, při kterých se bude zdát, že hrdina tahá za kratší konec. A za 3)Nejdůležitější je mít hrdinu na kterého se hezky kouká, hláškám nebo ne zrovna košér praktikám se i zasmějete, a za jehož Odplatou se zkrývá motivace v podobě dostatečně velké a osudové křivdy. Což zde několik zásahů do zad od manželky jistě je. Payback nejenom že mé požadavky splnil bez výhrad. Navíc bod číslo jedna je vyhnán téměř do dokonalosti a Mel Gibson v hlavní roli nekompromisního šílence "Porttera" ukazuje pro jaké tipy rolí se narodil. ()

chelseaman22

Běží závěrečné titulky a já jen kroutím hlavou nad tím, že tento fantasmagorický snímkem patří do top 350. Klasický neduh americké akční tvorby v období před miléniem se samozřejmě projevil. Mel se nemusí krýt, vydrží veškerá mučení, je vždy na správném místě, neozbrojený zpacifikuje agenty v budově banky a konečně je geniální stratég. Je vám tenhle výčet povědomí? Mně jo a nehorázně se divím, proč že Mel nebyl přizván k "důchodové" partičce Expendables. 62% Celosvětový výdělek k 3. 6. 2013: $161,626,121, což je 1,8 násobek budgetu ()

LeoH

Hmm, z kina před patnácti lety (fakt to tak letí?) už jsem si pamatoval jenom mimořádně rafinovanou práci s prostorovým zvukem, ocelově modré tónování obrazu (ne ta protivná módní studená modř, ale hluboká modř s matným leskem dobře naolejovaného Magnum .44), vlaky nadzemní dráhy, Lucy Liu a Krise Kristoffersona, dokonce se mi to v hlavě trochu smotalo s 8 mm a s Ghost Dogem (ne že by to taky nebyly prima bijáky). Dočista jsem zapomněl, o jak stylovou hard boiled noirovku šlo, na to parádně lakonické servírování zápletky, znalecky navybíranou muziku, na prach vysušený humor, gradující tah. Dal jsem si tu dobře uzrálou laskominu dvakrát za sebou a musím zvednout na plný počet. ()

Lachtaan

Mel Gibson se sice ve všech filmech tváří stejně a asi proto s ním nehodlám nikdy vidět žádnou komedii, thrillery mu ale dost svědčí a nasraného pomstychtivce mu uvěříte během prvních pár minut. Přestože se Odplata topí v moři tisíckrát viděného honu za pomstou, pár vtipných nebo uspokojivých momentů se najde a to zní tvoří další z důkazů, jak se v devadesátých letech umělo dělat tenhle žánr. ()

Qitek

Jednoduché. Přímočaré. Dynamické. Atmosférické. Vtipné. A navíc s velmi dobře zvoleným charismatickým Gibsonem, kterému tahle role sedí jako prdel na hrnec. Není to dokonalé, ale je to stylová paráda s koulema. Když k tomu připočítáte, že jde o režisérský debut, tak je to skoro za pět. ()

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film

21.02.2022

Tak se zdá, že si režisér a scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Správní chlapi) a hvězda marvelovek herec Robert Downey Jr. (Iron Man 3) opět po letech zopakují spolupráci. Vedle zmíněného Iron… (viac)

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

26.04.2011

Slavný autor noirových kriminálek Donald Westlake napsal celkem 24 románů, v nichž vystupuje profesionální zločinec Parker (žádné křestní jméno). Je to jakýsi novodobý Robin Hood, který zásadně bere… (viac)

Posily pro Hulka a Mumii

Posily pro Hulka a Mumii

17.05.2007

Letní natáčení největších trháků příštího roku se hopem blíží a castingoví agenti se činí, až se jim kouří od mobilů. Známe už hlavní představitele třetí Mumie (vrátí se Brendan Fraser, jeho syna si… (viac)