Ztratil se pes

• USA Dog Gone

Mladík s rodiči vyrazí hledat svého zatoulaného psa, který bez léků nemá šanci přežít, a všechny je čeká hodně dlouhá cesta. (Netflix)

Johnny.ARN

Hauko sa stratil. Mal som dvoch dobermanov, obaja sa čas od času stratili keď chytili v lese nejaku stopu a vždy sa vrátili. Nechcem hovoriť o inteligencií jednotlivých plemien, ale labrador sa nevrátil no. Film si ale tiež ide svoje. Okrem strachu o psíka je tu strach ešte aj o jeho pána. A je to na Shitflixe, čiže nič iné sa nedalo ani čakať. Na druhej strane, každý psíčkar by spravil nejakú aktivitu, je to predsa člen rodiny. 2 z 5 ()

silentname

"Dog Gone" je v podstate úplne okey film, ktorý sa len v závere stane trošku moc melodramatickým a patetickým. Viem, že je to spracované podľa skutočnej udalosti, no dokopy má v sebe obrovské množstvo scénok, ktoré pôsobia ako vystrihnuté z amerického filmu. Ako sa celá krajina spojí vďaka silnému príbehu, ktorý sa dotkne obrovského množstva ľudí. A aby toho nebolo málo, tak na konci sa film rozhodne skutočne príliš zatlačiť na city spôsobom, ktorý už pôsobí na mňa moc. Čo na filme pre mňa funguje najviac sú časti s Robom Loweom ako otcom hlavného hrdinu. Veľmi dobre zachytáva srdce celého filmu. či už ako otec voči Fieldingovi, no rovnako aj ako človek, ktorý si postupne ku Gonkerovi buduje pevnejšie a pevnejšie puto. Vedie so synom aj dobré dialógy a ako postava je podľa mňa jeden z najlepších elementov filmu. No okrem toho by som nevedel povedať niečo, čo by nejako výraznejšie vybočovalo z filmového konceptu. Čo je asi aj najväčší problém filmu. Malo by to pôsobiť uveriteľnejšie a nie ako kolekcia klišé, ktoré sa postupne budú ukazovať. Na jedno pozretie v pohode, ale to je asi tak maximum. Hodnotenie: C+ ()

Arsenal83

No tak sa stratil pes, no čo? Tak si kúp nového. Na čo o tom ešte točiť film a že podľa skutočných udalostí? Nuž dôvodom je len viesť sa na vlne pejskárskych filmov, ktoré zarobia nejaký ten groš, nech už sú o čomkoľvek. ()

Marze

Sladka pohadka tahajici za vsechny emocionalni nitky feel-good filmu. Neni to vylozene mydlovy film, ale melodrama. Film poskytuje vse co se od neho ocekava. Pes dokonce cvici jogu. Pred mnoha napsal sociolog Weblen pes ma ze vsech domacich zvirat nejhorsi navyky a hygienu. To vynahrazuje patolizalskou lisavosti a ochotou napadat vsechny okolo. Kocka  neni tak cenena, protoze jeji chov tolik nestoji a muze byt dokonce i uzitecna. ()

Stanislaus

Ztratil se pes vypadá na první, ale i druhý pohled jako jeden z těch pásově vyráběných televizních filmů, jichž se vyrobí za rok více, než je zdrávo. Film láká skrze filmaři oblíbený podtitulek "podle skutečných událostí" a osobně věřím tomu, že hledání skutečného "Ranaře" bylo strastiplné a v jistém slova smyslu dobrodružné - filmová adaptace působí však příliš prvoplánově a unyle. Navíc se ve filmu, který má spíše kratší stopáž, rozjíždí více dějových problematik (hledání nemocného psa, vztah otec-syn, synova nemoc, flashbacky do matčina dětství), které ale nejsou scenáristicky dobře uchopené. Paradoxně se mě více dotkl psí příběh z minulosti než ten ze současnosti. Lepší dvě hvězdičky! ()

Lacike

Hafan bol sympatický, ale majiteľ ma nezaujal. To je problém, lebo film bol viac o jeho mladom pánovi, ktorý rieši svoj vzťah s otcom a to ma príliš nebavilo. Za mňa tuctový priemer. 5/10. ()

dom156

Kdyby se ztratil člověk, asi bych hodnotil jako odpad. Nicméně naši čtyřnozí miláčci mě vždy dojmou. Hlavní postava mi tak dlouho lezla na nervy až se její charakter vyvrbil a nakonec tak hrozné to nebylo. Průměrné dílo. ()

M.i.k.e

v reálu hřejivý lidsko- zvířecí příběh, ve filmu bohužel sterilní nuda ala Hallmark bez nápadu a emocí. Jakmile jde o filmy se zvířaty - tím spíš psy - raději se jim vyhýbám, protože je velká šance že mě takový kousek dostane. U tohoto se to každopádně nestalo...40% ()

Master19

Postteenagerská revolta skrze psa... no, to je dílo. Nejzajímavější je ta road-movie pasáž, kdy se rozvíjí psychologie otce a syna. No, nicméně ten závěr... Ta pila, na kterou tady tlačí, musela prasknout, jinak to není možné. ()

MiniMinion

I přes dojemnost skutečného příběhu je tato filmová adaptace bezduchá a nudná, nevyvolává žádné emoce, a snaží se diváka o své dramatičnosti přesvědčit levnými filmařskými technikami místo dobrého scénáře. Ten pokulhává ve všech ohledech, od dialogu přes prokreslení postav až po tempo a rádoby napětí snímku. Režie je nudná a generická, od pohledu jde o levný Netflixovský film, který nám streamovací služba každý týden naservíruje alespoň jeden. Rob Lowe už asi vážně kývne úplně na všechno... Více zde. ()

BOURQUE

Jednoduchý snímok, v ktorom hľadanie strateného psa Gonkera je metaforou vzťahu medzi synom a otcom – aj oni sa snažia nájsť „stratené“ spojenie medzi sebou (prípadne pre vysporiadanie matky s traumou z detstva – strata milovaného psa). Pekné prostredie, nápomocní ľudia (väčšinou nejakým spôsobom majú blízko ku psom), takmer ideálne fungujúci svet. Sympatický duo Rob Lowe / Kimberly Williams-Paisley. Za príliš zjednodušenú situáciu a príbeh by som dával 2 hviezdičky, ale kvôli veľmi blízkym vzťahom ku psom a milému Gonkerovi pridávam jednu veľmi malú tretiu hviezdičku. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Olík

Spojené státy si na podobných psích kusech docela ujíždí a vyprodukují jích víc, než by podle mne bylo potřeba. Znáte to. Nejlepší přítel sám v divočině, určitě nebudu spoilerovat, když napíšu, že bude zachráněn za pět dvanáct a jako bonus to vše podle skutečných událostí. Všichni už jsme měli tu čest. Bohužel další věcí, která prakticky hraničí s jistotou, je fakt, že podobně laděné snímky bývají béčková pásová výroba a to platí i v tomto případě. Šílené dialogy (především z úst Roba Lowa lítají perly), větší množství druhotných dějových linek (všechny uchopené špatně), prvoplánová rádoby dramatické zvraty…..no prostě, učebnicový příklad toho, jak může vaše kariéra může dopadnout i když vám v určitém období patří svět (Robe Lowe, dívám se vaším směrem). ()

E lan

Taková televizní hloupost, která svým přiblblým scénářem v mnoha částech filmu vyloženě rozčiluje. Ta jedna * za hezkého psa😉 ()

RavenSpector

Zajímavé mě přišly jen fotky v závěrečných titulcích. Samotný snímek je natočený bez jakékoliv invence, zkratkovitý a dokonale bez emocí. OK, dvakrát jsem se uchechtl teda. Režisér je nemehlo a nedokáže poskládat smysluplný příběh. Přišlo mě to jako nějaký druh povídkové formy. Zřejmě se hodně házelo pod stůl ve střižně a nakonec zbylo toto neštěstí, které nikdo nedokázal poskládat rozumně dohromady a okořenit aspoň kapkou emocí. ()

smartynaf

Propana. Rozmazlený fracek se hledá, k tomu má pejska a je třičtvrtě filmu dotčeny, že v jednavaceti nic neumí a nic nedělá. Omg. Dívat se na to s dětmi a říkat jim že to není přirozené...no to si snad pustíme Evil Dead to děti pochopí dříve 🙄 Nedokoukali jsme ()