Uznávaný spisovatel Mortimer Brewster (Cary Grant) je čerstvě ženatý s půvabnou Elaine (Priscilla Lane), ale bojí se ji uvést do rodiny. Zjistil totiž, že jeho dvě zdánlivě neškodné tetičky Abby (Josephine Hull) a Martha (Jean Adair) vraždí staré pány - nabízejí jim otrávené bezinkové víno a mrtvoly pak odklízí Mortyho bláznivý bratr Teddy (John Alexander), který se považuje za prezidenta Roosevelta. Jako by to nestačilo, po letech se vrací domů další Mortimerův bratr, sériový vrah Jonathan (Raymond Massey), připravený pomstít dávné křivdy a srovnat s tetami skóre v počtu obětí... (Oskar)

genetique

Podmanivá čierno-čierna komédia, ktorá naplno využíva originalitu tvorcov. Znova stará dobrá schéma, kde prakticky v jednej izbe, na pár metroch štvorcových, sa odohráva celý dej, dnes by takéto niečo nenatočil nikto. Čo scéna, to nefalšovaný a zaručený sarkazmus, morbídny humor a jedinečné dialógy. Herci sú ako z tej najdrahšej výkladnej skrine, nešiel som sa na nich vynadívať, spočiatku mi trošku vadilo uletené herectvo Caryho Granta, ale tie jeho pohľady si ma postupom času získali. No a čo sa týka úvodu, do bodky súhlasím s kolegom 'Cimr'om, k impozantnému zvyšku deja sa ten úvod jednoducho nehodí. Ale kto odhalí čaro tejto nezameniteľne okúzľujúcej komédia, nebude ľutovať. 85%. ()

NinadeL

Jezinky a bezinky jsou zdánlivě ideální dušičkový film, původní broadwayská hra Josepha Kesselringa je pro nás navíc atraktivní svou českou divadelní inscenační tradicí. Leč hysterická screwball komedie nedělá Hollywoodu 40. let pražádnou čest. Pološílená prý černohumorná komedie je z rodiny takových filmů jako Leopardí žena, které jsou mi až fyzicky nepříjemné. Je mi líto, ani roztomilá Priscilla Lane nebo tradičně šílený Petr Lorre nezmůžou nic v této katastrofě bez ladu a skladu s nejhorším výkonem Caryho Granta ever. Chudák Boris Karloff. ()

sud

100% za: na plné čáře excelujícího Caryho Granta v roli absolutního sympaťáka Mortimera, roztržitého zakrslého dr. Einsteina, hrůzostrašného Jonathana co je tak podobný Borisi Karloffovi, neodolatelně potrhlé i když nebezpečné tetičky, přitroublého Teddyho "Roosevelta", trhlého divadlofila policistu O´Haru, bezinkové víno, schodiště, sklep plný tajemství, čajovou konvici...tuto nestárnoucí klasiku. ()

Falko

Zo zaciatku som nevedel prist na chut tejto blaznivej komedii, ale po prichode dalsieho sialeneho brata Caryho Granta Jonathana, ktory mal nejaku podobnost s Frankensteinom to zacalo naberat na obratkach a smiechu som sa nedokazal ubranit... 24.03.2009 ____ Cary Grant - (Mortimer Brewster) +++ Josephine Hull - (Teta Martha Brewsterová) +++ Jean Adair - (Teta Martha Brewsterová) +++ Raymond Massey - (Jonathan Brewster) +++ Peter Lorre - (Dr. Herman Einstein) +++ Priscilla Lane - (Elaine Harper) +++ John Alexander - (Teddy Brewster / Prezident Roosevelt) +++ Produkcia: Frank Capra +++ Hudba: Max Steiner +++ ()

Mahalik

Můj teřich byl zase jednou vděčný, že se mohl napnout smíchy. A že měl k tomu setsakramentský důvod: viděl Granta v nejfantastičtější roli ever! Už se z toho pomalu stává obyčej, ale nemůžu si pomoct a musím, musím to zařvat: "CARY, BLESS YOU!" ()

pepo

Strašne zábavné, dokonca až príliš. Gag, gag, gag, gag, gag, gag, gag ZVRATgag, gag, gag, gag, gag, gag ZVRATgag, gag, gag, gag, gag, gag ZVRAT....a toto dokolečka v úple šialenom tempe takmer dve hodiny bez šance si vydýchnuť. Po Bringing up baby ďlašia klasická komédia trpiaca TF3 syndromom. Fakt by som uvítal pár stop timov, pretože niekde za polovicou som celú tú masu vynikajúcich fórov, úžasných postavičiek a prekombinovaných dejových línií nezvládal vstrebávať a tým pádom sa začal nudiť. Nemyslel som, že to niekedy poviem ale vidieť to v komerčnej telke prerušované reklamou, páčilo by sa mi to viac. Škoda pretože táto Adamsova rodina na steroidoch mohla byť úplne dokonalá. Menej je niekedy viac 7/10 ()

lesumir

Dal jsem jezinkám druhou šanci a opakoval se to samé, co u první projekce, takže jedna hvězdička zůstává! na Capru jsme si zvykl a dost si ho i oblíbil, ale tady tohle nějak nezvládám. ()

ajuska

Skvělá, nezapomenutelná černá komedie, v níž Cary Grant zmateně pobíhá mezi řádně vyšinutým příbuzenstvem (u mě osobně vede Teddy Roosevelt navštěvující Panamu ve sklepě a doývající schodiště, ale ostatní taky rozhodně stojí za to :-). Pro tyhle staré americké filmy mám čím dál větší slabost. ()

JohnnyD

9/10 Pecka. Áno, je to náramne divadelné, ale ten nepredvídateľný príbeh, suchý čierny humor a fantastický casting (Cary Grant, Peter Lorre, či tetičky) sú neodolateľnou kombináciou. ()

kyselina

Další divadelní hra převedená na plátno, která si zachovala všechny své prvky, aby nebylo pochyb, že scénář není psán původně pro film. Tuto skutečnost nelze přehlédnout stejně jako fakt, že Cary Grant tentokrát nehorázně přehrává. Já to nemůžu považovat za zcela geniální výkon, když hollywoodskou hvězdu prvního formátu hravě překryje famózní Peter Lorre. Není film, kde by nezapůsobil více než hlavní hrdina (mimo Maltézského sokola). Nicméně to jsou jen malinké negace v jinak nádherně vyfigurkovaném snímku, kde každá postava dostala tolik místa, kolik si zasloužila. ()

misterz

Pre tentokrát idem s hodnotením trocha dole, čo mi je u F. Capru zvlášť ľúto, pretože on teda vedel točiť filmy. Humorne ladený krimi príbeh o roztomilej motanici okolo vrážd v jednom dome ešte ušiel, pár scénok ma dokonca aj trochu rozosmialo, avšak nepáčilo sa mi, ako to bolo po formálnej a hlavne tej hereckej stránke poňaté. Postavičky mi boli síce sympatické, ale tej naivity tu bolo na môj vkus až príliš, hlavne čo sa týka Grantovho umelého prehrávania, to už vážne bolo na mňa moc. Keby to točil W. Disney a bolo to určené predovšetkým pre deti tak nič nepoviem. Pretože tak to aj na mňa pôsobilo - naivne infantilne. Lepší priemer. 65/100 ()

Javert

Geniální a dnes již klasická komedie, kterou můžu vždy a všude. Cary skvělý, "Boris Karloff" vskutku hrůzu nahánějící, Priscilla Lane krásná. Už jen ten Caryho vyděšený pohled je na roztrhání bránice! ()

Goldbeater

Na představení Jezinky, bezinky jsem byl před pár lety v divadle a bavil jsem se velmi dobře, což nastavilo snímku celkem vysokou laťku. I když z dnešního pohledu už opravdu nemohu posoudit, do jaké míry je film lepší/horší. Ovšem stačí vidět roztomile histerického Caryho Granta a je jasné, že tenhle snímek stojí za to. Humor je jemně morbidní, a když se na plátně objeví bratr Jonathan s pomocníkem, doktorem Einsteinem, smích už neudržíte. Moc příjemná komediální klasika s výbornými herci a zábavným scénářem. ()

InJo

Skvěle obsazená a zahraná (rozto)milá černá situační komedie. Potenciálu je tam habaděj (duo "Boris Karloff"/"Dr. Einstein" je luxusní!), ale stopáž takřka dvou hodin je na daný žánr a styl podle mě prostě příliš. Navíc je tohle Caprovo dílko většinu času spíše "jen" úsměvné, než že by v pravidelných intervalech vyloženě trhalo bránici... 70 % ()

IQ Tiqe

Opravdu povedená crewball komedie. V úvodních minutách se tváří jako typická romantická komedie, ale po chvíli jsem zklamaně pochopil, že té se nedočkám (určitě si pustím nějakou komedii s Priscillou Lane, má na ně tvář). Místo toho jsem žasnul nad svéráznými milými travičskými tetičkami, jejichž prostota mi lezla krkem, ale po chvíli mě začaly bavit. Postava Brewsterova uřvaného bratra se nakonec taky ukázala značně vtipná. Temné noirové scény byly trochu hlušší, ale byly nutným zlem, aby se mohl příběh ještě víc zamotat a ukázala se jeho skutečná promakanost. Takže přes některé slabší úseky a místy nelogické chování postavy Caryho Granta převážily chvíle, kdy jsem se hodně nasmál. # [viděno: TV, 2.0->5.1] # příběh 8 | hudba 5 | humor 6 | akce 0 | napětí 2 | pustil bych si znovu 7 ()

Fingon

Tak tohle je tedy síla... Ještě nikdy jsem tak neřval smíchy jako u tohohle skvostu. Bravo... A ty ksichty Caryho Granta... VPŘÉÉÉD! ()

nascendi

Je zvláštnym pocitom hľadieť na záplavu hviezdičiek, ktoré tomuto filmu nadelili moji obľúbenci a nemôcť pridať viac, ako dve svoje. Ale nedá sa inak. Videl som dva veľmi dobré filmy Franka Capru, Caryho Granta som skôr toleroval, ako obdivoval a humoru, ktorý bol predvádzaný nerozumiem. Rád si pozriem čierny humor vo filme, ešte radšej crazy komédiu, obdivujem inteligentné dialógy aj keby mali navodzovať záznam divadelnej hry, ale nič z toho som bohužiaľ nenašiel. Väčšinu filmu som mal iba pocit trápnosti a nepochopenia. Škoda, kvalitných filmov, ktoré ustáli previerku času nikdy nie je dosť a dúfal som, že tento k nim bude patriť. Ale ani náhodou. ()

nash.

Černý humor, kulometné dialogy, zběsilé tempo, které snad ani jednou během těch dvou hodin nepolevilo, a to vše roztáčí úžasné panoptikum postav. Od laskavých tetiček, které mají sklep plný mrtvol, přes zděšeného Caryho Granta, démonického Raymonda Masseye až po skvělého Johna Alexandra, jehož způsob zdolávání schodišť je velmi nakažlivý. Stejně jako kdysi, před snad dvaceti lety, v Ponrepu, jsem se skvěle bavil a věřím, že za pár let to bude stejné. Některé komedie prostě nestárnou. ()

eLeR

Tie dve - Abby a Martha - o tých všetkých vraždách osamelých mužov hovorili tak nevinne a roztomilo, že som mala chuť im robiť asistentku ... vraždiaci spolok opäť v akcii. Zábavná vecička, na môj veru. ()