Paul Kersey (Charles Bronson) sa v duchu spravodlivosti vydáva po stopách vrahov a zlodejov, ktorí sužujú spoločnosť. Po brutálnej vražde svojej priateľky v prvom diele, v jeho očiach spravodlivosť išla bokom a na jej miesto nastúpila túžba po pomste. Sotva sa spamätal z jednej tragédie, postihla ho ďalšia. Jedného dňa totiž bola zavraždená jeho dcéra aj s gazdinou, ktorá sa starala o dom. Paul Kersey, povolaním architekt sa opäť, tentoraz už bez váhania, vydáva na cestu pomsty. Pretože už mu nič nezostalo, stáva sa novodobým Anjelom Skázy, nemilosrdne likvidujúcim zločin v uliciach Los Angeles. (TV Markíza)

blondboss

Asi by som tu bol za blázna, keby som tomuto snímku dal iné hodnotenie ako tomu predošlému. Death Wish 2 je totiž pokračovaním, ktoré je navlas rovnaké jedničke a v podstate ju v mnohých veciach kopíruje. Keď odmyslím otrasný hudobný podmaz, tak atmosfericky a dejovo je to čistá jednička s prakticky nulovým upgradom príbehu. 60 % ()

Sympy

Pro mne lepší jak jednička, více promyšlené jednání hlavní postavy a konečně pořádná flinta ta prťavá osmatřicítka mě pěkně srala-jak flusačka z vesatelky... ()

Grimaldi

Zbytečný návrat kde největší motivací všech byly bohužel jen peníze. Bronson se po celou dobu tváří na dva způsoby, že tu vůbec nechce být a nebo znuděně. Akce je nezajímavá, bez napětí a nebýt velice nepříjemného úvodu, nic bych si druhý den z filmu už nepamatoval. A do toho se tu občas jako zbytečná postava objevuje skutečná manželka Bronsona, Jill Ireland, která je jen otravná a pro děj naprosto nepodstatná. Tak uvidíme v jaké formě se Paul Kersey vrátí příště. ()

chosan

Dle mého jasně lepší pokračování než jednička zajímavější příběh a navíc opravdu zabíjí ty co mu znásilnili a zabili dceru 85%. ()

Trescha

S Přáním smrti 1 a 2,je to jako s Tučkem a Šlajzem.... Stejné chyby,stejné známky;-) Samozřejmě výtky okolo v podstatě totožného děje jsou zcela na místě. A je fakt že sotva si Kerseyho fešná dcerka smyla spray z pozadí,tak ho tam měla znova(teď nemyslím spray:-p),ale pořád je to zábavná jízda se stárnoucím tvrďákem. ()

SNCIS

Charles Bronson jako "mstitel" Paul Kersey podruhé. Povedené pokračování - Troufám si říct, že je lepší než první film. "Věříš v Ježíše Krista? Tak se sním sejdeš!" - 95%. ()