Svět sužují zlí duchové, a trojice mladých se proto pustí do vyšetřování paranormálních jevů. V sázku přitom musí dát i to málo, co mají, aby odhalili ďábelské spiknutí. (Netflix)

Draconian

Tohle mi strašně sedlo. Příběh ze světa, kde jsou duchové skuteční a stačí jeden jejich dotek a je po vás. Aby bylo obyvatelstvo chráněno, vznikají speciální společnosti na likvidaci duchů, respektive chcete prodat nemovitost a chcete ji "vyčistit" od duchů. zavoláte si speciální tým. Tím je i Lockwood a spol. Nutno dodat, že pro boj s duchy mají zvláštní schopnosti děti a mladiství, přičemž tyto schopnosti se v dospělosti ztrácí. Naši hrdinové tak jsou vlastně ještě děti. Young adult, trochu drama, trochu horor, hodně fantasy a špetka humoru. Seriál není bez chyb. Hlavní hrdinové doslova skáčou po hlavě do problémů, až je to místy nechtěně groteskní. Hádají se když jim zrovna hrozí nebezpečí a máte pocit zrovna Lockwood, majitel firmy se tváří sice jako drsnák, ale posere snad vše na co šáhne. Jo, někdy je scénář strašně odfláknutej, jindy scény působí až příliš afektované...atd. Ale pro mě pozitiva převažují. Hodně lidí píše, že jsou jim hlavní hrdinové protivní...mně naopak. Jsou to pubertáci a ještě děti, takže i mnohdy nelogické nebo nedospělé chování se dá odpustit a také pochopit. Ústřední trojka dobře funguje, stejně jako příjemně využitý britský humor. Efekty jsou solidní, hudba rovněž a příběh je zajímavý. Hororu by mohlo být více a více by se dalo mazlit s atmosférou, na druhou stranu tu je a není vůbec zlá. Je to na první pohled daleko "skromnější" séroš než třeba Wednesdey nebo Carnival Row atd. , ale působí na mě osoběn sympaticky a přeji si druhou řadu. Dokonce mě seriál nalákal na přečtení knižní předlohy. 75% ()

Sharlis

Je to britske, takze je to pekne "raw", co velmi kvotujem. Padli nejake prirovnania s HP, ale mne to skor viac prislo ako stare serie doktora who, kazdopadne serial ma velmi solidnu originalitu. Jedine co by mohlo byt lepsie, tak samotne suboje s tymi duchmi a javmi, diky tomu by to bolo i viac dospele. Potesilo a urcite by som sa podival na dalsiu seriu. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 4/10. Seriál měl velký potenciál, ale od poloviny první série šla kvalita a děj trochu dolů. ()

Rian_witcher

Slušné triky, zajímavý celkový nápad (bez vysvětlení proč se tak děje) a sympatická Ruby Stokes v hlavní roli. To jsou pozitiva. Ale negativ je bohužel daleko daleko víc. Děcka běhají po Londýně s rapíry a celou dobu si říkáte kde jsou palné zbraně. Souboje samozřejmě odpovídají dětským představitelům, takže choreografie nulová. Ve rvačkách s dospělými herci mě pobavili i molitanové doplňky :-) Když padouch udeří trámkem dětského herce a molitan se ohne :-) to je fajn. Konec se sice tváří, že by se série mohla přetavit až do 2 série, ale Netflix dal nekompromisní stopku. Zřejmě i kvůli úplně nelogicky se chovající postavě (Cameron Chapman) hrané úplně amatérským stylem. ()

ElleMcDee

Za mě příjemná mysteriózní oddechovka. Seriál vznikl podle knižní předlohy od Jonathana Strouda pro děti a mládež a atmosféra seriálu přesně odpovídá této cílovce. Pobaví se však i dospělí. Londýn plný duchů a puberťáci s rapíry, kteří je loví, mě prostě moc bavili. Konec jasně dává prostor pro druhou sérii, tak snad se jí dočkáme. ()

AmunRa

Young adult podle populární knižní série není úplně jednoduché zpracovat, ale zase mají scénáristé v ruce existující příběh, který napsal někdo lepší než oni. Stačí ho nezmrvit, což je často kámen úrazu. Jak už je u Netflix častým nešvarem, příběh je slátaný jako série ne zcela navazujících obrazů, které někde mizí do zracena a jinde jich zase kus chybí. Herci jsou sympatičtí, ale jejich postavy jsou kromě hlavní postavy (Lucy Carlyle hraná Ruby Stokes) vyloženě nesympatické. Vlastně vůbec nechápu, proč je Lucy pořád zachraňuje, když se oba pánové vlastní vinou neustále dostávají do ohrožení života a strhávají s sebou i ostatní. Digitální efekty jsou na úrovni Krotitelů duchů, naštěstí to zachraňují aspoň historické anglické exteriéry a interiéry, které jsou velmi dobře vybrané. Celkově výsledek zachraňují herci a hezký vizuál (kromě efektů), ale bídný scénář nepřebijí. ()

stret

So stupid. Tak lacne. Tak nesympaticke postavy. A ked tam zacala radobysexi suslat ta krasavica v ceskom dabingu - bol koniec. ()

Marissa33

Príjemná oddychovka.  Chválim kásting,  herci sú sympatický a chémia medzi nimi funguje.  Dejovo v celku dobre zvládnuté, nebolo to zbytočne prekombinované, nakoľko ide o nováčikov, ktorí robia chyby a časom bude dej určite náročnejší ak serial dostane šancu. Samozrejme našlo by sa pár nedostatkov, ale treba brať do úvahy, že seriál mieri skôr na mladších divákov a netreba byť prehnane kritický. Oproti iným Netflix počinom,  ktoré nebudem menovať je to veľdielo 😀. ()

matko2351

Videl som len prvé dve časti, aj to druhú len tak jedným očkom. Takže hodnotenie by asi nebolo fér. Verím že si to nájde nejakých fanúšikov, ale ja nim stopercentne  nebudem. ()

ambra

Podruhé v životě mě adaptace přivedla k přečtení předlohy. Má to pro mě jedinečné kouzlo a ta zmiňovaná technická nedokonalost efektů mi dokonale ladí k celkové atmosféře světa po technologickém sešupu. ()