Svět sužují zlí duchové, a trojice mladých se proto pustí do vyšetřování paranormálních jevů. V sázku přitom musí dát i to málo, co mají, aby odhalili ďábelské spiknutí. (Netflix)

Persephone9

No ale zasa mne to pride ako svieza novinka narozdiel od ostatnych veci co netflix vydava. Velmi mi to stylovo pripomina Sherlocka a aj prvy ton intra maju rovnaky. Hlavny hrdina je taky mlady sherlock, jeho autisticky kamarat je watson a lucy je taka Molly. Dokonca sa tam aj niektori herci zo Sherlocka objavili. Takze za mna urcite prekvapenie a prvu polovicu som zblajzla pocas dlhsieho letu ako nic. ()

Marceloo

Taký klasický seriál od Netflixu, v ktorom sa mieša všetko možné a krok za krokom si koleduje o zrušenie už po prvej sérii. Hlavná trojica mi bola velmi sympatická a Ruby Stokes mi svojím výzorom a hereckým prejavom velmi pripomínala Lucy Lawless v Ash vs Evil Dead, takže by som ju velmi rád videl v nejakom hororovom celovečeráku. Tu je hororových scén len zopár a aj tie, ktoré tu sú, obsahujú len pomerne smiešnych digitálnych duchov a v podstate sú úplne neškodné. Aj dej je akosi nie úplne celistvý, vela vecí zostane nevyriešených, postavy sa zjavujú a miznú v chaotickom poradí a skrátka je tu vidieť, že tvorcovia nemali jasnú víziu. Ako pozrieť sa to dá, ale byť dnes vonku lepšie počasie, asi by som to po prvej epizóde už nezapol. Odporúčam skôr podobne ladené The Order alebo Locke & Key, ktoré sú tiež na Netflixe, ale kvalitou sú úplne niekde inde. ()

liskam

Překvapivě zajímavé, koukatelné a ohledně vztahů příjemně "středověké". Bohužel mi moc nesedla hlavní hrdinka. A také to bylo maličkato předvídatelné.  Takže na Netflus v podstatě nadstandart. 3* 70% ()

mzss1

[60%] Začátek vypadal tak nadějně! První 3 epizody super, hlavní trio „lovců duchů“ mě opravdu bavilo, k tomu to vizuálně pěkně vypadalo. 4 a 5 epizoda začala být už nudnější, dějem a scénářem to bylo ž docela slabé a poslední 3 díly jsem už úplně odzíval. Je to opravdu škoda, takto dávám ve finále 60%, ale je to procentuální průřez, měl jsem sto chutí ubrat hvězdu, ale začátek se opravdu vydařil, pak už to šlo do kopru, takže se mi to těžko hodnotí … ()

M.i.k.e

celkem fajn duchové a sympatická hlavní hrdinka v jinak dost nezáživné a místy dost nudné teen jednohubce. Lockwood & Co trpí neduhem mnoha Netlfixovských seriálů a tím je neschopnost gradace. Podobně jako mnoho dalších seriálů "druhé vlny" totiž nabídne to nejlepší hned v prvních epizodách (nejspíš aby nalákal diváky) a pak místo toho aby vše stupňoval až k finále, tak naopak začne uspávat a dojde do bodu že mnoho diváků se k samotnému finále vůbec nedostane...40% ()

Chen

Kdo chce nablýskanou podívanou v hollywoodském stylu (triky opravdu nejsou špičkové), utře lidově nudli a může spustit své klasické brblání o úpadku Netflixu. Ovšem, já jsem si tuhle podívanou užil. Má to správně "britskou" atmosféru, sympaticky nesympatické postavy a hlavně zajímavě načrtnuté universum. ()

cariada

Taková jednohubka od Netflixu na jedno zkouknutí. Místy mě to připomíná Harryho Pottera. Škoda že to neudělali víc dospělé. ()

MichelSmith

Súhlasím s Marceloom s netflixom to ide dole vodou tý  duchovia to je oje... skrytá clona potvrdzujem sú digitálný šetrenie rozpočtu mali tam dat normálne pravých,alebo aspoň plachtu cez hlavu ako v Chaplinovkách! ()

Harpy

Mne sa to páčilo, sympatické postavy aj ich britský prízvuk mi sedel, pekne intro a zaujímavé univerzum. Vidno, že to bolo podľa kníh. Nie je to síce úplne za 4* ale 3 sa mi zdá tiež málo. Kľudne by som pozrela ďalšiu sériu. ()

mateas.matt

Prvni dil uvedeni co a jak, celkem nuda, nasledne se to lehce rozjelo a pak uz to nabralo takove to vyplnovani deje nudnejma dialogama a naprosto uveritelnyma rozhodnutima hlavnich postav. No, mame tu nejakou vetsi zapletku na pozadi, ale jestli se dopracujem do konce.. nevim. ()

warrenur

Zaujal ma napad s duchmi a akymisi "partickami so schopnostami", ktore ich "likviduju". Vidiac detsky posobiacich hercov, pomyslel som si, nuz napriklad i take fantasy ako Shadow and Bone (seriál) (2021) ich malo peknych par a nebolo to uplne marne. Dam tomu sancu. Zial uz v druhej epizode ma afektovane tinejdzerske dotahovacky iritovali do tej miery, ze ma v dalsom zaujimal len pribeh a snad nejaka hlavna mystery linia. Dopozerat 4. epizodu bol nadludsky vykon, kvoli mnozstvam hluposti. Odporucam jednozcne mladuckym divackam a divakom, ti sa zrejme pobavia. Tych starsich varujem, aby si navodili aspon stav "povznesenej" nalady, inak riskuju minimalne premrhany cas. Hlupunke. A zial, nevyvazi to ani celkom podarene CGI. 30% ()

ER

Strojeně režírovaný seriál, kde agenturní vazby nudí a trojice lovců duchů působí průměrně, samotný Lockwood s mečem za pasem nenadchne. Děj je nejzajímavější při setkání s duchem, efekty jsou solidní, vizuál viktoriánských domů správně temný, akce ucházející. Jen to celé nedokáže nadchnout. ()

Maximilianus

Seriál, ktorý som si pozrel iba kvôli neteri, ktorá mi ho odporučila.  Nemôžem povedať, že by bol zlý, ale nebavil ma. Je tam aj to nadprirodzeno, aj príbeh je trochu drsnejší a temnejší (myslím na tínedžerský seriál), ale hlavným problémom u mňa boli postavy. V prvom rade agentúra Lockwood a spol. pozostáva iba z troch, takže tam chýba pestrosť, potrebovala by aspoň 5, najlepšie 7, a hlavne, všetky postavy boli nudné a nevýrazné. 6,3/10. ()

xKatiex

Pred tromi rokmi som náhodou objavila knižnú predlohu tohto seriálu a bola to láska od prvej strany. Seriál podstúpil mierne zmeny oproti predlohe,  ale sú natoľko zanedbateľné, že mi neprekážajú. Atmosféra je vynikajúca aj vďaka hudbe, prostrediu Anglicka no najväčšiu zásluhu na tom, že netrpezlivo čakám (a dúfam, že sa dočkám) druhú sériu má hlavná trojica hrdinov. Efekty by mohli byť občas lepšie (to je asi jediný aspekt, kde je vidno menší rozpočet), ale ako atmosférická ducharina (nielen) pre YA publikum to ako celok funguje. ()

Arkagas1989

Alternativní svět, který vymyslel Jonathan Stroud ve své knize je tady ztvárněn skvěle. Všechny postavy na mě působí stejně jako v knize a ta pošmournost Londýna protkaného duchy a přízraky na každém rohu je fakt boží.  Lockwood, který si vezme pod křídla Lucy - naslouchačku 3.stupně, která umí komunikovat s duchy je sice dost egoista a frajírek, ale stejně mu fandím. Nejedná se o horor, ani thriller, takže děsivé duchy a přízraky tu nehledejte, nicméně zlo nikdy nespí a umí dost nepříjemně překvapit. Najít zdroj a poslat tak duše tam, kam patří není vždy úplně jednoduché.  Je to skvělá odpočinkovka nejen pro náctiletý, ale i dospělý a fakt mě to bavilo.  Druhá řada je doufám samozřejmostí, protože potřebuju další díly. ()

mata77

Príbeh sa odohráva v alternatívnej realite, ktorú vymyslel J. Stroud vo svojej knihe. Pozitívne na mňa pôsobilo prostredie ošumelého Londýna a celkom zaujímavé postavy s neoddeliteľným britským prízvukom. Oceňujem vizuálnu stránku ale aj soundtrack a jeho príjemný alternatívny rock a zavše aj punk, do toho prostredia sa mi skladby naozaj hodili. Príbeh nie je nijak komplikovaný, scenár sa držal epizódnej linky a myslím, že takto nejako si predstavujem aj seriál z prostredia Harryho Pottera. Privítala by som viac detektívky a odkrývanie komplikovanejších záhad. Prvé tri-štyri epizódy na mňa urobili lepší dojem, ako druhá polovica série, v ktorej dej pravdupovediac výraznejšie negradoval a stával sa aj ľahšie predvídateľným. Celkovo som sa ale dobre pobavila. ()

IZFNP

Fajn YA duchárina, kde sa deti síce väčšinou chovajú stupídne, ale stále sú pomerne sympatické a dej zábavný. Mytológia je jednoduchá a triky sú seriálový priemer, ale stačí to. Atmosféru to má, úvodné titulky sú chytľavé a tých 8 dielov ubehne ako nič. Snáď tomu Netflix ešte aspoň jednu sériu odklepne. EDIT: Netflix seriál zrušil po 1. sérii *smutný smajlík* ()

p.a.douch

Tak horor? To teda moc ne. Je to ale rozhodně koukatelné dobrodružství. Utíká svižně. Prostředí ujde. Za mě rozhodně jedno z lepších dílek Netflixu. Patrně nebudu cílová skupina knih ani seriálu, ale vůbec mi to nevadilo. Partička hrdinů sympatická, svět zajímavý. Jednotlivé díly měli lehce proměnlivou kvalitu, ale nikdy nespadla do podprůměru. Klidně bych dal další řadu, aby se seriál, svět i postavy mohly řádně rozvinout. ()