V budoucnosti, kdy urbanistické městské čtvrti přerostly v mega města bylo třeba upravit právo tak že jediný člověk měl zákonodárnou i výkonnou moc: Soudce. Soudce Dredd je oblíbená hlava nad městem Mega-City Jedna. Ale proti soudci se postaví maniak Rico s ďábelskými úmysly... (oficiálny text distribútora)

Ukko

Ono, film by to byl realtivně dobrej, kdyby z něj tehdejší cenzura nevystříhala ty povedené scény. I přes velké prostesty tvůrců se ale nepodařilo a film šel do kin v podobě, jakou známe dnes... bohužel. Smutný je i kompletně předělaný design Soudce Dredda. Už jen to, že nikdy neukázal svoji tvář by mohlo filmu pomoci, ale Stallone si stěžoval, že by vůbec nešel vidět. No dopadlo to jak to dopadlo. Snad jen postava Meanmachiena byla docela cool. ()

Angie91

Já nemůžu uvěřit, že tak dobrý herec akčních filmů, sklouzl k takové trapnosti! Naprosto šílený dabing a ještě horší herecké výkony - a já si myslela, že takový filmy točí jen Šváca :o) ()

Piri

Výpravný film skoro ako Hviezdne vojny, resp. ako Total Recall. Priam filmový štandard tej doby. Je to veľkovýpravné, nešetrili, ale je to slabé a typicky banálne. Ako sci-fi zákusok na raňajky to postačuje... Tento film som nikdy nevidel, ale vedel som o ňom. Pozrel som si ho až po zhliadnutí filmu Dredd (2012). Tieto dva filmy sa dobre konfrontovali, jeden výpravný a jeden komornejší. Vyhral ten komornejší :) ()

Santino7

Uff, tak toto je teda dosť silná káva, to ako vážne Sly? :-) Pretože ísť do takéhoto niečoho, to chce guráž. Od začiatku to pôsobí dosť ako fraška, je to naivné, plytké a žiaľ aj trápne. Dúfam, že teraz nenaštvem sci-fi nadšencov, no pripadá mi to asi ako Spy Kids v dospeláckej verzii, pretože stupídnosťou sú takmer rovnaké. No a účasť Roba Schneidera tomu tiež zrovna nepomáha, i keď je vidno, že si ho podržali na uzde a nemá teda veľký priestor na tie jeho typické vtípky. No a prečo tomu vlastne dávam dve hviezdičky? Pretože keď som sa na to po chvíľke začal dívať z iného uhla pohľadu - odmyslel som si, že je to celé neskutočná fraška a šiel som do toho s nadsázkou - je to pomerne vtipná sci-fi paródia, ktorú netreba brať nejak extra vážne. Stačí si užívať ten milý amatérsky prístup, s akým je to natočené a všetky zaujímavé faktory okolo toho (kostýmy, efekty atď) a nič viac neriešiť. Zmieriť sa proste s tým, že ide o komixovú adaptáciu a zabudnúť na nejaký zmysluplnejší obsah. Prvoradá je tu forma a nejaký ten celkový akože šmrnc, v čase vzniku to vtedajšie decká pravdepodobne zbožňovali. Viac pozitív som žiaľ ani pri tej najväčšej snahe nájsť nedokázal. 2/5 ()

mira007

Filmy podle komiksu vypadají jako komiks - když jsem na tom byl jako malej v kině byl jsem z toho vydřenej, ale dneska jsem sedřenej jak horník, když to musím dokoukat. ()

kritiklon

Já jsem byl celkem spokojen! Tedy když zapomenu na to, že na tu dobu to již mohlo být vizuálně zpracováno lépe. A když pominu to jelito Roba Schneidera kterej tomu alespoň u mě dost kazí celkový dojem. Ty jeho komické výstupy jsou z 90% trapné a myslím že jeho obsazení byl jeden velký omyl. Měl raději zůstat u svých většinou přiblblých komediálních škvárů. Stallone svou roli zvládl docela uspokojivě a zápletka byla též dobrá. Akční scény naprosto v pořádku. Takže celkem slušné béčko. 3* za 60% ()

bobstock

Překvapen z nového Dredda (2012) jsem se těšil na starou dobrou klasiku z dob, kdy to Sly válel spocenou vysoustruženou figurou. No až na něho a občas hláškujícího šášu Schneidera mi to přišlo celkem pitomé. Silvestriho hudba poroučí, ale jednoduchoučkou zápletkou to padá na hubu. Jako kluka mi tenkrát učaroval Demolition Man a to trvá dodnes. 50% ()

marttaN

Co proboha donutilo Maxe von Sydow, aby hrál ve filmu společně s Robem Schneiderem???? To je jakoby Uwe Boll režíroval Othella :-( ()

JK-Stinger

Předem říkám, že komiks neznám, ale jako samostatné akční scífko tenhle film vcelku splnil moje očekávání. Po nadupaném začátku jsem slintal blahem a kdyby to celé tak debilně nerozkopával ten idiotsky obsazený Schneider, rozhodně bych koketoval s vyšším hodnocením. Stallone je opět správný drsňák a i když je Demolition Man v daném žánru jeho TOP role, Soudce Dredd je také jedním z výborně ztvárněných charakterů. Dále bych rád pochválil výborně zpracované město budoucnosti, pokud počítám filmy, které znám ze stejné doby, předčí jej akorát Bessonův Pátý Element, což byl pro mě v tomto ohledu revoluční výtvor. Poslední pochvala patří jak jinak než Alanu Silvestrimu, který už má soundtracky ke sci-fi žánrů solidně najety a tak drží svůj velmi dobrý standart. ()

toi-toi

Vykrádačka všemožných scifíčiek počnúc Hviezdnymi vojnami, Dunou či Blade Runnera s biednymi efektmi, ktoré sú na úrovni hlbokých osemdesiatych rokov. Ide však o zábavku na ktorej sa dá zabaviť. Schneider, efekty, kostýmy a nekonečná stupidita scenáristov zaručujú necelú hoďku a pol neuveriteľnej show - lebo naozaj som nedokázal uveriť, že toto niekto vytvoril z parádneho komiksového námetu. ()

Aldanar

Hehehe... eat recycled food, it's good for the environment and it's ok for you. Mozna to nebylo tak zamysleny, ale je to paradni bzunda... :D ()

Pidzey

Film má vynikající výpravu.Futuristické město vypadá pěkně a ten kostým je taky fajn.Ovšem tady všechny klady asi končí.Stallone,ač ho mám rád,tu hrál standartně možná i podprůměrně na jeho poměry.Neskutečně mě sr.. Rob Schneider,který tu ani nemusel být.Zřejmě tu byl jako jakýsi komický parťák,ale moc to nefungovalo a zbytečně zpomaloval už tak průměrnou akci. Sci-fi mám rád,ale tenhle film začazuji mezi ty podprůměrné filmy tohoto žánru.Co se akčního sci-fi se Stallonem týče,tak Demolition man forever. ()

Gastovski

Už jako celek je to děsný blábol, Stallone coby hlavní hrdina je nekutečně trapnej a jako třešnička na dortu tu je přítomnost Roba Schneidera. Smutné! ()

sirien

Hezká starší komiksová akčňárna, Stallon to samozřejmě spíš víc kazí než že by tomu pomáhal. Čtvrtá hvězdička je za design, i když tohle v hodnoceních obvykle nereflektuju - jen velmi, VELMI málo sci-fi / futuristických filmů zvládne vizuálně nezastarávat a Soudce Dredd patří mezi ně (samozřejmě, je tam komiksový vizuál plus ty efekty nejsou žádné terno, ale to provedení samo - design, počítačová rozhraní atd. - na mě i dneska po 20 letech pořád působí výborně) ()

Bozvav

Vcelku pěkný film. Parádní kostým, zdařilé kulisy, Scénář poněkud pokulhává a herecké výkony žádný zázrak. Koukat se to vcelku dalo. Slabší 3*. ()

Dredd – věčný potížista?

Dredd – věčný potížista?

10.10.2011

Dotáčky, přetáčky, producentský sestřih, naštvaný režisér, zmatený výsledný produkt. Vzpomínáte? Tohle všechno provázelo vznik Stalloneovy komiksové adaptace Soudce Dredd z poloviny 90. let. Osud má… (viac)

„Já jsem 3D zákon!“

„Já jsem 3D zákon!“

15.05.2010

Kultovní komiks ze stránek britského magazínu 2000 AD Soudce Dredd se už jedné filmové adaptace dočkal. I přes na svou dobu vysoký rozpočet a trefně vybraného hlavního představitele šlo o propadák,… (viac)

Komiksové reparáty

Komiksové reparáty

24.12.2008

Těžko říct, jestli za to může Nolan a jeho veleúspěšný restart Batmana. Každopádně Hollywood se teď vrhl na spoustu komiksů, jejichž filmové verze vznikly ani ne před dvěmi dekádami. A slibuje nové,… (viac)